لیزر بدون درد در تهران | لیزر سوپرانو تیتانیوم بدون درد

لیزر-بدون-درد-در-تهران

لیزر موهای زائد یکی از موثرترین روشهای رفع موهای زائد است. تنها مشکل این روش درد و سوزش زیاد به خصوص در نقاطی که پوست حساس و نازک است ایجاد می کند. این مشکل در جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد بدون درد تا حد زیادی برطرف شده است. در این مقاله به شما دستگاه لیزر موی زائد بدون درد را معرفی می کنیم. پس اگر قصد دارید لیزر موهای زائد را انجام د هید این مقاله مختص شماست. برای دسترسی سریع به بخش های مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

ساختار موی زائد بدن

موهای زائد سطح پوست بدن را می پوشانند. هر مویی در زیر سطح پوست دارای کیسه کوچکی به نام فولیکول است که پیاز و رنگدانه مو در آن قرار گرفته است. روشهایی مثل شیو کردن، موی زائد را از روی پوست حذف می کنند اما اپیلاسیون مو را از ریشه خارج می کند.

تفاوت مهم لیزر با بقیه روشهای رفع موی زائد در این است که لیزر ریشه مو را کاملا از بین می برد و دیگر هیچ مویی نمی تواند از آن فولیکول رشد کند. در هر جلسه لیزر به طور متوسط ۲۰ درصد از فولیکول های مو نابود می شوند. به همین دلیل است که مردم طرفدار رفع موهای زائد خود با لیزر هستند.

ساختار موی زائد بدن

لیزر چطور موهای زائد را از بین می برد؟

امواج لیزر جذب رنگدانه های مو می شوند. اگر موهای بدن قبل از لیزر شیو نشده باشد، این امواج در سطح مو جذب می شوند و تاثیر چندانی برای کاهش موی زائد ندارند. اما اگر سطح پوست بدون مو باشد، طول موجهای لیزر جذب رنگدانه های ریشه مو می شوند. جذب امواج باعث گرم شدن ریشه مو و نابودی آن می شود. این رویداد باعث درد و سوزش پوست شده و به پوست آسیب می زند. اما این مشکل در نسلهای جدید لیزر برطرف شده است.

چرا لیزر موهای زائد دردناک است؟

همانطور که گفتیم فولیکول موهای زائد با گرمای لیزر از بین می رود. به دلیل تجمع انرژی زیاد گرمایی به طور طبیعی فرد در محل لیزر احساس درد و سوزش خواهد داشت. شاید تصور کنید که هرچه درد بیشتری احساس کنید یعنی موهای زائد شما بهتر از بین می رود.

اما این صحت ندارد. چون دستگاه های لیزری هستند که همین میزان انرژی گرمایی را به فولیکول ها رسانده و درد و سوزش ایجاد نمی کنند. با این دستگاه ها که نسل جدید لیزر هستند در ادامه بیشتر آشنا خواهید شد.

آیا لیزر موهای زائد می تواند باعث نازایی یا سرطان شود؟

درست است که طول موجهای لیزر جذب پوست می شود اما به هیچ یک از اندام های داخلی نمی تواند برسد. هر چه این طول موج ها بلندتر باشند با این حال از فولیکول مو بیشتر تجاوز نمی کنند. بنابراین هیچ تاثیری در قاعدگی نامنظم، نازایی و یا سرطان ندارند.

کدام دستگاه لیزر درد کمتری دارد؟

برای لیزر موهای زائد بدون درد می توانید از سوپرانو تیتانیوم استفاده کنید. این دو دستگاه به دلیل داشتن سیستم کولینگ یا خنک کننده علاوه بر درد بسیار جزئی برای پوستهای حساس، مانع سوزش پوست نیز می شوند. کسانی که پوست بسیار حساسی دارند می توانند از ژل زایلاپین قبل از لیزر استفاده کنند.

اما اگر از لیزر سوپرانو استفاده می کنید اصلا نیازی به استفاده از ژل بیحسی نیست مگر اینکه بسیار حساس باشید. در حال حاضر این دستگاه یکی از بدون دردترین دستگاه لیزر موهای زائد در جهان است.

چرا لیزر سوپرانو تیتانیوم درد کمتری دارد؟

انرژی لیزرهای قدیمی در یک پالس به پوست منتقل می شد اما در لیزرهای سوپرانو همان مقدار انرژی مثلا در یک بازه زمانی ۴۵ ثانیه تقسیم شده و درد کمتری ایجاد می کنند. به علاوه همین تقسیم انرژی در بازه زمانی بیشتر باعث می شود تاثیرلیزر در رفع موهای زائد بیشتر باشد.

علاوه بر این وجود سیستم کولینگ باعث خنک شدن پوست موقع لیزر می شود. دمای این سیستم منفی ۹ درجه سانتیگراد است و همین خنک بودن باعث کاهش درد و سوزش در محل تحت لیزر می شود. حتی درد و سوزش نقاط حساسی مثل خط بیکینی یا ناحیه تناسلی با این دستگاه ها بسیار کم و ناچیز است.

لیزر-سوپرانو-تیتانیوم-بدون-درد

ویژگی های سوپرانو تیتانیوم

در این دستگاه از امواج ۷۷۵ و ۸۱۰ و ۱۰۶۴ نانومتری استفاده می شود. از جمله مزایای این لیزر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مناسب موهای بور، نازک و کرکی (برخلاف دستگاه های لیزر قبلی که تاثیری روی این موها ندارند)
 • دارای سیستم کولینگ برای کاهش قابل توجه درد و سوزش پوست
 • قطر بیشتر لیزر و در نتیجه سرعت بالاتر در انجام لیزر
 • کاهش عوارضی مثل تورم، درد، سوزش و قرمزی پوست
 • بدون ایجاد سوختگی روی پوست
 • عدم انعکاس طول موجهای لیزر

ویژگی های سوپرانو تیتانیوم

امواج این دستگاه لیزر ترکیبی از لیزر الکس، دایود و لیزر اِن دیاگ (Nd: YAG) است که قدرت از بین بردن موهای زائد را چند برابر می کند. لیزر موهای زائد با این دستگاه بدون درد و ایجاد سوختگی است. مزایای دیگر این دستگاه عبارتند از:

 • رفع دائمی و سریع موهای زائد
 • مناسب همه تیپ های پوستی روشن، سبزه و تیره
 • انواع موهای کرکی و ضخیم با هر رنگی
 • جذب ۱۰۰% انرژی لیزر توسط فولیکولهای مو
 • لیزر موهای زائد با سرعت بیشتر و زمان کمتر
 • دارای سیستم کولینگ
 • بدون نیاز به ژل های بی حسی

علاوه بر اینها، لیزر سوپرانو تیتانیوم خاصیت جوانسازی نیز داشته و به کلاژن سازی و استحکام پوست کمک می کند.

زنان باردار هم می توانند لیزر موهای زائد انجام دهند؟

به دلیل تغییرات هورمونی در بارداری، موهای زائد بدن در بارداری بیشتر می شود و یا ممکن است نتیجه لیزر چندان رضایت بخش نباشد. به علاوه مشخص نیست که لیزر موهای زائد برای جنین مضر است یا نه. به همین دلیل بهتر است لیزر موهای زائد بدن را بعد از زایمان انجام دهید.

لیزر موی زائد در بارداری

تعداد جلسات لیزر

معمولا ۴ تا ۶ جلسه لیزر کافی است اما بسته به ضخامت و جنس مو، پوست و موارد دیگر ممکن است بعضی افراد به جلسات بیشتری نیاز داشته باشند. پس از آن می توانید هر ۶ ماه یکبار و یا سالانه جلسه لیزر را تجدید کنید.

هزینه لیزر سوپرانو تیتانیوم چقدر است؟

از آنجایی که این لیزر سریع جواب می دهد به جلسات کمتری برای رفع موهای زائد واژن و سایر نقاط بدن نیاز دارید. اما اگر جنس و ضخامت مو و پوست شما به گونه ای است که جلسات بیشتری نیاز داشته باشید، به هزینه شما اضافه می شود. همچنین هزینه لیزر موهای زائد به مساحت تحت لیزر و تعداد شاتها بستگی دارد. هرچه سطح منطقه تحت لیزر بالاتر برود، هزینه آن نیز بیشتر می شود.

سخن پایانی

بسیاری از خانم ها که قصد لیزر موهای زائد را دارند نگران درد و عوارض لیزر هستند. با وجود نسل جدید لیزرهای سوپرانو تیتانیوم دیگر چنین مشکلی وجود ندارد. این لیزرها می توانند بدون درد و سوزش و بدون نیاز به ژل های بی حسی لیزر موهای زائد را در کمترین زمان انجام دهند.

رفع موهای زائد با این روش بسیار موثر و سریع تر از روش های دیگر است. به خصوص سوپرانو یکی از بهترین لیزر موهای زائد در بازار است که برای همه نوع رنگ مو و پوست کاملا موثر است. نه تنها این لیزر می تواند ۹۵% از موهای زائد را از بین ببرد، بلکه به جوان سازی پوست نیز کمک می کند.

در صورتی که سوالی درباره لیزر موهای زائد دارید، می توانید از بخش نظرات این مقاله سوالات خود را بپرسید. 

۴.۸/۵ - (۴۴ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۲ دیدگاه ها
 • با سلام وقتتون بخیر .من بیشتر نگران عوارض لیزر هستم و حقیقتش من ام اس دارم چند جا خوندم که لیزر مناسب ما نیست چون باعث تحریک سیستم ایمنی بدن میشه و حالت تهاجمی داره و اینکه اگه به اندام داخلی صدمه نمیزنه چرا هنوز نمیدونن رو جنین اثر داره یا نه ممنون میشم راهنماییم کنید

  • سلام عزیزم. افرادی که بیماریهای خاص دارند چون سرعت ترمیم پوست در اونها پایین تره جزء کسانی قرار می گیرند که میگیم بهتره لیزر نکنند. لیزر هیچ تهاجمی نداره و یه روش خیلی کم تهاجم درمانی و زیباییه. در ضمن، به اندام های داخلی اصلا صدمه نمیزنه چون تا چند میلی متری پوست نفوذ میکنه. روی زنان باردار تاثیر لیزر رو بررسی نکردن و ما نمیدونیم چه اثری داره، شاید هیچ مشکلی ایجاد نکنه ولی چون پای جنین و یک انسان وسطه نمیشه چنین تحقیقاتی رو به لحاظ اخلاقی انجام داد و ریسکه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *