مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستی

مراقبتهای-بعد-از-لابیاپلاستی

در این مقاله به مراقبتهای بعد از عمل زیبایی واژن (لابیاپلاستی) می پردازیم و به طور کامل توضیح می دهیم که پس از عمل لابیاپلاستی چه نکاتی را باید رعایت کنیم تا دچار عوارض عمل لابیاپلاستی نشویم. همانطور که می دانید لابیاپلاستی به عملی گفته می شود که در آن لابیاهای مینور واژن را کوتاه می کنند تا از این طریق باعث زیباتر شدن واژن شوند. در مقاله هزینه عمل زیبایی واژن به طور مفصل در مورد این عمل زیبایی و فاکتورهای موثر بر آن صحبت کرده ایم.
پس در این مقاله، فرض ما این است که شما تصمیم به انجام عمل لابیاپلاستی گرفته اید و حال، تنها قصد دارید بدانید بعد از عمل، چه چیزی در انتظار شماست و چه نکاتی را بعد از انجام عمل زیبایی واژن باید رعایت کنید. در نوشتن این مطلب، از خانم دکتر ذاکرین (متخصص و جراح زیبایی زنان) مشورت گرفته ایم و سعی کرده ایم نکاتی که ارائه می کنیم نکاتی کاربردی و جامع باشند. جهت دسترسی سریع به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

اهمیت مراقبتهای پس از لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی، عمل سبکی محسوب می شود و جزو عملهای زیبایی سرپایی است. این عمل نیاز به بیهوشی ندارد پس خدا را شکر عوارض مواد بیهوشی، فرد را تهدید نمی کنند. در ابتدا به طور خلاصه به مراقبتهای اصلی بعد از عمل لابیاپلاستی می پرازیم و سپس در ادامه به طور جزئی، شرح می دهیم که در هر دوره زمانی بعد از عمل چه نکاتی را باید رعایت کنید.

نکات کلی مراقبتهای بعد از عمل زیبایی واژن

نکات ارائه شده در این قسمت، نکاتی هستند که بیشتر برای کسانی مناسب هستند که هنوز عمل زیبایی واژن را انجام نداده اند و دوست دارند بدانند بعد از عمل، چه چیزی در انتظار آنهاست و چه نکاتی را باید رعایت کنند.

۱- نیاز دارید ۵ روز تا یک هفته از سر کار مرخصی بگیرید که در این مدت دو روز، استراحت مطلق خواهید بود.

۲- از نظر فعالیت بدنی، یک هفته معذورید و تا یک ماه فعالیتهای سنگین بدنی پیشنهاد نمی شود.

۳- تا یک ماه نباید از وان حمام استفاده کنید و استخر و جکوزی هم به همین شکل است.

۴- خانم دکتر ذاکرین پیشنهاد می دهند: یک هفته اول بعد از عمل، از خوردن غذاهای چرب و تند و آجیل خودداری کنید و به جای آن خوردن میوه و سبزیجات و آب را در برنامه غذایی خود بگنجانید.

۵- رابطه جنسی خود را به حدود یک ماه پس از عمل موکول کنید.

۶- ورزشهای سنگین مثل سوارکاری و ایروبیک را به ۴۵ روز بعد از عمل موکول کنید.

آشنایی با مراقبتهای کلی بعد از عمل لابیاپلاستی

جزئیات مراقبتهای پس از عمل لابیاپلاستی

خواندن این قسمت از مقاله برای کسانی مفید خواهد بود که علاقه دارند به طور جزئی بدانند چه نکاتی را بعد از انجام عمل لابیاپلاستی باید انجام دهند.

در کل، مراقبتهای بعد از عمل زیبایی واژن به چهار مرحله تقسیم می شوند:

بخش اول: ۴۸ ساعت الی ۷۲ ساعت بعد از عمل

بخش دوم: یک هفته بعد از عمل

بخش سوم: یک ماه پس از انجام عمل زیبایی واژن

هر کدام از این بازه های زمانی، مراقبتهای خاص خود را می طلبند و نیاز است به صورت دقیق نکات ذکر شده در ادامه مقاله را رعایت کنید تا احیانا بعد از انجام لابیاپلاستی دچار مشکلی نشوید.

چنانچه شما هم علاقه به انجام عمل لابیاپلاستی دارید، جهت دستیابی به یک نتیجه موثر و راضی کننده می توانید، روشن سازی واژن را هم در برنامه خود بگنجانید. روشن سازی واژن همراه با لابیاپلاستی یک نتیجه ایده آل را رقم خواهند زد و بدون شک رضایت خاطر شما را فراهم خواهند کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر با مطب خانم دکتر ذاکرین به شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

مراقبتهای عمل لابیاپلاستی در ۷۲ ساعت ابتدایی بعد از عمل

دو الی سه روز ابتدایی بعد از عمل، در دسته بندی استراحت مطلق داسته بندی می شود. لازم است فردی که برای عمل زیبایی واژن اقدام کرده، نکات زیر را در این ۷۲ ساعت رعایت نماید:

۱- همانطور که خانم دکتر ذاکرین در جلسه معاینه قبل از عمل، شما را راهنمایی می کنند؛ نیاز است برای این عمل یک همراه داشته باشید. چرا که رانندگی بعد از عمل زیبایی واژن برای شما مشکل خواهد بود. پس نکته اول اینکه از همه باید با همراه خود تشریف بیاورید و بعد از عمل، به همراه او به خانه برگردید.

۲- احتمال درد، سوزش و ورم در دو سه روز اولیه بعد از عمل زیبایی واژن وجود خواهد داشت. شما نیاز است در این مدت از آنتی بیوتیکها و مسکن هایی که پزشک تجویز کرده است حتما استفاده کنید. مصرف این داروها ضمن اینکه درد شما را کاهش می دهند در پیشگیری از عفونت بعد از عمل لابیاپلاستی و جلوگیری از رشد باکتریها و قارچها موثرند. اما توجه کنید که نباید داروهای مسکن و ضددرد را بیش از حد مصرف کنید.

۳- نکته سوم اینکه در این مدت، مراقبت محل عمل باشید و در صورت نیاز پانسمان آن را عوض کنید.

۴- در ۲۴ ساعت ابتدایی بعد از عمل، شما نیاز به استفاده از کمپرس یخ خواهید داشت. کمپرس یخ باعث کاهش درد بعد از عمل، و فروکش کردن هرچه سریعتر ورم اولیه می شود.

۵- رعایت بهداشت در ۴۸ ساعت اولیه بعد از عمل، ضروری می باشد. بهتر است در صورت نیاز به مراجعه به سرویس بهداشتی، واژن خود را با آب خنک بشویید. در صورت نیاز استفاده از ژل شستشوی بانوان هم می تواند برای ضدعفونی واژن مفید باشد. (استفاده یا عدم استفاده از ژل بانوان را با پزشک خود در میان بگذارید) توجه کنید که بعد از هر بار شستن واژن، خشک کردن کامل آن، ضروری است. شما می توانید برای خشک کردن واژن خود از سشوار استفاده کنید.

۶- در این مدت از پوشیدن لباسهای تنگ و استرج شدیدا خودداری کنید. بهبود جای بخیه ها نیازمند این است که هوای کافی به محل بخیه ها نفوذ کند. بهتر است از لباسهای تمام نخی و جادار استفاده کنید.

۷- احساس خارش در ۴۸ ساعت اولیه بعد از عمل، طبیعی است. این خارش عمدتا به دلیل جوش خوردن بخیه ها اتفاق می افتد. پس نگران نباشید و از پماد کورتونی که پزشک تجویز کرده است استفاده کنید.

۸- پس از عمل لابیاپلاستی خوردن میوه، سبزیجات را در برنامه غذایی خود بگنجانید. تغذیه با مواد غذایی فیبردار موجب بهبود سریعتر شما شده و امکان ابتلا به یبوست خفیف را رفع می کند. همچنین از مصرف غذاهای تند و چرب در این سه روز جدا خودداری کنید.

پیشنهاد ویژه: آیا عمل لابیاپلاستی برای من مناسب است

۹- در سه روز ابتدایی بعد از عمل از انجام کارهای سنگین که موجب فشار آمدن به بخیه ها شود جدا خودداری کنید.

۱۰- می توانید با نظر پزشک خود، ۲۴ الی ۴۸ ساعت بعد از عمل حمام رفته و دوش بگیرید اما از نشستن در وام حمام جدا خودداری کنید.

استحمام پس از لابیاپلاستی

۱۱- بالا و پایین رفتن از پله ها و رانندگی را به بعد از این دوره سه روزه موکول کنید.

۱۲- مصرف امگا ۳ و ویتامین E باعث بهبود هرچه سریعتر بخیه ها می شود.

۱۳- در این مدت از خوردن نوشیدنی های کافئین دار و استعمال سیگار خودداری کنید. این مواد موجب کاهش سرعت در بهبودی جذب بخیه ها می شوند.

۱۴- در صورت مشاهده هرگونه خونریزی یا باز شدن بخیه و یا درد و ورم شدید و غیرقابل تحمل در این دوره از نقاهت، مورد را حتما با پزشک خود در میان بگذارید.

اگر هم به فکر بهبود روابط جنسی خود هستید و علاقه دارید واژن زیبایی داشته باشید، عمل لابیاپلاستی گزینه خیلی خوبی برای شما خواهد بود. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده عکسها و نتایج قبل و بعد از عمل، با مطب خانم دکتر ذاکرین به شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

مراقبتهای عمل لابیاپلاستی در ۷ روز ابتدایی بعد از عمل

شما هم اکنون دوره نقاهت اصلی عمل زیبایی واژن را پشت سر گذاشته اید. درست است که شما دیگر سوزش، خارش و درد در ناحیه عمل ندارید اما با این حال رعایت یک سری از نکات، همچنان لازم است:

۱- همچنان به مصرف داروهای تجویزی ادامه دهید. این کار باعث اطمینان بخشی از این مورد می شود که بخیه های شما به خوبی جذب بدن شما شده و ظاهر نهایی واژن شما بدون هیچ مشکلی به شکل دلخواه درآید.

۲- در این مدت به پوشیدن لباسهای نخی و جادار ادامه دهید و از پوشیدن شلوارهای لی تنگ اجتناب کنید.

۳- با بهبود بخیه ها ضمن اینکه به مصرف میوه ها و سبزیجات ادامه می دهید، مصرف بالای آب (حدودا ۲ لیتر در روز) را هم در برنامه خود بگنجانید. همچنین در این مدت، مصرف آجیل، غذاهای شور و تند، غذاهای چرب و فست فودها را قطع کنید.

۴- شما نیاز دارید ۵ روز تا یک هفته از سر کار خود مرخصی بگیرید. لذا قبل از عمل، هماهنگی های لازم را در این خصوص انجام دهید.

۵- از فعالیتهای سنگین خودداری کنید.

۶- همچنان از رفتن به استخر و جکوزی و نشستن در وام حمام خودداری کنید.

۷- خانم دکتر ذاکرین پیشنهاد می کنند شما در این مدت، از کرم استروژن استفاده کنید. چرا که باعث بهبود سریعتر بافتهای پوستی ناحیه واژن می شود.

بیشتر بخوانید: بهترین جراح زیبایی زنان کیست

مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستی (روزهای ۷ م تا ۲۸ م بعد از عمل)

خب! اگر نکات بعد از عمل را تا به اینجای کار به خوبی رعایت کرده باشید، خوشبختانه دیگر مشکلی شما را تهدید نمی کند و تنها رعایت یک سری نکات کلی در این سه هفته باقیمانده کفایت می کند:

۱- اول اینکه، کماکان از انجام رابطه جنسی خودداری کنید.

۲- نشستن در وان حمام و یا رفتن به استخر را با هماهنگی پزشکتان انجام دهید.

۳- از پیاده روی های سریع و دویدن خودداری کنید و سعی کنید که پیاده روی سبک و آرام را در برنمه خود بگنجانید.

۴- در این مدت همچنین از انجام رابطه جنسی خودداری کنید.

۵- در این دوره برنامه غذایی خاصی مورد نظر نیست و می توانید به برنامه غذایی عادی خود برگردید.

مراقبت بعد از عمل زیبایی واژن

نقاهت بعد از عمل لابیاپلاستی

مدت زمان دوره نقاهت بستگی به این دارد که با لیزر عمل کرده اید یا جراحی. دوره نقاهت لابیاپلاستی با لیزر کوتاهتر از لابیاپلاستی با جراحی است. معمولا ۳ تا ۵ روز بعد از عمل می توانید به زندگی عادی خود برگردید. اما برای انجام فعالیت های سنگین و یا رابطه جنسی باید یک ماه صبر کنید. این نوع فعالیت ها را به مرور و آرام شروع کنید. اگر احساس ناراحتی کردید، هنوز باید استراحت کنید و مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی را ادامه دهید.

بایدها و نبایدهای یک ماه پس از عمل زیبایی واژن

حال که شما دوره استراحت بعد از عمل لابیاپلاستی خود را به طور کامل پشت سر گذاشته اید، می توانید موارد زیر را شروع کنید:

۱- رابطه جنسی خود را به مرور و به آرامی شروع کنید و از آن لذت ببرید. در صورتیکه در رابطه خود دچار درد یا سوزش بودید مورد را به پزشک خود اطلاع دهید.

۲- هنوز برای ورزشهای سنگین مثل سوارکاری، دوچرخه سواری و دویدن و ایروبیک زود است. انجام اینها را به سه هفته دیگر موکول کنید.

شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد لابیاپلاستی و دریافت وقت ویزیت و معاینه با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمایید.

اگر در مورد این مقاله سوال یا ابهامی دارید در بخش کامنتهای زیر همین مقاله با ما در میان بگذارید.

۴.۸/۵ - (۴۹ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۶۱ دیدگاه ها
 • سلام من حدود پنج روزه ك عمل كردم و ديروز يه تيكه خون لخته اى روى گازم ديدم خيلي شبيه خون لخته شده بود نميدونم خون بود يا يه قسمت از بدنم. بنظرتون بايد چكار كنم

  • سلام عزیزم. خون لخته شده بوده و اگه درد غیر قابل تحمل یا عفونت داشتی به پزشک مراجعه کن. در غیر اینصورت چیز مهمی نیست.

 • سلام من دیروز عمل کردم و نمیدونم تا چند روز باید پانسمان کنم؟ آیا گاز وازلینه بهتره نسبت به گاز استریل؟آیا نیازی به شستشو با سرم نمکی نیست؟به من گفتن باید گن بپوشم و محل رو سفت نگه دارم ولی اینجا گفته شده که لباس تنگ نباید باشه کدومش درسته؟ممنون میشم اگه لطفا راهنمایی بفرمایید

  • سلام. نه عزیزم نباید گن بپوشی. باید بگذاری بخیه ها در آسایش جوش بخورن. ضمن اینکه نیازی به شستشو با سرم نمک نیست. همون گاز استریل کفایت میکنه. نکات این مقاله رو مطالعه و رعایت کن. در بهبود سریع بخیه ها خیلی موثره.

 • سلام من الان هفت روز از عمل لایباپلاستیم میگذره فقط روز اول درد و سوزش داشتم دیگه نداشتم تا الان که از دیشب احساس سوزش شدید و غیر قابل تحمل فقط در یه نقطه از همون بخیه هام احساس میکنم چکار کنم

  • سلام. عزیزم از کمپرس یخ و مسکن بروفن استفاده کن و اگر بیشتر از ۲۴ ساعت درد و سوزش طول کشید با پزشک جراحت تماس بگیر.

 • سلام. میخواستم بدونم عمل لابیاپلاستی با ترمیم و تنگ کردن واژن یکیه یا تفاوت داره؟ اگر تفاوت داره اول بهتره کدوم انجام بشه؟

  • سلام. بله عزیزم عمل لابیاپلاستی با عملهای تنگ کردن واژن متفاوته. شما می تونید هر دو را با هم و همزمان انجام بدید.

  • سلام عزیزم. اگه ۴ روز از عملت گذشته و سوزشو خارش داری هیچ اشکالی نداره. نگران نباش این عوارض بعد از جراحی خیلی طبیعیه. اما اگه دیدی بعد از یه هفته تا ۱۰ روز بعد از عمل خارشت ادامه داره برای معاینه حتما یه نوبت بگیر تا چکاپ بشی. برای اینکه خیالت راحت بشه به نظرم این مطلب رو بخونی خوبه: همه چیز درباره عوارض لابیاپلاستی

 • سلام خانم دکتر ببخشید من قصد عمل زیبایی دارم اما نگرانم بعد از بارداری باز به حالت اولیه برگرده.میخواستم بدونم همچین چیزی وجود داره؟؟؟؟

  • سلام عزیزم. نه اصلا اینطوری نیست. موقع بارداری بخاطر تغییرات هورمونی لابیای همه خانمهای باردار متورم میشه اما بعد از زایمان دوباره به حالت اول برمی گرده. شما هم اگه عمل زیبایی رو انجام بدی و بعد باردار بشی، لابیاهات حجیم تر میشه اما بعد از زایمان دوباره فرمش مثل بعد از عمل میشه. عمل زیبایی کلا دائمیه و تا اخر عمر همونجوری میمونه. فقط سنت باید بالای ۱۸ سال باشه و عمل رو انجام بدی که بلوغت کامل شده و لابیاهات رشد اصلی خودشون رو کرده باشن.

 • سلام من سه روز از جراحیم میگذره البته من لیزر کردم و اینکه چیزی که ناراحتم میکنه کبودی هستش شما راه حلی دارید که کبودی برطرف بشه؟

  • سلام عزیزم نگران کبودی نباش خودش تا چند روز دیگه از بین میره. نمیخواد کار خاصی کنی. بهرحال جراحی کردی و این کبودی ها بعد از عمل عادیه. اگه خیلی اذیت میکنه میتونی کمپرس سرد بذاری. فقط حواست باشه مستقیم یخ نذاری روی کبودی ها. باید یخ یا هر چیز سرد دیگه ای رو بپیچی لای یه حوله تمیز و حدود ۱۰ دقیقه تا یه ربع بذاری روی کبودی تا بهتر بشه. اگر کاری هم نکنی بازم میگم، تا چند روز دیگه خودش برطرف میشه و رنگش کم کم عادی میشه. میتونی این مقاله رو بخونی که خیالت راحتتر بشه: همه چیز درباره عوارض لابیاپلاستی

  • سلام عزیزم. ماندگاری عمل تنگ کردن واژن طولانیه. در صورتی نتیجه عمل تغییر میکنه که یا حاملگی و زایمان رو تجربه کنی یا اینکه با بالارفتن سن عضلات واژن استحکامش از بین بره. اگر عضلات کف لگن هم ضعیف بشه باعث گشادی واژن میشه.

 • سلام ببخشید من عمل واژینوپلاستی انجام دادم الان ۱۱ روز میگذره میخواستم بپرسم کشیدم قلیون باعث میشه بخیه ها جوش نخوره

  • سلام. بله مصرف دخانیات روی بهبودی تاثیر منفی داره. تا بهبودی کامل بهتره از هیچ دخانیاتی استفاده نکنید.

 • من یک هفته است عمل کردم و نی تونم به راتی بشینم باید فقط دراز بکشم نزدیک مقعدم ورم کردم . و اینکه پریود هم شدم .

  • تورم و احساس ناراحتی تا یه هفته بعد از عمل طبیعیه. به مرور این حالت از بین میره. چون پریودی مراقب بهداشت محل جراحی باش. سعی کن خشک و تمیز نگهش داری که عفونت نکنه

 • سلام وقت بخير من ٢روزِ كه عمل كردم و اينكه اصلا نخوابيدم نميدونم ميتونم مثل هميشه بخوابم يا نه؟ طرز خوابيدنم شبيه زمانى هست كه داشتم عمل ميكردم زير پاهام تكيه گاه گذاشتم بعداز چند روز ميتونم راحت مثل هميشه بخوابم؟

  • سلام. نمیشه گفت چند روزه خوب میشه چون سرعت ترمیم بدن هر کسی فرق داره. معمولا یک هفته یا ده روزه این مشکلات برطرف میشن.

  • سلام عزیزم. یکی دو روز برای اینکه آلوده نشه جای زخم و بخیه هات بذار پانسمان روش بمونه که عفونت نکنه. حواست هم باشه مرطوب نشه. دستشویی میری با باد گرم ملایم سشوار خشکش کن بعد دوباره پانسمان رو بذار روش. دو روز بعد از عمل میتونی دیگه پانسمان رو برداری ولی باید مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستیرو ادامه بدی.

 • من موقعی که سزارین کردم ، محل بخیه جراحی اسکار شد و با چندین مرحله تزریق کورتن و لیزر جای خط جراحی بهبود پیدا کرد. میخواستم بدونم با عمل لابیا پلاستی احتمالش هست که اون قسمت هم اسکار بشه؟!

  • سلام. شکم با لابیا خیلی متفاوته. برای لابیاپلاستی یه برش سطحی میخوره بخصوص اگر لابیاپلاستی با لیزر رو انجام بدید کاملا ظریفه جای برش و اصلا جای بخیه ها نمیمونه و اسکار هم نمیده خیالتون راحت باشه.

  • سلام. نه نباید تا یک ماه و البته بعد از بهبودی کامل هیچ نوع نزدیکی داشته باشید چون به بخیه ها فشار میاد و مشکل ایجاد می کنه.

 • سلام.من ۵روزه عمل لابیاپلاستی انجام دادم و ورودی واژنم رو چند بخیه زد دکتر برام تا حس بهتری داشته باشم ولی حس میکنم بخیه های ورودی واژنم باز شده چون خون میاد و خونش بند نمیاد چندین بار بامطب دکترم تماس گرفتم منشی هامیگن فقط گاز استریل بزار اما شدت خونریزی از دیشب بیشتر شده نه میتوتم راه برم نه بشینم نه پاشم دستشویی هم که میرم خیلی اذیتم لطفا شما بگید پمادی هست برای بند اومدن خون که من بزنم راحت بشم

  • سلام چون خونریزی زیاد شده پیشنهاد می کنم به جای تماس با مطب، مراجعه حضوری داشته باشید تا معاینه تون کنند.

  • سلام. بله ۴ تا ۶ هفته بعد از جراحی نباید رابطه واژینالی یا مقعدی داشته باشید. برای شما الان هیچ مشکلی نداره به خصوص اگر احساس بهبودی کامل دارید.

 • سلام من الان سه هفته عمل لابیا پلاستی انجام دادم و از روز پنجم دکترم گفته کرم ترمیم کننده بزنم تا یکماه! میتونم قطع کنم ترمیم کننده رو ؟

 • من حدود سه هفته ست عمل کردم و کلیتوریسم از همون موقع عمل زده قلمبه بیرون هنوز درست نشده نکنه دیگه برنگرده و بیرون بمونه؟! میشه راهنماییم کنید ک اصلا عادیه ک اینجوری بزنه بیرون؟؟؟؟

  • سلام. نه نباید بیرون زده باشه. احتمال زیاد عمل هودکتومی هم باید کنار لابیاپلاستی انجام میدادن که انجام نشده. اگر حدود ۲ ماه از عمل گذشته و هنوز بیرون زدگی داره، میتونید به مطبم برای معاینه مراجعه کنید. اگر هودکتومی نیاز دارید بهتون میگم.

 • سلام من نوبت عمل لابیاپلاستی دارم تو تولیدی کارم اتو هس روزی یه ساعت وایمیسم اتو میزنم چند روز به مرخصی نیاز دارم

  • سلام. ۳ روز بعد از عمل لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی حتما باید استراحت مطلق داشته باشید. ۵ روز مرخصی نیاز دارید.

 • سلام وقت بخیر…من ۱۲روزه عمل لابیا و تنگ کردن واژن انجام دادم…لابیای سمت راستم پهنتر و بزرگتره یعنی ورمه؟پس چرا یکطرفه فقط؟خیلی نگرانم….یعنی همیشه اینجوری میمونه؟

 • سلام.من یک هفته هست عمل لابیاپلاستی و تزریق چربی به واژن انجام دادم.لابیای مینور سمت راست متورم و کبود شده آیا امکانش هست به لابیای مینور هم چربی تزریق شده باشه؟آیا امکان از بین رفتن حس لابیای مینور هست؟چیکار میشه کرد که به وضعیت اولش برگرده؟

  • سلام عزیزم نگران نباش. خیلی زوده که ورمها بخوابه. حداقل تا دوماه باید صبر کنید تا کم بشن. حس لابیامینور هم از بین نمیره مگر اینکه عصب حسی این ناحیه قطع بشه. اگر جراحتون متبحر بوده خیالتون از این لحاظ راحت باشه.

 • سلام وقت بخیر من دقیقا یک ماه هست که عمل لابیاپلاستی. واژینوپلاستی انجام دادم یعنی ۴ هفته یک مقداری جنب و جوش و رقصیدن انجام دادم یک شب که تولدم بوود میخواستم بدونم این کار تورم رو توی این زمان بالا میبره؟ مشکلی برام پیش نمیاد؟ فرم لابیا اگر توی این زمان متورم بشه نتیجه ی خوبی میگیرم یا نقص ایجاد کردم در ظاهرش؟

  • سلام. ممکنه کمی متورم بشه ولی در نتیجه جراحی به ندرت میتونه تغییری ایجاد کنه چون یه ماه ازش گذشته. مراقبتهای بعد از جراحی هاتون رو دقیقا تا زمانی که جراحتون گفتند رعایت کنید.

 • سلام خانوم دکتر.من۲۶روز هست که از عمل افتادگی رحم و مثانه ام میگذره کنارش عمل زیبایی لابیاپللستی اینارم برام انجام دادن.تقریبا یه هفتست اخر لابیاها به سمت واژن التهاب داره و حس میکنم یه چیزی شییه برفک زده و خارش بدی دارم جوری که از خواب بیدارم میکنه.میشه یه پمادی برای خارش بگید واقعا عذاب اوره برام

  • سلام احتمال عفونت وجود داره. بهداشت رو رعایت کنید و به پزشکتون برای درمان مراجعه کنید و دنبال خوددرمانی بدون نظر جراحتون نباشید.

  • سلام. هر بار که دستشویی میرید حتما آب شستشو بدید و بعد کاملا با باد ملایم و گرم سشوار خشکش کنید. میوه، سبزیجات و آب هم زیاد بخورید که دچاریبوست نشید.

 • سلام ، من هست روز هست که عمل لابیا با لیزر انجام دادم . از دیروز سوزش شدید دارم و نگاه که کردم محل سوزش قرمز شده است ایا طبیعی هست یا عفونت ؟

  • سلام. احتمال عفونت وجود داره. باید به پزشکتون مراجعه کنید و محل جراحی رو حتما تمیز و خشک نگه دارید.

 • سلام خانم دکتر ببخشید من سنندج پیش یک دکتر که خیلی هم مشهور عمل لابیا پلاستی تنگی واژن انجام دادم الان ۱۰ روز میگذره درد عمل خیلی کم ولی بخیه های نزدیک کلیتوریس و گره هاش خیلی اذیت میکنن و دو قدم نمیتونم راه برم مجبور گشاد گشاد راه میرم که نره تو بدنم خیلی دردناکه آیا اینا طبیعی هستش من چکار کنم تا چند وقت این بخیه ها اینجوری هستن؟؟

  • سلام عزیزم ما بخیه های جذبی می زنیم که این مشکلات رو نداشته باشید. با جراحتون صحبت کنید. انشالله که مشکلی نیست.

  • بله عزیزم کاملا طبیعیه و به مرور دردش کم میشه اما نباید نسبت به قبل دردش شدید بشه. اگر شدت گرفت به پزشکت مراجعه کن.

   • سلام
    من حدود سه هفته هست حراحی لابیا پلاستیکی
    انجام دادم ولی حدود نصف بخیه ها افتادن و نصف دیگش موندن
    بنظرتون خیلی طول میکشه برای افتادن بخیه های جذبی
    واینکه در محل بخیه هایی که افتاد
    گوشت اضافه ایجاد شده
    آیا این درمانی داره

 • سلام خانم دکتر من ۴روزهس عمل لابیاپلاستی وتنگ واژن کرده ام احساس میکنم واژنم انقدرتنگ نشده میتونم به دکترم بگم

 • سلام من ۱هفته است که عمل لابیا پلاستی انجام دادم اما هنوز کمی‌خون آبه دارم و باید هردفعه گاز بزارم خیلی نگرانم طبیعه هست؟

  • سلام. بله عزیزم خونابه کاملا طبیعیه و نشون میده زخم در حال بهبوده. فقط نباید ترشحات بدبو یا خونریزی داشته باشید. اونها غیرعادی هستند.

  • خیر عادی نیست. دوره بهبود بعد از لابیاپلاستی ۶ تا ۸ هفته است. توصیه می کنیم از این زمان و با اجازه جراحتون نزدیکی کنید. شما زود شروع کردین و برای اینکه آسیب نبینه لابیاها چند هفته دیگه صبر کنید تا زخم ها کاملا بهبود پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *