عمل پرینورافی در تهران (تنگ کردن واژن)

عمل-پرینورافی

عمل جراحی پرینورافی برای زنانی انجام می شود که به دلیل زایمان طبیعی، بالا رفتن سن، چاقی و لاغری های متوالی و … دچار شلی ورودی واژن شده اند. باز شدن بیش از حد طبیعی دهانه واژن باعث بروز عفونت های مکرر واژن، بوی بد واژن و کاهش کیفیت روابط زناشویی زوجین (کاهش ارگاسم و میل جنسی) می شود.
با انجام جراحی پرینورافی می توان به کاهش سایز مدخل واژن، زیبایی واژن و رفع عوارض گشادی واژن کمک کرد. جهت آشنایی کامل با نحوه تنگ کردن واژن با جراحی پرینورافی، مزایا و عوارض آن توصیه می کنیم این مقاله را تا آخر بخوانید. برای دسترسی سریع می توانید از فهرست استفاده کنید.

جراحی پرینورافی چیست؟

به عمل تنگ و جمع کردن ورودی یا مدخل واژن، جراحی پرینورافی گفته می شود. برای انجام این جراحی فقط ۲ تا ۳ سانت به مدخل واژن نفوذ می شود. تفاوت آن با جراحی واژینوپلاستی در این است که عمل پرینورافی برخلاف واژینوپلاستی تاثیری بر تنگی کانال واژن ندارد. زیرا این جراحی فقط روی دهانه واژن انجام می شود.

بنابراین اگر کانال واژن نیز گشاد باشد حتما باید واژینوپلاستی را انجام دهید. چون صرفا انجام پرینورافی باعث تنگ شدن ورودی واژن می شود اما کانال همچنان گشاد است. این خانمها علاوه بر درد موقع نزدیکی، احساس می کنند بعد از جراحی، در داخل واژن احساس گشادی بیشتری نسبت به قبل دارند.

عکس عمل پرینورافی

در شکل زیر می توانید عکس عمل پرینورافی را بینید که دهانه واژن را در قبل و بعد از عمل جراحی نشان می دهند. با مشاهده این عکس، درک بهتری از محل تحت جراحی خواهید داشت.

عکس عمل پرینورافی

روش انجام پرینورافی

عمل زیبایی پرینورافی برای عضلات پرینه ای که دچار آسیب شده اند ولی این آسیبها تا عمق واژن پیش نرفته اند، انجام می شود. برای تنگ کردن مدخل واژن، ابتدا دیواره پشت واژن به اندازه ای که دهانه واژن خیلی تنگ نشود به یکدیگر نزدیک می شوند.

سپس دیواره های بهم نزدیک شده را با نخ های جذبی، بخیه می زنند. بعد از جوش خوردن دیواره ها به یکدیگر، نخ بخیه ها می افتد و نیازی به کشیدن ندارد. بدین ترتیب، دهانه واژن که بیش از حد باز شده بود بعد از پرینورافی واژن به حالت عادی خود باز می گردد.

برای داشتن یک واژن تنگ و لذت بردن از روابط زناشویی ما به شما خانم دکتر ذاکرین را پیشنهاد می دهیم. ایشان با انجام دهها عمل زیبایی، تجربه خوبی در این زمینه دارند. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت معاینه با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمایید.

مزایای جراحی تنگ کردن دهانه واژن

انجام عمل پرینورافی باعث تنگ شدن مدخل واژن و بهبود روابط زناشویی در زنان می شود. از دیگر مزایای این جراحی عبارت است از:

 • سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن
 • رفع خروج باد از واژن
 • افزایش لذت جنسی زوجین
 • دوره نقاهت کوتاه
 • بدون نیاز به بیهوشی
 • بدون احساس درد موقع جراحی

به علاوه، یکی دیگر از مزایای عمل پرینورافی برای تنگ کردن واژن این است که این جراحی را می توان در مطب و با بی حسی موضعی انجام داد.

عمل رفع گشادی دهانه واژن چه عوارضی دارد؟

این جراحی اگر بدرستی انجام شود، عوارض جانبی خاصی ندارد. اما در صورتی که جراح در این زمینه مهارت و تجربه لازم را نداشته باشد، تجربه عمل پرینورافی برای بیمار ناخوشایند بوده و با عوارض زیر همراه است:

 • تنگی بیش از حد دهانه
 • ایجاد حالت کیسه در ورودی واژن و جلوگیری از خروج ترشحات واژن
 • درد، سوزش و پارگی های کوچک بعد از رابطه جنسی بخاطر ایجاد کیسه در مدخل
 • بد فرم شدن ظاهر واژن و کاهش اعتماد بنفس زنان
 • ابتلا به واژینیسموس در صورت عدم اقدام برای جراحی ترمیمی

خونریزی بعد از عمل پرینورافی، باز شدن بخیه ها، عفونت در محل جراحی نیز از دیگر عوارض پرینورافی هستند که می توان به آنها اشاره کرد. اما با انتخاب بهترین جراح پرینورافی و رعایت بهداشت بعد از عمل می توانید از بروز این عوارض پیشگیری کنید.

مراقبتهای بعد از پرینورافی واژن

خانم هایی که عمل تنگ کردن واژن با پرینورافی را انجام داده اند، بعد از جراحی، احساس درد خفیفی دارند که با مصرف داروها یا شیافهای مسکن می توانند درد خود را کاهش دهند. همچنین باید مراقبتهای زیر را بعد از عمل شان به دقت انجام دهند:

 • رابطه جنسی بعد از عمل پرینورافی را ۶ تا ۸ هفته باید به تعویق بیندازید.
 • ناحیه تناسلی را تمیز و خشک نگه دارید.
 • برای باز نشدن بخیه ها نباید تا ۲ ماه ورزشها و کارهای سنگین انجام دهید.

مراقبتهای بعد از پرینورافی واژن

همچنین برای جلوگیری از فشار بر دیواره واژن مراقب باشید دچار یبوست نشوید. فشار به دیواره واژن می تواند باعث باز شدن بخیه ها شود. بنابراین با خوردن داروهای ملین و یا خوردن غذاهای فیبردار و آب کافی در طول روز می توانید از بروز یبوست و فشار به بخیه ها جلوگیری کنید.

مدت ماندگاری عمل تنگی دهانه واژن چقدر است؟

ماندگاری این جراحی تقریبا دائمی است. در حقیقت، نتیجه عمل پرینورافی غالبا در صورت بارداری، زایمان و بالا رفتن سن تغییر می کند. پس بهتر است برای طولانی تر شدن ماندگاری آن، عمل تنگی واژن با پرینورافی را تا بعد از آخرین زایمان تان عقب بیندازید. در بسیاری از مراجعین، نتیجه این عمل دائمی گزارش شده است.

هزینه عمل پرینورافی در تهران

انجام این عمل توسط جراحی که مهارت و تجربه کافی در عمل رفع گشادی دهانه واژن با پرینورافی را ندارد، ممکن است باعث تنگی بیش از حد مدخل و یا تنگ نشدن مدخل به اندازه کافی شود. برای هر دو مورد مجبورید عمل ترمیمی را انجام دهید. پس انتخاب بهترین جراح پرینورافی تهران می تواند شما را از شر هزینه های عمل ترمیمی خلاص کند.

اگر مایل به انجام عملهای زیبایی دیگر همزمان با پرینورافی باشید نیز هزینه این عملها به قیمت عمل پرینورافی شما اضافه می شود. به علاوه، بعضی از خانمها به تنگی کانال واژن هم نیاز دارند و فقط تنگ کردن مدخل نمی تواند گشادی واژن آنها را برطرف کند. برای این خانمها مجبوریم حتما پرینورافی را با واژینوپلاستی انجام دهیم که به هزینه پرینورافی اضافه می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه انجام عمل پرینورافی در تهران توسط خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زیبایی زنان، می توانید با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمایید.

سوالات رایج درباره تنگ کردن دهانه واژن

بانوانی که قصد انجام عمل رفع گشادی دهانه واژن را دارند، اغلب سوالات زیر را از خانم دکتر متین ذاکرین، یکی از مجربترین جراحان پرینورافی در تهران می پرسند که به همراه جوابهای ایشان در زیر می خوانید:

آمادگی های لازم برای قبل از پرینورافی چیست؟

قبل از این جراحی باید حتما تست پاپ اسمیر را انجام دهید. در صورتی که عفونت قارچی یا باکتریایی داشته باشید، باید تا قبل از جراحی آنها را کاملا درمان کنید. در روز عمل نیز حتما باید ناحیه تناسلی را کاملا شیو کنید.

من میخواهم پرینورافی را انجام دهم. می شود دهانه واژن را خیلی تنگ کنید؟

خیر. سایز دهانه واژن باید تا حدی تنگ شود که دخول بدون درد و مشکل صورت گیرد. اگر نه مجبور به انجام جراحی ترمیمی می شوید. بنابراین در این مورد نباید به جراح اصرار کنید.

دوره نقاهت بعد از جراحی پرینورافی واژن چقدر است؟

۵ تا ۷ روز بعد از عمل باید استراحت کنید. طی این مدت باید مراقبتهای بعد از عمل پرینورافی را به دقت انجام دهید تا دچار عفونت، باز شدن بخیه ها و یا عوارض ناخواسته دیگر نشوید.

بعد از زایمان می توانم بلافاصله جراحی زیبایی پرینورافی را انجام دهم؟

نه. ۴ تا ۶ بعد از زایمان می توانید این جراحی را انجام دهید. چون طی این مدت، واژن همچنان ملتهب، متورم و پر خون است و نمی توان جراحی انجام داد.

جراحی تنگی دهانه واژن چقدر طول می کشد؟

این جراحی بسته به گشادی دهانه واژن بین نیم ساعت تا یک ساعت طول می کشد. البته اگر عمل های زیبایی دیگر را هم بخواهید با این عمل انجام دهید، این مدت زمان قاعدتا طولانی تر خواهد شد.

تا کی باید مراقبتهای بعد از جراحی پرینورافی را رعایت کنیم؟

بهتر است تا زمان بهبودی کامل این مراقبتها را رعایت کنید. اما حتما باید مراقبتهای بعد از عمل جراحی پرینورافی را تا جوش خوردن بخیه ها به دقت انجام دهید تا دچار عوارض بعد از عمل یا بهم خوردن نتیجه جراحی نشوید.

همزمان با پرینورافی چه عملهای زیبایی دیگری را می توان انجام داد؟

همزمان با جراحی پرینورافی می توانید عمل زیبایی واژن، هودکتومی، واژینوپلاستی و تزریق چربی به لابیاها را نیز انجام دهید. البته انجام همزمان آنها بستگی به شرایط بیمار و نظر پزشک دارد.

اگر شما هم سوالی درباره جراحی پرینورافی واژن در تهران دارید، می توانید از طریق بخش نظرات این مقاله، سوالات خود را از خانم دکتر ذاکرین، جراح و متخصص پرینورافی بپرسید. 

۴.۵/۵ - (۵۲ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۴۲ دیدگاه ها
 • سلام خانم دکتر من یک ضایعه به اندازه یه بند انگشت درابتدایی واژن دارم رفتم دکتر گفتن کیست هستش،گفتن که برم وبا عمل پرینه رافی بردارن.لطفا راهنمایی کنین چون واقعا نگرانم،آیا من این عمل انجام بدم یانه؟

  • سلام. عزیزم من که معاینه نکردم و دقیقا نمیدونم چه کیستی منظورشون بوده چون همونطوری که می دونید انواع مختلفی از کیست های واژن وجود داره. با این حال به فرض اینکه ضایعه گوشتی باشه و تشخیض پزشک درست باشه، یکی از روشهایی که انجام میدیم همین عمل پرینورافی هست و بنظرم قبل از اقدام به عمل، اول به یک متخصص دیگه نشون بدین و بعد تصمیم بگیرید.

 • سلام خانوم دکتر من میخواستم ببینم اگه من دوسال تقریبا ماهی یکبار رابطه جنسی از جلو داشته باشم بعدش هم با روش های تنگ کردن با نخ و غیره واژن من قابل ترمیم هست یا خیر..من میخوام واسه این عمل به شما مراجعه کنم اما نمیدونم بعد این تعداد رابطه جنسی ام بشه کاری کرد یانه میشه راهنماییم کنیو ممنون????

 • سلام وقت بخیر.من ۴ روز قبل جراحی تنگ کردن واژن و ترمیم بکارت و باهم انجام دادم.بعد از ۴ روز احساس خارش دارم درقسمت جراحی????کپسول سفالکسین هم استفاده میکنم…بعد هر دستشویی با سرم شستشو خودم رو میشورم …با سشوار هم خشک میکنم….خون آبه و ترشخات هم دارم اما زیاد بوی بدی ندارند اصلا…از کجا بفهمم که علت خارش عفونت هست یا خوب شدن زخمها؟

  • سلام. اگر ترشحات بوی بدی ندارن به احتمال خیلی زیاد مورد جدی نیست. همین نکاتی که گفتین رو رعایت کنید و اگر این حالت بیشتر از سه روز ادامه داشت برای معاینه بخیه ها به جراحتون مراجعه کنید.

 • سلام من عمل تنگ کردن واژن با ترمیم بکارت انجام دادم الان ۴ هفته از عملم میگذره ولی ۲ روزه خارش شدید با ترشح کمی زرد رنگ دارم مدام لباس زیرمو عوض میکنم از ژل شستشو استفاده میکنم حتی هر ۱۲ ساعت قرص ایتروکونازول و سیپروفلاکساسین استفاده میکنم .به نظر شما مشکل چیه.

  • سلام عزیزم. اگه ترشحاتت بوی بدی نداره و بعد از دو سه روز علائمت برطرف شد که مسئله ای نیست. حتما مراقبتهای بعد از عمل تنگ کردن واژن رو دقیق رعیات کنید. ولی اگه ترشحات بو دارن یا ادامه پیدا کرد علائمت به جراحت مراجعه کن تا بخیه هات رو چک کنه.

  • سلام ممنون. بستگی به شدت پارگی پرینه داره. اگه سطحی باشه و کم، بخیه ها هم سطحیه ولی اگه پارگی زیاد و عمقی باشه مجبورن بخیه ها را عمیق تر بزنن.

 • سلام خانوم دکتر بنده میخواستم بدونم که ایا عمل پرینورافی ۱۱ سال بعد از زایمان میتونه دلیل زایمانی داشته باشه یا دلیلش روابط متعدده ؟ ممنون میشم جواب بدید

  • سلام عزیزم. نه به روابط متعدد ارتباطی نداره. گشادی واژن بیشتر به خاطر بالا رفتن سن، بارداری و زایمانهای طبیعیه.

 • سلام خسته نباشید ببخشید من ۱۶ روزه این عمل و انجام دادم ولی بعد ۱۴روز که نزدیکی داشتم خونریزی دارم علتش چیه و تا کی اینجوری ام؟ و اینکه عمل سفید سازی هم انجام دادم ولی بعد اینکه حسابی زخم شد و زخماش ریخت کوچیکترین تغییری احساس نکردم

  • سلام. تا جوش خوردن زخمها و بهبودی کامل نباید نزدیکی داشته باشید برای همین دچار خونریزی شدین. تا بهبودی کامل دیگه رابطه نداشته باشید و بهتره پزشکتون معاینه تون کنند. برای سفید کردن واژن هم از جلسه دوم یا سوم میتونید تاثیرش رو ببنید.

 • من بعد از زایمان واژن ام پاره شده الان تقریبا دو ساله شوهرم ازین قضیه خیلی ناراحته میخوام بپرسم قابل بخیه زدن وجراحی است

  • سلام. بله قابل درمانه. پرینه پلاستی انجام بدید تا پارگی ها بخیه بخوره والبته طوری انجام میشه که زیبایی ظاهر واژنتون برمیگرده.

 • با سلام من چهل روزه زایمان کردم آیا بعد چه مدت میتوانم عمل زیبایی انجام دهم و این که برای زایمان بعدیم مشکلی پیش نمیاد

  • سلام. دقیقا نگفتید چه جراحی مد نظرتون هست ولی فکر میکنم منظورتون لابیاپلاستیباشه. باید التهاب و ورم واژن کاملا از بین بره تا بتونید جراحی کنید. معمولا ۳ تا ۶ ماه بعد میشه جراحی کرد. با زایمان های بعدی هم عمل جراحی زیبایی واژن شما بهم نمیخوره.

 • سلام وقت بخیر خانم دکتر گرامی،عارضم بنده مادر دو فرزند هستم و ۲۴ سال سن دارم من در ۲۲ سالگی به دکتر زنان مراجعه کردم و با گفته ایشان که دچار پارگی رحم شده ام مجبور به تن دادن به عمل پارگی رحم شدم ولی ایشان بنده را عمل پرینورافی کردن و بطوری که بنده فرزند دومم را به صورت سزارین وضع حمل کردم ولی تا کنون در رابطه جنسی به هیچ وجه درک درستی از این رابطه بخاطر درد شدید نداشته ام حال خواستم از حضرت عالی مشورتی در این رابطه کسب نمایم کماکان از لطف شما سپاسگزارم

  • سلام. باید معاینه بشید چون با این توضیحات و بدون معاینه نمیشه نظری داد. دلایل مختلفی برای درد موقع نزدیکی وجود داره که باید بررسی بشه. پیشنهاد می کنم هر چه زودتر به یک متخصص زنان مراجعه کنید.

 • سلام خسته نباشید من عمل ترمیم بکارت انجام دادم بعد از دو ماه از گذشت عمل .نزدیکی کردم و هنگام دخول درد شدیدی داشتم دلیلش چیه خیلی نگرانم که بقیه سکس هام با درد باشه دیگه

  • سلام. نه عزیزم طبیعیه. بعد از هایمنوپلاستی، در اولین نزدیکی، پاره شدن پرده درد بیشتری نسبت به قبل داره و هیچ مشکلی نداره.

 • سلام من عمل لابیاپلاستی و پرینورافی رو باهم انجام دادم، تو دوسه روز اول میشه به پهلو خوابید؟؟ مشکلی ایجاد نمیشه؟؟

 • سلام خسته نباشید من جدا شدم بعدش عمل لابیا وپرینورافی رو انجام دادم حدود یک سال الان مجدد ازدواج کردم ولی نمیتونم نزدیکی کنم مشکل کجاست چکار کنم بشدت درد دارم

  • سلام. بدون معاینه نمیشه نظر قطعی داد. ولی میتونه به خاطر تنگ شدن بیش از حد عادی ورودی واژن باشه. باید معاینه کنم و بعد از تشخیص علت دقیق میشه درمانتون کرد.

 • سلام.من ۵۶ روز پیش عمل تنگ کردن واژن انجام دادم.از بیرون خیلی تنگ کردن که یه انگشت هم بزور وارد واژنم میشه.ایا جا باز میکند یا باید دوباره برای عمل بروم؟؟

  • عزیزم متاسفانه به نظر میرسه عمل تنگ کردن به درستی برای شما انجام نشده. نباید در عمل تنگی واژن بیش از حد ناحیه پرینه رو تنگ کرد و در عوض باید با ترمیم و تقویت عضلات کانال واژن و کف لگن، تایتنینگ انجام داد. به احتمال زیاد عمل شما به درستی انجام نشده و جراحتون تجربه کافی نداشته. پیشنهاد می کنم توسط یک جراح متخصص تر در زمینه عملهای کف لگن معاینه بشین.

 • سلام اگر بخیه نزدیک به لابیا ها باز شود چکار باید کرد و دو هفته بعد از عمل میتوان به صورت چهار زانو نشست

  • سلام. باید دوباره مراجعه کنید تا لابیاهاتون بخیه بشه. بعد از جراحی نشستن و خوابیدن به هر فرمی که باعث فشار به واژن یا احساس درد و ناراحتی در شخص نشه مجازه.

 • سلام وقتتون بخیر من عمل تنگ کردن واژن ولابیاپلاسی انجام دادم الان ۱۶روز ک میگذره امروز سکس از مقعدداشتم آیا مشکلی داره یا ن

  • سلام. عزیزم باید بذارید دوره نقاهتتون کاملا بگذره. چون هنوز بخیه ها جوش نخوردن و فشار رابطه مقعدی میتونه باعث باز شدن بخیه ها و بهم خوردن نتیجه عمل بشه. تا زمان بهبودی کامل باید مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی و واژینوپلاستی رو ادامه بدین.

 • سلام خانم دکتر عزیز ۱۶ روزه عمل پرینورافی انجام دادم دردهای شدی داشتم که چرک خشکن شروع کردم دکترم معاینه کردند گفتند پانسمان دفع شد نترسین ولی متاسفانه هنوز چیزی از من دفع نشد.من خیلی واسه اون پانسمان که خارج نمیشه نگرانم

  • سلام. مجددا به پزشکتون مراجعه کنید. اما احتمالا معاینه که کردن، دیدن پانسمان تون دفع شده و جای نگرانی نیست. ولی باز هم می تونید باهاشون تماس بگیرید و یه جلسه معاینه بعد از عمل انجام بدین.

 • سلام من ی هفته پیش عمل پرینورافی انجام دادم ترشح زیادی دارم بو ندارن ولی موقع سشوار زدن بو در میاد از ناحیه تناسلیم چکار کنم راهنماییم کنید

  • سلام. زیاد شدن ترشحات بعد از عمل عادیه و تا زمانی که رنگی یا خونی نیستند و بوی بد ندارند هیچ مشکلی نیست. اگر ترشحاتتون همراه سوزش، خارش، بو یا تغییر رنگ بود، علامت عفونت هست و باید به جراحتون برای درمان عفونت حتما مراجعه کنید.

 • سلام خانم داکتر من عمل تنگی واژن روانجام دادم و داکترم گفتن بعد یک هفته میتوانم نزدیکی کنم. بعد یک هفته هیچ تغییری را احساس نکردم اصلا تنگ نشده. و بعد رابطه ۵ روز خونریزی داشتم نمیدانم عادت ماهوار بودم یا به علت دیگری. حالا چکار کنم داکتر جان.میتوانم برای بار دوم جراحی کنم؟

  • سلام. اگر در زمان پریودی تون نبودید و خونریزی داشتید این بخاطر باز شدن بخیه ها بدلیل نزدیکی تون بوده. ما معمولا بعد از ۶ تا ۸ هفته به بیمار اجازه میدیم نزدیکی کنه تا بخیه ها کاملا جوش بخورن. میتونید عمل ترمیمی رو برای تنگ کردن واژن انجام بدین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *