بهترین دستگاه لیزر موهای زائد غرب تهران + نظرات مراجعین

بهترین-دستگاه-لیزر-موهای-زائد

این روزها از بین بردن موهای زائد با استفاده از لیزر تبدیل به یکی از بهترین روشهای حذف موهای ناخواسته از بدن شده است. زمانی که برای اولین بار از لیزر برای رفع موهای زائد استفاده شد، کمتر کسی فکر می کرد که این روش اینهمه طرفدار پیدا کند. اما با پیشرفت علم و تکنولوژی امروزه به جایی رسیدیم که لیزرهای سوپرانو تیتانیوم می توانند بدون درد و هیچگونه عارضه جانبی کل موهای بدن شما را از بین ببرند. در ادامه مقاله به مزایای دستگاه لیزر سوپرانو تیتانیوم می پردازیم و توضیح می دهیم چرا این روش در حال حاضر بهترین روش رفع موهای زائد بشمار می آید.

لیزر موی زائد چیست و چگونه کار می کند؟

لیزر موهای زائد یکی از بهترین و موثرترین روشهای خلاص شدن از دست موهای زائد بدن است. این روش در ابتدا توسط دانشمندی راکس اندرسون که فارغ التحصیل دانشگاه MIT امریکا بود در سال ۱۹۹۶ کشف شد. آقای اندرسون متوجه شد که می توان با استفاده از امواج لیزر با طول موج خاص، فولیکولهای مو را مورد هدف قرار داد، بدون اینکه سلولهای پوستی اطراف آن تحت تاثیر قرار گیرند. این روش خیلی زود تبدیل به یکی از بهترین روشهای رفع موهای زائد در دنیا شد.

اصول اولیه کار لیزر موهای زائد به این شکل است که امواج لیزر با طول موج خاص به پوست تابانده می شوند. این امواج در طول موجی هستند که توسط ملانین موجود در فولیکول مو جذب می شوند. ملانین عامل تیره بودن رنگ مو است و این دریافت انرژی باعث تخریب فولیکول مو می شود بدون اینکه پوست اطراف مو آسیب یا گرمایی را جذب کند.

روش کار لیزرهای موهای زائد

البته همانطور که در ابتدای این مقاله گفتیم، تقاضای بالا برای لیزر موهای زائد موجب شده است مارکهای مختلفی از دستگاههای لیزر به بازار عرضه شوند که نه تکنولوژی و نه توانایی رفع موهای ناخواسته بدن را ندارند.

بهترین لیزر موی زائد: دایود یا الکساندرایت؟

دو نوع لیزر برای رفع موهای زائد وجود دارد:

 • لیزرهای دایود که با طول موج ۸۱۰ نانومتر کار می کنند.
 • لیزرهای الکساندرایت که با طول موج ۷۵۰ نانومتر کار می کنند.

لیزرهای دایود برای رفع موهای زائد در پوستهای روشن کاربرد دارد، درحالیکه لیزرهای برپایه الکساندرایت می توانند پوستهای تیره را هم مورد هدف قرار دهند.

هدف از ایجاد و توسعه لیزرهای الکساندرایت، افرادی بودند که پوست سبزه و موهای ضخیمی داشتند. در اصل کمپانی های سازنده لیزر موهای زائد بعد از اینکه بازارهای اروپایی را از لیزرهای دایود اشباع دیدند، تصمیم گرفتند به سمت بازارهای خاورمیانه و امریکای جنوبی و استرالیا بپردازند. جایی که افراد از پوست تیره تر و موهای ضخیم تری نسبت به اروپایی ها برخوردار بودند.

اینجا بود که بعد از تحقیقات فراوان به نسل جدید لیزر یعنی لیزرهای الکساندرایت دست پیدا کردند. امروزه از آنجایی که داشتن پوستهای برنزه مد شده است، بسیاری از مراکز لیزر دنیا اقدام به خرید و استفاده از لیزرهای الکساندرایت برای لیزر پوست سبزه و تیره کرده اند. بدون شک تکنولوژی الکساندرایت یکی از بهترین لیزرها برای رفع موهای زائد در کشور ماست.

آشنایی با لیزر سوپرانو تیتانیوم

لیزر سوپرانو تیتانیوم که مدل اخیر آن سوپرانو تیتانیوم ۲۰۲۳ می باشد دستگاهی با قابلیتهای منحصربفرد که به دلیل ویژگیهای منحصربفردی که دارد توانسته یکی از بهترین دستگاههای موجود در بازار ایران لقب بگیرد. شما با سرچ در سایتهای خارجی و یوتیوب می توانید از همه گیر شدن این دستگاه در بزرگترین مراکز لیزر و زیبایی اروپا و امریکا و نظر مراجعین مطلع شوید.

آشنایی-با-لیزر-سوپرانو-تیتانیوم

لیزری فوق العاده برای موهای زائد که نه تنها موثرتر از روشهای دیگر است، بلکه بدلیل کولینگ و خنک کنندگی بالایی که دارد هیچ درد و سوزشی ندارد.

ویژگیهای بهترین دستگاه لیزر موهای زائد

شاید سوال شما هم باشد که چرا لیزر سوپرانو تیتانیوم بعنوان بهترین لیزر موی زائد در دنیا مطرح است؟ این لیزر دارای ویژگیهای منحصربفردی است که در هیچکدام از موارد مشابه تابحال استفاده نشده است.

قدرت نفوذ بالا:

لیزر سوپرانو تیتانیوم بهترین دستگاه لیزر برای موهای ضخیم است. این دستگاه دارای یک هندپیس اختصاصی است. این هندپیس را می توان برای موهای ضخیم تر که عمق بیشتری دارند بکار برد. به این ترتیب شما می توانید حتی از شر موهای زائد ضخیم خود هم راحت شوید.

قدرت-نفوذ-لیزر-سوپرانو-تیتانیوم

کاملا بدون درد و سوختگی:

حتما شما هم زمانی که تصمیم به لیزر موهای زائد خود گرفته اید از آشنایان و دوستان خود شنیده اید که: موهای زائدت رو لیزر نکن. آنقدر درد دارد که نگو.

این یک حقیقت است که لیزرهای قدیمی بسیار دردناک بودند، طوریکه انگار در پوست شما سوزن فرو می کنند. علت این مساله، این است که لیزر در کنار موهای شما ممکن است پوست شما را هم بسوزاند. از آنجایی که لیزر سوپرانو تیتانیوم خیلی سریع و هدفمند ملانین فولیکولهای موی شما را هدف می گیرد، نیازی به نگه داشتن لیزر بصورت طولانی روی پوست نیست. پس انرژی اضافه جذب پوست شما نمی شود و پوست شما دچار سوختگی نمی شود. آپشن مهم دیگر این است که این لیزر دارای یک سر خنک کننده بسیار پیشرفته است که موجب می شود شما در حین انجام لیزر هیچ سوزش و گرمایی را احساس نکنید.

سرعت بسیار بالا:

دستگاه لیزر سوپرانو تیتانیوم دارای سرعتی دو برابر لیزرهای دیگر است. سایز بزرگ هندپیس (۲۰ میلیمتر) و هدفمندی این دستگاه در لیزر موهای زائد موجب شده است که بصورت بسیار سریع جلسات لیزر موهای زائد شما تمام شود. در کنار سرعت، این لیزر بسیار موثرتر از لیزرهای دیگر عمل می کند. یک جلسه لیزر تمام بدن (فول بادی) حدود ۳۰ دقیقه تا ۴۵ دقیقه زمان می برد.

یکنواختی لیزر:

لیزر سوپرانو می تواند موهای زائد بدن شما را بصورت یکنواخت از بین ببرد. شما هیچگاه با این مشکل روبرو نمی شوید که بخشی از موهای شما از بین رفته باشد و بعضی جاها هنوز دارای موی زائد باشید.

جوانسازی پوست:

یکی از مشکلاتی که بعضی از افراد بعد از لیزر موهای زائد به آن دچار می شوند خشکی پوست است. اما این دستگاه لیزر بدلیل داشتن طول موج اختصاصی در دامنه ۱۰۶۴ نانومتر همزمان موجب جوانسازی پوست شما هم می شود که این مساله رضایت بسیار بالای مراجعین را بهمراه دارد.

پوشش همه رنگهای پوستی:

رنگهای مختلف پوستی که ما آن را تحت عنوان تیپهای پوستی می شناسیم، همیشه یکی از دغدغه های شرکتهای تولیدکننده لیزرهای موهای زائد بوده است. این مشکل در دستگاه لیزر موی زائد سوپرانو تیتانیوم رفع شده است. این دستگاه تمام رنگهای پوستی را پوشش می دهد و با هر رنگ پوستی که باشید از شر موهای زائد راحت می شوید.

پوشش همه رنگهای پوستی

تعداد جلسات پایین:

شاید خیلی از شما تجربه ده جلسه لیزر داشته باشید و تازه باز هم نتیجه نگرفته باشید. پیشنهاد ما به شما این است که سوپرانو را تجربه کنید. جلسات فول بادی لیزر، بین شش تا هشت جلسه تنظیم می شود. اما بسیاری از مراجعین ما سابقه اتمام دوره حتی در چهار جلسه را هم داشته اند.

 کاملا بهداشتی و غیرتماسی:

یکی از مواردی که همیشه برای متقاضیان لیزر موهای زائد نگران آن هستند انتقال بیماریها در مراکز لیزر است. متاسفانه بیماریهای مثل زگیل تناسلی و تبخال تناسلی براحتی می توانند از طریق مراکز لیزر و اپیلاسیون انتقال پیدا کنند. این بیماریها از طریق تماس پوستی منتقل می شوند. به این معنی که اگر سر لیزر که بر روی پوست نفر قبلی گذاشته شده به این ویروس آلوده شده باشد، می تواند براحتی به شما منتقل شود.

این مشکل در نسل جدید لیزرها برطرف شده است. لیزر سوپرانو تیتانیوم می تواند به صورت کاملا غیرتماسی و از طریق پوشش های سلفونی، رفع موهای زائد شما را انجام دهد.  هندپیس این دستگاه بدون افت در بازدهی لیزر، به توصیه کمپانی تولیدکننده توسط روکش سلفونی پوشیده می شود. به این ترتیب احتمال انتقال بیماریهای پوستی و بیماریهای تناسلی که از طریق تماس پوستی منتقل می شوند صفر است!

بدون نیاز به استراحت:

شما در حین جلسه لیزر خود نیازی به استراحت ندارید. سرعت بالا و درد کم این لیزر باعث می شود جلسه لیزر شما خیلی زود به پایان برسد و شما بخاطر درد و سوزش نیاز ندارید استراحت کنید.

قابلیت لیزر موهای کرکی:

لیزر سوپرانو تیتانیوم می تواند بدون هیچ مشکلی موهای نازک و کرکی را لیزر کند. ویژگی منحصربفردی که در هیچ دستگاه لیزری قبل از این دیده نشده است.

مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد

بعد از لیزر موهای زائد به خاطر حساسیت پوست در ناحیه بیکینی باید نکات مربوط به مراقبت های بعد از لیزر موهای زائد ناحیه تناسلی را جدی بگیرید.

۱- برای تسکین التهاب از کمپرس یخ یا کرم های ضد التهاب استفاده کنید.

۲- تا چند هفته نباید حمام آفتاب بگیرید یا پوست خود را برنزه کنید.

۳- بعد از لیزر بیکینی نمیتوان رابطه داشت. به دلیل حساس شدن پوست بعد از لیزر نباید تا چند روز رابطه جنسی داشته باشید.

همچنین، نباید تا بهبود کامل پوست از هیچ محصول بهداشتی حاوی لایه استفاده کنید. چون باعث التهاب، سوزش و درد بیشتر در ناحیه بیکینی می شود.

کدام مرکز برای لیزر موهای زائد بهتر است؟

همیشه زمانیکه صحبت از هزینه ها و کیفیت لیزر موهای زائد می شود، مراجعین بین اینکه کدام لیزر را انتخاب کنند و در کدام مرکز لیزر کنند دچار سردرگمی می شوند. متاسفانه این روزها بدلیل تقاضای بالا برای لیزر موهای زائد، مدلها و مارکهای چینی و فیک هم در بازار زیاد شده است که قیمتهای پایین برای خدمات لیزر موی زائد ارائه می کنند و اثربخشی بسیار پایینی هم دارند یا اصلا اثربخشی ندارند.

تشخیص اینکه کدام لیزر واقعی و اصل است و کدامیک کپی است واقعا مشکل است. طبق یک قانون اگر شما بیشتر از دو جلسه برای لیزر موی زائد خود به مرکزی مراجعه کردید و اثربخش نبود، بهتر است دیگر مراجعه نکنید.

اما بهترین راه برای انتخاب بهترین مرکز لیزر موی زائد این است که یا خودتان امتحان کنید یا از کسانی که قبلا امتحان کرده اند بپرسید.

بیشتر بخوانید: بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در تهران

سوالات پر تکرار درباره دستگاه لیزر موهای زائد

در این قسمت سوالاتی که غالبا در مورد دستگاه های لیزر موهای زائد پرسیده می شود به همراه پاسخ آنها آمده است:

پوست من گندمیه چه نوع لیزری برام مناسبه؟

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای شما لیزر سوپرانو تیتانیوم ۲۰۲۳ است. چون طول موج آن بلندتر از دستگاه های لیزر دیگر است، جذب ملانین بیشتری دارد. برای پوست های تیره و گندمی این لیزر کاملا مناسب است.

لیزر با این دستگاه چقدر سریعتره؟

چون سر این دستگاه بزرگ است می تواند در زمان کمتری مساحت بیشتری را لیزر کند. به همین خاطر سریعترین دستگاه لیزر موهای زائد، در بین لیزرهای الکساندرایت هستند.

آیا لیزر موی زائد باعث نازایی دارد؟

از آنجایی که عمق نفوذ لیزرهای موی زائد پایین است و در سطح پوست است، این روش رفع موی زائد به هیچ عنوان باعث نازایی نمی شود.

من جای دیگری چند جلسه لیزر رفتم. میتوانم ادامه آن را به مرکز شما بیایم؟

بله هیچ مشکلی وجود ندارد. اتفاقا دوستانی که در مراکز دیگر لیزر کرده اند، با یک جلسه لیزر در مرکز ما شیفته این دستگاه می شوند. کافی ست تنها یک جلسه امتحان کنید تا تفاوت را متوجه شوید.

من باردار هستم، آیا میتوانم لیزر کنم؟

خیر. در دوران بارداری به دلیل عدم تعادل هورمونی انجام لیزر پیشنهاد نمی شود. بهترین زمان دو ماه بعد از زایمان است.

آیا لیزر سوپرانو تیتانیوم موهای زیرپوستی را هم از بین می برد؟

بله. شما برای درمان موهای زیرپوستی می توانید از این لیزر استفاده کنید.

من تنبلی تخمدان دارم. آیا این لیزر برای من هم جواب میدهد؟

بله جواب می دهد. اما مساله این است که شما به دلیل عدم تعادل هورمونی ناشی از تنبلی تخمدان، هم تعداد به جلساات بیشتری دارید و هم اینکه باید در کنار لیزر موی زائد، برای درمان تنبلی تخمدان هم اقدام کنید.

قبل از جلسه لیزر می توانم اپیلاسیون کنم؟

خیر به هیچ وجه. شما قبل و بین جلسات لیزر خود باید موهای زائد خود را با تیغ و ژیلت شیو کنید و اصلا نباید از روشهایی که مو را از ریشه در می آورند استفاده کنید.به طور کلی باید بدانید که قبل و بعد از لیزر موهای زائد مراقبتهایی نیاز دارد تا روند لیزر موهای زاید به خوبی پیش برود.

هزینه لیزر موی زائد در مرکز شما چقدر است؟

مسلما هزینه لیزر موی زائد بسته به جایی که میخواهید لیزر کنید متفاوت است. اما با اینکه که تاثیر لیزر سوپرانو تیتانیوم نسبت به خیلی از لیزرهای دیگر بهتر است، هزینه آن تفاوتی با مراکز دیگر لیزر ندارد.

آیا لیزر باعث عقب افتادن پریود می شود؟

پرتوهای لیزر حدود سه میلیمتری پوست واژن نفوذ می کنند در نتیجه بر روی هورمون های زنانه بی تاثیر است و به تخمدان ها آسیب نمی زند اما خوب است که لیزر موی زائد خود را به بعد از دوران پریودی انجام دهید.

آیا لیزر موهای زائد برگشت پذیر است؟

از آنجایی که تمام موهای زائد در جلسه اول از بین نمی رود بایستی در جلسات متعدد اقدام به رفع موهای زائد خود کنید. جالب است بدانید که رنگ مو و نوع پوست در تاثیر زیادی در بازگشت موهای زائد بدن دارد.

بعد از چند جلسه نتیجه لیزر را می بینم؟

برخلاف خیلی از دستگاه های لیزر دیگر، خانم هایی که لیزر موهای زائد را با سوپرانو تیتانیوم انجام می دهند از همان جلسات ابتدایی می توانند نتیجه لیزر موهای زائد خود را ببینند.

در پایان اگر سوالی در مورد لیزر موهای زائد دارید زیر این مقاله آن را با ما در میان بگذارید. برای دریافت پاسخ خود می توانید مجددا به همین صفحه مراجعه کنید.

۴.۶/۵ - (۵۰ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۲۵ دیدگاه ها
  • سلام به دلیل افزایش هورمون های بدن در دوران شیردهی ممکن هست نتیجه ای که میگیرید چندان مطلوب نباشه. بهتره صبر کنید ذدوران شیردهی تموم بشه تا هورمون های بدن به حالت عادی خودشون برگردن و نتیجه استفاده از لیزر موثر تر باشه.

 • باسلام و خداقوت خدمت خانم دکتر و همکارانشون. یه مدت طولانیه که قصد لیزر موهای زائد دارم ولی نمیدونم چرا میترسم از اینکه جواب نده یا بیماری خاصی بگیرم . خوشحالم که کاملا شفاف توضیح دادید. فقط یه سوال: آیالیزر موهای زائد، تیرگی پوست را هم برطرف میکنه ؟و اینکه قیمت لیزر کل بدن چنده؟

  • سلام. برای اطلاع از هزینه ها که با شماره ۰۹۰۳۲۴۳۱۶۱۶ تماس بگیرید. لیزر موی زائد در روشن سازی پوست با از بین بردن موهای زائد از ریشه و نماندن سر سیاه موها تاثیر داره اما لیزر مناسب تر برای روشن سازی مخصوصا روشن سازی ناحیه تناسلی،لیزر مونالیزا تاچهست.

  • سلام. عزیزم بستگی به مدل لیزر داره. بضی از دستگاههای لیزر باعث خشکی پوست میشن. اگر مقاله رو کامل خونده باشید یکی از ویژگیهای اصلی لیزر سوپرانو طول موجی هست که برای جوانسازی پوست استفاده میشه. یعنی همزمان با برداشتن موهای زائد موجب طراوت پوست هم میشه.

 • سلام من دوسال پیش ۶جلسه صورت وچانه خودم رولیزرکردم تا چندوقت پیش خوب بودوخیلی کم مو میدیدم اماچندماهه مثل سابق شدم وحتی زیرگلوم هم که مو نداشت موی زایددراورده چون قم هم هستم ودسترسی به شماندارم مرکزی درقم هست که بتونم برم وازشراین موها خلاص بشم ؟

  • سلام عزیزم. دوباره باید لیزر موهای زائد رو انجام بدی. قم خیلی از تهران دور نیست از استانهای دیگه هم حتی مراجعه کننده دارم. پیشنهاد میدم لیزر سوپرانو رو انجام بدی چون مراجعین من کاملا ازش راضی هستن.

 • سلام روز بخیر. من تقریبا ۱۳ ساله برای صرع تگرتول(کاربامازپین) مصرف میکنم. آیا میتونم از لیزر motus AY استفاده کنم یا این دستگاه هم با داروی من تداخل داره؟ اگر تداخل داره با چه راهکاری میتونم لیزر کنم؟ البته من یک بار زیر بغلم رو لیزر کردم و اتفاقی برای پوستم نیفتاد فقط صرعم کمی تحریک شد. پوستم گندمی هست و موهای زخیم و زیادی دارم پیشاپیش ممنون از پاسختون!

  • سلام عزیزم، چون پوست گندمی داری لیزر سوپرانو برای موهای زائدت موثره. اما چون صرع داری و قبلا کمی تحریک شده با لیزر توصیه میکنم با پزشکت مشورت کنی، بعد اقدام به لیزر کنی

 • سلام خسته نباشید ببخشید من یه سوال داشتم من برای موهای صورتم که تعدادشون خیلیع و ضخیم نیس لیزر کردم دستگاهشم دایود بود و اونجوری که من خوندم برای پوست من که سبزه هس بهتره اما الان بعد ۵ جلسه تغییر خاصی نکرده و خیلی سریع در میاد بنظرتون باید دستگاهو عوض کنم ؟الکس چطوره ؟

  • سلام. لیزر سوپرانو رو بهتون پیشنهاد می کنم چون خودم نتیجه ش رو روی مراجعینم دیدم. این لیزر برای همه رنگ پوست و مویی یا هر ضخامتی که باشه کاملا موثره و جدیدترین نوع لیزر موهای زائده.

 • سلام ببخشید من سیزده جلسهبا دستگاه الکس لیزر موهای بیکینی را انجام دادم ولی نتیجه ندیدم باید ادامه بدم یا نه

  • نه عزیزم بهتره دستگاه رو عوض کنی. ما الان مراجعین مون طی دو جلسه اول، بالای هشتاد درصد ریزش موهای زائد رو تجربه می کنند.

 • سلام. آیا لیزر روی موهای زائد که زرد یا سفید شدند هم تاثیر دارد؟ چانه من موی زائد داره که بعضی هایش سیاه و بعضی ها زرد و یا سفید هستند. ۵۰ ساله هستم.

  • سلام. اگر دستگاه لیزرش سوپرانو تیتانیوم باشه، بله روی موهای کرکی تا حد مطلوبی تاثیر داره. اما موهای سفید رو نمیشه با لیزر از بین برد. چون لیزر بر اساس اختلاف رنگ مو و پوست کار میکنه و نمی تونه موهای سفید رو تشخیص بده.

 • سلام خانم دکتر من ۱۸ سالمه و حدود ۲ماهه ک از اخرین پریودم میگذره و موهای زاید بدنم هم بعد از این تاخیر خیلی زباد شده .میخواستم بدونم من اگر تا ۲ماه دیگه به پزشک مراجعه نکنم مشکلی برام پیش خواهد امد یا فرقی نداره. چون من کنکور دارم والانم امتحاناتم شروع شده و خیلی شرایطش رو ندارم. اگه میشه این سئال من رو پاسخ بدید چون خیلی نگرانم

  • سلام. احتمالا بخاطر استرس کنکوره که تاخیر داشته. نگران نباش. اگر دو سه تا پریودی اینجوری دنبال هم داشتی، اون موقع حتما باید به پزشک زنان مراجعه کنی. احتمال میدم بخاطر استرست باشه و غیرعادی هم نیست.

 • سلام خانم دکتر. من خیلی شنیدم که میگن لیزر کردن برای رفع موهای زائد، به مرور باعث سرطان میشه… این درسته؟ لیزر، باعث سرطان میشه؟

  • سلام. نه عزیزم. لیزر موهای زائد فقط تا چند میلی متری پوست نفوذ میکنه و فولیکول های مو رو هدف میگیره که تیره تر از بقیه نقاط اطرافشون هستن. بنابراین نمیتونه باعث سرطان بشه.

 • سلام وقت بخیر من مبتلا به پسوریازیس هستم در ناحیه کف سر وصورت، البته شدید نیست، میخواستم بدونم میتونم لیزر انجام بدم؟

  • سلام. ترجیحا افرادی که مبتلا به مشکلات پوستی مثل پسوریازیس هستند، نباید از لیزر موهای زائد استفاده کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *