بهترین لیزر برای پوست های سبزه و تیره در تهران

لیزر-پوست-تیره-در-تهران

لیزر موهای زائد بهترین روشی است که با آن می توان بدون ایجاد موهای زیر پوستی، پوست را صاف و یکدست کرد. بعد از تکمیل جلسات لیزر، ۸۰ تا ۹۰ درصد موهای زائد برای همیشه از بین می روند. ۱۰ تا ۲۰ درصد از موهایی هم که باقی مانده اند کاملا کرکی می شوند.
در صورتی می توانید به چنین نتیجه ای از لیزر موهای زائد برسید که لیزر متناسب با رنگ پوست خود را انتخاب کرده باشید. ما در این مقاله به شما کمک می کنیم بهترین دستگاه لیزر برای پوست های تیره را بشناسید. برای دسترسی سریع به مطالب می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

طرز کار لیزر موهای زائد

قبل از هر چیز بهتر است درباره نحوه کار لیزر موهای زائد بدانید تا بهتر متوجه شوید چه چیزی در دستگاه های مختلف می تواند باعث نتایج متفاوت شود. در مورد طرز کار، فرقی نمی کند که دستگاه لیزر از چه نوعی باشد. همه ی لیزرها دارای پرتوهایی با طول موجهای متفاوتند که از سطح پوست عبور کرده و فولیکول یا ریشه مو را هدف قرار می دهند.

در واقع پرتوهای لیزر توسط ملانین یا رنگدانه های ریشه مو جذب شده و در این نقطه به دام می افتند. تمرکز پرتوها باعث گرم شدن فولیکول می شود. در نهایت این گرما باعث نابودی پیاز موهای زائد شده و دیگر مویی از آن فولیکول نمی تواند رشد کند.

طرز کار لیزر موهای زائد

انواع تیپ رنگ پوست برای لیزر موهای زائد

طیف رنگ پوست را می توان به ۶ تیپ تقسیم بندی کرد. اگر می خواهید تیپ پوست خود را پیدا کنید می توانید از مشخصاتی که برای هر تیپ گفته شده، تیپ خود را متوجه شوید:

تیپ پوستی ۱: افرادی که پوست آنها تیپ ۱ است، پوست سفید، موهای بلوند و چشمان رنگی دارند.

تیپ پوستی ۲: شامل افرادی است که پوست سفید، موهای بلوند یا قرمز یا قهوه ای روشن دارند و چشمان شان رنگی است.

تیپ پوستی ۳: پوست این تیپ، قهوه ای روشن یا سفید است. این افراد موی بلوطی یا قهوه ای تیره، چشمان قهوه ای و به ندرت رنگی دارند.

تیپ پوستی ۴: پوست قهوه ای یا قهوه ای تیره، موهای قهوه ای و چشمان قهوه ای یا فندقی دارند.

تیپ پوستی ۵: پوست، مو و چشمها قهوه ای تیره هستند.

تیپ پوستی ۶: این افراد پوست و موی سیاهی دارند و چشمهایشان قهوه است.

غالبا مردم شمال ایران در تیپ پوستی ۲ تا ۴ ، مردم استان های مرکزی در تیپهای ۳ تا ۴ و مردم استانهای جنوبی در تیپ پوستی ۴ قرار می گیرند.

بهترین دستگاه لیزر برای پوست های تیره

هر چند تن رنگ پوست در کشور ما متنوع و از پوست روشن تا سبزه در آن وجود دارد ولی اغلب افراد، پوست تیره یا گندمی با موهای ضخیم و سیاه دارند. به همین دلیل لیزری که در اروپا می تواند بهترین دستگاه لیزر موهای زائد باشد، روی بیشتر هموطنان ما تاثیر رضایت بخشی ندارد.

در نتیجه انتخاب بهترین لیزر برای پوست تیره اهمیت پیدا می کند و هر لیزری می تواند بهترین باشد البته نه بهترین برای پوست شما. با مشورت پزشک می توانید لیزر مناسب برای پوست خود را انتخاب کنید و از آن بهترین نتیجه را بگیرید.

بهترین دستگاه لیزر پوست تیره

لیزر دایود برای چه پوستی مناسب است؟

طول موج در دستگاه های لیزر با هم فرق دارد. در لیزر دایود از پرتوهایی با طول موج ۸۱۰ نانومتر استفاده می شود. از لیزر دایود برای رفع موهای زائد در پوست های روشن استفاده می شود. البته می توان از لیزر دایود برای پوست های نه چندان روشن و نه چندان تیره مثل پوستهای گندمی نیز استفاده کرد.

بعد از برنزه کردن پوست روشن می توان از لیزر دایود استفاده کرد؟

بعضی افراد که تن اصلی رنگ پوست شان روشن است ممکن است بخواهند پوست خود را برنزه کنند. برای لیزر موهای زائد در چنین افرادی درست است که در اصل پوست روشنی دارند اما چون برنزه کرده اند، جزو پوستهای تیره به حساب می آیند و لیزر دایود نمی تواند نتیجه دلخواهشان را بدهد. این افراد باید از لیزر موهای زائد برای پوست تیره استفاده کنند.

بهترین دستگاه لیزر برای پوست گندمی

همانطور که گفتیم از لیزر دایود می توان برای این نوع پوست استفاده کرد. اما بهترین دستگاه لیزر برای پوست گندمی لیزرهای الکساندرایت هستند که با طول موج ۷۵۰ نانومتر کار می کنند. این لیزر برای پوست های خاورمیانه ای و مدیترانه ای بسیار مناسب است.

لیزر موهای زائد برای پوست سبزه 

افرادی که تن رنگ پوست آنها سبزه است در واقع پوست آنها روشن نیست و نمی توانند از لیزرهایی مثل دایود استفاده کنند. برای پوست های سبزه بهترین لیزر استفاده لیزر سوپرانو تیتانیوم که در ادامه ی همین مقاله در مورد هر کدام از آنها توضیح داده می شود. اگر برای این افراد از لیزر پوستهای روشن استفاده کنیم باعث سوختن پوست نواحی تحت لیزر می شود.

لیزر موهای زائد برای پوست سبزه

لیزر موهای زائد برای پوست تیره

برای لیزر موهای زائد پوست تیره باید به این نکته توجه کرد که هر چه پوست تیره تر باشد پرتوی بیشتری را جذب می کند و اجازه نمی دهد پرتوهای بیشتری به فولیکول مو برسد. برای همین لیزرهایی که برای پوست روشن موثرند روی پوست تیره تاثیری ندارند. چون عملا پرتوها به جای تمرکز بر ریشه مو، جذب پوست می شود.

این پرتوها باید جذب فولیکول شوند تا اثربخشی بیشتری داشته باشند و در ضمن پوست به خاطر جذب لیزر دچار سوزش و آسیب نشود. پس بهترین لیزر برای پوست های تیره، انواع لیزرهای الکساندرایت است که مناسب پوست های تیره با موهای ضخیم طراحی شده است.

بهترین لیزر برای پوست های سبزه و تیره

اگر بخواهیم جمع بندی کنیم بهترین دستگاه لیزر موهای زائد، لیزر سوپرانو تیتانیوم است. چون در این دستگاه از سه طول موج استفاده شده است: لیزر الکس با ۷۵۵ نانومتر و لیزر ان دیاگ با ۱۰۶۴ نانومتر و دایود با طول موج ۸۱۰ نانومتر. لیزر به جای پوست، کاملا جذب فولیکول شده درنتیجه بیشترین تاثیر را بر فولیکول دارد.

استفاده از لیزر ان دیاگ نیز باعث جوانسازی پوست می شود. این لیزر مورد استفاده متخصصان پوست است به همین دلیل بعد از لیزر با سوپرانو تیتانیوم هیچ جای سوختگی یا خشکی و پوسته شدن شدید پوست وجود ندارد. همچنین این لیزر برای همه تیپ ها موثر بوده و تا ۹۰ % از ضخیم ترین تا کرکی ترین مو را در چند جلسه از بین می برد.

سخن پایانی

پیش از لیزر موهای زائد باید تیپ پوستی خود را بشناسید. چون نوع رنگ پوست در نتیجه لیزر بسیار موثر است. کسانی که پوست روشن دارند می توانند از لیزر دایود استفاده کنند اما این لیزر برای پوستهای گندمی تا تیره بی تاثیر است. در عوض می توانید از لیزر سوپرانو تیتانیوم برای همه نوع تیپ پوستی استفاده کنید.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای پوست سبزه و تیره، سوپرانو تیتانیوم است که با سه طول موج لیزرهای الکس و دایود و ان دیاگ کار می کند. این لیزر ۸۰ تا ۹۰ درصد موهای زائد را از بین می برد. پرتوهای ان دیاگ نیز باعث جوانسازی پوست و جلوگیری از خشن شدن پوست بعد از لیزر می شود.

در صورتی که سوالی درباره لیزر موهای زائد برای پوست تیره و سبزه دارید، می توانید از طریق بخش نظرات سوالات خود را بپرسید. 

۴.۸/۵ - (۴۴ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۶ دیدگاه ها
    • سلام بله میشه برطرفش کرد اما اول باید تنبلی تخمدان رو درمان کنید. چون اگر درمان نشه، دوباره موهای زائد برمی گردند.

    • سلام. دستگاه مونالیزا دستگاه خیلی خوبیه. به خصوص که کربوکسی تراپی هم همزمان باهاش انجام میدیم، ماندگاری و نتیجه روشن سازی واژن خیلی بهتر میشه.

  • سلام وقتتون بخیر
    من رنگ پوستی سبزه با موهای ضخیم دارم
    چه نوع دستگاه لیزری برای من مناسب میباشد که درد کمتری داشته باشد و همچنین نتیجه بهتری در کوتاه زمان بگیرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *