جراحی غده های بارتولن در تهران + هزینه

جراحی-غده-های-بارتولن

غدد بارتولن، دو غده در دو طرف دهانه واژن هستند که حین رابطه جنسی، مایعات روان کننده ترشح می کنند. سایز طبیعی آنها به اندازه یک نخود است. اما در اثر مسدود شدن مجرای این غدد و تجمع ترشحات، غده های بارتولین متورم و تبدیل به کیست می شوند.
راههای مختلفی برای درمان کیست بارتولن وجود دارد. یکی از روشهای درمان قطعی این عارضه، جراحی کیست بارتولن است که در این مقاله به طور کامل با انواع آن آشنا می شوید. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

کیست بارتولن و علائم آن

معمولا یکی از غدد بارتولن دچار کیست می شود. این کیستها عفونی نیستند و درد و التهاب ایجاد نمی کنند. صرفاً به دلیل تجمع ترشحات، سایز غده بزرگ می شود. ولی در مواردی هم ممکن است کیست بارتولن عفونی شده و تبدیل به آبسه شود. علائم آبسه بارتولن عبارتند از:

 • التهاب و قرمزی کیست
 • دردناک و حساس بودن کیست
 • رابطه جنسی دردناک
 • سخت راه رفتن
 • تب و بی حالی

برای جلوگیری از ترکیدن کیست بارتولن یا ایجاد آبسه و عفونی شدن آن بهتر است با مشاهده تورم غده های بارتولن هر چه سریعتر به متخصص زنان مراجعه کنید.

جراحی کیست بارتولن در تهران

به گفته خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان، در موارد زیر باید کیست بارتولن جراحی شود:

 • خیلی بزرگ بودن کیست
 • آبسه (عفونت) شدید
 • کیست به درمان دارویی پاسخ نمی دهد
 • علائم بیمار شدید است و زندگی عادی و جنسی او را مختل کرده
 • کیست مرتب عود می کند

در این موارد، جراح و متخصص زنان می تواند عمل کیست بارتولن را به روشهای مختلف به صورت سرپایی انجام دهد.

آمادگی های قبل از جراحی

قبل از جراحی کیست بارتولن موارد زیر را حتما انجام دهید:

 • انجام آزمایشهایی که برایتان تجویز شده
 • اطلاع دادن داروهایی که مصرف می کنید یا بیماریها و آلرژی هایی که دارید
 • تراشیدن موهای زائد ناحیه تناسلی

در ضمن، قبل از این جراحی باید معده تان خالی باشد، پس نوشیدنی و خوراکی زیادی قبل از عمل مصرف نکنید.

انواع جراحی کیست بارتولن در غرب تهران

برای درمان قطعی کیست بارتولن با جراحی روشهای متنوعی وجود دارد که با توجه به شرایط کیست، جراح زنان یکی از آنها را برایتان انجام می دهد. هدف این جراحی ها تخلیه عفونت یا مایعات جمع شده در داخل کیست است. انواع جراحی کیست بارتولن عبارتند از:

جراحی کیست بارتولن با لیزر مونالیزا

در این روش، جراح با استفاده از لیزرهای دی اکسید کربن مثل لیزر مونالیزاتاچ، سوراخی در کیست ایجاد می کند تا محتویات آن را تخلیه کند.

سپس با محلول نمکی استریل داخل کیست شستشو داده می شود. پرتوهای لیزر به سرعت بافت کیست را بدون آسیب زدن به غدد بارتولن تبخیر می کنند و کیست را از بین می برند. این جراحی معمولا حدود ۱۰ دقیقه طول می کشد.

تکنیک کاتتر بالون

در این تکنیک یک مسیر دائمی برای تخلیه مایعات غده بارتولن ایجاد می شود. برای این کار، با برش کیست، مایعات آن تخلیه شده و ابزاری به نام کاتتر به همراه یک بالون وارد کیست خالی می شوند.

سپس پزشک ۴ میلی لیتر آب نمک به بالون تزریق کرده و برای حفظ کاتتر در محل خود از بخیه استفاده می کند. معمولا ۴ هفته طول می کشد تا زخم های این جراحی خوب شده و اپیتلیال سازی (تشکیل سلولهای جدید در اطراف کاتتر) انجام شود.

بعد از بهبودی زخمها و تشکیل شدن مجرای تخلیه ترشحات بارتولن، جراح بالون را تخلیه و کاتتر را خارج می کند.

عمل-کیست-بارتولن-باکاتتر-بالون

برای انجام عمل جراحی کیست بارتولن در تهران، شما هم می توانید از تجربه خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان و زایمان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

آسپیراسیون با سوزن

در آسپیراسیون سوزنی، کیست بارتولن به کمک یک سوزن و یک سرنگ تخلیه می شود. گاهی ممکن است داخل کیست با الکل ۷۰ درصد به مدت ۵ دقیقه شستشو شده و بعد الکل تخلیه شود. این کار خطر عفونت و آبسه کیست را کاهش می دهد.

کوتریزاسیون با نیترات نقره

در این روش از یک ترکیب شیمیایی به نام نیترات نقره برای سوزاندن رگ های خونی و سلولهای کیست استفاده می شود. این ترکیب بعد از برش و تخلیه کیست، وارد فضای خالی کیست شده و تبدیل به یک توده کوچک و سفت می شود.

در نهایت، نیترات نقره و بقایای کیست بعد از دو یا سه روز خود بخود از بین می روند. موقع کوتریزاسیون ممکن است کمی سلولها و بافتهای اطراف غده بارتولن دچار سوزش و آسیب دیدگی شوند.

کیسه سازی

اگر آبسه یا کیست شما مرتب عود می کند، برای درمان قطعی کیست بارتولن باید از جراحی به نام کیسه سازی استفاده کنید. در این روش کیست بارتولن برش خورده و تخلیه می شود.

بعد از تخلیه، لبه های کیست به عقب برگشته و بخیه می شوند تا یک کیسه باز کوچک ایجاد شود. ترشحات غدد بارتولن به طور مداوم می توانند از این مسیر تخلیه شوند. جراحی کیسه سازی حدود ۱۵ دقیقه طول می کشد.

جراحی-کیست-بارتولن-با-کیسه-سازی

عمل برداشتن کیست بارتولن

در صورتی که کیست بارتولن بعد از هر بار جراحی دوباره عود کند، تنها راه درمان آن برداشتن غده بارتولین است. این جراحی تحت بیهوشی عمومی و معمولا طی یک ساعت انجام می شود.

ممکن است لازم باشد در دو تا سه روز آینده نیز در بیمارستان بستری شوید یا اینکه نیازی به بستری شدن نداشته باشید.

نکته مهم: اگر بعد از ۴۰ سالگی یا بعد از یائسگی دچار کیست بارتولن شده اید، برای تعیین بدخیمی سلولهای کیست، از سلولهای این ناحیه نمونه برداری یا بیوپسی انجام می شود (منبع: lybrate.com).

مراقبت بعد از عمل کیست بارتولن

بعد از عمل کیست بارتولن باید نکات زیر را رعایت کنید:

۱- برای جلوگیری از یبوست، غذاهای غنی از فیبر و آب فراوان بخورید.

۲- آنتی بیوتیکهای تجویز شده را به موقع مصرف کنید.

۳- یک تا دو هفته برای تسکین درد از داروهای مسکن استفاده کنید.

۴- برای ۳-۵ روز، هر روز چند بار به مدت ۱۰ دقیقه از تشت آب گرم (حمام ستیز) استفاده کنید.

۵- تا بهبودی کامل محل جراحی (تا ۴ هفته) از رابطه جنسی بپرهیزید.

۶- از مصرف سیگار و مشروبات الکلی بپرهیزید.

۷- برای شستشوی ناحیه تناسلی سعی کنید از جلو به عقب خود را تمیز کنید.

۸- ناحیه تناسلی را خشک و تمیز نگه دارید. لباس زیر نخی و تمیز بپوشید.

۹- تا زمان بهبودی، ورزشها و کارهای سنگین انجام ندهید و از تامپون استفاده نکنید.

در صورت ایجاد درد، تورم و التهاب در ناحیه جراحی یا بروز تب سریعتر به متخصص زنان مراجعه کنید.

مدت استراحت بعد از عمل کیست بارتولن

چند ساعت بعد از جراحی کیست بارتولن و رفع آثار بیحسی می توانید به منزل برگردید. در منزل نیازی به استراحت مطلق ندارید و می توانید کارهای عادی تان را انجام دهید. ولی تا حد ممکن سعی کنید استراحت کنید تا زخم ها زودتر خوب شوند و کمتر به آنها فشار بیاید.

مزایای عمل کیست بارتولن

با انجام عمل کیست بارتولن در تهران توسط بهترین جراح زنان می توانید از مزایای زیر بهره مند شوید:

 • تسکین درد و علائم کیست بارتولن
 • بهبود کیفیت زندگی بیمار
 • جلوگیری از آبسه بارتولن و عود کیست
 • بدون درد و عارضه
 • با بیحسی موضعی انجام می شود.
 • درمان قطعی کیست یا آبسه بزرگ یا عود کننده

کیست-بارتولن

عوارض جراحی کیست بارتولن

عمل کیست بارتولن یک عمل ایمن و بدون عارضه است. اما بعد از این جراحی ممکن است برخی از مشکلات زیر را تجربه کنید:

 • خونریزی بعد از عمل کیست بارتولن
 • درد و کبودی
 • عفونت
 • ماندن جای برش و ایجاد اسکار
 • هماتوم (تجمع خون در محل جراحی)

اگر بعد از جراحی دچار درد و خونریزی شدید یا تب شده اید باید با جراحتان تماس بگیرید.

هزینه عمل کیست بارتولن در تهران

هزینه جراحی کیست بارتولن در تهران بستگی به موارد زیر دارد:

 • نوع روش جراحی
 • محل جراحی (کلینیک یا بیمارستان)
 • دستمزد پزشک
 • وسائل مورد نیاز

با مراجعه به جراح و معاینه کیست، پزشک می تواند روش جراحی را مشخص کرده و هزینه عمل شما را تعیین کند.

برای جراحی کیست بارتولن در تهران با تکنیک های مختلف می توانید از تجربه خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان و زایمان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

جمع بندی نهایی

کیست بارتولن یک بیماری خطرناک نیست. این عارضه ناشی از تورم و تجمع مایعات در غدد بارتولن است که در نزدیکی دهانه واژن قرار دارند. اگر کیست خیلی بزرگ، عفونی یا عود کننده باشد، می توانید برای درمان قطعی آن جراحی کیست بارتولن را انجام دهید.

این جراحی را می توان طبق نظر پزشک و با توجه به شرایط کیست به روشهای مختلفی انجام داد. برخی از این روشها عبارتند از کوتریزاسیون، آسپیراسیون با سوزن و کاتتر بالون. عمل کیست بارتولن در تهران را می توانید بدون هیچ عارضه ای با بیحسی موضعی در بیمارستان انجام دهید.

پرسش و پاسخ کیست بارتولن

درباره جراحی کیست بارتولن در تهران معمولا سوالات زیر از جراح زنان پرسیده می شود:

بعد از جراحی کیست بارتولین چه بخوریم؟

از مصرف شیرینی جات بپرهیزید. همچنین برای تقویت سیستم ایمنی بدنتان حتما میوه و سبزیجات غنی از ویتامین C، روی و آهن بخورید.

راهی برای پیشگیری از بیماری های غدد بارتولن هست؟

بله. می توانید با رعایت بهداشت فردی و جنسی و داشتن یک رابطه جنسی سالم خطر ابتلا به بیماری های غدد بارتولن را کاهش دهید.

ممکن است بعد از جراحی دوباره کیست بارتولن عود کند؟

در بعضی از زنان ممکن است این اتفاق بیفتد. اگر کیست شما مرتب عود می کند، عمل برداشتن غده بارتولن را انجام دهید.

اگر شما هم سوالی درباره جراحی غده های بارتولن در تهران و هزینه های آن دارید، در بخش نظرات مقاله می توانید آنها را بپرسید.

۴.۶/۵ - (۴۰ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۷۳ دیدگاه ها
 • با سلام من دیروز عمل کردم کیست بارتلون داشتم دکتر گفتن گاز استفاده شده رو خودمم می تونم بکشم شب هر چی کشیدم ادامه داشت خونریزی ودرد هم داشتم ترسیدم بریدم گاز رو ،حالا صبح خواستم بقیه گاز رو بیرون بیارم خشک شده اصلا نیومد الان چکار باید بکنم ؟

  • سلام. درصورتیکه با خروج گاز مشکل پیدا کردید، حتما سریعا به یک مرکز درمانی (مثل درمانگاهها) مراجعه کنید تا پرستارهای اونجا براتون خارجش کنند. از تلاش بیشتر جدا خودداری کنید چون میتونه موجب آسیب به دهانه واژن بشه و مخصوصا که تازه عمل کردید، این کار اصلا توصیه نمیشه.

 • سلام خسته نباشد.خانم دكتر مجردم و حدود سه سال كه دچار كيست بارتولن شدم و تقريباً اندازه يك آلو هست و قرمز شده و هيچ گونه رابطه جنسي هم نداشتم. امكان جراحي و تخليه با اينكه بكارت دارم، هست؟معاينه شدم و گفتن نياز به جراحي نداره و دارويي هم ندادن. اصلاً بايد جراحي بشه يا با دارو رفع ميشه؟ ممنون ميشم پاسخ بديد

  • سلام. مشکلی برای پرده بکارتتون نداره و میتونید حتی جراحی کنید. با دارو هم میشه عفونت رو درمان کرد یا با تکنیک هایی مثل catheter امکان خروج عفونت از کیست رو فراهم کنیم که از ترکیدن کیست بارتولنجلوگیری بشه. به پزشک متخصص زنان مراجعه کنید تا ببینند چه روشی براتون بهتره. تمام روشهای درمان برای شما که دختر هستید امکان پذیره و مشکلی نداره.

 • با سلام من حدود یکسال و نیم هست که کیست بارتلون دارم از اوایل ازدواجم مبتلا شدم.. به پزشک مراجعه کردم انتی بیوتیک و یه سری پماد بهم دادن که رفع نشد و از دکتر خواستم جراحی کنه گفت کوچیکه و نیازی نیست و دیگه کاری باهاش نداشته باش اما گاهی بزرگ میشه و مقداری درد به همراه داره توصیتون به من چی هست؟

  • سلام. من معاینه نکردم شما رو و نمیتونم نظر قطعی بدم ولی کیست هایی که با آنتی بیوتیک خوب نمیشن رو معمولا جراحی می کنیم.

 • سلام من دیروز تازه فهمیدم کیست بارتولن دارم و خیلی هم بزرگه. البته هی بزرگ میشه هی کوچیک. دکترم رفتم گفت باید جراحی بشه. الان نمی دونم واقعا باید سریع جراحی کنم یا دارو استفاده کنم یا از آب گرم استفاده کنم؟

 • سلام خسته نباشید من یک ماهی هست عمل کردم ولی الان باز حس میکنم که جای عملم درد داره احتمالش هست که باز کیست بخواد عود کنه؟ لطفا جواب بدید خیلی نگرانم

 • سلام و عرض ادب خانوم دکتر بنده سال ۹۷ به فاصله هر ۴ ماه دوبار کیست بارتولن گرفتم ..دومین بار بدون هیچ عفونت و یه روز بسیار بزرگ و متورم و دردناک شد ..الان هم سه ماه میگذره که دوبار به فاصله ۳ ساعت بسیار بزرگ شده و دردناک .هر سه بار تب لرزو تب و درد ..نمیدونم چرا به فاصله ۳ماه از دومین عمل برگشت ..واقعا خسته شدم ..حتی جرات نمیکنم برم برا عمل .که دکترم عمل رو پیشنهاد دادن .. الان دوروزه مسکن و آنتی بیوتیک ولی تاثیر نداره .. به نظر شما چه عاملیه که دایم کیست بارتولن ایجاد میشه ..لطفا کمکم کنید و بگید چیکار کنم ..خسته شدم

  • سلام. بله متاسفانه در یه سری از بیماران مون کیست بعد از عمل دوباره عود میکنه ولی با برخی روشهای درمانی میشه عفونت رو کنترل کرد که کیست نترکه. نمیدونم با چه تکنیکی جراحی شدید ولی باید به درمان ادامه بدید.

 • سلام من دوماهه زایمان کردم یک هفته هست که یک غده کنار واژنم در اومد کوچک بود روزبه‌روز بزرگ شد الان اندازه یه حبه قند شده و درد می‌کنه به نظر شما این چیه ممنون میشم اگه جواب بدین

  • سلام. من معاینه تون نکردم ولی میتونه کیست بارتولن باشه که احتمال داره اینقدر بزرگ بشه که بترکه. با توجه به وضعیت بیمار و کیست با روشهای مختلفی میتونیم کیست رو درمان کنیم. حتما برای درمانش اقدام کنید.

 • با سلام . من کیستی دارم که روی لب بزرگ واژنمه و اصلا لب کوچک رو تحت تاثیر قرار نداده. رفتم دکتر گفت بارتولینه و عمل کنم. با توجه به اینکه عکسایی که میبینم بارتولین باعث تورم لب کوچیک شده آیا کیست من بارتولینه؟

  • سلام. غدد بارتولن در دهانه واژن هستند. باید معاینه تون کنیم ببینیم چیه؟ ممکنه توده چربی باشه که اونم میتونیم درمان کنیم. نگران نباشید.

 • من ۸ سال کیست دارم.چند جایی دکتر رفتم برای جراحی که به من گفتند.این بیماری تا آخر عمر باهات هست.بازگشت داره.خسته شدم.وقتی کیستم در میاد خیلی درد داره.بی تابم میکنه.از لحاظ جسمی ضعیفم میکنه.من بیشتر اوقات از پماد کلوتریمازول استفاده میکنم .که باعث شده سه چهار ماه یدفعه دربیارم.میشه راهنماییم کنید.قرص ها با آب گرم رو هم من امتحان کردم هیچ سودی ندیدم

  • سلام. احتمال عود کیست بعد از جراحی هست اما یه چیز ۱۰۰ درصد نیست. بعضی ها هم با جراحی کاملا درمان میشن. اگر عود کنه هم تکنیک های جراحی مثل cather هست که باعث مانع تجمع مایعات داخل کیست میشه و نمیذاره کیست بزرگ بشه.

  • سلام ۷ روزی است عمل کیست بارتولن انجام دادم درد در ناحیه مقعد و لگن دارم آیا طبیعی است و نشستن برایم سخت است

 • با سلام من سال ۹۵ این غده رو دروردم و آبسه کرد و بعد ۳ ماه دارو خوردن خودش ترکید و تموم شد و خوب شدم … اما در طول مدت این ۳ سالی که گذشته هنوز غده هست قلمبه کاملا مشخصه اما اصلااااا اذیتم نمیکنه یه روز کوجیکه یه روز بزرگه … ولی نه دردی نه عفونتی…این مدل هم باید درمان بشه؟ یا همیشگی با من هست؟؟ باید عمل بشه یا ممکنه همینم با دارو از بین بره؟؟؟ ممکنه دوباره آبسه کنه؟ عذابی کشیدم ۳ سال پیش تا ترکید

  • سلام. بله متاسفانه مواردی مثل شما داشتم که کیست بارتولن عود میکنه در بعضی از خانمها و غیر طبیعی هم نیست. بهتره برای درمانش اقدام کنید.

 • سلام من دکترر رفتم گفتن کیست داری اندازه ی یک نخود هس کنار واژنم گفتن اگه اذبتت کردن باید بیای درش بیاریم میخام ببینم موقع رابطه جنسی درد داره چون هنوز نامزدم

  • سلام. بله دچار درد و سوزش میشید. از طرفی هم اگر درمان نکنید احتمال ترکیدن کیست بارتولن هست.

 • سلام من نامزد دارم و دختر هستم هنگام معاشقه حتی وقتی دستی به این ناحیه نمیخوره هم مثل تاول باد میکن و گاهی میترکه و بعد یکروز خوب میشه این یعنی مشکل خاصی هست؟

  • سلام عزیزم نیازه حتما معاینه بشی. علت این تورم رو نمیدونم. چون علائم کیست بارتولن رو نداره.

 • سلام من کیست بارتلن ماهی یک بارمیزنم‌دکترم رفتم تاثیری نداشته دوسه ساعت ابسه میکنه بعدخودش میترکه خوب میشم ایامشکلی نداره

  • سلام. از اونجایی که در آینده احتمال عفونی شدن کیست وجود داره بهتره تا هنوز شدید و مزمن نشده برای درمان اصولی اقدام کنید.

 • سلام من رفتم پیش متخصص و گفتن این ابسه است وبرام همان جا برش زدن وتخلیه کردن اما ورم ان هنوز هست چکارکنم؟ایادوباره این ابسه برمی گردد؟

 • با سلام، من حدود دو هفته ست که درگیر عفونت قارچی هستم و خارش شدیدی دارم، دکتر رفتم دارو مصرف کردم یه چند روزی خوب شدم ولی دوباره همه علائمم برگشت، گاهی شدید که خارش میگیریم ناحیه سمت راست ورودی واژنم احساس تورم زیادی میکنم، به نظرم غده بارتولن سمت راستم درگیر شده ولی فقط یه حدس هستش بخاطر ورم شدید از داخل، میخواستم بدونم امکانش هست عفونت روی اون غده تاثیر گذاشته باشه و درگیرش کرده باشه؟؟؟ ممنونم

 • با عرض سلا م خانم دکتر بنده ۵۱ سالمه ده ساله کیست بارتولن دارم به اندازه یکگردو بدون درد والتهاب الان نیاز به جراحی هست یا نه

  • سلام. بهتره عزیزم به متخصص زنان مراجعه کنی. ممکنه کیست عفونی بشه یا بترکه. اگر نیاز باشه جراحی کیست بارتولن انجام میدیم یا از روشهای دیگه برای کنترل کیست استفاده می کنیم.

  • سلام. این حالت دلایل مختلفی داره ممکنه مربوط به غدد بارتولن باشه یا خشکی واژن و غیره. نمیتونم بدون معاینه نظر قطعی بدم. اما برای رفع مشکل شما و بی میلی جنسی شما روشهای درمان پزشکی وجود داره.

 • سلام و خسته نباشید..من دوهفتس که کیست بارتولنم عود کرده…دکتر رفتم آنتی بیوتیک داد و کوچیک شد اما از بین نرفت و دکتر گفت که با مصرف آنتی بیوتیک بزرگ و نخوردن کوچیک میشه اما از بین نمیره و باید عمل کنم… آیا اگه آنتی بیوتیک ادامه بدم از بین میره؟؟

  • سلام .عزیزم معمولا کیست بارتولن عود میکنه. آنتی بیوتیک عفونت رو برطرف میکنه و مانع از ترکیدن کیست میشه. میتونید جراحی غدد بارتولن رو انجام بدید. اما احتمال عود بعد از جراحی هم در بعضی از بیمارن مون وجود داره.

 • سلام من ۷ماه پیش عمل کردم دکتر گفت کیستمو دراورده ولی الان دوباره عود کرده ایا با دراوردن کیست امکان عود کردن هم هست یا دکتر ب من اشتباه گفتن

  • سلام. غدد بارتولن به طور طبیعی در دهانه واژنه و کیست رو با جراحی برمیداریم نه خوده غده رو. بنابراین احتمال داره در بعضی افرادی که جراحی کردیم، دوباره کیست عود کنه. ایشون کیست رو خارج کردن اما شما از اون دسته ای هستید که دوباره غددتون کیستی شدن.

 • سلام وقت بخیر من کیست بارتولن ۳هفته پیش به روش اول عمل کردم.اما همچنان مقداری تورم داره و نگرانم کرده میخواستم بدونم طبیعیه؟

  • سلام. بدنها در قدرت ترمیم متفاوتن. اگر تورمتون رو به کاهش بوده نگران نباشید. به بدنتون زمان بدید تا بهبود پیدا کنه. اگر هم غده بارتولن متورمه با پزشکتون تماس بگیرید برای معاینه مجدد.

 • با سلام ، من بعد از ۱۰ روز از تخلیه کیست بارتولن پریود شدم،مشکل عفونی برای زخمم ایجاد نمیشه ؟ هنوز باید با بتادین شست و شو بدم ؟

  • سلام. پدتون رو مرتب عوض کنید و مراقبتهای بعد از عمل رو همچنان تا زمانی که پزشکتون گفتند انجام بدید.

 • سلام دوهفته هست که عمل کیست بارتولن که سمت راست واژن بود کردم الان سمت چپ واژن ورم کرده مثل همون کیست هست امکان اینکه دو طرف در بیاد هست ؟؟؟؟

 • باسلام.من مجرد هستم و حدود یک هفته میشه که لبه ی بیرونی واژنم یه غده اندازه عدس ضاهر شده خارش و درد نداره فقط وقتی فشارش میدم درد میگیره میخواستم ببینم کیست بارتولن هستش یا ن؟باید چیکار کنم؟

 • من ۲۵سالمه ۳ساله کیست بارتولن دارم۲سال پیش یکی دو بار عود داشتم موقع راه رفتن ونشستن درد داشتم الان هم یک برامدگی در یک طرف واژن وجود داره که بعضی وقتا ازیتم میکنه دکتر رفتم گفت که باید عمل کنممیگن که احتمال برگشت هست میترسم به غدم اسیب برسه باعمل تازه بااین وضع میخوام باردار هم بشم خیلی میترسم شما به خدا راه حل مناسب برام بزارین

  • سلام. در بعضی خانمها عود کیست رو داریم حتی بعد از جراحی. به یه جراح متبحر مراجعه کنید تا مطمئن باشید به غده بارتولن هیچ آسیبی وارد نمیشه. پس نگران نباشید و اگر اذیتتون میکنه برای درمانش اقدام کنید.

 • سلام وقتتون بخیر. خانم دکتر یک ماه پیش کیست بارتولن رو با روش کاتتر ورد تخلیه کردم و چهار هفته باقی موند و یک هفته است که کاتتر رو خارج کردم ولی هنوز مقداری درد و تورم در محل قبلی کیست دارم خیلی نگران عود مجددش هستم. ایا این درد و تورم خفیف عادی و به مرور کاهش پیدا میکنه یا وجود کمی تورم در محل معمولیه و کاملا از بین نمیره؟!؟ ممنونم از پاسخگوییتون

  • سلام. کمی درد و تورم عادیه و بعد از چند روز برطرف میشه. در مورد عودش هم برای بعضی خانمها عود میکنه و برای بعضی ها هم نه.

 • سلام چند وقته که سمت چپ واژنم درد میکنه و موقع نزدیکی دردش بیشتر میشه و حتی درد ریخته تو لگن و پا چپم الان یک ماهه هنوز خوب نشده و عمل فریز هم انجام دادم و دو هفته ای هست دارو میخورم چی میتونه باشه این درد

 • سلام خسته نباشید. چندسال پیش، پشت لب بزرگ واژن متوجه برجستگی کوچیکی شدم زرد رنگ وکمی سفت، چون خیلی کوچیک بود توجهی بهش نکردم اما حالا بزرگ شده اندازه‌ی یه نخود واینکه درد ندارم وبه‌غیر ازاینکه خیلی به چشم میاد وگاهی دچار خارش میشم مشکلی باهاش ندارم، گاهی هم اطراف دهانه‌ی مقعد آبسه‌هایی دردناک به وجود میاد که بعد از مدتی خوب میشه، آیا اینها به هم مربوط هستند؟و خب مشکل من چی میتونه باشه؟

  • سلام. توصیه می کنم حتما به متخصص زنان مراجعه کنید و معاینه بشید. علائمی که دارید بهم ربط ندارند و به دلایل زیادی رخ میدن. با معاینه و چکاپ میشه گفت مشکل تون چیه.

 • حدود یک سالونیم هست کیست بالتولن دارم اوایل دیر تر درمیامد ولی اخیرن مکرردرمیامد ودرد شدیدی هم داشت تا این که دوهفته قبل با گاز عمل کردم میخام بونم چه کارکنم که دوباره اود نکنه خیلی میترسم دوباره در بیاد وترشحاتمم خیلی زیاده جوریه که شرتم خیس میشه لطفا راهنماییم کنین ممنون

  • سلام عزیزم. در برخی موارد امکان عود کیست بارتولن رو داریم. بهترین کار اینه که نظافت شخصی و بهداشت جنسی رو کاملا رعایت کنید. برای رابطه جنسی از آب دهان استفاده نکنید. از لوبریکانت استفاده کنید. همزمان رابطه واژینال و مقعدی نداشته باشید. بعد از رابطه ادرار فراموش نشه.

 • پزشکی در بیمارستان برام کاتتر گذاشت و بعد از چهار روز به هنگام ادرار در اومد. آیا خطرناکه و باید کاری بکنم یا مدتی به بدنم استراحت بدم و بعد درمان رو از سر بگیرم؟

 • سلام من ۲۱ روز عمل کردم درد خاصی ندارم فقط ازم ترشح سفید رنگ زیاد میاد به دکترم گفتم دارو واسه کمتر شدنش داد.اما نگرانم میخاستم ترشح زیاد بعد از عمل باعث عود کیست بارتولن نمیشه

 • سلام من ۶ماهه دچار کیست بارتولن شدم ونامزد دارم درطول این ۶ماه دوباره جراحی شدم دوباره عود کرده که هر دوهفته یکبار میرم آبش رو میکشن خسته شدم چرا خوب نمیشه هردفعه کیست بزرگ شده با تب ولرز بوده ونمیتونم راه برم

  • سلام. اگر اینقدر عود میکنه و آزاردهنده هست، میتونید عمل برداشتن غده بارتولن رو انجام بدین. عوارض خاصی هم ایجاد نمیکنه.

 • سلام ۷ روزی است عمل کیست بارتولن انجام دادم درد در ناحیه مقعد و لگن دارم آیا طبیعی است و نشستن برایم سخت است

 • سلام
  من حدودا ۱۶ ساله کیست بارتولن دارم و ۳۸ سالمه متاهل هستم تا حالا ۵ بار به صورت عمل مارسو.. کتتر و حتی تخلیه با گاز برام کیست رو تخلیه کردند ۳ تا دکترم رفتم… گفتم کامل غده بارتولن رو برام خارج کنند اما گفتند نمیشه؛ میشه بگید چرا نمیشه واقعل خسته شدم از دردش الانم دوباره عود کرده گفتن بیا مارسو انجام بدیم… علت خارج نکردن چی هست خانم دکتر میشه راهنمایی کنید ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *