جدیدترین دستگاه آر اف واژن در تهران (RF واژینال) + هزینه آر اف

دستگاه-آر-اف-واژن-در-تهران

آر اف واژینال (RF واژینال) یک تکنولوژی جدید پزشکی در حوزه بیماریهای زنان است. متخصصان از این دستگاه برای درمان غیر تهاجمی برخی از بیماریها مثل واژینیسموس، آتروفی واژن و انواع بی اختیاری ادراری در زنان استفاده می کنند.
در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با کاربردهای دستگاه آر اف واژن در تهران، هزینه ها و مزایای درمان با این روش آشنا کنیم. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

آر اف واژن چیست؟

جوانسازی واژن با لیزر آر اف (RF) یک درمان بدون جراحی، سریع و قطعی برای مشکلات واژینالی است که برای بهبود عملکرد یا ظاهر قسمتهای بیرونی و داخلی واژن به کار می رود. دستگاه rf واژن دارای دو پروپ یا هندپیس، یکی برای داخل و یکی برای بیرون واژن است.

امواج بی خطر رادیوفرکانسی دستگاه آر اف از طریق این هندپیس ها به بافتهای محل درمان منتقل می شوند. امواج rf واژینال برخلاف پرتوهای لیزر واژن می توانند به لایه های عمیق تر دیواره واژن و لگن نفوذ کرده و بافتهای این نواحی را جوانسازی کنند.

نحوه عملکرد دستگاه آراف واژن

امواج رادیوفرکانسی دستگاه آر اف واژن با برخورد به بافتهای تحت درمان، گرما تولید می کند. گرمای تولید شده بدون اینکه دمای لایه مخاطی در سطح دیواره واژن را بالا ببرد، به لایه های زیرین دیواره و ماهیچه های کف لگن نفوذ کرده و بدون ایجاد سوختگی در بافتها، دمای آنها را بالا می برد.

گرم شدن لایه های زیرین دیواره واژن باعث افزایش گردش خون و بهبود تغذیه بافتهای این ناحیه شده و با انقباض عضلات واژن، شلی کانال واژن برطرف می شود. امواج آر اف کلاژن سازی را در بافتهای واژن تحریک می کنند و از این طریق تاثیر زیادی بر ترمیم و جوانسازی مجدد دیواره واژن دارند.

تعداد جلسات: بسته به نوع و شدت عارضه، متغییر و حدود ۳ تا ۶ جلسه است.

مدت زمان هر جلسه: هر جلسه آر اف واژینال حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد.

فواصل بین جلسات: بسته به نظر پزشک و نوع عارضه بین ۱ تا ۴ جلسه است.

جدیدترین دستگاه آر اف واژن در تهران

دستگاه آر اف واژن مادام اکس (Madame x) جدیدترین دستگاه آر اف واژن در تهران است که به طور همزمان از امواج RF و EMS برای درمان مشکلات واژینالی استفاده می کند.

استفاده همزمان از امواج RF و EMS در پروب داخلی دستگاه مادام اکس باعث شده این دستگاه موثرتر از دیگر انواع دستگاه آر اف واژینال به بهبود عملکرد و تقویت عضلات کف لگن کمک کند.

دستگاه-آر-اف-واژینال-در-تهران

اهمیت امواج EMS در دستگاه آر اف واژینال

امواج EMS یا تحریک الکتریکی عضلات، پالس های الکتریکی کنترل شده ای هستند که با نفوذ به عمق عضلات کف لگن، این عضلات را بازسازی و تقویت می کنند. به همین دلیل است که متخصص زنان از دستگاه آراف واژینال مادام اکس برای درمان اختلالات کف لگن استفاده می کنند.

ویژگی های دستگاه آر اف واژینال مادام اکس

دستگاه آر اف واژینال مادام اکس از ویژگی های زیر برخوردار است:

 • دارای حالتهای لیفت عضلات دیواره واژن و لیفت عضلات لگن
 • دارای چهار سنسور محافظتی جهت کنترل و تنظیم دقیق دمای الکترودهای دستگاه و کانال واژن
 • گردش ۳۶۰ درجه ای هندپیس برای جوانسازی کانال واژن در تمام جهات
 • دارای پروب یکبار مصرف برای رعایت بهداشت و ایمنی بیشتر دستگاه
 • استفاده همزمان از امواج RF و EMS

برای درمان مشکلات واژینالی خود با rf واژن مادام اکس در غرب تهران، می توانید به مطب خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

کاربردهای دستگاه آراف واژن در تهران

به گفته خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان، از دستگاه آر اف مادام ایکس با اهداف زیبایی لابیاها، درمان بعضی از بیماریها و اختلالات جنسی زنان استفاده می شود. کاربردهای دستگاه آر اف واژینال عبارتند از:

کاهش بی اختیاری ادرار

امواج RF واژینال با تقویت عضلات کف لگن به طور موثری علائم بی اختیاری ادرار استرسی (نشت ادرار موقع خنده و سرفه) یا بی اختیاری ادراری فوریتی (نیاز فوری و شدید به تخلیه ادرار) را کاهش می دهد.

درمان اختلالات جنسی

دستگاه آر اف واژن با درمان علائم سوزش، خارش و خشکی واژن نه تنها دردهای مقاربتی را در زنان بهبود می دهد، بلکه باعث تقویت حس جنسی، میل جنسی و افزایش ارگاسم در زنان می شود.

درمان خشکی و آتروفی واژن

با استفاده از جدیدترین دستگاه آر اف واژن در تهران می توانید استحکام، ضخامت و حالت ارتجاعی کانال واژن را به آن برگردانید. درمان با RF واژینال تنها روش قطعی و موثر برای درمان آتروفی یا نازکی دیواره های واژن به ویژه در زنان یائسه است.

درمان گشادی واژن و عوارض آن

زنانی که دچار علائم گشادی واژن مثل احساس شلی در واژن یا خروج هوا از واژن هستند، می توانند علائم خود را با تنگ کردن واژن با آر اف درمان کنند.

امواج آر اف واژینال با نفوذ به عمق دیواره واژن تمام لایه های زیرین آن را بازسازی می کنند. ترمیم، رفع شلی و انقباض عضلات دیواره ها که به دلیل گرما آر اف ایجاد می شوند، سایز کانال واژن را کاهش می دهند.

تقویت عضلات کف لگن

دستگاه آر اف واژینال مادام اکس به دلیل همراه بودن امواج RF با امواج EMS (تحریک الکتریکی عضلات) می تواند عضلات عمق لگن را جوانسازی کرده و بافتهای این ناحیه را استحکام بخشد.

تقویت این عضلات، احتمال بروز پرولاپس های لگنی (افتادگی اندامها) و مشکلات ادراری زنان را در سنین بالاتر کمتر می کند.

کاهش دردهای لگنی

دردهای مزمن و شدید لگنی ممکن است ناشی از بیماریهایی مثل اندومتریوز، سندرم روده تحریک پذیر، سرطان رحم و … باشند. این نوع دردهای مزمن را می توانید با استفاده از آر اف واژینال تسکین دهید.

درمان-دردهای-لگنی-با-RF-واژینال

لابیاپلاستی با rf واژن

به جای عمل لابیاپلاستی با لیزر می توان از دستگاه آر اف واژینال برای برش بافتهای اضافی و آویزان لابیامینورها استفاده کرد.

برشهای دستگاه آر اف واژن در مقایسه با لیزر و تیغ جراحی، تمیزتر و دقیقتر هستند. از RF به خصوص در مواردی استفاده می شود که بافت لابیامینورها سفت یا ضخیم باشد، به طوریکه نتوان به راحتی با لیزر مونالیزا آنها را برش داد.

آر اف واژن برای واژینیسموس

واژینیسموس اختلالی است که به خاطر انقباض شدید و غیرادراری عضلات ورودی واژن ایجاد می شود. در این حالت دخول بسیار دردناک یا غیرممکن خواهد بود.

آر اف واژن مادام اکس موثرترین روش درمان واژینیسموس است که از همان جلسه اول، زوجین می توانند تاثیر مثبت این دستگاه را ببینند. امواج آر اف به این خانم ها کمک می کند موقع دخول، عضلات ورودی واژن آنها دچار اسپاسم نشده و واژن قفل نشود.

مزایای جوانسازی واژن با RF واژینال

درمانهای زیبایی و پزشکی با دستگاه آر اف واژن مادام اکس در مطب قابل انجام هستند. مزایای درمان با این روش عبارتند از:

 • مشاهده نتیجه درمان از همان جلسه اول
 • درمان سرپایی
 • بهبود روابط زناشویی
 • رفع بی میلی جنسی خانم ها
 • بدون درد و خونریزی
 • درمان قطعی و سریع برخی از بیماری های زنانه بدون عمل جراحی
 • بدون نیاز به بی حسی (به جز در عمل زیبایی واژن در تهران که با بیحسی موضعی انجام می شود)

ماندگاری درمان با آر اف واژن

ماندگاری نتایج درمان با دستگاه آر اف واژن طولانی است و اگر مراقبتهای لازم بعد از آر اف واژن را رعایت کنید، مدت ماندگاری آن بیشتر هم می شود. اما چون نتایج RF واژینال دائمی نیستند، توصیه می کنیم سالانه یک جلسه آر اف واژن را حتما تکرار کنید.

مراقبت بعد از آر اف واژن

اگر از دستگاه rf واژن برای عمل لابیاپلاستی استفاده کرده اید، باید مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستی را طبق دستور پزشک انجام دهید.

اما برای دیگر کاربردهای آر اف واژن حتی نیازی به مصرف آنتی بیوتیک، داروهای مسکن، پمادهای ترمیمی یا مراقبتهای زیادی نیست.

رابطه جنسی و آر اف واژینال

خانم هایی که از دستگاه آراف واژن در تهران برای عمل لابیاپلاستی استفاده کرده اند، به مدت ۶ تا ۸ هفته نباید رابطه جنسی واژینالی و مقعدی داشته باشند.

اما اگر rf واژن برای درمان مشکلات دیگر به کار رفته است، بلافاصله بعد از هر جلسه آر اف می توانید رابطه جنسی داشته باشید. مگر اینکه پزشک با توجه به شرایط شما توصیه دیگری در این مورد داشته باشد.

دوره نقاهت بعد از آر اف واژن

بعد از آر اف واژن می توانید بلافاصله به منزل برگردید. به جز عمل زیبایی واژن، دوره نقاهت بعد از درمان با این روش بسیار کوتاه است و به سرعت می توانید به فعالیت های روزانه تان برگردید.

کاربردهای-آر-اف-واژینال

چه کسانی کاندید استفاده از دستگاه آر اف واژن هستند؟

خانم هایی که به دلایل زیر عملکرد و سلامت واژن خود را از دست داده اند، بهترین کاندید دستگاه آراف واژن در تهران هستند:

 • بالا رفتن سن و ضعف عضلات کف لگن
 • تغییرات هورمونی در یائسگی و عوارض آن
 • زایمان های طبیعی متعدد یا سخت داشته اند
 • چاقی مفرط
 • درجات خفیف تا متوسط مشکلاتی مثل پرولاپس های لگن، بی اختیاری ادرار، …
 • خارش و سوزش واژن، لکه بینی، علائم عفونت و یا خشکی و آتروفی واژن
 • زنانی که دچار گشادی واژن هستند و زایمان طبیعی داشته اند

جوانسازی واژن با جدیدترین دستگاه آراف واژن در تهران (مادام اکس) برای دختران باکره، زنان باردار و کسانی که عفونتهای واژینالی درمان نشده ای دارند، ممنوع است.

نکته مهم: صرفا دختران می توانند با دستگاه RF واژینال، عمل لابیاپلاستی را انجام دهند.

هزینه آر اف واژن در غرب تهران

هزینه جوانسازی با دستگاه rf واژن با توجه به موارد زیر متغییر است:

 • تعداد و طول مدت هر جلسه RF
 • اندازه سطح تحت درمان
 • همراه بودن آر اف واژن با عمل های دیگر واژن
 • پزشک
 • محل (شهر یا نوع کلینیک)

معمولا هزینه جوانسازی واژن با دستگاه rf تحت پوشش بیمه ها نیست.

برای درمان مشکلات واژن با دستگاه rf در غرب تهران، می توانید به مطب خانم دکتر متین ذاکرین، جراح متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت یا اطلاع از هزینه های RF واژن با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

جمع بندی نهایی

آر اف واژینال یک روش درمان غیرتهاجمی برای رفع مشکلاتی مثل بی اختیاری ادرار، دردهای لگنی و واژینیسموس است. امواج RF واژینال بیشتر از لیزرهایی مثل لیزر مونالیزا و لیزر ژولیت می توانند به عمق دیواره واژن نفوذ کرده و با گرم کردن بافتهای آنها، واژن را جوانسازی کنند.

با دستگاه آراف واژن در تهران می توانید درمان مشکلات واژن را بدون درد، خونریزی و یا هیچ عارضه ای طی چند جلسه درمان کنید.

پرسش و پاسخ دستگاه آراف واژن در غرب تهران

خانم هایی که قصد دارند درمان با دستگاه آراف واژن را در تهران انجام دهند، معمولا سوالات زیر را از خانم دکتر ذاکرین می پرسند:

عوارض دستگاه آر اف واژن چقدر جدی هستند؟

استفاده از RF واژینال بدون عارضه جانبی است. البته کمی احساس ناراحتی، سوزش، التهاب خفیف و یا گرما بعد از هر جلسه تجربه می کنید. این علائم از عوارض آر اف واژینال هستند که عادی است و بعد از چند ساعت بهبود می یابد.

بهترین سن برای انجام آر اف واژینال چه سنی است؟

هیچ محدودیت سنی برای استفاده از دستگاه RF واژن وجود ندارد و در هر سنی می توانید درمان با این روش را انجام دهید.

تفاوت بین درمان لیزر و فرکانس رادیویی چیست؟

لیزر و آر اف واژن هر دو باعث جوانسازی واژن می شوند. اما نحوه عملکرد آنها فرق دارد. پرتوهای لیزر می توانند سطح بافت را جوانسازی کنند اما امواج RF واژینال لایه های عمیق تری را می توانند بازسازی کنند. به علاوه احتمال سوختگی های سطحی با گرمای لیزر بیشتر از آر اف واژن است.

در صورتی که سوال دیگری در مورد دستگاه آر اف واژن دارید، می توانید در بخش نظرات سوالات خود را از ما بپرسید.

۴.۷/۵ - (۵۶ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۲۲ دیدگاه ها
  • سلام. نه عزیزم برای درمان زخم دهانه رحم از آراف استفاده نمیشه. آراف برای دردهای لگنی حین مقاربت، تنگ کردن واژن و درمان مشکلات بی اختیاری ادراری بیشتر استفاده میشه. برای کسب اطلاعات بیشتر به واتساپ ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵ پیام بده

  • سلام عزیزم. نه اصلا ار اف واژن برای این کار مناسب نیست. بیشتر برای واژینیسموس و تنگ کردن واژن خوبه. حتما به من یا یه متخصص زنان دیگه مراجعه کن چون باید کولکوسکوپی کنیم ببینیم چرا دهانه رحم زخمه. با دارو میشه درمانش کرد. مهمتر از زخم، علت زخمه. اگه برای درمان اقدام نکنی متاسفانه مشکلات جدی پیش میاد که درمانشون سخته

  • سلام عزیزم. باید ببینم واژینیسموس تون در چه حده. چون هر چی شدیدتر باشه تعداد جلسات درمان بیشتر میشه و شاید نیاز به درمانهای تکمیلی هم باشه. از جلسه اول تاثیرش رو میبینی ولی تعداد جلسه و هزینه رو بعد از معاینه میتونم بگم چقدره.

 • من آر اف انجام دادم .مشکلم شلی دستگاه تناسلی و رکتوسل بود. یعنی دچار دفع مدفوع دردناک بودم. الان مشکلم کاملا حل شده. قبلا مشکل بی اختیاری ادرار هم بودم که فیزیوتراپی کف لگن انجام دادم.در کل خیلی راضیم. ولی نمی دونم ماندگاری آر اف چند ساله. نگران برگشت مشکلم هستم.

  • سلام. ماندگاری آر اف به شدت مشکلات و میزان پاسخدهی بدن بستگی داره. اما معمولا یک تا دو سال نیازی به تکرار نیست.

 • با عرض سلام آیا استفاده از روش آر اف برای واژینیسموس درد دارد؟ و آیا امکان داره حداقل هزینه و حداکثر هزینه را بفرمایید؟ میخوام حدود قیمت را بدونم؟!!

  • سلام نه عزیزم درد نداره از بی حسی موضعی استفاده می کنم. بستگی به تعداد جلساتتون داره و اینکه گرید چند هستید. برای مشاوره به این شماره زنگ بزنید: ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵

  • سلام. معمولا ۳-۴ جلسه. البته باز هم بستگی داره که بدن بیمار چطور جواب بده و ممکنه کمتر یا بیشتر از این بشه.

 • سلام خسته نباشید .من جراحی هایمنکتومی انجام دادم برای درمان واژینیسموس آیا با این جراحی واژینیسموس درمان شده یا نه ممنون میشم جواب بدید.

  • سلام. بله یکی از کاربردهای مهم آراف در جوانسازی واژن و درمان خشکی واژن هست. بعد از اتمام جلسات RF می تونید نتیجه کامل درمان رو ببینید.

  • سلام. عوامل مختلفی از جمله اختلالات هورومونی روی میل جنسی زنان تاثیر دارند. باید برای بررسی علت و درمان اون باید به پزشک زنان مراجعه کنید.

 • سلام ببخشید این سوال رو میپرسم زمانی که از rf داریم استفاده میکنیم ارضا هم میشیم اون لحظه؟ اخه اگه اینطوری باشه که معذب میشیم یا تحریک بشیم آه و اوهمون بره بالا.اخه من دکترم اقا هم هست

  • سلام خیر. آر اف باعث ارگاسم در لحظه درمان نمیشه. بلکه با جوانسازی واژن باعث بهبود ارگاسم در روابط زناشویی میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *