تنگ کردن واژن با لیزر و هزینه آن

تنگ-کردن-واژن-با-لیزر

زایمان طبیعی، بالا رفتن سن، بارداری چند قولویی و یا افزایش وزن از دلایل گشادی واژن در خانم ها هستند. هر یک از این عوامل می تواند باعث شلی، افتادگی و ضعف عضلات واژن شود. این وضعیت عوارض و مشکلاتی را برای خانمها به همراه دارد.
خوشبختانه روشهای مختلفی برای درمان گشادی واژن وجود دارد. در این مقاله به موضوع تنگ کردن واژن با لیزر و هزینه آن خواهیم پرداخت. جهت دسترسی سریع به مطالب از فهرست زیر می توانید بهره مند شوید.

مشخصات یک واژن خوب

حالت انعطاف پذیری و کشسانی واژن با افزایش سن، وزن و یا زایمان طبیعی متعدد کاهش پیدا می کند. با کاهش این خاصیت واژن، کیفیت واژن در خانمها کاهش یافته و دچار مشکلاتی مثل خشکی، آتروفی و گشادی واژن می شوند. این عوارض با علائم ناراحت کننده ای همراه هستند. امروزه روشهای متنوعی برای بازگرداندن کیفیت واژن و جوانسازی آن وجود دارد که توسط پزشکان برای درمان بیماران استفاده می شود.

عوارض گشادی واژن

یکی از عوارض گشادی واژن این است که فرد و همسرش مثل قبل از رابطه جنسی لذت نمی برند و خانم ها نمی توانند به ارگاسم برسند. گشادی واژن با عوارض دیگری مثل:

 • بی اختیاری ادرار
 • خشکی واژن
 • بروز عفونتهای واژینیتی مکرر

همراه است. با بروز این مشکلات با مراجعه به پزشک متخصص و درمان گشادی واژن می توانید این عوارض را درمان کرده و به سلامتی و زندگی عادی خود برگردید.

درجات گشادی واژن

درجات گشادی واژن در زنان با توجه به تعداد زایمان های واژینالی، سن و … متفاوت است. درجات گشادی واژن از خفیف تا شدید متغییر است. برای درمان گشادی واژن ابتدا درجه گشادی واژن باید مشخص شود. روش درمانی بستگی به شدت و درجه گشادی واژن دارد. ممکن است فقط با چند جلسه لیزر قابل درمان باشد و گاهی نیز گزینه ای جز جراحی برای بیمار وجود ندارد.

درجات گشادی واژن

اگر دچار گشادی واژن هستید، شما هم می توانید برای درمان آن با روشهای غیر جراحی و یا جراحی به خانم دکتر متین ذاکرین، متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت مشاوره با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمائید.

راههای درمان گشادی واژن

برای درمان گشادی واژن پزشکان از تکنیک های زیر برای درمان بیماران استفاده می کنند. البته انتخاب روش درمان به درجات گشادی واژن بستگی دارد. این روشهای درمانی عبارتند از:

تنگ کردن واژن با لیزر

در این روش از لیزر مونالیزا تاچ برای تنگ کردن واژن استفاده می شود. در این روش، امواج لیزر Co2 بدون ایجاد هیچ برشی و فقط با تولید گرما، خونرسانی به بافت واژن را افزایش می دهند. این مسئله باعث جوانسازی و تولید کلاژن و الاستین در واژن و بازگشت حالت ارتجاعی آن می شود. پزشکان از این روش برای درمان قطعی گشادی واژن با درجات خفیف استفاده می شود.

تنگ کردن واژن با آر اف

در این روش، پزشکان از دستگاه آر اف برای تنگ کردن واژن استفاده می کنند. تنگ کردن واژن با آر اف زمانی استفاده می شود که گشادی واژن با لیزر قابل درمان نباشد. همچنین ضعف عضلات واژن باعث گشادی واژن شده باشد.

در این روش به کمک گرمای ناشی از امواج رادیوفرکوئنسی دستگاه RF در بافتهای عمقی تر واژن، خونرسانی به این بافتها بیشتر می شود. در نتیجه کلاژن سازی واژن تقویت شده و گشادی واژن و عوارض ناشی از آن برطرف می شود.

تنگ کردن واژن با نخ

در روش تنگ کردن واژن با نخ، پزشکان لیفتینگ واژن را انجام داده و به کمک نخ های ویژه لیفتینگ رحم را بالا کشیده و چین و چروک آن را برطرف می کنند. این روش درمان بسیار سریع جواب می دهد و باعث تنگ شدن دهانه واژن و واژن می شود.

تمام این روشها، روش های درمان غیر جراحی تنگ کردن واژن هستند که بدون درد، خونریزی و به شیوه سرپایی انجام می شوند. اما روش جراحی نیز برای تنگ کردن واژن وجود دارد که در برخی موارد به کار گرفته می شود.

تنگ کردن واژن با نخ

پرینورافی

از عمل پرینورافی در مواردی استفاده می شود که گشادی واژن به دلیل آسیب دیدگی عضلات واژن ایجاد شده باشد. یا درجه گشادی واژن به حدی باشد که با روشهای غیر جراحی قابل درمان نباشد. پزشکان در این روش، بخش اضافی واژن را برداشته و بخش باقی مانده را با بخیه به هم متصل می کنند.

مزایای تنگ کردن واژن با لیزر

کسانی که تنگ کردن واژن با لیزر را انجام می دهند برای بارداری و زایمان های بعدی هیچ مشکلی در این رابطه نخواهند داشت. از دیگر مزایای تنک گردن واژن با لیزر می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رفع خشکی و آتروفی واژن
 • درمان واژینیت مکرر
 • از بین رفتن درد هنگام مقاربت
 • تنگ شدن واژن
 • درمان ضعف دیواره واژن
 • جوانسازی واژن

همچنین علاوه بر رفع علائم گشادی واژن و رفع بی میلی جنسی در خانمها؛ لذت جنسی زنان و همسران آنها بعد از اتمام جلسات لیزر دوباره افزایش می یابد.

مراقبت های بعد از تنگ کردن واژن با لیزر

دوره نقاهت تنگ کردن واژن با لیزر از روش های دیگری مثل جراحی بسیار کوتاه تر بوده و ماندگاری نتیجه درمان با این روش ۲ تا ۱۸ ماه است. برای افزایش ماندگاری نتیجه لیزر باید به مراقبتهای بعد از تنگ کردن واژن با لیزر را جدی بگیرید. مثلا:

 • هنگام سوزش در محل می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید.
 • تا دو هفته نباید کارهای سنگین یا ورزشهای سنگین انجام دهید.
 • تا دو هفته بعد از تنگی واژن با لیزر از داشتن رابطه جنسی بپرهیزید.
 • اگر داروی مسکن یا آنتی بیوتیک یا پماد خاصی برای شما تجویز شده، باید طبق دستور پزشک از آن استفاده کنید.

مراقبت-بعد-از-تنگ-کردن-واژن-با-لیزر

هزینه لیزر تنگ کردن واژن

درمان تنگی واژن با لیزر از روشهای دیگری مثل جراحی کم هزینه تر است. هزینه تنگ کردن واژن با لیزر برای افراد مختلف متفاوت است. قيمت تنگ كردن واژن با ليزر به فاکتورهای متعددی بستگی دارد. مثلا:

 • شدت گشادی واژن
 • تعداد جلسات لیزر
 • مهارت و شهرت پزشک در این زمینه
 • محل انجام لیزر (کلنیک، مطب یا بیمارستان)
 • شهر محل درمان

در تعیین قیمت تنگ کردن واژن با لیزر موثر هستند. همچنین خانمهایی که مایل به انجام سایر عملهای زیبایی زنانه به همراه تنگ کردن واژن باشند، به هزینه های آنها اضافه خواهد شد. برای اطلاع از هزینه ها بهتر است به مطب مراجعه کنید. پزشک بعد از معاینه شنیدن خواسته ها و انتظارات شما می تواند هزینه دقیق را برای درمان برآورد کند.

در صورتی که مایل به انجام عمل تنگ کردن واژن با لیزر هستید، می توانید برای درمان آن به خانم دکتر متین ذاکرین، متخصص و جراح زنان و زایمان مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات در مورد هزینه تنگ کردن واژن با لیزر یا رزرو نوبت قبلی می توانید با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمائید.

امیدواریم در این مقاله به جواب تمامی سوالاتتان رسیده باشید با اینحال اگر سوال دیگری در مورد تنگ کردن واژن با لیزر و یا هزینه های آن دارید، در قسمت نظرات زیر همین مقاله می توانید سوالات خود را برای ما ارسال کنید. برای دریافت جواب به همین صفحه برگردید.

۴.۶/۵ - (۵۱ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *