عمل ترميم پرده بکارت | هایمنوپلاستی

هایمنوپلاستی.

در بعضی از فرهنگ ها و کشورها خونریزی موقع آمیزش جنسی نشان دهنده باکرگی دختر است. در صورتی که شب زفاف این اتفاق رخ ندهد عواقبی مثل طلاق یا حتی مرگ دختر را به دنبال دارد. پرده بکارت دختران ممکن است در اثر حادثه، جراحی ضروری یا رابطه جنسی از بین برود. برای جلوگیری از این پیامدها برخی از انواع عمل های جراحی برای ترمیم پرده بکارت انجام می شود. این روش با پرده بکارت مصنوعی متفاوت بوده و بهتر از آن است. در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که چطور پرده بکارت با جراحی ترمیم می شود. برای دسترسی سریع به مطالب می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

هایمنوپلاستی چیست؟

هایمنوپلاستی همان عمل جراحی ترمیم پرده بکارت است که به روشهای مختلفی انجام می شود. این جراحی با بی حسی موضعی انجام می گیرد. هدف از این جراحی ترمیم بکارت و بازگرداندن باکرگی به دخترانی است که به هر دلیلی بکارت خود را از دست داده اند. انجام این جراحی در بعضی از کشورها مجرمانه بوده و انجام نمی شود در حالی که در بسیاری از کشورها از جمله ایران منع قانونی ندارد.

روشهاي ترميم بكارت

برای انجام عمل هایمنوپلاستی جراحان از روشهاي مختلفی استفاده می کنند. نوع عمل جراحی بستگی به نحوه پارگی پرده بکارت دارد. تکنیک های به کار رفته برای ترمیم پرده بکارت به شرح زیر است:

روشهاي ترميم بكارت

تکنیک اصلی

اگر بقایای پرده وجود داشته باشد می توان بقایا را به هم دوخت و پارگی را ترمیم کرد. این جراحی سرپایی است و حدود نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه طول می کشد. نخ های بخیه قابل جذب هستند و نیازی به کشیدن ندارند.

تکنیک بازسازی پرده بکارت

این روش زمانی کاربرد دارد که بقایای پرده باقی نمانده باشد. برای این کار، جراح از غشای بافت داخل واژن که شبیه بافت پرده بکارت است، استفاده می کند تا یک پرده جدید بسازد. بعد از این جراحی، شخص نمی تواند تا سه ماه رابطه جنسی داشته باشد.

تکنیک آلوپلنت

این تکنیک در مواردی استفاده می شود که نمی توان بقایای پرده را به هم دوخت. به همین دلیل در این روش جراحی یک ماده زیستی که در پیوند از آن استفاده می شود داخل واژن گذاشته می شود. این ماده مثل پرده بکارت عمل می کند. این جراحی حدود دو ساعت و با بی حسی موضعی انجام می شود.

بعد از هایمنوپلاستی، پاره شدن بکارت با درد و سختی بیشتری انجام و واژن باز می شود. به خصوص اگر همزمان با این جراحی عمل تنگ کردن واژن را نیز انجام داده باشید.

عمل ترمیم بکارت با لیزر

بعد از هایمنوپلاستی و ترمیم یا ایجاد پرده بکارت طی جراحی، مرحله دیگری با لیزر انجام می شود. در ترمیم بکارت با لیزر، جراح از پرتوهای لیزر برای تمیز و یکدست کردن نتیجه جراحی ترمیمی استفاده می کند. با این روش جای بخیه ها و عمل جراحی روی واژن یا دهانه ورودی آن ایجاد نمی شود.

فرق هایمنوپلاستی با پرده بکارت مصنوعی

پرده بکارت مصنوعی از ماده‌ای ساخته شده‌ که به‌طور موقت به دیواره واژن می‌چسبد و ظاهر پرده سالم را دارد. اما این تاثیر بیشتر از نیم ساعت نیست و با دخول مایعی شبیه خون از واژن خارج می شود. پوسته بکارت مصنوعی بعد از دخول باقی مانده و حالت غیر طبیعی دارد. به همین دلیل ترمیم با عمل جراحی به خانم ها توصیه می شود که چنین ریسکی ندارد.

فرق هایمنوپلاستی با پرده بکارت مصنوعی

مزایای عمل ترمیم بکارت

مهمترین مزیت این روش نسبت به روشهای دیگر این است که ریسک کمی دارد. به علاوه انجام این جراحی با هر تکنیکی که انجام شود مزایای زیر را دارد:

 • بدون نیاز به بستری شدن
 • سرپایی
 • بدون درد موقع عمل
 • بدون عوارض جانبی در دراز مدت
 • دوره نقاهت کوتاه
 • ایجاد درد و خونریزی بعد از نزدیکی

همچنین این جراحی در مدت زمان کوتاهی انجام می شود و جای جراحی و بخیه ها بعد از طی دوران نقاهت باقی نمی ماند.

عوارض ترمیم بکارت

معمولا عوارض هایمنوپلاستی چندان جدی نیست. بعد از جراحی به طور طبیعی شخص ممکن است با عوارض بعد از ترمیم بکارت روبرو شود:

 • تورم و التهاب واژن
 • درد
 • عفونت
 • کبودی پس از عمل
 • لکه بینی تا چند روز بعد از عمل
 • تغییر رنگ پوست واژن

این عوارض بعد از چند روز از بین می روند. برای کاهش عوارض ناخواسته بهتر است حتما به یک دکتر خوب برای ترمیم بکارت مراجعه شود.

دوره نقاهت بعد از عمل هایمنوپلاستی

بعد از درمان تا چند ساعت بیمار تحت نظر است. اگر هیچ عارضه ای نداشت می تواند مرخص شود. معمولا بعد از ۳ تا ۴ روز شخص می تواند سرکار برود و بعد از ۱۰ روز فعالیت های متوسط خود را شروع کند. به طور کلی نقاهت بعد از ترمیم پرده بکارت ۴ تا ۶ هفته طول می کشد.

نقاهت بعد از هایمنو پلاستی

مراقبتهای بعد از عمل ترمیم بکارت

بعد از جراحی باید بهداشت لباس زیر و ناحیه تناسلی را رعایت کنید. برای مراقبتهای بعد از هایمنوپلاستی رعایت نکات زیر ضروری است:

 • مصرف آنتی بیوتیکهای تجویز شده برای پیشگیری از عفونت
 • استفاده از کمپرس گرم و سرد برای کاهش درد و تورم
 • استفاده از قرص های مسکن برای کاهش درد (در صورت نیاز)
 • حمام نرفتن بعد از جراحی به مدت ۲ تا ۳ روز
 • عدم انجام هر نوع فعالیت ورزشی تا ۶ هفته بعد از عمل

همچنین خانم هایی که هایمنوپلاستی انجام داده اند نباید تا ۸ هفته بعد از عمل ترمیم بکارت رابطه جنسی داشته باشند.

ماندگاری هایمنوپلاستی

در صورتی که به درستی همه نکات مربوط به مراقبتهای بعد از عمل ترمیم بکارت را انجام داده باشید، پرده بکارت ماندگاری خوبی دارد و تا انجام نزدیکی بعدی دوام می آورد.

چه کسانی می توانند هایمنو پلاستی انجام دهند؟

زنانی که بالای ۱۸ سال هستند و بیماری خاصی ندارند می توانند این جراحی را انجام دهند. همچنین زنانی که پرده بکارت خود را به هر دلیلی از دست داده اند، می توانند عمل ترمیم پرده بکارت را انجام دهند. پیش از هایمنوپلاستی باید پزشک جراح، شخص را معاینه کند.

چه کسانی نمی توانند عمل ترمیم پرده بکارت را انجام دهند؟

عمل ترمیم بکارت را نمی توان برای همه افراد انجام داد. زنانی که دچار بیماری های مقاربتی مثل زگیل تناسلی، تبخال تناسلی، سوزاک و غیره هستند، اجازه جراحی ندارند. همچنین زنان مبتلا به سرطان های دستگاه تناسلی مثل سرطان دهانه رحم، سرطان گردن رحم، سرطان رحم یا تخمدان نمی توانند هایمنوپلاستی را انجام دهند.

دکتر خوب برای ترمیم بکارت در تهران

عمل ترمیم بکارت یک جراحی ظریف است که به دقت و مهارت نیاز دارد تا نتیجه رضایت بخشی داشته باشد. به همین دلیل بهتر است بدون در نظر گرفتن هزینه هایمنوپلاستی، حتما به یک جراح و دکتر خوب برای ترمیم بکارت مراجعه کنید. چنین پزشکی مهارت و تجربه کافی در ترمیم پارگی بکارت دارد و می تواند بدون به جا گذاشتن هیچ اثری این جراحی را انجام دهد. اگر قصد دارید ترمیم بکارت را در تهران انجام دهید، پیشنهاد می کنیم به مطب خانم دکتر متین ذاکرین مراجعه کنید.

متخصص ترمیم بکارت در تهران

هزینه هایمنوپلاستی

هزینه این جراحی بستگی به این دارد که از چه تکنیکی برای ترمیم پرده بکارت استفاده شود. بعضی از خانم ها مایلند همزمان با ترمیم بکارت خود، عمل تنگ کردن واژن، روشن سازی واژن و یا عمل لابیاپلاستی را نیز انجام دهند که هزینه آن به هزینه ترمیم بکارت اضافه می شود. در صورتی که نیاز به لیزر برای یکدست کردن محل جراحی داشته باشید، قاعدتا هزینه ترمیم بکارت با لیزر نیز به فاکتور شما اضافه خواهد شد.

سخن پایانی

دخترانی که باکرگی خود را از دست داده اند می توانند به کمک روشهای جراحی مدرن مثل هایمنوپلاستی برای ترمیم پرده بکارت اقدام کنند. بسته به اینکه چیزی از پرده بکارت مانده باشد یا نه، از تکنیکهای مختلفی برای جراحی استفاده می شود. همچنین جراحان برای ترمیم پرده بکارت از لیزر برای یک دست کردن محل جراحی استفاده می کنند. کسانی که هایمنوپلاستی انجام داده اند در رابطه جنسی بعدی درد و خونریزی خواهند داشت. از دیگر مزایای این جراحی باقی نماندن اثر و جای زخم و بخیه ها است.

کسانی که این جراحی را انجام می دهند بعد از ۶ تا ۸ هفته می توانند رابطه جنسی داشته باشند یا فعالیت های ورزشی خود را شروع کنند. دوره نقاهت بعد از هایمنوپلاستی کوتاه و حدود یک هفته است. این جراحی بدون درد و به صورت سرپایی انجام می شود. در صورتی که مراقبتهای بعد از عمل را جدی بگیرید هیچ عارضه ای ایجاد نمی شود و ماندگاری این عمل تا رابطه جنسی بعدی ادامه خواهد داشت.

در صورتی که سوالی در مورد عمل هایمنوپلاستی یا ترمیم پرده بکارت دارید، می توانید سوالات خود را در بخش نظرات همین مقاله بپرسید. 

۴.۵/۵ - (۴۹ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۱۰ دیدگاه ها
 • سلام وقت بخیر خانم دکتر.من حدود ۲-۳ سال از پاره شدن بکارتم میگزره و دوسال اخیر حدودا ماهی یکبار رابطه داشتم.الان نامزدم بهانه اورده و ازدواج رو کنسل کرده و متاسفانه منم سنم بالا رفته و نمیتونم ازدواج کنم ایشون هم هیچ کمکی بمن نمیکنن و تو این وضعیت منو تنها گذاشتن و رفتن.میشه راهنماییم کنید بتونم ترمیم کنم .واقعا خیلی ناراحتم و تنهام و نمیتونم مشکلم رو با کسی درمیون بزارم.خانم دکتر اگر امکانش هست جواب رو برای ایمل کنید ممکنه نتونمسایت شما رو مجدد پیدا کنم.واقعا ممنون میشم کمکم کنید

  • سلام. برای وضعیتی که پیش اومده متاسفم. شما باید تحقیق کنید و متخصص زنانی که عمل هایمنوپلاستی رو خیلی خوب انجام میدن پیدا کنید. با این جراحی می تونید بکارت رو ترمیم کنید.

  • سلام. اگر معاینه توسط متخصص زنان یا پرشکی قانونی باشه مشخصه که هایمنوپلاستی کردید ولی افراد دیگه متوجه این جراحی نمیشن. البته اگر یه جراح ماهر در این زمینه، عمل رو انجام داده باشند.

 • سلام. میخاستم بدونم عمل پرده بکارت با لیزر ، اون بکارت رو مثل روز اولش میکنه یا ن و اینکه جاش میمونه یا و بعد از برقراری رابطه جدید خونریزی دوباره داره؟ بعد اینکه هزینش چقدر میشه.

  • سلام. اگر جراحی که این کار رو میکنن ماهر باشند، مشخص نمیشه و بعد از رابطه جنسی دوباره خونریزی میده. البته همه ی بکارتهای طبیعی با پاره شدن خونریزی ندارند. اینکه با چه روشی باید بکارت ترمیم بشه بستگی به وضعیت بکارت داره و در جلسه معاینه مشخص میشه.

 • سلام من حدودا ۱۷سالمه و از ارتفاعی پریدم و باعث شد بکارتمو از دست بدم چقدر هزینه باید بکنم که ترمیم بشه؟؟

  • سلام. پرش از ارتفاع باعث پارگی پرده بکارت نمیشه. نگران نباشید. اگر به معاینه نیاز دارید میتونید با شماره ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵ از مطبم نوبت بگیرید.

 • سلام اگر فقط دو بار در فاصله دو هفته در۲۰ سالگی رابطه بر قرار بشه و هر دو باره خونریزی و درد رخ بده و بعد به مدت چندین سال رابطه و حتی فینگرینگ نباشه ممکنه خود واژن جمع بشه و باز خونریزی رخ بده؟؟؟چون جثه من کوچیک هست و الان خودمو معاینه میکنم واقعا هیچ تغییر نکردم و حتی سوراخ دیده نمیشه به اون صورت نمی‌دونم لازمه جراحی یا شاید حتی بکارت کامل نرفته باشه؟!؟

  • سلام. با دخول هر چیزی به واژن، بکارت به طور کامل یا ناقص پاره میشه. با گذشت زمان یا عدم دخول، واژن جمع نمیشه یا اینکه پرده ترمیم بشه. اگر بخشی از پرده باقی مونده باشه میشه راحتتر جراحی کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *