بهترین لیزر برای موهای کرکی

لیزر-برای-موهای-کرکی

به موهای زائد خیلی نازک و لطیف بدن و صورت موهای کرکی گفته می شود که اغلب رنگ روشنی دارند یا کاملا سفید هستند. اگر از آن دسته خانم هایی هستید که هیچ روشی حتی لیزر روی موهای کرکی بدن و صورت تان جواب نداده و حسابی کلافه شده اید، توصیه می کنیم این مقاله را تا آخر بخوانید.
چون ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که چرا لیزر موهای کرکی به شما جواب نداده و چطور می توانید از شر این نوع موهای زائد خلاص شوید. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

آیا لیزر موهای کرکی را هم از بین می برد؟

به گفته خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زیبایی زنان، بیشترین تاثیر دستگاههای لیزر روی موهای زائد تیره در پوست های روشن است. چون ریشه این نوع موهای زائد که فولیکول نام دارد، پر از رنگدانه های تیره قهوه ای یا سیاه به نام ملانین است. این رنگدانه ها به خاطر تیرگی که دارند، می توانند پرتوهای لیزر را به خوبی جذب کنند.

پرتوهای لیزر جذب شده در ریشه موهای زائد، گرمای زیادی تولید کرده و فولیکول مو را تخریب می کند. به این فرآیند فُتوتِرمولیز می گویند. فتوترمولیز در فولیکول موها باعث می شود:

 • موهای زائد دیرتر دربیایند
 • سرعت و چرخه رشد آنها خیلی کندتر شود
 • موهای زائد جدید نازکتر شوند
 • تراکم رویش موها در محل لیزر شده کمتر شود

اما چون موهای کرکی نسبت به موهای زائد ضخیم دارای ملانین کمتر و رنگ روشن تری هستند، پرتو زیادی جذب نمی کنند و لیزر روی آنها تاثیر خاصی ندارد. بنابراین با وجود اینکه موهای تیره تان خیلی خوب لیزر می شوند اما نمی توانید از شر موهای کرکی و روشن خلاص شوید.

آیا لیزر موهای کرکی و روشن، موثر است؟

موهای روشن و کرکی چون ملانین خوبی برای جذب پرتوهای لیزر ندارند، با هر تعداد جلسه ای که لیزر کنید، از بین نمی روند. بنابراین لیزر موهای کرکی و بور، لیزر موهای سفید یا خاکستری و لیزر موهای بلوند بی نتیجه است.

یکی از بهترین لیزرهایی که می توانید با آن از شر موهای کرکی راحت شوید، جدیدترین نسل دستگاه های لیزر یعنی سوپرانو تیتانیوم است. در ادامه با این تکنولوژی بیشتر آشنا می شوید و خواهید فهمید که چرا فقط این دستگاه می تواند لیزر موهای کرکی را با موفقیت انجام دهد.

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد کرکی

لیزر سوپرانو تیتانیوم بهترین لیزر برای پوست های سبزه و تیره ما ایرانی ها به حساب می آید. همچنین، این دستگاه بهترین دستگاه لیزر برای موهای ضخیم بوده و تنها لیزری است که واقعا می تواند باعث کاهش موهای کرکی صورت و بدن شود.

در اصل، روش حذف موهای زائد در تمام دستگاههای لیزر یکی است و تفاوت بین دستگاهها در قدرت نفوذ و عملکردشان روی پوست و فولیکل موها است. چون عمق نفوذ و نوع پرتوی دستگاه الکس بهتر از لیزرهای نسل قبل است، این دستگاه توانایی حذف موهای کرکی را دارد.

البته اگر موهای کرکی شما به اندازه کافی رنگدانه برای جذب پرتوهای لیزر الکساندرایت داشته باشد به خوبی از بین می روند. پس در واقع، لیزر موهای الکساندرایت روی همه موهای کرکی بطور یکسان جواب نمی دهد.

فرایند-لیزر-موی-زائد-کرکی

اگر موهای کرکی، خاکستری یا سفید دارید که ملانین کافی ندارند، لیزر موهای زائد نمی تواند به خوبی موهای کرکی قهوه ای یا سیاه جواب دهد. پس بهتر است آنها را لیزر نکنید. چون:

 • تعداد جلسات لیزر این موهای کرکی خیلی بیشتر است
 • تضمینی برای جواب دادن لیزر نیست
 • احتمال سوختگی و ایجاد اسکار روی پوست های حساس هست

اما با جلسات بیشتر لیزر می توانید تا حدی زیادی این موها را کمتر کنید.

مزایای لیزر با دستگاه الکساندرایت سوپرانو تیتانیوم

پرتوهای سوپرانو تیتانیوم علاوه بر رفع موهای کرکی، خاصیت جوانسازی پوست را هم دارد. چون پرتوهای ان دی یاگ در این لیزر، تولید رشته های کلاژن پوست را که نوعی پروتئین مهم برای استحکام آن هستند، سریعتر می کند. لیزر با این دستگاه یک لیزر بدون درد، التهاب و سوختگی است که هیچ عارضه ای به دنبال ندارد. از دیگر مزایای این دستگاه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • سرعت بالای لیزر موقع کار
 • مجهز به سیستم کولینگ قوی (باد سرد) برای جلوگیری از سوختگی پوست
 • مناسب برای تمام طیف های رنگ پوست
 • بدون نیاز به استفاده از ژل قبل از لیزر
 • قابل استفاده برای تمام بدن (صورت، دستها، پاها، زیر بغل، بیکینی و کشاله ران)
 • بدون ایجاد اسکار روی پوست

به علاوه، برخلاف لیزر موهای ضخیم، برای لیزر موهای کرکی لازم نیست که قبل از لیزر آنها را شیو کنید (البته اگر موها بلندتر از ۲ سانت نباشند). برای لیزر موهای کرکی با لیزر سوپرانو تیتانیوم می توانید به یکی از بهترین کلینیکهای لیزر موهای زائد غرب تهران مراجعه کنید.

لیزر-سوپرانو-تیتانیوم

تعداد جلسات لیزر موهای کرکی با سوپرانو تیتانیوم

معمولا لازم است برای لیزر موهای کرکی نسبت به لیزر موهای ضخیم جلسات بیشتری لیزر انجام دهید. معمولا برای از بین بردن موهای کرکی و دیدن نتیجه لیزر حداقل ۸ تا ۱۲ جلسه لیزر لازم است. فاصله بین جلسات نیز ۲ تا ۴ هفته (بسته به چرخه رشد موهای زائدتان) است.

توجه: تعداد جلسات لیزر موهای کرکی بلوند، سفید یا بور بدلیل خیلی کم بودن میزان رنگدانه ها ممکن است بیشتر از این تعداد جلسه باشد.

عکس-قبل-و-بعد-لیزر-موی-زائد-کرکی

آیا لیزر، موهای کرکی را ضخیم می کند؟

به نظر نمی رسد که لیزر باعث ضخیم شدن موهای کرکی شود. چون عملکرد این نوع لیزرها به صورتی است که در آن فولیکولهای مو تخریب می شوند و این سبب نازکتر شدن موهای جدید خواهد شد و نه ضخیم تر شدن آن. با این حال، بعضی از خانمها ضخیم شدن موهای کرکی بعد از لیزر را گزارش می کنند.

در مورد لیزر موهای کرکی یا ضخیم یادتان باشد که بعد از لیزر ممکن است موها برگردند و اینکه هیچ روشی ۱۰۰% موهای زائد را از بین نمی برد و دوباره شاهد رویش موهای زائد خواهید بود. نباید در این مورد توقع نامعقول داشته باشید. حتی بهترین لیزرها مثل لیزر سوپرانو تیتانیوم هم فقط سرعت رشد موهای زائد و تراکم آنها را خیلی کمتر (حدود ۹۰%) و رشته های مو را خیلی نازکتر می کند. برای حفظ نتیجه لیزر باید جلسات شارژ سالانه یا هر ۶ ماه یکبار را داشته باشید.

سوالات رایج درباره لیزر موهای کرکی

در اینجا می توانید پاسخ به رایجترین سوالات درباره لیزر موهای کرکی را بخوانید:

لیزر چند جلسه جواب میده؟

تعداد جلسات برای هر کسی متفاوت است. چون فاکتورهای ژنتیکی، هورمونی، مقدار ملانین موهای کرکی و سرعت جوابدهی لیزر روی تعداد جلسات تاثیرگذار دارند. اما هر خانمی حداقل به ۸ جلسه برای لیزر موهای کرکی نیاز دارد.

آیا لیزر موهای زائد سرطان زاست؟

خیر. امواج لیزر قدرت نفوذ بالایی دارند اما فقط تا فولیکول موها می رسند و جذب بافتهای بدن نمی شوند. می توانید برای اطلاع بیشتر مقاله “آیا لیزر موهای زائد باعث سرطان یا نازایی می شود” را از این سایت بخوانید.

هزینه لیزر موهای زائد چقدر است؟

هزینه شما بستگی به این دارد که چند جلسه لیزر نیاز داشته باشید و چه قسمتهایی از بدن را بخواهید لیزر کنید.

اگر شما هم سوالی درباره بهترین لیزر برای موهای کرکی دارید، می توانید در بخش نظرات این مقاله، سوالات خود را از ما بپرسید. 

۴.۸/۵ - (۴۵ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *