جراحی غده های بارتولن در تهران + هزینه

جراحی-غده-های-بارتولن

در این مقاله به طور کامل به موضوع غدد بارتولن، بیماریهایی که این غده ها را تهدید می کنند و جراحی غدد بارتولن می پردازیم. شما می توانید جهت دسترسی سریعتر به بخشهای مختلف مقاله از فهرست زیر استفاده کنید.

غده بارتولن چیست؟

غده های بارتولن، دو غده ترشحی و مخاطی می باشند و از اجزای دستگاه تناسلی یک زن می باشند. اندازه این غدد کوچک می باشد و تقریبا به اندازه یک نخود هستند و در حالت عادی قابل مشاهده و حس کردن نمی باشند. محل قرار گرفتن این غدد در زیر پوست ناحیه تناسلی و در دو طرف چپ و راست ورودی واژن می باشد و در برخی موارد این غدد در پایین ورودی واژن نیز دیده می شوند.

غده بارتولن

این غدد مایعی را ترشح می کنند که این مایع از طریق لوله های بارتولن که در کنار دهانه واژن قرار دارند وارد واژن می شود و ناحیه واژن را مرطوب و روان می کند. ترشح این مایع در زمان رابطه جنسی باعث مرطوب و روان شدن واژن می شود و از خشکی واژن در زمان رابطه که باعث دردناک شدن رابطه می شود جلوگیری می کند. این غدد بسیار حساس هستند و در امکان دارد دچار بیماری شوند که در صورت بروز هر مشکلی مراجعه به متخصص زنان امری ضروری است.

چه کسانی در معرض بیماری های غدد بارتولن هستند؟

 • افرادی که دارای فعالیت جنسی متعدد می باشند.
 • افرادی که شریک جنسی متعدد دارند.
 • افرادی که بهداشت فردی و جنسی خود را رعایت نمی کنند.

بیماری های غدد بارتولن

بارتولنیت یا عفونت غدد بارتولن

غدد بارتولن نیز مانند هر بخش دیگری از بدن می تواند به واسطه میکروب ها دچار عفونت شود. از جمله میکروب های ایجاد کننده عفونت می توان به میکروب های سوزاک و کلامیدیا اشاره کرد. در برخی موارد میکروب های مدفوع و مقعد نیز باعث ایجاد عفونت می شوند.

علائم بیماری: این بیماری باعث ایجاد درد شدید در ابتدای واژن، رابطه جنسی دردناک و خروج مایع چرکین از غدد بارتولن می شود.

درمان بیماری: برای جلوگیری از پیشرفت آن باید مصرف آنتی بیوتیک هایی که توسط متخصص تجویز می شود و یا نشستن در آب گرم به مدت ۱۰ دقیقه و روزی ۲ تا ۳ بار انجام شود.

کیست بارتولن

در برخی موارد بدون دلیل دهانه غدد مسدود می شود که این امر باعث برگشت ترشحات غدد به داخل غدد و در نتیجه ایجاد کیست می شوند.

علائم بیماری: به دلیل اینکه ترشحات خود غدد منجر به ایجاد کیست می شوند در نتیجه عفونتی در کار نیست و درد و التهاب ایجاد نمی شود. فقط منجر به ایجاد ورم هایی در اندازه مختلف و یا بزرگ شدن یکی از لب های تناسلی نسبت به لب دیگر می شود.

درمان بیماری: بسته به اندازه کیست، درمان متفاوت می باشد. در صورت کوچک بودن کیست، با تجویز آنتی بیوتیک ها توسط متخصص از عفونی شدن آن باید جلوگیری نمود. اکر کیست بزرگ باشد توسط متخصص از طریق سوزن یا برش تخلیه می شود.

کیست بارتولن

بیشتر بخوانید: انواع درمانهای کیست بارتولن

آبسه بارتولن

آبسه بارتولن می تواند بر اثر دو دلیل ایجاد شود که عبارتند از:

۱. اگر عفونت درمان نشود، پیشرفت کرده و تشدید می شود و منجر به انسداد مجرای بارتولن می شود. این انسداد باعث پس زدن مایع چرکی به داخل غدد می شود و آبسه را ایجاد می کند.

۲. در مواردی که فرد دچار کیست بارتولن می باشد ممکن مایع درون کیست عفونت کند این عفونت منجر به ایجاد آبسه می شود.

علائم بیماری: این بیماری منجر به ایجاد یک توده متورم قرمز رنگ و ملتهب می شود که دردناک و حساس می باشد، رابطه جنسی را دردناک و غیرقابل تحمل می کند، راه رفتن فرد را سخت و همچنین باعث ایجاد تب و بی حالی در بیمار می شود.

درمان بیماری: بسته به نوع آبسه و پیشرفت آن ممکن است متخصص آنتی بیوتیک تجویز کند. ولی اکر آبسه بسیار پیشرفت کرده باشد نیاز به جراحی می باشد.

بیشتر بخوانید: خطرات ترکیدن کیست بارتولن

جراحی غدد بارتولن

زمانی که آبسه ها بسیار بزرگ و عفونت شدید باشد، نیاز به جراحی است و انجام آن بر اثر تشخیص متخصص متفاوت می باشد. در جراحی نیاز به بیهوشی کامل نیست و با بیهوشی موضعی جراحی صورت می گیرد.

آمادگی های پیش از جراحی

انجام آزمایشات لازم پیش از عمل جراحی.

۱- در صورت مصرف داروی خاص باید متخصص در جریان گذاشته شود.

۲- درصورت داشتن بیماری خاص یا حساسیت به برخی مواد باید متخصص در جریان گذاشته شود.

۳- از شب قبل از عمل نباید فرد چیزی بخورد و یا بیاشامد.

۴- نواحی زیر شکم، کشاله ران و دستگاه تناسلی که محل جراحی می باشند باید تمیز و موهای زائد آن تراشیده شده باشد.

نحوه انجام عمل

پس از انجام بی حسی موضعی، نحوه انجام عمل می تواند به روش های زیر باشد:

جراحی به صورت کیسه سازی: محل جراحی بر روی سطح داخلی ورودی واژن می باشد. و پس از خارج کردن مواد آلوده حفره آبسه با گاز پر می شود و بسته می شود این امر باعث باز نگه داشتن حفره و باعث تخلیه بیشتر و کامل می شود، گاز پس از ۲۴ تا ۴۸ ساعت برداشته می شود.

جراحی به صورت قرار دان فتیله یا کاتتر: مانند روش قبل پس از خارج کردن مواد آلوده یک کاتتر کوچک استفاده می شود که ممکن است برای چندین هفته تا یک ماه برداشته نشود و به طور تدریجی تمام عفونت خارج شود. در این روش آناتومی غدد حفظ می شود، درد کمتر و عمل موفقیت آمیزتر است.

جراحی به صورت برش بر روی آبسه: در این روش برش بر روی آبسه و بر روی پوست انجام می شود و سپس آبسه عفونی خارج و محل برش بخیه می شود.

برش بر روی کیست غدد بارتولن

چنانچه شما هم دچار هر یک از بیماری های غدد بارتولن شده اید، پیشنهاد می کنیم قبل از آنکه عفونت بیشتر شود به پزشک زنان مراجعه کنید. خانم دکتر ذاکرین بعنوان مرحله اول درمان، سعی در تجویز آنتی بیوتیک و رفع مشکل عفونت شما خواهند کرد. از نظر خانم دکتر با توجه به نقش مهم این غدد در سلامت جسمی و جنسی بانوان، مل جراحی باید به عنوان مرحله آخر در نظر گرفته شود. شما می توانید جهت تعیین وقت معاینه و دریافت اطلاعات بیشتر با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمایید.

مراقبت های بعد از جراحی غدد بارتولن

 • مصرف منظم و کامل آنتی بیوتیک های تجویز شده.
 • استفاده از تشت آب گرم.
 • مصرف مایعات و ویتامین ها به خصوص ویتامین ث.
 • استفاده از لباس زیر نخی تمیز و تعویض مکرر لباس زیر.

برای کسب اطلاعات مفید در مورد بهداشت لباس زیر این مقاله را بخوانید.

 • نداشتن رابطه جنسی تا بهبودی کامل.
 • اجتناب از مصرف سیگار و مشروبات الکلی.
 • شستشوی ناحیه تناسلی از جلو به عقب باشد تا از ورود میکروب های مقعد جلوگیری شود.
 • رعایت کامل بهداشت جنسی و خشک نگه داشتن ناحیه تناسلی.
 • در صورت ایجاد درد، تورم و التهاب در ناحیه جراحی و همچنین بروز تب، فرد باید سریعا به متخصص مراجعه کند.

هزینه جراحی غدد بارتولن

هزینه جراحی غدد بارتولن بستگی زیادی به نوع بیماری و عارضه و نیز میزان عفونت دارد. اینکه یک یا هر دوی غدد آلوده شده باشند مساله بسیار مهمی است. تعیین هزینه جراحی بیماریهای غدد بارتولن تنها پس از ویزیت توسط پزشک مشخص می شود. جهت اطلاع از هزینه جراحی کیست بارتولن و دریافت نوبت معاینه می توانید با مطب خانم دکتر متین ذاکرین به شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

پیشگیری از بیماری های غدد بارتولن

به طور کلی نمی توان از این بیماری ها جلوگیری نمود ولی رعایت بهداشت فردی و جنسی و داشتن یک رابطه جنسی سالم، میزان مبتلا شدن فرد به بیماری های غدد بارتولن را کاهش می دهد.

امیدواریم با مطالعه این مقاله به جواب سوالات خود رسیده باشید اما با اینحال اگر همچنان ابهام یا سوالی در این مورد داشتید در بخش نظرات زیر همین مقاله از ما بپرسید پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم.

۴.۷/۵ - (۳۹ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۷۰ دیدگاه ها
 • با سلام من دیروز عمل کردم کیست بارتلون داشتم دکتر گفتن گاز استفاده شده رو خودمم می تونم بکشم شب هر چی کشیدم ادامه داشت خونریزی ودرد هم داشتم ترسیدم بریدم گاز رو ،حالا صبح خواستم بقیه گاز رو بیرون بیارم خشک شده اصلا نیومد الان چکار باید بکنم ؟

  • سلام. درصورتیکه با خروج گاز مشکل پیدا کردید، حتما سریعا به یک مرکز درمانی (مثل درمانگاهها) مراجعه کنید تا پرستارهای اونجا براتون خارجش کنند. از تلاش بیشتر جدا خودداری کنید چون میتونه موجب آسیب به دهانه واژن بشه و مخصوصا که تازه عمل کردید، این کار اصلا توصیه نمیشه.

 • سلام خسته نباشد.خانم دكتر مجردم و حدود سه سال كه دچار كيست بارتولن شدم و تقريباً اندازه يك آلو هست و قرمز شده و هيچ گونه رابطه جنسي هم نداشتم. امكان جراحي و تخليه با اينكه بكارت دارم، هست؟معاينه شدم و گفتن نياز به جراحي نداره و دارويي هم ندادن. اصلاً بايد جراحي بشه يا با دارو رفع ميشه؟ ممنون ميشم پاسخ بديد

  • سلام. مشکلی برای پرده بکارتتون نداره و میتونید حتی جراحی کنید. با دارو هم میشه عفونت رو درمان کرد یا با تکنیک هایی مثل catheter امکان خروج عفونت از کیست رو فراهم کنیم که از ترکیدن کیست بارتولنجلوگیری بشه. به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید تا ببینند چه روشی براتون بهتره. تمام روشهای درمان برای شما که دختر هستید امکان پذیره و مشکلی نداره.

 • با سلام من حدود یکسال و نیم هست که کیست بارتلون دارم از اوایل ازدواجم مبتلا شدم.. به پزشک مراجعه کردم انتی بیوتیک و یه سری پماد بهم دادن که رفع نشد و از دکتر خواستم جراحی کنه گفت کوچیکه و نیازی نیست و دیگه کاری باهاش نداشته باش اما گاهی بزرگ میشه و مقداری درد به همراه داره توصیتون به من چی هست؟

  • سلام. من معاینه نکردم شما رو و نمیتونم نظر قطعی بدم ولی کیست هایی که با آنتی بیوتیک خوب نمیشن رو معمولا جراحی می کنیم.

 • سلام من دیروز تازه فهمیدم کیست بارتولن دارم و خیلی هم بزرگه. البته هی بزرگ میشه هی کوچیک. دکترم رفتم گفت باید جراحی بشه. الان نمی دونم واقعا باید سریع جراحی کنم یا دارو استفاده کنم یا از آب گرم استفاده کنم؟

 • سلام خسته نباشید من یک ماهی هست عمل کردم ولی الان باز حس میکنم که جای عملم درد داره احتمالش هست که باز کیست بخواد عود کنه؟ لطفا جواب بدید خیلی نگرانم

 • سلام و عرض ادب خانوم دکتر بنده سال ۹۷ به فاصله هر ۴ ماه دوبار کیست بارتولن گرفتم ..دومین بار بدون هیچ عفونت و یه روز بسیار بزرگ و متورم و دردناک شد ..الان هم سه ماه میگذره که دوبار به فاصله ۳ ساعت بسیار بزرگ شده و دردناک .هر سه بار تب لرزو تب و درد ..نمیدونم چرا به فاصله ۳ماه از دومین عمل برگشت ..واقعا خسته شدم ..حتی جرات نمیکنم برم برا عمل .که دکترم عمل رو پیشنهاد دادن .. الان دوروزه مسکن و آنتی بیوتیک ولی تاثیر نداره .. به نظر شما چه عاملیه که دایم کیست بارتولن ایجاد میشه ..لطفا کمکم کنید و بگید چیکار کنم ..خسته شدم

  • سلام. بله متاسفانه در یه سری از بیماران مون کیست بعد از عمل دوباره عود میکنه ولی با برخی روشهای درمانی میشه عفونت رو کنترل کرد که کیست نترکه. نمیدونم با چه تکنیکی جراحی شدید ولی باید به درمان ادامه بدید.

 • سلام من دوماهه زایمان کردم یک هفته هست که یک غده کنار واژنم در اومد کوچک بود روزبه‌روز بزرگ شد الان اندازه یه حبه قند شده و درد می‌کنه به نظر شما این چیه ممنون میشم اگه جواب بدین

  • سلام. من معاینه تون نکردم ولی میتونه کیست بارتولن باشه که احتمال داره اینقدر بزرگ بشه که بترکه. با توجه به وضعیت بیمار و کیست با روشهای مختلفی میتونیم کیست رو درمان کنیم. حتما برای درمانش اقدام کنید.

 • با سلام . من کیستی دارم که روی لب بزرگ واژنمه و اصلا لب کوچک رو تحت تاثیر قرار نداده. رفتم دکتر گفت بارتولینه و عمل کنم. با توجه به اینکه عکسایی که میبینم بارتولین باعث تورم لب کوچیک شده آیا کیست من بارتولینه؟

  • سلام. غدد بارتولن در دهانه واژن هستند. باید معاینه تون کنیم ببینیم چیه؟ ممکنه توده چربی باشه که اونم میتونیم درمان کنیم. نگران نباشید.

 • من ۸ سال کیست دارم.چند جایی دکتر رفتم برای جراحی که به من گفتند.این بیماری تا آخر عمر باهات هست.بازگشت داره.خسته شدم.وقتی کیستم در میاد خیلی درد داره.بی تابم میکنه.از لحاظ جسمی ضعیفم میکنه.من بیشتر اوقات از پماد کلوتریمازول استفاده میکنم .که باعث شده سه چهار ماه یدفعه دربیارم.میشه راهنماییم کنید.قرص ها با آب گرم رو هم من امتحان کردم هیچ سودی ندیدم

  • سلام. احتمال عود کیست بعد از جراحی هست اما یه چیز ۱۰۰ درصد نیست. بعضی ها هم با جراحی کاملا درمان میشن. اگر عود کنه هم تکنیک های جراحی مثل cather هست که باعث مانع تجمع مایعات داخل کیست میشه و نمیذاره کیست بزرگ بشه.

 • با سلام من سال ۹۵ این غده رو دروردم و آبسه کرد و بعد ۳ ماه دارو خوردن خودش ترکید و تموم شد و خوب شدم … اما در طول مدت این ۳ سالی که گذشته هنوز غده هست قلمبه کاملا مشخصه اما اصلااااا اذیتم نمیکنه یه روز کوجیکه یه روز بزرگه … ولی نه دردی نه عفونتی…این مدل هم باید درمان بشه؟ یا همیشگی با من هست؟؟ باید عمل بشه یا ممکنه همینم با دارو از بین بره؟؟؟ ممکنه دوباره آبسه کنه؟ عذابی کشیدم ۳ سال پیش تا ترکید

  • سلام. بله متاسفانه مواردی مثل شما داشتم که کیست بارتولن عود میکنه در بعضی از خانمها و غیر طبیعی هم نیست. بهتره برای درمانش اقدام کنید.

 • سلام من دکترر رفتم گفتن کیست داری اندازه ی یک نخود هس کنار واژنم گفتن اگه اذبتت کردن باید بیای درش بیاریم میخام ببینم موقع رابطه جنسی درد داره چون هنوز نامزدم

  • سلام. بله دچار درد و سوزش میشید. از طرفی هم اگر درمان نکنید احتمال ترکیدن کیست بارتولن هست.

 • سلام من نامزد دارم و دختر هستم هنگام معاشقه حتی وقتی دستی به این ناحیه نمیخوره هم مثل تاول باد میکن و گاهی میترکه و بعد یکروز خوب میشه این یعنی مشکل خاصی هست؟

  • سلام عزیزم نیازه حتما معاینه بشی. علت این تورم رو نمیدونم. چون علائم کیست بارتولن رو نداره.

 • سلام من کیست بارتلن ماهی یک بارمیزنم‌دکترم رفتم تاثیری نداشته دوسه ساعت ابسه میکنه بعدخودش میترکه خوب میشم ایامشکلی نداره

  • سلام. از اونجایی که در آینده احتمال عفونی شدن کیست وجود داره بهتره تا هنوز شدید و مزمن نشده برای درمان اصولی اقدام کنید.

 • سلام من رفتم پیش متخصص و گفتن این ابسه است وبرام همان جا برش زدن وتخلیه کردن اما ورم ان هنوز هست چکارکنم؟ایادوباره این ابسه برمی گردد؟

 • با سلام، من حدود دو هفته ست که درگیر عفونت قارچی هستم و خارش شدیدی دارم، دکتر رفتم دارو مصرف کردم یه چند روزی خوب شدم ولی دوباره همه علائمم برگشت، گاهی شدید که خارش میگیریم ناحیه سمت راست ورودی واژنم احساس تورم زیادی میکنم، به نظرم غده بارتولن سمت راستم درگیر شده ولی فقط یه حدس هستش بخاطر ورم شدید از داخل، میخواستم بدونم امکانش هست عفونت روی اون غده تاثیر گذاشته باشه و درگیرش کرده باشه؟؟؟ ممنونم

 • با عرض سلا م خانم دکتر بنده ۵۱ سالمه ده ساله کیست بارتولن دارم به اندازه یکگردو بدون درد والتهاب الان نیاز به جراحی هست یا نه

  • سلام. بهتره عزیزم به متخصص زنان مراجعه کنی. ممکنه کیست عفونی بشه یا بترکه. اگر نیاز باشه جراحی کیست بارتولن انجام میدیم یا از روشهای دیگه برای کنترل کیست استفاده می کنیم.

  • سلام. این حالت دلایل مختلفی داره ممکنه مربوط به غدد بارتولن باشه یا خشکی واژن و غیره. نمیتونم بدون معاینه نظر قطعی بدم. اما برای رفع مشکل شما و بی میلی جنسی شما روشهای درمان پزشکی وجود داره.

 • سلام و خسته نباشید..من دوهفتس که کیست بارتولنم عود کرده…دکتر رفتم آنتی بیوتیک داد و کوچیک شد اما از بین نرفت و دکتر گفت که با مصرف آنتی بیوتیک بزرگ و نخوردن کوچیک میشه اما از بین نمیره و باید عمل کنم… آیا اگه آنتی بیوتیک ادامه بدم از بین میره؟؟

  • سلام .عزیزم معمولا کیست بارتولن عود میکنه. آنتی بیوتیک عفونت رو برطرف میکنه و مانع از ترکیدن کیست میشه. میتونید جراحی غدد بارتولن رو انجام بدید. اما احتمال عود بعد از جراحی هم در بعضی از بیمارن مون وجود داره.

 • سلام من ۷ماه پیش عمل کردم دکتر گفت کیستمو دراورده ولی الان دوباره عود کرده ایا با دراوردن کیست امکان عود کردن هم هست یا دکتر ب من اشتباه گفتن

  • سلام. غدد بارتولن به طور طبیعی در دهانه واژنه و کیست رو با جراحی برمیداریم نه خوده غده رو. بنابراین احتمال داره در بعضی افرادی که جراحی کردیم، دوباره کیست عود کنه. ایشون کیست رو خارج کردن اما شما از اون دسته ای هستید که دوباره غددتون کیستی شدن.

 • سلام وقت بخیر من کیست بارتولن ۳هفته پیش به روش اول عمل کردم.اما همچنان مقداری تورم داره و نگرانم کرده میخواستم بدونم طبیعیه؟

  • سلام. بدنها در قدرت ترمیم متفاوتن. اگر تورمتون رو به کاهش بوده نگران نباشید. به بدنتون زمان بدید تا بهبود پیدا کنه. اگر هم غده بارتولن متورمه با پزشکتون تماس بگیرید برای معاینه مجدد.

 • با سلام ، من بعد از ۱۰ روز از تخلیه کیست بارتولن پریود شدم،مشکل عفونی برای زخمم ایجاد نمیشه ؟ هنوز باید با بتادین شست و شو بدم ؟

  • سلام. پدتون رو مرتب عوض کنید و مراقبتهای بعد از عمل رو همچنان تا زمانی که پزشکتون گفتند انجام بدید.

 • سلام دوهفته هست که عمل کیست بارتولن که سمت راست واژن بود کردم الان سمت چپ واژن ورم کرده مثل همون کیست هست امکان اینکه دو طرف در بیاد هست ؟؟؟؟

 • باسلام.من مجرد هستم و حدود یک هفته میشه که لبه ی بیرونی واژنم یه غده اندازه عدس ضاهر شده خارش و درد نداره فقط وقتی فشارش میدم درد میگیره میخواستم ببینم کیست بارتولن هستش یا ن؟باید چیکار کنم؟

 • من ۲۵سالمه ۳ساله کیست بارتولن دارم۲سال پیش یکی دو بار عود داشتم موقع راه رفتن ونشستن درد داشتم الان هم یک برامدگی در یک طرف واژن وجود داره که بعضی وقتا ازیتم میکنه دکتر رفتم گفت که باید عمل کنممیگن که احتمال برگشت هست میترسم به غدم اسیب برسه باعمل تازه بااین وضع میخوام باردار هم بشم خیلی میترسم شما به خدا راه حل مناسب برام بزارین

  • سلام. در بعضی خانمها عود کیست رو داریم حتی بعد از جراحی. به یه جراح متبحر مراجعه کنید تا مطمئن باشید به غده بارتولن هیچ آسیبی وارد نمیشه. پس نگران نباشید و اگر اذیتتون میکنه برای درمانش اقدام کنید.

 • سلام وقتتون بخیر. خانم دکتر یک ماه پیش کیست بارتولن رو با روش کاتتر ورد تخلیه کردم و چهار هفته باقی موند و یک هفته است که کاتتر رو خارج کردم ولی هنوز مقداری درد و تورم در محل قبلی کیست دارم خیلی نگران عود مجددش هستم. ایا این درد و تورم خفیف عادی و به مرور کاهش پیدا میکنه یا وجود کمی تورم در محل معمولیه و کاملا از بین نمیره؟!؟ ممنونم از پاسخگوییتون

  • سلام. کمی درد و تورم عادیه و بعد از چند روز برطرف میشه. در مورد عودش هم برای بعضی خانمها عود میکنه و برای بعضی ها هم نه.

 • سلام چند وقته که سمت چپ واژنم درد میکنه و موقع نزدیکی دردش بیشتر میشه و حتی درد ریخته تو لگن و پا چپم الان یک ماهه هنوز خوب نشده و عمل فریز هم انجام دادم و دو هفته ای هست دارو میخورم چی میتونه باشه این درد

 • سلام خسته نباشید. چندسال پیش، پشت لب بزرگ واژن متوجه برجستگی کوچیکی شدم زرد رنگ وکمی سفت، چون خیلی کوچیک بود توجهی بهش نکردم اما حالا بزرگ شده اندازه‌ی یه نخود واینکه درد ندارم وبه‌غیر ازاینکه خیلی به چشم میاد وگاهی دچار خارش میشم مشکلی باهاش ندارم، گاهی هم اطراف دهانه‌ی مقعد آبسه‌هایی دردناک به وجود میاد که بعد از مدتی خوب میشه، آیا اینها به هم مربوط هستند؟و خب مشکل من چی میتونه باشه؟

  • سلام. توصیه می کنم حتما به متخصص زنان مراجعه کنید و معاینه بشید. علائمی که دارید بهم ربط ندارند و به دلایل زیادی رخ میدن. با معاینه و چکاپ میشه گفت مشکل تون چیه.

 • حدود یک سالونیم هست کیست بالتولن دارم اوایل دیر تر درمیامد ولی اخیرن مکرردرمیامد ودرد شدیدی هم داشت تا این که دوهفته قبل با گاز عمل کردم میخام بونم چه کارکنم که دوباره اود نکنه خیلی میترسم دوباره در بیاد وترشحاتمم خیلی زیاده جوریه که شرتم خیس میشه لطفا راهنماییم کنین ممنون

  • سلام عزیزم. در برخی موارد امکان عود کیست بارتولن رو داریم. بهترین کار اینه که نظافت شخصی و بهداشت جنسی رو کاملا رعایت کنید. برای رابطه جنسی از آب دهان استفاده نکنید. از لوبریکانت استفاده کنید. همزمان رابطه واژینال و مقعدی نداشته باشید. بعد از رابطه ادرار فراموش نشه.

 • پزشکی در بیمارستان برام کاتتر گذاشت و بعد از چهار روز به هنگام ادرار در اومد. آیا خطرناکه و باید کاری بکنم یا مدتی به بدنم استراحت بدم و بعد درمان رو از سر بگیرم؟

 • سلام من ۲۱ روز عمل کردم درد خاصی ندارم فقط ازم ترشح سفید رنگ زیاد میاد به دکترم گفتم دارو واسه کمتر شدنش داد.اما نگرانم میخاستم ترشح زیاد بعد از عمل باعث عود کیست بارتولن نمیشه

 • سلام من ۶ماهه دچار کیست بارتولن شدم ونامزد دارم درطول این ۶ماه دوباره جراحی شدم دوباره عود کرده که هر دوهفته یکبار میرم آبش رو میکشن خسته شدم چرا خوب نمیشه هردفعه کیست بزرگ شده با تب ولرز بوده ونمیتونم راه برم

  • سلام. اگر اینقدر عود میکنه و آزاردهنده هست، میتونید عمل برداشتن غده بارتولن رو انجام بدین. عوارض خاصی هم ایجاد نمیکنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *