مراکز انجام کولپوسکوپی در تهران


آزمایش کولپوسکوپی یکی از معتبرترین تست های تشخیص به موقع سرطان دهانه رحم در زنان است. کسانی که جواب تست پاپ اسمیر یا آزمایش اچ پی وی آنها مثبت شده باید این آزمایش را انجام دهند. در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با بهترین مراکز انجام کولپوسکوپی در تهران آشنا کنیم. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

کولپوسکوپی دهانه رحم

به گفته خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان، کولپوسکوپی دهانه رحم در تهران یک آزمایش تشخیصی برای بررسی دقیق بافت دهانه رحم و واژن است . از این روش برای شناسایی ضایعات پیش سرطانی دهانه رحم (دیسپلازی)، سلولهای سرطانی یا تعیین مرحله سرطان استفاده می شود.

نحوه انجام کولپوسکوپی

برای کولپوسکوپی از دستگاهی به نام کولپوسکوپ استفاده می شود که مجهز به یک دوربین با بزرگنمایی بسیار بالا است. این دستگاه در نزدیکی دهانه واژن قرار می گیرد و وارد واژن نمی شود.

با ابزاری به نام اسپکولوم، کانال واژن باز می شود و چراغ دستگاه کولپوسکوپ تا عمق کانال واژن را به خوبی روشن کند. اگر پزشک موقع معاینه متوجه غیرعادی بودن بافتهای دهانه رحم و واژن شود، سلولهای آن ناحیه را برای بهتر دیده شدن رنگ آمیزی می کند.

کولپوسکوپی-دهانه-رحم

کولپوسکوپی با بیوپسی

در صورتی که سلولهای رنگ آمیزی شده دهانه رحم تغییرات غیرعادی نشان دهند، قسمتی از این سلولها با روشی به نام بیوپسی یا نمونه برداری خراشیده می شود. سپس نمونه ها برای بررسی بیشتر به آزمایشگاه پاتولوژی ارسال می شوند.

بیشتر بخوانید: آیا کولپوسکوپی درد دارد

نکته: اگر سلولهای دهانه رحم در کولپوسکوپی عادی باشند، نیازی به بیوپسی نیست.

برای انجام آزمایش کولپوسکوپی در غرب تهران با جدیدترین دستگاه های کولپوسکوپ در کشور می توانید به مطب خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. برای رزرو نوبت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

چرا انجام کولپوسکوپی مهم است؟

سرطان دهانه رحم یکی از چهار سرطان کشنده در زنان است که با شناسایی به موقع این بیماری و جلوگیری از پیشرفت مراحل آن می توان جان بیمار را نجات داد.

آزمایش کولپوسکوپی با دقت بالای ۹۹ درصد نقش مهمی در تشخیص به موقع سرطان دهانه رحم دارد. به همین دلیل انجام این آزمایش برای زنانی که تست پاپ اسمیرشان مثبت بوده یا آلوده به تیپهای زگیل تناسلی خطرناک هستند، بسیار اهمیت دارد.

کاربردهای کولپوسکوپی

به دلیل دقت و اهمیت نتایج آزمایش کولپوسکوپی، متخصص زنان این آزمایش را برای موارد زیر تجویز می کنند:

 • کولپوسکوپی برای اچ پی وی مثبت
 • وجود التهاب در دهانه رحم
 • بررسی دلیل خونریزی و ترشحات غیرعادی واژن
 • تشخیص علت درد و خونریزی حین نزدیکی
 • مشکوک یا مثبت بودن نتیجه تست پاپ اسمیر زنان

تا زمانی که پزشک برایتان این آزمایش را تجویز نکرده است، نیازی به انجام آن ندارید.

آشنایی با مراکز انجام کولپوسکوپی در تهران

دستگاه کولپوسکوپی یک تکنولوژی گرانقیمت است که همه جا نمی توانید آن را پیدا کنید. مراکز کولپوسکوپی در تهران عبارتند از:

 • برخی از بیمارستانها و کلینیک های خصوصی
 • مطب برخی از متخصصان زنان و زایمان
 • برخی از بیمارستان ها و مراکز درمانی دولتی در کرج و تهران مثل بیمارستان البرز

مراکز انجام کولپوسکوپی در غرب تهران

بانوانی که در غرب تهران هستند برای انجام کولپوسکوپی می توانند به مطب خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان مراجعه کنند.

مطب ایشان یکی از مراکز انجام کولپوسکوپی در تهران است که می توانید تست پاپ اسمیر اولیه خود را نیز در این مرکز مجهز انجام دهید.

نتایج-کولپوسکوپی-دهانه-رحم

هزینه کولپوسکوپی چقدر است؟

به طور کلی هزینه کولپوسکوپی دهانه رحم در تهران گرانتر از تست پاپ اسمیر است و مبلغ آن بسته به موارد زیر فرق می کند:

 • نیاز به پرینت رنگی از کولپوسکوپی
 • نوع مرکز (مطب، بیمارستان خصوصی، دولتی، …)
 • کولپوسکوپی بدون بیوپسی باشد یا نیاز به انجام بیوپسی داشته باشید

خوشبختانه به دلیل اهمیت کولپوسکوپی برای تشخیص سرطان دهانه رحم، هزینه کولپوسکوپی تحت پوشش بیمه ها است و می توانید از بیمه درمانی تان استفاده کنید.

جمع بندی نهایی

آزمایش کولپوسکوپی مهمترین تست غربالگری سرطان دهانه رحم در زنان است که به کمک آن می توان به موقع این عارضه را شناسایی و مهار کرد. برای انجام این تست باید به مراکز کولپوسکوپی در تهران مراجعه کنید که شامل بیمارستانهای خصوصی، دولتی یا برخی مطب ها است.

یکی از مراکز معتبر کولپوسکوپی در غرب تهران، مطب خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان است که می توانید در این مرکز تمام مراحل معاینه لگنی، تست پاپ اسمیر و کولپوسکوپی بدون بیوپسی یا با بیوپسی را انجام دهید.

پرسش و پاسخ کولپوسکوپی

در مورد کولپوسکوپی دهانه رحم سوالات زیر از متخصص زنان پرسیده می شود:

آیا کولپوسکوپی رحم درد دارد؟

خیر این آزمایش بدون درد است. اگر نیاز به بیوپسی داشته باشید، درد خفیف نیشگون مانندی را در دهانه رحم حس می کنید که به بیحسی نیاز ندارد. اگر حساس هستید، می توانید نیم ساعت قبل از کولپوسکوپی یک قرص بروفن یا استامینوفن بخورید.

آیا با کولپوسکوپی می توان سرطان دهانه رحم را دید؟

کولپوسکوپی به تنهایی نمی تواند سرطان دهانه رحم را تایید کند. در واقع بیوپسی حین کولپوسکوپی است که به تشخیص قطعی سرطان یا تغییرات پیش سرطانی بافتهای واژن و دهانه رحم کمک می کند.

اگر کولپوسکوپی سرطان را نشان دهد باید چه کار کنیم؟

اگر جواب آزمایش کولپوسکوپی مثبت بود، سلولهای سرطانی برداشته می شوند یا شیمی درمانی و پرتودرمانی را شروع می کنید. همچنین باید چکاپ های منظم دوره ای را طبق دستور پزشک انجام دهید.

اگر در مورد کولپوسکوپی دهانه رحم یا مراکز انجام آن سوالی دارید، در بخش کامنتهای این مقاله می توانید آنها را با ما در میان بگذارید.

۴.۷/۵ - (۴۴ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۴ دیدگاه ها
 • سلام خانم دكتر وقت تون بخير من يه مشكلي داشتم كه ميخاستم بدونم كولپوسكپي بايد انجام بدم يا نه سال گذشته متوجه شدم تبخال تناسلي گرفتم كه خيلي شديد بود همون روز اولش رفتم دكتر معاينه شدم گفت تبخال هست اما تست پاپ اسمير هم دادم كه نتيحه اش مشخص شد ascus داشتم دكترم تست hpv نوشت معلوم شد ٣٨ مثبت البته هيچ اثري از زگيل يا درد يا خونريزي نداشتم، با همسرم واكسن گارداسيل سه دورش و تزريق كرديم بعد يسال دوباره پاپ اسمير دادم كه نتيجه خوب و طبيعي بود و اسكوس هم تيك نخورده ايا لازمه من كلوپسكپي انجام بدم؟

  • سلام بله حتما انجام بده چون پاپ اسمیر نرمال ردکننده مشکلات سرطانی نمی باشد. و با توجه به ASCUS حتما باید کولپوسکوپی بشین.

 • سلام من فقط سوزش و خارش شدید با ترشح زیلد دارم باید تست پاپ اسمیر یا کولپوسکوپی رو انجام بدم؟

  • سلام. اینها علامت عفونت هستند که در عفونت های مقاربتی هم دیده میشه. اگر پزشکتون تشخیص دادن بایدپاپ اسمیر یا کولپوسکوپی انجام بدید طبق نظر ایشون عمل کنید. این ازمایشها برای تشیص علت این علائم انجام میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *