عمل همزمان لابیاپلاستی و هودکتومی

عمل-همزمان-لابیاپلاستی-و-هودکتومی

طول و شکل قسمتهای مختلف فرج (وولوا) به دلایلی مثل افزایش سن، ژنتیک، مشکلات هورمونی، بارداری و زایمان تغییر می کند. این تغییرات را می توان با جراحی های زیبایی اصلاح کرد. یکی از رایجترین این جراحی ها عمل لابیاپلاستی و عمل هودکتومی است.
در اغلب موارد لازم است این دو عمل جراحی همزمان انجام شود. ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که چرا باید بیشتر خانم ها عمل همزمان لابیاپلاستی و هودکتومی را انجام دهند. اما قبل از آن به طور کامل به معرفی این عمل های زیبایی خواهیم پرداخت. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

آناتومی قسمت بیرونی واژن

به قسمت بیرونی واژن، ولوا یا فرج گفته می شود که شامل بخش های زیر است:

لابیاماژور: به لبه های خارجی ناحیه تناسلی گفته می شود که بدون نیاز به باز کردن پاها می توانید آنها را ببینید. روی لبیاماژور موهای زائد رشد می کنند. این لابیاها استرس و اصطکاک روی قسمت های دیگر فرج را کاهش می دهند و از آنها محافظت می کنند.

لابیامینور: به چین های پوستی اطراف دهانه واژن لابیا مینور یا لبه داخلی واژن می گویند. این لابیاها در حفظ رطوبت و بهداشت واژن نقش مهمی بر عهده دارند.

کلیتوریس و هود: کلیتوریس حساس ترین بخش ناحیه تناسلی است که تحریک آن باعث ارگاسم در زنان می شود. این بخش زیر پوسته ای به نام کلاهک یا هود قرار گرفته است. هود از کلیتوریس در برابر اصطکاک و ضربه حفاظت می کند.

بهترین حالت ظاهری واژن این است که لابیامینورها کاملا توسط لابیاماژورها پنهان شوند. هود کلیتوریس نیز طوری باشد که کاملا کلیتوریس را نپوشاند و موقع رابطه جنسی بتوان کلیتوریس را لمس کرد.

آناتومی-واژن-(قسمت-بیرونی)

عمل لابیاپلاستی چیست؟

به گفته خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان، عمل لابیاپلاستی نوعی جراحی پلاستیک برای کاهش اندازه لابیا مینورهایی است که خیلی بزرگ هستند و از لابیاماژورها بیرون زده اند.

به دلیل چروکیدگی ناشی از پوست اضافی لابیا، فرد دچار احساس درد و ناراحتی می شود. با انجام عمل زیبایی واژن در تهران (یا عمل لابیاپلاستی) می توانید این چروکها و پوست اضافی را بردارید.

نحوه انجام عمل لابیاپلاستی

جراح لابیاپلاستی با توجه به شکل و اندازه لابیامینورها از انواع روشهای لابیاپلاستی برای برش قسمتهای اضافی پوست لابیامینور و برداشتن آنها استفاده می کند. بعد از برش باید لابیاها با توجه به نوع برش بخیه شوند.

معمولا بخیه های لابیاپلاستی جذبی هستند و نیازی به کشیدن ندارند. برشهای این جراحی تحت بیحسی موضعی با لیزر، آر اف سرجری یا تیغ جراحی انجام می شود. مدت زمان این جراحی بسته به تکنیک و پیچیدگی آن ۱ تا ۲ ساعت طول می کشد.

محل جراحی

لابیاپلاستی با لیزر و یا دستگاه آر اف سرجری را می توانید در مطب متخصص زنان در محیط استریل انجام دهید. اما برش لابیا با تیغ جراحی (جراحی لابیاپلاستی) در اتاق عمل کلینیک های جراحی یا بیمارستانها انجام می شود.

مزایای عمل لابیاپلاستی

خانم هایی که عمل لابیاپلاستی را انجام می دهند، بعد از این جراحی می توانند از مزایای زیر بهره مند شوند:

 • اصلاح ناهمواری و چین های لابیای کوچک
 • زیبایی واژن و افزایش اعتماد بنفس خانم ها برای رابطه جنسی
 • رعایت بهداشت واژن و کاهش عفونتهای ادراری-واژینالی
 • کاهش یا از بین رفتن ناراحتی در رابطه جنسی بدلیل هایپرتروفی لابیا (بزرگی لابیا)
 • کاهش درد و ناراحتی موقع پوشیدن بیکینی، لباسهای تنگ و ورزشهایی مثل دوچرخه سواری

در ضمن این جراحی یک عمل سرپایی و بدون درد و عارضه است که نیازی به بستری شدن ندارد.

برای انجام عمل زیبایی واژن با لیزر در غرب تهران شما هم می توانید از مهارت و تجربه خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان و زیبایی در این زمینه بهره مند شوید. برای رزرو نوبت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

رایجترین-تکنیکهای-عمل-لابیاپلاستی

عمل جراحی هودکتومی چیست؟

عمل هودکتومی یا کاهش هود کلیتورال (هود ریداکشن) نوعی عمل زیبایی است و برای حذف چینهای اضافی هود کلیتوریس انجام می شود. این جراحی حدود یک ساعت طول می کشد و بعد از آن نیازی به بستری شدن ندارید و می توانید به منزل برگردید.

نحوه انجام عمل هودکتومی

در جراحی هودکتومی، جراح به کمک تیغ جراحی یا لیزر پوست اضافی هود را از روی کلیتوریس کنار می زند. این جراحی تحت بیحسی موضعی در مطب پزشک متخصص زنان انجام می شود؛ بنابراین موقع عمل دردی حس نمی کنید.

بعد قسمتهای برش خورده ی هود بخیه می شوند. بخیه های عمل هودکتومی جذبی هستند و معمولا بعد از حدود دو هفته جذب می شوند.

مزایای عمل هودکتومی

انجام عمل زیبایی کلیتوریس یا هودکتومی با مزایای زیر برای خانم ها همراه است:

 • متعادل شدن ظاهر واژن
 • زیبا شدن هود کلیتوریس به دلیل کوچکتر شدن آن
 • افزایش لذت جنسی و ارگاسم در زنان
 • رفع ناراحتی و تحریک هود به خاطر بزرگی زیاد از حد آن و سایش زیاد با لباسها

به علاوه عمل هودکتومی یک جراحی سرپایی، بدون درد و عارضه است.

عمل-هودکتومی-یا-هود-ریداکشن

عمل همزمان لابیاپلاستی و هودکتومی

عمل هودکتومی بیشتر در کنار عمل لابیاپلاستی انجام می‌شود. جراح لابیاپلاستی این دو جراحی را زمانی با هم انجام می دهد که بعد از برداشتن چین های اضافی لابیامینور از اطراف کلیتوریس، چین خوردگی های هود بیشتر به چشم بخورد و برآمدگی ایجاد کند.

در نتیجه عمل هودکتومی هم باید انجام شود تا بعد از عمل ظاهر اندام تناسلی زنان متقارن باشد و هود بالای لابیامینورها برجستگی ایجاد نکند. جراحان لابیاپلاستی در مورد احتمال نیاز به جراحی هودکتومی همزمان با لابیاپلاستی در جلسه معاینه و مشاوره قبل از عمل با مراجعین خود صحبت می کنند.

عمل همزمان لابیاپلاستی و هودکتومی چه مزایایی دارد؟

انجام همزمان عمل لابیاپلاستی و عمل هودکتومی با مزایای زیر همراه ست:

 • ظاهر متقارن تر واژن
 • زیبایی بیشتر واژن
 • افزایش میل جنسی
 • برای هر دو عمل، یکبار باید مراقبت های بعد از جراحی را انجام دهید.
 • افزایش بیشتر حس جنسی به دلیل همراه بودن لابیاپلاستی با عمل هودکتومی
 • کاهش هزینه های جراحی نسبت به زمانی که هر دو عمل را جداگانه بخواهید انجام دهید.

عمل-زیبایی-واژن-و-هودکتومی

برای انجام عمل لابیاپلاستی و هودکتومی با لیزر در غرب تهران شما هم می توانید از مهارت و تجربه خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان و زیبایی در این زمینه بهره مند شوید. برای رزرو نوبت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی و هودکتومی

بعد از عمل هودکتومی و لابیاپلاستی ۴ تا ۶ هفته طول می کشد تا به طور کامل بهبود یابید. در این مدت مهمترین مراقبتهایی که باید انجام دهید، عبارتند از:

۱- برای ۴ تا ۶ هفته نمی توانید رابطه جنسی داشته باشید یا ورزشها و کارهای سنگین انجام دهید.

۲- داروهای تجویز شده مثل مسکن، آنتی بیوتیک و کرم ترمیم لابیاپلاستی را به موقع مصرف کنید.

۳- برای کاهش خطر عفونت زخم ها حتما بهداشت واژن را رعایت کنید و محل جراحی را تمیز و خشک نگه دارید.

۴- از وارد شدن هر گونه فشار به موضع جراحی بپرهیزید.

برای دانستن مراقبتهای بیشتر بعد از این عمل ها حتما مقاله مراقبت های بعد از لابیاپلاستی را از همین سایت بخوانید.

دوره نقاهت بعد از لابیاپلاستی و هودکتومی

کسانی که هودکتومی و عمل زیبایی واژن را با هم انجام می دهند، بعد از این جراحی ها بلافاصله مرخص می شوند و حدود یک هفته باید در منزل استراحت کنند. بعد از یک هفته خانم ها می توانند به کارهای عادی خود برگردند.

جمع بندی نهایی

عمل لابیاپلاستی برای اصلاح عدم تقارن، بزرگی بیش از حد و ناصافی لبه های واژن انجام می شود. اما عمل هودکتومی به زیبایی هود کمک می کند و چین ها و قسمتهای اضافی کلاهک یا هود کلیتوریس را بر می دارد.

در نتیجه کلیتوریس بیشتر می تواند تحریک شود و ارگاسم قوی تری را تجربه کنید. جراحان لابیاپلاستی اغلب این دو جراحی معمولا همزمان انجام می دهند. چون در اغلب خانم ها بعد از لابیاپلاستی برای حفظ تقارن و زیبایی فرم واژن لازم است هود کمی کوچکتر شود.

پرسش و پاسخ لابیاپلاستی و هودکتومی

معمولا درباره عمل لابیاپلاستی همزمان با هودکتومی سوالات زیر از دکتر ذاکرین پرسیده می شود که با جوابشان آنها را در ادامه می خوانید:

هزینه عمل لابیاپلاستی و هودکتومی چقدر است؟

بستگی به تکنیک و نوع جراحی لابیاپلاستی، تعداد و کیفیت نخ های بخیه، تخصص جراح، تجهیزات مطب، … دارد. در جلسه مشاوره با مشخص شدن این موارد می توان هزینه لابیاپلاستی و هودکتومی را تعیین کرد.

لابیاپلاستی با هودکتومی چه عوارض و خطراتی دارد؟

این جراحی ها ایمن و بدون عارضه هستند. ولی بعد از عمل به طور طبیعی دچار کبودی، تورم و درد می شوید که بعد از یک هفته این عوارض به شدت کاهش می یابند. خونریزی، عفونت و جای زخم، عدم تقارن لابیاها و باز شدن بخیه ها نیز از دیگر عوارض لبیاپلاستی و هودکتومی هستند که در همه رخ نمی دهند.

عمل لابیاپلاستی و هودکتومی چقدر طول می کشد؟

انجام همزمان این جراحی ها حدود دو ساعت طول می کشد.

اگر شما هم سوالی درباره عمل همزمان لابیاپلاستی و هودکتومی دارید، در بخش نظرات می توانید آنها را از ما بپرسید.

۵/۵ - (۱ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *