آیا لیزر برای موهای سفید موثر است؟

تاثیر-لیزر-برای-موهای-سفید

لیزر موهای زائد یکی از روشهای مرسوم برای از بین بردن موهای زائد به مدت طولانی و کم تراکم شدن آنها است. با پیشرفت تکنولوژی در دستگاه های لیزر موی زائد، امروزه بسیاری از موهای زائد را می توان با چند جلسه برطرف کرد.
اما خانم هایی که می خواهند لیزر کنند، معمولا در مورد تاثیر لیزر برای موهای سفید صورت و بدنشان دغدغه دارند. بنابراین ما در این مقاله به شما خواهیم گفت که آیا لیزر موهای سفید را از بین میبرد یا نه. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

آیا لیزر موهای سفید امکان پذیر است؟

به گفته خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان، لیزر برای موی سفید بی تاثیر است. چون اساس کار لیزرها از هر مدلی که باشند -حتی لیزرهای الکساندرایت- به این صورت است که باید فولیکول (ریشه) مو را هدف قرار دهند.

برای این کار، باید پرتوهای لیزر، جذب ملانین (رنگدانه های) ریشه مو شوند تا تمرکز پرتوها و گرمای آنها باعث از بین رفتن ریشه موهای زائد شود.

لیزر-موهای-زائد-با-لیزر-سوپرانو-تیتانیوم

ولی موهای سفید هیچ ملانینی ندارند که بتوانند پرتوهای لیزر را جذب کنند و برای همین لیزر برای آنها تاثیری ندارد. شیو کردن، بند انداختن، اپیلاسیون یا الکترولیز مو تنها روشهای موثر برای رفع موی سفید هستند.

پرسش و پاسخ لیزر موهای سفید در تهران

رایجترین سوالات در مورد لیزر برای موهای سفید در تهران عبارتند از:

بهترین دستگاه لیزر برای موهای سفید چیست؟

هیچ دستگاه لیزری در جهان نمی تواند موهای سفید را برطرف کند.

لیزر موهای بور هم مثل موهای سفید بی تاثیر است؟

برای لیزر موهای کرکی و بور تاحدودی لیزر سوپرانو تیتانیوم موثر است. چون این لیزر  طوری طراحی شده که موهای کرکی، خاکستری، بور و قرمز را هم از بین ببرد.

اگر شما هم سوالی درباره لیزر موهای زائد دارید، در بخش نظرات می توانید سوالات خود را از ما بپرسید. 

۴.۵/۵ - (۲ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *