عمل لابیاپلاستی برای این زنان ممنوع است!

موارد-منع-انجام-لابیاپلاستی

لابیاپلاستی (جراحی زیبایی واژن) به عملی گفته می‌شود که در آن پزشک، لبه‌های بیرونی واژن را کوتاه کرده و با این روش، موجب زیباتر شدن ظاهری اندام تناسلی زنان می‌شود. امروزه لابیاپلاستی در میان تعداد زیادی از خانم‌ها رایج شده است. این مورد، مختص کشور ما نیست و حتی در جوامع غربی و اروپایی هم جراحی زیبایی واژن طرفداران زیادی دارد و جزو پرطرفدارترین عمل‌های زیبایی زنان محسوب می‌شود. در این پست، ما قصد نداریم در مورد جزئیات لابیاپلاستی صحبت کنیم. هدف ما امروز این است که بیشتر در این مورد صحبت کنیم که آیا لابیاپلاستی مناسب شما هست یا خیر؟ به عبارتی می‌خواهیم بگوئیم چه کسانی کاندیدای عمل لابیاپلاستی هستند و چه کسانی بهتر است از انجام لابیاپلاستی خودداری کنند؟ جهت دسترسی سریع به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

چه کسانی کاندیداهای اصلی لابیاپلاستی هستند؟

دوستان توجه کنید لابیاپلاستی در پزشکی دو هدف عمده را به دنبال دارد. اول از همه هدف زیبایی و دوم هدف درمانی. این طور هم نیست که همه تنها برای زیبایی بیشتر به متخصص زنان مراجعه کنند و متقاضی این عمل باشند. در مقاله دیگری در مورد مزایای عمل لابیاپلاستی صحبت کرده ایم. در ادامه بیشتر توضیح می دهیم که چه کسانی متقاضیان اصلی عمل زیبایی واژن هستند:

خانم‌هایی که لابیاهای آنها نامتقارن است و ظاهر زیبایی ندارد.

این دسته از افراد، معمولاً از ظاهر واژن خود ناراضی هستند. عدم تقارن لابیاها معمولاً به دلایل ژنتیکی می‌باشد و می‌تواند باعث نارضایتی زوجین از روابط جنسی شود. گاهی اوقات هم همین مورد باعث کاهش اعتماد بنفس خانم و خجالت او از بدن خودش می شود. دانستن این نکته ضروری است که لابیاپلاستی برای هر ۲ نوع لابیای ماژور و مینور قابل انجام است. بعنوان مثال لابیاپلاستی ماژور برای درمان چین و چروک و افتادگی لابیا بسیار موثر است.

بانوانی که به دلیل داشتن لابیاهای بزرگ در انجام فعالیت‌های روزانه دچار مشکل می‌شوند.

این دسته از افراد معمولاً به دلیل داشتن لابیاهای بزرگ، در هنگام انجام فعالیت‌های ورزشی دچار مشکل می‌شوند. برای نمونه برخی از خانم‌ها نمی‌توانند به راحتی دوچرخه سواری کنند و یا حتی بدوند. طول بزرگ لابیاها باعث می‌شود که این افراد حتی از انجام بعضی کارهای عادی و روزمره هم باز بمانند. مشکل این عده درد، سوزش و زخم شدن قسمت بیرونی واژن به دلیل بزرگ بودن سایز لبه‌های واژن است. این افراد می‌توانند با مراجعه به متخصص زنان، عمل لابیاپلاستی انجام داده تا مشکل‌شان مرتفع شود.

کاندیدای اصلی لابیاپلاستی

خانم‌هایی که با پوشیدن شلوارهای تنگ مشکل دارند.

تعدادی از خانم‌ها به دلیل داشتن لابیاهای بزرگ قادر به پوشیدن شلوارهای تنگ نیستند. این خانم‌ها معمولاً با دو دسته مشکل عمده مواجه می‌شوند:

۱- لابیاهای آنها از زیر شلوارهای تنگ و چسبان پیداست و موجب شرم و خجالت آنها می‌شود.

۲- به دلیل تنگ بودن شلوار و سایز نامناسب لبه‌های مینور واژن، دچار عرق سوزی، زخم و سوزش شدید واژن می‌شوند.

مقاله مرتبط: آشنایی با بهترین جراح زیبایی زنان

جراحی لابیاپلاستی یک گزینه خوب درمانی برای این دسته است. در صورتیکه شما هم از سایز لابیاهای واژن خود ناراضی هستید می‌توانید با مراجعه به خانم دکتر ذاکرین و انجام عمل لابیاپلاستی، به واژنی زیبا و جذاب دست پیدا کنید. جهت دریافت مشاوره و تعیین وقت ویزیت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمائید.

دختران جوانی که می‌خواهند بدنی زیبا و دلپسند داشته باشند.

امروزه یکی از متقاضیان اصلی جراحی زیبایی واژن دختران جوانی هستند که به دلیل بلوغ، لبه های واژن آنها به صورت نامتناسبی رشد کرده است. خوشبختانه این دسته از دختران می‌توانند با خیال آسوده و بدون نگرانی از آسیب دیدن پرده بکارت خود، عمل زیبایی واژن را انجام دهند. توصیه خانم دکتر ذاکرین به این دسته از دختران این است که تا سن ۱۸ سالگی صبر کنند چرا که تا این سن، هنوز احتمال رشد و تغییر شکل لابیاها امکان پذیر است. پس از بلوغ کامل جنسی، می‌توانند هر وقت که بخواهند با خیال راحت، جهت عمل زیبایی واژن اقدام کنند. اگر می خواهید بدانید این کار به چه نحوی انجام می شود خواندن مقاله آیا دختران می توانند لابیاپلاستی انجام دهند را به شما توصیه می کنیم.

خانم‌هایی که لابیاهای سیاه رنگی دارند و از آنها ناراضی‌اند.

در بعضی از خانم‌ها پس از بلوغ، رنگ لابیاها سیاه شده و این تیره بودن بیش از حد، باعث می‌شود ظاهر قسمت آلت تناسلی‌شان زشت به نظر برسد. به این دسته از خانم‌ها توصیه می‌شود به جای استفاده از روش‌های روشن سازی و سفید کردن واژن با لیزر از عمل زیبایی واژن استفاده کنند. درصد رضایت این بانوان از جراحی زیبایی واژن بالا بوده و همین امر موجب تمایل آنها به استفاده از لابیاپلاستی می‌شود. برای این دسته از خانمها بهتر است لابیاپلاستی با استفاده از لیزر مونالیزا تاچ انجام شود تا همزمان هم عمل لابیاپلاستی بهتر انجام شود و هم روشن سازی واژن با استفاده از لیزر صورت بگیرد.

نارضایتی از لابیاها و انجام لابیاپلاستی

خانم‌هایی که به دلیل بلند بودن لبه‌های واژن، ادرارشان چند مسیری می‌شود.

تعداد کمی از کاندیداهای عمل لابیاپلاستی، این دسته از خانم‌ها هستند.

خانم‌هایی که به دلیل زایمان‌های طبیعی، دچار بد فرم شدن و نامتناسب شدن لبه‌های واژن شده‌اند.

یکی از علت‌های اصلی نامتناسب بودن لابیاها، زایمان‌های طبیعی می‌باشد. معمولاً مادرانی که بیش از دوبار زایمان طبیعی را تجربه کرده‌اند، به دلیل گشاد شدن واژن و نامتناسب شدن لابیاها دچار سرخوردگی در روابط جنسی خود می‌شوند. خانم دکتر ذاکرین می‌تواند با استفاده از جدیدترین متدهای زیبایی روز دنیا، مشکل این دسته از بانوان را حل نماید. برای رفع گشادی واژن، می‌توان از روشهای واژینوپلاستی و تنگ کردن واژن با نخ استفاده کرد. همچنین همزمان با عمل تنگ کردن واژن، با استفاده از لابیاپلاستی می‌توان ظاهری زیبا و فوق‌العاده به قسمت بیرونی واژن داد.

خانم‌های بالاتر از چهل سال

در پاسخ به این سوال که علت تغییر شکل لبه های واژن چیست باید بدانید که با افزایش سن، فرم ظاهری لابیاها به مرور تغییر می‌کند. تغییر فرم ظاهری لبه‌های مینور، یک امر طبیعی است؛ با این حال بعضی از خانم‌ها ترجیح می‌دهند همچنان زیبایی ظاهری خود را در این قسمت از بدن خود داشته باشند. عمل لابیاپلاستی و جوانسازی واژن، موجب افزایش حس اعتماد به نفس و بهبود روابط زناشویی در سنین بالا می‌شود. در حقیقت یکی از علتهای اصلی کاهش میل جنسی زوجین در سنین حدود چهل سالگی همین مشکلات ظاهری است که خوشبختانه امروزه با پیشرفت علم پزشکی می‌توان این گونه مشکلات را برطرف نمود.

به چه کسانی پیشنهاد می‌شود از انجام لابیاپلاستی خودداری کنند؟

از آن جایی که لابیاپلاستی هم مثل هر عمل دیگری شرایط خاص خود را دارد. لذا خانم دکتر ذاکرین به افراد زیر توصیه می‌کنند از انجام عمل لابیاپلاستی خودداری کنند:

خانم‌هایی که در رابطه با همسر خود دچار مشکلات عاطفی هستند.

خانم‌ها لطفاً توجه کنید که لابیاپلاستی هم مثل هر عمل زیبایی دیگری در جذابتر شدن شما کمک می‌کند، اما به هیچ وجه نمی‌تواند پر کننده خلأهای عطفی در روابط شما با همسرتان باشد. چنانچه شما در روابط احساسی خود با شوهرتان دچار مشکل هستید، بهتر است به روانشناس و یا مشاور خانواده مراجعه کنید. جذابیت جنسی شما به هیچ عنوان نمی‌تواند جایگزینی برای پر کردن شکافهای احساسی باشد. توصیه جدی خانم دکتر ذاکرین به این دسته از افراد این است که از هزینه کردن برای عمل لابیاپلاستی و هر عمل زیبایی دیگری خودداری کنند.

موارد منع انجام لابیاپلاستی

خانم‌های باردار

دوران بارداری زمان مناسبی جهت انجام لابیاپلاستی نیست. بهتر است خانم‌های باردار، انجام این عمل را به بعد از زایمان خود موکول کنند دو ماه پس از زایمان، زمان مناسبی برای انجام جراحی زیبایی واژن خواهد بود. توجه کنید که زایمان طبیعی پس از لابیاپلاستی منعی ندارد و برخلاف جراحی‌های تنگ کردن واژن (که بعد از زایمان طبیعی احتمال برگشت آنها وجود دارد) با انجام زایمان طبیعی، لابیاها دچار بدفرمی مجدد نمی‌شوند.

بیشتر بخوانید: هفت سوال مهم درباره لابیاپلاستی در بارداری

خانم‌های دچار زگیل یا تبخال تناسلی

به این دسته از افراد شدیداً توصیه می‌شود از انجام هر گونه عمل زیبایی بر روی آلت تناسلی خود خودداری کنند. این گونه دستکاری‌ها روی آلت تناسلی می‌تواند موجب زیاد شدن زگیل یا تبخال در این ناحیه از بدن شود.

دختران کم‌تر از ۱۸ سال

همان‌طور که قبل‌تر هم گفته شد، مرحله بلوغ جنسی و رشد لابیاها تا سن ۱۸ سالگی ادامه دارد. به همین دلیل به دختران زیر ۱۸ سال توصیه می‌شود عمل زیبایی واژن را به بعد از سن ۱۸ سالگی موکول کنند.

زنان بالای ۵۵ سال

در سنین بالا، قدرت بدن در بازسازی زخم‌ها و جوش خوردن جراحات، پایین تر است. با توجه به این موضوع و به منظور پیشگیری از عفونت‌های بعدی، به این دسته از خانم‌ها توصیه می‌شود از انجام عمل‌های زیبایی خودداری کنند.

خانم‌هایی که دارای عفونت و زخم‌های درون واژنی هستند

این دسته از خانم‌ها بهتر است ابتدا به رفع زخم و بیماریهای داخلی خود اقدام کنند. اولویت عمل‌هایی زیبایی واژن به مراتب کمتر از بیماری‌های عفونی است. لذا توصیه اکید خانم دکتر ذاکرین این است که عمل‌های زیبایی واژن (واژینوپلاستی، پرینورافی، لابیاپلاستی، روشن‌سازی واژن و تنگ کردن واژن با نخ) را به بعد از درمان بیماری خود موکول کنند.

عفونت واژن و منع انجام لابیاپلاستی

جمع‌بندی نهایی

این که شما عمل زیبایی واژن را انتخاب کنید یا خیر، یک انتخاب کاملاً شخصی است و به شخص شما، همسرتان و دیدگاههای شما بستگی دارد. لابیاپلاستی عملی سبک و سرپایی محسوب می‌شود که هیچ عوارضی دارد. در عوض فوایدی دارد که در صورتیکه برای شما حائز اهمیت باشند می‌توانید این عمل را انجام دهید. در صورتیکه علاقه دارید لابیاپلاستی انجام دهید و در مورد هزینه آن اطلاعات کافی ندارید پیشنهاد می‌کنیم ابتدا مقاله هزینه لابیاپلاستی را مشاهده کنید.

در صورت تمایل به لابیاپلاستی می‌توانید با مطب دکتر ذاکرین تماس بگیرید. جهت رزرو نوبت معاینه و تعیین وقت قبلی با شماره تلفن ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

اگر در مورد این مقاله سوال یا ابهامی دارید در بخش کامنتهای زیر همین مقاله با ما در میان بگذارید.

۴.۸/۵ - (۵۰ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۱۸ دیدگاه ها
  • سلام عزیزم. برای اطلاع از عدد دقیق هزینه لابیاپلاستی با شماره ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵ با مشاور زیبایی مطب در واتزاپ تماس بگیرین.

  • سلام. چون بعد از سن ۱۸ سالگی لابیاها دیگه رشدی ندارن، بعد از انجام عمل زیبایی واژن، زایمان (حالا چه طبیعی و چه سزارین) موردی نداره و باعث نمیشه که نتیجه عمل به هم بخوره یا لابیاهای مینور دوباره به فرم سابق برگردن.

 • سلام خانوم دکتر ببخشید من زگیل مقعدی داشتم و لیزر کردم ب تازگی میخاستم بدونم اشکال داره لابیا انجام بدم ؟ آیا باید کاملا ویروس از بدنم خارج شه بعد لابیا انجام بدم ؟

  • سلام در حال حاضر اگر بخواهید عمل لابیاپلاستی انجام بدین مشکلی نداره. در صورتی از عمل زیبایی واژن منع می کنیم که در هنگام عمل، زگیلهای تناسلی فعال روی سطح بدن شما باشه و این احتمال بره که عمل لابیاپلاستی باعث پخش شدن اونها روی ناحیه ژنیتال بشه.

  • سلام. عزیزم برای دریافت هزینه عمل زیبایی واژن در واتساپ به شماره ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵ پیام بدین. مشاور مرکز راهنمایی تون می کنند.

 • سلامقبلا عمل زیبایی واژن انجام داده ام الان میخوام لابیای بیرونی را کوتاه کنم و فرم دهم سن ۴۶ سال دارم لطفا مقدار و نحوه پرداخت را اعلام فرمایید

  • سلام. احتمالا منظورتون رفع مشکلا لابیای ماژور هست. اگر دچار چین و چروک و افتادگی پوست واژن هستید می تونید از تزریق چربی به واژن یا لابیاپلاستی ماژور استفاده کنید که هر دو مورد برای شما مفیده. برای راهنمایی بهتر نیازه تشریف بیارید مطب برای معاینه.

 • سلام خسته نباشید خانم دکتر اینکه میگید هجده سال باشه من تیر هجده سالم میشه میتونم برای عمل زیبایی لابیا وواژن اقدام کنم؟؟؟

  • سلام عزیزم. منظور ما از ۱۸ سال کامل شدن بلوغه. اگه فکر می کنی بلوغت کامل شده میتونی اقدام کنی. اگه بلوغ کامل نشده باشه لابیاها بازم رشد میکنه و نتیجه جراحی به هم میخوره. به نظرم بذار ازش یه خرده بگذره.

  • نه متاسفانه کسی رو نمی شناسم و مشهد جراحی نمی کنم. میتونید برای عمل لابیاپلاستی بیایید تهران. یک روز لازمه برای اینکار تهران بمونید منتها از قبل با مطب هماهنگ کنید.

 • سلام خانوم دکتر من زگیل تناسلی دارم و میخوام این عمل و انجام بدم ،ایا این واسه من امکان پذیره و باید قبل عمل چیکار کنم؟

  • سلام نه عزیزم. هر نوع دستکاری باعث گسترش زگیلها میشه. برای موارد مشابه، اول زگیلها رو با لیزر میسوزونیم و بعد از درمان زگیل تناسلی، عمل لابیاپلاستی رو انجام میدیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *