تزریق چربی به واژن در تهران + هزینه

تزریق-چربی-به-واژن

چاق کردن لابیا ماژورهای چروک خورده و افتاده یکی از عمل های زیبایی زنانه پرطرفدار در ایران است. علت رایج بودن آن هم به خاطر حجم دهی و زیبایی لابیاها بعد از تزریق و همچنین طبیعی و بی خطر بودن آن است. در این مقاله قصد داریم شما را با تکنیک تزریق چربی به واژن و مزایا آن آشنا کنیم. جهت دسترسی سریع تر به بخش های مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

علت تزریق چربی به واژن

ناحیه تناسلی با بالا رفتن سن دچار افتادگی، شلی و چین و چروک های زیادی می شود. البته عوامل دیگری هم در ایجاد تیرگی و بدفرمی واژن موثرند که عبارتند از:

 • زایمان های طبیعی
 • تغییرات هورمونی
 • یائسگی
 • رژیمهای لاغری سنگین
 • چاق و لاغر شدن های متوالی
 • کاهش چربی بدن بدلیل برخی بیماریها یا مصرف بعضی از داروها

ظاهر ناخوشایند واژن موقع رابطه جنسی باعث کاهش اعتماد به نفس و میل جنسی زنان می شوند. در نتیجه تزریق چربی به لابیاهای ماژور برای بهبود روابط زناشویی این خانمها انجام می شود.

نحوه تزریق چربی به ناحیه ژنیتال

با توجه به اینکه چربی کدام قسمت از بدن (شکم، پهلو یا ران) مناسب تر است، همان منطقه ضد عفونی می شود. بعد از ایجاد یک برش کوچک، به اندازه مورد نیاز، چربی از بدن خود شخص برداشته می شود. بعد از تصفیه چربی و ضد عفونی محل تزریق، سلول های چربی به کمک سوزنهای خاصی به لابیاها تزریق می شوند.

مزایای حجم دهی لابیاماژور با تزریق چربی

از آنجایی که برای تزریق چربی، از چربی های بدن شخص استفاده می شود، مشکل پس زدن پیوند یا واکنش های آلرژیک وجود ندارد. به علاوه، سلولهای چربی بطور طبیعی همراه فاکتورهای رشد هستند. این فاکتورها به کلاژن سازی و استحکام پوست واژن کمک می کند. از دیگر مزایای حجیم کردن لابیا با چربی می توان به:

 • بدون محدودیت سنی
 • جوانسازی واژن
 • رفع چین و چروک واژن و روشن تر شدن آن
 • افزایش میل جنسی و اعتماد بنفس خانم ها
 • جوش خوردن سریع چربی با پوست و جابه جا نشدن آن زیر پوست
 • بدون ایجاد زخم یا خونریزی در ناحیه تزریق
 • سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن

اشاره کرد. بعد از این عمل زیبایی می توانید لیزر موهای زائد و اپیلاسیون انجام دهید. چون چربی در لایه های عمیق تر پوست تزریق شده و با اپیلاسیون یا لیزر الکساندرایت مشکلی ایجاد نمی شود.

کاربردهای پروتز واژن با چربی

اگر لابیاها به حجم دهی زیادی نیاز داشته باشند از تکنیک تزریق چربی استفاده می شود تا چروکهای لابیاماژور از بین برود. از دیگر کابردهای پروتز واژن با چربی می توان به:

 • جوانسازی واژن
 • افزایش کلاژن سازی بافت واژن
 • فرم دهی و چاق کردن لابیا ماژور
 • زیبایی واژن
 • بهبود روابط زوجین

اشاره کرد. هرچند تزریق چربی باعث باز شدن چروکهای لابیا و کمی روشن تر شدن آن می شود، اما این روش برای سفید کردن واژن نیست. خانم هایی که لابیاهای خیلی تیره ای دارند برای روشن سازی باید از روشهایی مثل سفید کردن واژن با لیزر استفاده کنند.

شما هم برای رفع چروک و تیرگی واژن خود می توانید تزریق چربی به واژن و روشن سازی آن با لیزر مونالیزا را نزد خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان انجام دهید. سایر عمل های زیبایی زنانه نیز توسط ایشان انجام می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می توانید با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

تزریق چربی به لابیا برای چه کسانی مناسب است؟

خانم هایی که واژن آنها با افزایش سن، یائسگی، وراثت یا زایمان طبیعی دچار افتادگی و چروک شده، می توانند پروتز لابیا با چربی را انجام دهند. همچنین زنانی که:

۱- نیاز به حجم بالای ژل برای تپل کردن ناحیه تناسلی دارند اما هزینه ژل برایشان بالاست.

۲- به تزریق ژل به واژن حساسیت دارند.

۳- کاندیدهای مناسبی برای پروتز واژن با چربی هستند.

چه کسانی نباید تزریق چربی به ناحیه تناسلی انجام دهند؟

خانم هایی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند یا دچار عفونت واژینالی هستند، تا زمان بهبودی نمی توانند تزریق چربی را انجام دهند. همچنین این عمل زیبایی برای زنان باردار و شیرده ممنوع است.

آمادگی هایی قبل از حجم دهی لابیا ماژور با چربی

قبل از تزریق باید برخی آزمایشها را انجام داد. اگر عفونت واژینالی دارید، حتما قبل از تزریق چربی باید عفونت را کاملا درمان کنید. رعایت نکات زیر نیز قبل از حجم دهی لبیا با چربی ضروری است:

۱- از دو هفته قبل از تزریق نباید الکل و سیگار مصرف کنید.

۲- قبل از تزریق آب فراوان بنوشید و از ۶ ساعت قبل از تزریق نباید هیچ چیزی بخورید.

۳- قبل از تزریق لابیاهای ماژور را کاملا تمیز کرده و شیو کنید.

۴- اگر داروی خاصی مصرف می کنید باید به پزشک تان اطلاع دهید.

۵- همچنین نباید از چند روز قبل از تزریق داروهای رقیق کننده خون مصرف کنید. برای قطع مصرف این داروها حتما با پزشکتان مشورت کنید.

مراقبتهای بعد از تزریق چربی به واژن

بعد از استفاده از چربی برای پروتز لابیاماژور مراقب باشید به ناحیه تناسلی ضربه یا فشاری وارد نشود. چون ممکن است بعضی از چربی ها در زیر پوست واژن گلوله شوند. همچنین از دستکاری و ماساژ لابیاها بپرهیزید. حتما نکات زیر را بعد از تزریق چربی رعایت کنید:

۱- تا ۶ هفته ورزشها و کارهای سنگین انجام ندهید.

۲- یک هفته تا ۱۰ روز نباید ناحیه تناسلی در معرض آب داغ باشد.

۳- برای کاهش درد و تورم می توانید از کمپرس سرد استفاده کنید.

۴- به موقع داروهای تجویزی مثل مسکن ها و آنتی بیوتیکها را مصرف کنید.

۵- تا یک هفته غذاهای پرچرب و پر نمک یا نوشیدنی های الکلی نخورید. سیگار کشیدن نیز طی این مدت ممنوع است.

۶- بعد از تزریق نباید بلافاصله رانندگی کنید.

و در آخر، می توانید بعد از تپل کردن ناحیه تناسلی با تزریق چربی، لباس زیر نپوشید اما توصیه می کنیم از گن استفاده کنید، چون گن به کاهش تورم لابیاها و جذب بهتر چربی کمک می کند.

رابطه جنسی بعد از پروتز واژن با چربی

نزدیکی بعد از پروتز واژن با چربی

تا یک ماه بعد از تزریق چربی نباید نزدیکی داشته باشید. چون هنوز چربی با بافتهای بدن خوب جوش نخورده و ممکن است جابجا شود. بعد از یک ماه و با نظر پزشک می توانید رابطه زناشویی را شروع کنید.

عوارض تپل کردن ناحیه تناسلی با چربی

تزریق چربی به درستی انجام شود هیچ عارضه ای به دنبال ندارد. عوارضی مثل درد، التهاب و تورم بعد از تزریق کاملا طبیعی هستند و بعد از چند روز برطرف می شود. همچنین در مورد عوارض دیگر می توان گفت که:

آمبولی بعد از پروتز واژن با چربی

آمبولی زمانی اتفاق می افتد که حجم زیادی از چربی بدن برداشته شود. حجم چربی که از پهلو، شکم یا ران بیمار جهت تزریق به واژن برداشته می شود ۵۰ سی سی است. به خاطر اینکه مقدار چربی برداشته شده بسیار کم است، مشکلاتی مثل آمبولی بعد از ساکشن چربی از بدن اتفاق نمی افتد. بنابراین نباید نگران این مسئله باشید.

بافت مردگی یا نکروز چربی

حجم دهی بیش از اندازه واژن با چربی باعث تورم بیشتر لابیاها می شود. به دلیل عدم خونرسانی به توده خیلی زیاد چربی، سلولهای چربی می میرند (نکروز بافت چربی) و نتیجه عمل زیبایی شما خراب می شود. به علاوه تزریق بیش از حد چربی ممکن است منجر به سندروم کمپارتمان، عفونت یا شلی بیشتر پوست واژن شود. پس برای تزریق بیشتر چربی به پزشک اصرار نکنید.

گلوله شدن و کیست شدن چربی

اگر چربی بیش از حد و یک جا تزریق شود زیر پوست گلوله می شود. اما در صورتی که به مقدار کافی و با احتیاط و آهسته چربی به لابیاها تزریق شود، هیچ گلوله یا کیستی ایجاد نمی شود.

عفونت بعد از تزریق

اگر در کلنیکها و محل استریل، تزریق چربی به ژنیتال انجام شود، هیچ عفونت بروز نمی کند. عفونت در صورت استریل نبودن محیط رخ می دهد. بنابراین بهتر است این کار را در مطب انجام ندهید.

بیشتر بخوانید: مزایای تزریق ژل به واژن نسبت به چربی

در صورتی که مایل به تزریق چربی به واژن در تهران هستید، برای جلوگیری از عوارض پروتز واژن با چربی می توانید از تخصص و مهارت خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان در این زمینه بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو نوبت می توانید با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

مدت ماندگاری پروتز واژن با چربی

به طور طبیعی بخشی از چربی تزریق شده به واژن جذب بافتها می شود. در بعضی افراد میزان جذب بافت بیشتر و در بعضی کمتر است و برای همین ماندگاری متفاوتی دارند. مدت ماندگاری پروتز ناحیه تناسلی به موارد دیگری مثل:

 • میزان ورزش و نوع ورزشی که انجام می دهید
 • رژیم های لاغری
 • تغییرات هورمونی
 • بروز برخی بیماری ها

بستگی دارد. معمولا چون مقدار چربی که توسط خانم دکتر ذاکرین تزریق می شود کمی بیشتر از مقدار لازم است و برای همین با وجود جذب چربی توسط بافتهای بدن، ماندگاری تزریق تا ۳ سال دوام دارد.

دوره نقاهت بعد از پروتز ژنیتال با چربی

بعد از تزریق چربی به ژنیتال نیازی به بستری شدن ندارید. دوره نقاهت نیز بسیار کوتاه است و بعد از یک روز می توانید به کارهای روزانه تان برسید.

عکس تزریق چربی به واژن

عکس تزریق چربی به واژن

خانم هایی که مایل به جوانسازی واژن با تزریق چربی هستند، می توانند در مطب خانم دکتر متین ذاکرین عکسهای تزریق چربی به لابیا یا فرم لابیا ماژور بعد از تزریق را ببینند. مشاهده این عکسها فقط در مطب امکانپذیر است.

سوالات رایج درباره استفاده از چربی برای پروتز لابیاماژور

اغلب خانم ها درباره پروتز واژن با چربی از خانم دکتر متین ذاکرین سوالات زیر را می پرسند:

آیا تزریق چربی به لبیا درد دارد؟

خیر. چون با بی حسی موضعی انجام می شود، کاملا بدون درد است.

تزریق چربی برای تنگ کردن واژن موثر است؟

به خاطر جوانسازی واژن کمی می تواند باعث تنگی دهانه واژن شود اما خیلی موثر نیست. باید برای گشادی واژن از روشهای اصلی تنگ کردن واژن مثل پرینورافی، RF و غیره استفاده شود.

بعد از استفاده از چربی برای پروتز لابیاماژور می توانم لیزر وایتنینگ انجام دهم؟

بله هیچ مشکلی ندارد.

تپل کردن واژن با چربی برای دختران هم انجام می شود؟

بله تزریق چربی به واژن دختر هم انجام می شود چون کاری با پرده بکارت ندارد و دختران باکره هم می توانند آنرا انجام دهند.

اگر خیلی واژن شل باشد، تزریق چربی مشکل را برطرف می کند؟

اگر شلی بیش از حد باشد، بعد از تزریق چربی باید با لابیاماژور پلاستی، لابیاها را کوچک کنیم. البته می شود اول لابیاپلاستی ماژور و بعد تزریق چربی را انجام داد.

تزریق چربی نتیجه بهتری نسبت به تزریق ژل دارد؟

هر دو روش خوب هستند. انتخاب نوع فیلر بستگی به شرایط لابیاها و فرد دارد. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله تزریق ژل به واژن بهتر است یا چربی را در همین سایت بخوانید.

تعداد جلسات تزریق چربی به ناحیه تناسلی چقدر است؟

تزریق چربی در یک جلسه انجام می شود. البته بعضی از خانم ها شاید مجبور به تکرار تزریق با فاصله ۶ ماه دارند. ولی همین دو مرتبه برای سالها حجیم ماندن لابیاها کافی است.

تزریق چربی به واژن را چند بار می توان انجام داد؟

بعد از جذب چربی تزریق شده به بدن، هر چند بار که بخواهید می توانید تزریق را تکرار کنید.

اگر شما هم درباره تزریق چربی به واژن و حجیم کردن لابیاهای ماژور سوالی دارید، می توانید در بخش نظرات این مقاله آنها را با ما در میان بگذارید. 

۴.۶/۵ - (۵۰ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۳۰ دیدگاه ها
 • چربی که توسط دکتر دیگری کشیده شده باشه و قابل تزریق باشه در مرکز شما برای واژن تزریق میشه ؟ هزینش چقدر هست؟

  • سلام. خیر. چربی باید از بدن خودتون باشه و تصفیه شده باشه و از مدت زمان فراوری اون زیاد نگذشته باشه.

 • ببخشید اگه بخوایم هم تزریق چربی و هم لابیا پلاستی رو انجام بدیم هزینش چطوره؟واینکه اگر ممکنه قیکت تکی هرکدام رو بگید ممنون

  • سلام عزیزم برای دریافت هزینه ها به شماره ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵ در واتساپ پیام بدید. مشاور لیزر و زیبایی مرکز راهنمایی تون می کنند.

  • عزیزم برای دریافت هزینه ها به شماره ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵ در واتساپ پیام بدین. مشاور لیزر و زیبایی مطب راهنمایی تون می کنند.

  • من شخصا تزریق چربی رو دو تا سه برابر بیشتر انجام میدم تا اگر چند وقت گذشت، این چربی جذب بدن نشه. الان مراجعین سه سال پیش که میان مطب از نتیجه راضی هستند.

  • متاسفانه چربی که براتون استفاده کردن به درستی و با تجهیزات مناسب تصفیه و فراوری نشده و این مشکل پیش اومده. نیازه حضوری تشریف بیارید برای معاینه.

 • با سلام ، من وزنم ۴۵ کیلو هست و ۳۴ سالمه مجردم ، آیا میتونم چربی تزریق کنم؟ و اینکه من تو بدنم چربی ندارم پس از کجا برای تزریق چربی میشه تهیه کرد؟

  • سلام. عزیزم بدن بدون چربی که اصلا وجود نداره. اتفاقا افرادی که لاغر یا ورزشکار هستند خیلی چربی باکیفت تری برای تزریق دارند. چربی برای تزریق از پهلوها و شکم برداشته میشه.

 • سلام خسته نباشید. ببخشید گفته شده بعد از تزریق چربی احتمال اینکه سرطان رحم رخ بده زیاده. آیا این احتمال وجود داره؟

 • سلام درسته که بعضی مواقع بعد از تزریق ،چربی ها به صورت گلوله گلوله درمیاد؟ومیشه که بعد از تزریق به بدنسازی مشغول شد؟

  • متاسفانه در مراکزی کیفیت تجهیزات پایین هست این مشکل پیش میاد و فراوری نکردن درست چربی باعث ایجاد این مشکل میشه. برای همینه که ما در مرکزمون از بهترین دستگاههای اروپایی برای تزریق چربی استفاده می کنیم. بعد از تزریق چربی، ورزشهای هوازی و ورزشهایی که باعث فشار به ناحیه تزریق میشن رو باید سه هفته بعد از تزریق شروع کنید. اما ورزشهای دست و بالاتنه منعی نداره.

  • عزیزم به لبه های ماژور واژن تزریق چربی انجام میشه. برای حجم دهی و زیبایی لابیا ماژور از تزریق چربی استفاده می کنیم.

  • سلام عزیزم نه متاسفانه نمیشه. چربی رو باید پزشکی که تزریق چربی واژن رو انجام میدن از پهلو یا ران بردارن.

 • سلام،میشه تزریق چربی و لابیا پلاستی رو تویه جلسه انجام داد؟ و اینکه تزریق چربی رو تپه ی ونوس هم انجام میشه؟

  • سلام. بله مشکلی نیست و میشه هر دو عمل رو در یک جلسه انجام داد. تزریق چربی روی تپه ونوس هم انجام میشه.

  • سلام. نه فرقی ندارن. تزریق چربی به لابیاماژورها انجام میشه که ما اصطلاحا به این عمل میگیم تزریق چربی به واژن.

 • سلام بعد چن وقت از عمل لابیاپلاستی تزریق چربی به واژن میشه انجام داد??? سوال بعدی اینه ک بعد لیفتینگ و هودپلاستی ک کامل کلیتوریس کوچیک نشده و همچنان بیرون زده است ایا با تزریق چربی میشه کلیتوریس رو پنهان کرد و دیگه بیرون نزنه؟

  • سلام. وقتی که ورم لابیاهاتون بخوابه. برای کلیتوریس تون هم باید معاینه کنم ببینم بیرون زدگی چقدره.

 • سلام خانم دکتر یک ماهه عمل لابیا پلاستی و هودپلاستی انجام دادم ایا میتونم تزریق چربیب واژن انجام بدم یا باید صبر کنم؟

  • سلام. بهتره سه ماه بعد از عمل لابیاپلاستی تشریف بیارید که ورم عمل قبلی بطور کامل خوابیده باشه.

  • سلام. شماره تماس مطب ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ و ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵ هست و آدرس مطب هم: تهران، اشرفی اصفهانی- بالاتر از پونک- نبش کوچه نوزدهم- ساختمان بانک سامان- پلاک ۲۴- طبقه اول- واحد ۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *