درمان افتادگی مثانه در تهران با جدیدترین روشها

افتادگی-مثانه

افتادگی مثانه در زنان )سیستوسل( یک بیماری نسبتاً شایع است که در اثر پایین آمدن مثانه از جای اصلی خود به داخل کانال واژن ایجاد می شود. خوشبختانه روشهای مختلفی برای درمان پرولاپس مثانه وجود دارد. در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با جدیدترین روشهای درمان افتادگی مثانه در زنان آشنا کنیم. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

انواع افتادگی مثانه

براساس اینکه پایین افتادگی مثانه چقدر باشد، این عارضه را می توان به انواع زیر تقسیم بندی کرد:

درجه ۱: این خفیف ترین نوع پرولاپس است که در آن فقط بخش کوچکی از مثانه درون واژن می افتد.

درجه ۲: افتادگی مثانه متوسط است و مثانه به داخل کانال و تا نزدیکی دهانه ورودی واژن سقطو می کند.

درجه ۳: در این نوع سیستوسل، بخشی از مثانه از دهانه واژن بیرون می زند. افتادگی های درجه ۳، شدید هستند.

درجه ۴: در این نوع افتادگی مثانه، به طور کامل تمام مثانه از واژن بیرون می زند که البته نادر است. افتادگی درجه ۴ معمولا با پرولاپس های دیگر لگن همراه است.

انواع-پرولاپس-های-لگن-در-زنان

۷ علامت افتادگی مثانه در زنان

به گفته خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان، در افتادگی های خفیف مثانه ممکن است بیمار هیچ علامتی حس نکند. ولی در بیشتر خانم ها این عارضه با برخی از علائم زیر همراه است:

 • احساس برآمدگی در واژن
 • عفونتهای ادراری مکرر
 • احساس فشار اضافی در واژن
 • رابطه جنسی دردناک
 • بیرون زدگی مثانه از واژن (به ندرت)
 • مشکلات ادراری مثل تکرر ادرار، بی اختیاری، خالی نشدن مثانه بعد از دفع، ..
 • احساس درد به خصوص موقع نشستن در نواحی مثل واژن، لگن، زیر شکم، کشاله ران یا پایین کمر

نکته مهم: شدت علائم افتادگی مثانه بستگی به نوع افتادگی مثانه دارد. هر چه درجه پرولاپس بیمار بیشتر باشد، علائم او شدیدتر هستند.

رایجترین علت افتادگی مثانه در زنان

ضعف، شلی و آسیب دیدگی عضلات کف لگن علت اصلی پرولاپس مثانه و دیگر افتادگی های لگنی در زنان است. این عضلات اندامهای داخل لگن را در جای خود نگه می دارند و در اثر عوامل زیر دچار شلی شده و افتادگی مثانه اتفاق می افتد:

 • بارداری های متعدد، چند قلویی یا جنین با وزن بالا
 • زایمان های طبیعی طولانی یا سخت
 • بلند کردن چیزهای سنگین
 • سرفه بیش از حد به دلیل بیماریهای مزمن مثل آسم
 • یبوست مزمن
 • چاقی مفرط
 • کاهش سطح استروژن در یائسگی
 • سابقه عمل جراحی کف لگن
 • افرایش سن و پیری

برای درمان علائم افتادگی مثانه در تهران شما هم می توانید از تخصص خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان و زایمان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

روشهای تشخیص پرولاپس مثانه در تهران

برای تشخیص درجات افتادگی مثانه معاینه لگنی انجام می شود. همچنین ممکن است پزشکان برای تشخیص افتادگی مثانه یکی از موارد زیر را تجویز کنند:

 • سیستوگرافی (عکس برداری از مثانه با اشعه ایکس)
 • تست یورودینامیک برای تعیین شدت و حجم ادرار درون مثانه و عملکرد مجرای ادرار
 • سیستوسکوپی (مشاهده داخل مثانه با یک لوله مجهز به دوربین)
 • عکس برداری از کف لگن با اشعه ایکس، سونوگرافی یا ام آر آی

بعد از تشخیص افتادگی مثانه و درجات آن، بهترین روش را برای درمان افتادگی مثانه در زنان تجویز می شود.

درمان افتادگی مثانه در زنان

با مراجعه به بهترین دکتر برای درمان افتادگی مثانه در تهران می توانید از روشهای زیر برای درمان پرولاپس مثانه استفاده کنید:

درمان افتادگی مثانه با دارو

درمانهای دارویی معمولا به کاهش علائم افتادگی مثانه کمک می کنند. مثلا مصرف آنتی بیوتیکها برای درمان عفونتهای ادراری و یا داروهای مسکن برای کاهش علائم درد و ناراحتی.

استروژن تراپی

این روش معمولا برای زنان یائسه که سطح استروژن پایینی دارند، تجویز می شود. مصرف این هورمون به صورت کرم، حلقه واژینال یا قرص به جوانسازی عضلات کف لگن و تقویت آنها کمک می کند. ولی درمان با این روش به دلیل عوارضی که دارد چندان توصیه نمی شود.

درمان افتادگی مثانه با ورزش

به کمک تمرینات ورزشی کگل می توانید عضلات کف لگن را تقویت کرده و علائم پرولاپس مثانه خفیف را بهبود دهید. به علاوه درمان خانگی افتادگی مثانه با ورزش کگل به جلوگیری از افتادگی بیشتر مثانه کمک کرده و در کنار سایر روشهای درمانی می توانید از آن استفاده کنید.

گذاشتن پساری واژینال

گذاشتن دستگاهی به نام پساری در داخل واژن توسط پزشک یا خودتان یکی از روشهای موثر درمان افتادگی مثانه در زنان بدون جراحی است.

این روش بهترین درمان افتادگی مثانه در زنان باردار یا زنانی است که نمی توانند جراحی کنند. به کمک پساری، مثانه بالا کشیده شده و در جای اصلی خود نگهداری می شود.

انواع-پساری-واژن

فیزیوتراپی کف لگن

برای تقویت عضلات کف لگن بعضی از خانمها درمانهای فیزیوتراپی مثل تحریک الکتریکی و بیوفیدبک تراپی تجویز می شود.

این نوع درمانها سریعتر و موثرتر از تمرینات کگل جواب می دهند و اگر افتادگی لگن در زنان خفیف یا متوسط باشد، موثرند.

جراحی پرولاپس مثانه

برای درجات بالای افتادگی مثانه که نمی توان آنها را با روشهای غیرجراحی درمان کرد، باید جراحی پرولاپس مثانه به یکی از روشهای زیر انجام شود:

جراحی باز: عمل پرولاپس مثانه با برش شکم بیمار انجام می شود.

عمل لاپاراسکوپی: این یک روش جراحی بسته و کم تهاجم است که در آن ابزارهای جراحی و دوربین لاپاراسکوپ با چند برش کوچک در شکم یا دیواره واژن وارد لگن می شوند.

جراحی افتادگی مثانه را جراح زنان یا اورولوژیست با بیهوشی عمومی یا موضعی انجام می دهند. در این جراحی، برای بالا کشیدن مثانه و ثابت کردن آن در محل خود از بافتهای طبیعی بدن در این ناحیه مثل رباطها و تاندون ها و یا از مواد مصنوعی مثل مِش استفاده می شود.

درمان جدید افتادگی مثانه در تهران

با مراجعه به یک متخصص افتادگی مثانه در تهران می توانید از جدیدترین روشهای درمان غیرجراحی پرولاپس مثانه که با لیزر انجام می شود، بهره مند شوید. درمان با این روش بهترین جایگزین برای هورمون تراپی با استروژن در زنان است و هیچ عارضه ای ندارد.

درمان افتادگی مثانه با لیزر

برای درمان افتادگی مثانه با لیزر در تهران، از دستگاه لیزر مونالیزا و یا آر اف واژن استفاده می شود. این تکنولوژیها با تحریک کلاژن سازی، بهبود خونرسانی و تغذیه عضلات کف لگن، واژن و مجرای ادرار، آنها را جوانسازی و تقویت می کنند.

جوانسازی واژن با لیزر در تهران طی ۲ تا ۳ جلسه انجام می شود و مدت زمان هر جلسه حدود ۲۰ تا ۳۰ دقیقه است. برای درمان افتادگی مثانه با لیزر می توانید به مطب پزشک متخصص زنان و دیگر مراکز لیزر واژن در تهران مراجعه کنید.

برای درمان افتادگی مثانه با لیزر در غرب تهران می توانید به مطب خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

مزایای درمان افتادگی مثانه در زنان با لیزر

به گفته خانم دکتر ذاکرین، زنانی که درمان افتادگی مثانه با لیزر را انجام می دهند، از مزایای زیر بهره مند می شوند:

 • درمان افتادگی مثانه خفیف تا متوسط
 • درمان علائم بی اختیاری ادرار
 • درمان قطعی تکرر ادرار در تهران
 • جلوگیری از تشدید درجات افتادگی مثانه
 • درمان سرپایی و بدون نیاز به بستری
 • بدون درد و خونریزی
 • دوره نقاهت کوتاه
 • درمان عفونتهای ادراری مزمن
 • تقویت عضلات کف لگن در کمترین زمان
 • بهترین جایگزین برای ورزش کگل و هورمون تراپی
 • جلوگیری از افتادگی رحم و واژن

خانم ها در هر سنی که باشند، می توانند درمان با این روش را انجام دهند.

درمان-پرولاپس-مثانه

درمان خانگی پرولاپس مثانه

درمانهای خانگی زیر در بهبود علائم پرولاپس های خفیف و جلوگیری از افتادگی مثانه در زنان موثر هستند:

 • ترک دخانیات
 • کاهش وزن
 • ورزش منظم به خصوص تمرینات کگل
 • مصرف میوه ها و سبزیجات فیبردار و مایعات زیاد برای جلوگیری از یبوست

بلند نکردن اجسام سنگین، و پرهیز از انجام کارها و ورزشهای سنگین هم می تواند به درمان و جلوگیری از افتادگی مثانه در زنان کمک کند.

جمع بندی پایانی

افتادگی مثانه در زنان بیشتر به دلیل زایمانهای طبیعی متعدد رخ می دهد. این عارضه با علائمی مثل درد، احساس فشار در واژن و مشکلات ادراری همراه است. شدت این علائم بستگی به نوع پرولاپس مثانه در زنان دارد که شامل ۴ درجه افتادگی است. افتادگی های درجه ۱ خفیف و درجه ۴ نادر هستند.

پزشکان برای درمان افتادگی مثانه در زنان، از روشهای غیر جراحی (هورمون تراپی، دارو درمانی، پساری، …) یا جراحی استفاده می کنند. در بین این روشها، درمان افتادگی مثانه با لیزر، جدیدترین روش درمان پرولاپس مثانه است که برای درمان پرولاپس های خفیف تا متوسط به کار می رود.

پرسش و پاسخ درمان افتادگی مثانه در زنان

معمولا خانم ها در مورد درمان افتادگی مثانه در تهران سوالات زیر را از متخصص زنان می پرسند:

برای افتادگی مثانه به چه دکتری مراجعه کنیم؟

با توجه به اینکه علت افتادگی مثانه در زنان، اغلب مربوط به زایمان و مشکلات واژینالی است، متخصص زنان و زایمان بهترین دکتر برای درمان افتادگی مثانه است.

جراحی افتادگی مثانه چه زمانی لازم است؟

اگر روشهای غیرجراحی موثر نباشند یا به موقع برای درمان افتادگی مثانه در درجات پایین تر اقدام نکنید، به عمل افتادگی مثانه نیاز دارید.

هزینه عمل افتادگی مثانه در تهران چقدر است؟

هزینه درمان پرولاپس مثانه در تهران به نوع روش درمان، تعداد جلسات، درمانهای ترکیبی و … بستگی دارد. بنابراین نرخ ثابتی برای همه افراد جهت درمان افتادگی مثانه در زنان وجود ندارد. در روشهای جراحی نیز هزینه اتاق عمل، وسائل و بیهوشی به هزینه درمان بیمار اضافه می شود.

اگر شما هم سوالی درباره درمان افتادگی مثانه در تهران با جدیدترین روشها دارید، در بخش نظرات می توانید آنها را از ما بپرسید.

۴.۷/۵ - (۵۳ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۴۸ دیدگاه ها
  • سلام. بله مشکلی نداره اما با توجه به سنی که گفتید احتمالا افتادگی شدید هست و جراحی لازمه. این که به چه روشی برای درمان نیاز باشه رو بعد از معاینه و تعیین شدت افتادگی مثانه میشه گفت.

  • سلام نمیدونم چه جراحی روی مثانه انجام دادید اما مشکل شما بی اختیاری ادرار استرسی هست. به متخصص زنان مراجعه کنید تا معاینه تون کنند و علت بی اختیاری رو تشخیص بدن و درمان رو شروع کنند. اگر مشکل مربوط به مثانه باشه مثلا اعصاب مثانه آسیب دیده باشه به متخصص مربوطه ارجاع داده میشید.

 • با سلام خدمت خانم دکتر عزیز . من با احساس خارش خفیف و احساس عدم‌کنترل ادرار به پزشک مراجعه کردم بعد از معاینه فرمودند افتادگی مثانه شدیدی دارید و بخاطر همینم نمی تونید به راحتی کنترل ادرار داشته باشید ولی وقتی سوال کردم گفتن عمل لازم ندارم میخواستم بپرسم با اینکه‌تشخیص افتادگی شدید مثانه دادن فقط با یک‌معاینه ساده میشه گفت عمل لازم هست یا نه؟

  • سلام. بله جراحی در موارد خاصی انجام میشه. الان با تکنولوژیهای جدید پزشکی بدون جراحی هم میشه افتادگی مثانه رو درمان کرد. اول با تحریک الکتریکی و بیوفیدبک سعی می کنند درمان کنند اگر درمان نشدید از جراحی استفاده میشه.

 • خسته نباشید۲۸ ساله هستم من نزدیک به ۳ ساله که افتادگی مثانه دارم وبه نظر خودم اینجوری خودم حس میکنم درجه ۳ هست ولی هرجا دکتر میرم براحتی ازش میگذرن وخیلی اهمیت نمیدن نمیگن بایدچکار کنم ،یکسره احساس ادرار دارم درد زیادی دارم یبوست گرفتم شدید خیلی برام سخته پاهام خیلی درد میگیره میخواستم ببینم باید چکار کنم اگه کسی رو میشناسید درکرمان ازهمکارانتون برام معرفی کنید یا آگه امکان داره بگید باید چکار کنم

 • من یک سال پیش عمل کلوپرافی کردم افتادگی مثانه داشتم الان بعد یک سال دوباره احساس درد دارم ادرارم کاملا تخلیه نمیشه ومی ترسم بریزه چیکارکنم افسرده شدم

  • سلام. به پزشک مراجعه کنید تا شرح حالتون رو بگیرن و معاینه کنند. عفونت ادراری، سنگ کلیه و دلایل دیگه ای هم هستند که می تونند علت تخلیه ناقص ادرار باشند.

 • سلام خانم دکتر من دوتا زایمان طبیعی داشتم فک کنم افتادگی مثانه دارم موقع سرفه و عطسه و ورزش نشت ادرار دارم چیکار باید بکنم؟

  • سلام. بی اختیاری ادرار هم از عوارض افتادگی مثانه هست. باید به متخصص زنان مراجعه کنید. با معایتات که انجام میدیم مشخص میشه افتادگی مثانه دارید یا نه و درجه چند هست. اگر افتادگی شدید نباشه درمانهای مختلف غیر جراحی برای درمان افتادگی مثانه داریم.

 • من الان یکهفته درد در چاین شکم ود در قسمت راستم حس میکنم وقتی میرم دسشوییی حس میکنم ادارم تموم نشده .یعنی احتمال افتادگی مثانه دارم

  • سلام. این مشکل مربوط به عدم تخلیه کامل مثانه است که جزء بی اختیاری های ادراری هست و میتونه علامت افتادگی مثانه یا افتادگی رحم باشه. با روشهای مختلفی میتونیم این مشکل رو درمان کنیم که بستگی داره به شدت افتادگی رحم و مثانه و علت اون.

 • سلام خسته نباشید.خانم دکترمنم این مشکل رو دارم ومتاسفانه امام علائم.ولی سلام هراسانم ونمیتونم بیام تهران.بایدچیکارکنم؟

  • سلام. استرس و عدم درمان به موقع حتما وضعیتتون رو بدتر میکنه. حتما مراجعه کنید برای درمان و از اونجایی که علائم خیلی از بیماری ها میتونه مشترک باشه، ممکنه بعد از معاینه تشخیص ما با شما متفاوت باشه.

 • سلام وقت بخیر.من ۳۱ سالمه مجردم.یبوست شدید داشتم .۲ ساله حس تکرر ادرار دارم.هر چند قت یک بار پيش میاد که با سرفه نشت ادرار داشته باشم.بعد از ادرار دوباره تیکه تیکه ادرار مي کنم.سونوگرافی رفتم مگفتن مثانم خالي شده.می ترسم افتادگی مثانه باشه.برا یبوست و هموروییدم دکتر رفتم گفتن فشارت برای دفع کمه باید بیوفیدبک برم.الان نمی دونم پیکار کنم.

  • سلام. علاوه بر تکرر ادرار، بی اختیاری ادرار استرسی دارید و مثانه تون هم کامل تخلیه نمیشه. برای تمام این موارد روشهای درمانی مختلفی داریم که می تونه به شما کمک کنه. هطبق تجربه خودم هر چی بگذره بدتر میشه و درمانش سخت تر و طولانی تر. برای یبوست تون هم هر روز با غذاهای فیبردار یا دارو باید کنترلش کنید.

 • سلام ممنون از مطالب خوبتون من توی معاینات متوجه شدم لب های بزرگ و لبهای فرعی آلت تناسلیم دچار افتادگی شده. یعنی بیش از حد معمولش بزرگ هست میخواستم ببینم این میتونه یکی از علائم افتادگی مثانه باشه یا چیز دیگه ایه؟

  • نه عزیزم، مشکل شما مربوط به بزرگی لابیاهای مینور هست که اگر بالای ۱۸ سال باشید، میتونید با لابیاپلاستیاندازه لابیاها رو کوچیک و واژن رو خوش فرم کنید.

 • سلام من پنج سال زایمان طبیعی انجام دادم افتادگی مثانه دارم خیلی اذیتم میکنه توروخدا راهنماییم کنید میترسم عمل کنم باز برگرده علایم همش احساس میکنم ادرار خالی نشده هر نیم ساعت یکبار میرم دستشویی تو رابطه درد شدیدو دستشویم میگیره یه توده ورم مانندی هم بغل واژنم هست توروخدا راهنماییم کنید تاحالا تست پاپسمیر هیچ ازمایشی ندادم میترسم توده خطر نداشته باشه

  • سلام. افتادگی مثانه رو میشه با روشهای غیر جراحی درمان کرد و جراحی آخرین گزینه درمان افتادگی مثانه ست. بعد از معاینه می تونیم به بیمار بگیم با چه روشی درمان بشه. توده رو هم حتما باید معاینه کنیم، ممکنه غده های بارتولن در دهانه واژن دچار کیست شده باشند.

 • خانوم دکتر جان عفونت بد بو دارم ولی ابکی و بیرنگه روزی چهار بار لباس زیرمو عوض میکنم میشه علتشو بگیر خیلی وقته اینجوری هستم نرفتم دکتر خسته شدم ممنون

  • سلام. درباره علائم توضیح خاصی ندادید برای همین نمیتونم نظر بدم که چه نوع عفونتی دارید. اما باید حتما به پزشک مراجعه کنید و درمان بشید. چون عفونت های واژن اگر درمان نشه باعث التهاب لگن و رحم بشه که خطرناک هستند.

  • سلام. معمولا برای خانم های باردار، پساری واژینال رو توصیه می کنیم. چون معاینه تون نکردم و شرایط بارداری شما رو نمیدونم، نمیتونم توصیه خاصی به شما کنم.

 • سلام خانم دکتر عزیز.دو ماه پیش متوجه ی توده ای در ورودی واژنم شدم دکتر زنان رفتم ایشون گفتن افتادگیه مثانه سو تو سن یائسگی این اتفاق میافته ،پماد استروژن نوشتن که متاسفانه نمیتونم پیداکنم ،و ورزش کگل. ورزش و انجام میدم و گاهی که توده رو احساس میکنم ورزش باعث حرکت و جابجاییش میشه .وقتی که پایین میاد باعث سوزش و درد در واژنم میشه ،به نظر شما هم نیاز به عمل نیست ؟ و باید با این وضع طی کنم ، از عکسهایی که گذاستید متوجه شدم افتادگی نوع دو . ممنون میشم راهنمایی بفرمایید .چون خیلی دارم اذیت میشم .

  • سلام. عزیزم باید معاینه کنم تا ببینم پرولاپس تون اولا مربوط به واژن یا رحمه یا مثانه و بعد اینکه درجه چند هست. براساس درجه افتادگی درمان مناسب رو تجویز می کنم.

  • سلام. اگر به حدی باشه که از دهانه واژن خارج بشه بله باعث آسیب به بکارت میشه. در موارد دیگه خیر.

 • سلام خسته نباشید.من هفته هفتم بارداریم هستم الان چند روزه وقتی برای دفع مزاج یه کوچولو هم فشار میارم احساس میکنم یه چیزی از دستگاه تناسلیم بیرون میاد مشکل چیه؟

  • سلام. باید معاینه بشید حتما. احتمال افتادگی مثانه و اندامهای لگنی وجود داره که بهتره پیشگیری کنید.

 • سلام وقت بخیر خانم دکتر برای عمل افتادگی مثانه برای یک فرد ۶۵ ساله بهتر است عمل از ناحیه شکم باشد یا واژینال اگر از واژن باشد ممکن برگشت دوباره هست

  • سلام. عزیزم انتخاب روش عمل بستگی به فاکتورهای مختلفی داره. شرایط بیمار خیلی مهمه. اما در اکثر موارد ما جراحی واژینال انجام میدیم.

 • سلام من ۴۱ سالمه و دو سال پیش به علت افتادگی مثانه نوار تیوتی گذاشتم یه مدتی هست که مرت به عفونت ادراری دچار می شوم پی خوام بدونم علتش این عمل هست یا نه لطفا راهنمایی کنید

 • سلام من افتادگی مثانه دارم دکتر به من پماد استروژن داده ولی گفته احتیاج به عمل نیست ولی در ناحیه واژن به علت بیرون زدگی درد وسوزش دارم چکار کنم

  • سلام. باید عزیزم معاینه کنم ببینم درجه افتادگی تون چقدره تا متوجه بشم عمل نیاز دارید یا نه. علت سوزش واژن هم خیلی متنوعه. بعد از معاینه همه این موارد مشخص میشه.

 • با درود مادر من ۷۴ ساله سابقه هیسترکتومی و بایپس کروناری دارند.تکرر ادراری و احساس ادرای داءمی دارند .پیشنهاد درمانی شما برای این کیس چی هست؟ سپاس از راهنمای شما

  • سلام. در صورتیکه شرایط عمل داشته باشند عمل بهتره. اما از اونجایی که سنشون بالاست و ممکنه در مراقبتهای بعد از عمل مشکلی پیش بیاد روشهای غیرتهاجمی مثل لیزر و آر اف رو توصیه می کنم.

 • سلام خانم دکتر من دو تا زایمان طبیعی داشتم دو سال هست که افتادیگ مثانه دارم هموت دو سال پیش رفتم دکتر گفتن نیاز به عمل داری ولی نه الان بزار چند سال دیگه بعد از اینکه دیگه تصمیم گرفتید باردار نشید عمل کنید الان چن روزی هست پریودم دو روزه که زیر دلم قسمت راست درد دارم میرم دسشویی درد دارد نه ادرادم کامل تخلیه میشه و نه مدفوع نمیدونم که افتادگیم تو چه درجه ای هست ولی تو دهانه واژنم احساس پری میکنم و هنگام‌عطسه و سرفه بعضی وقتها چند قطره ادرار خارج میشه خواستم بدونم این دردی که الان دار ممکنه از همون افتادگی مثانه باشه ؟

  • سلام. برای تشخیص علت کار نکردن شکم تون و عدم تخلیه ادرار حتما باید به پزشک مراجعه کنید. حس پری در واژن میتونه در اثر پرولاپس رحم و مثانه باشه. بهرحال بدون معاینه دقیق نمیتونم هیچ نظر قطعی بدم.

 • سلام خسته نباشید. من تقریبا یک ماه که ازدواج کردم و ۲ بار رابطه جنسی که داشتم برام مشکل بود. درد برای بار اول بود دفعه دوم اکی بودم ولی هر دو بار انگار یه فشاری میومد که ادرارم می خواست بیاد بیرون بهش فشار میومد با این که قبلش دستشویی رفته بودم. باید چیکار کنم و مشکل چیه چون نمیتونم به دکتر برم دسترسی ندارم فعلا. ممنون میشم راهنمایی کنین

  • سلام. عوامل مختلفی مثل افتادگی های مثانه میتونه باعث این مشکل بشه. بدون معاینه بیمار نمیتونم نظر قطعی بدم. بهر حال در اولین فرصت حتما به متخصص زنان مراجعه کنید.

 • سلام من ۲تا زایمان طبیعی داشتم البته خیلی سخت بودن که با دستگاه بچه به دنیا اومد ۶سال پیش جراحی سیستوسل رکتوسل داشتم الان دچار افتادگی شدید رحم ومثانه شدم فیبروم دارم در دیواره خلفی رحمم خیلی عفونت دارم هرچی درمان کردم خوب نشدم آیا میتونم رحمم بردارم ۳۷ سال دارم

  • سلام. اگر افتادگی رحم خیلی شدید باشه یا فیبروم تون عود کننده و خیلی بزرگ باشه و دیگه نخواین بچه دار بشین، میتونید هیسترکتومی رحم رو انجام بدین. مثانه رو هم میشه همزمان با جراحی لیفت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *