بهترین روشهای زیبایی واژن بدون جراحی

روشهای-زیبایی-واژن-بدون-جراحی

بسیاری از عمل های زیبایی زنانه علاوه بر جنبه زیبایی، غالبا جنبه درمانی هم دارند و یا کیفیت زندگی زناشویی خانم ها را بهبود می دهند. با این حال ممکن است بسیاری از خانم ها نگران جای بخیه، مراقبتهای سخت بعد از جراحی و مواردی مثل این باشند. در حالی که بسیاری از این عمل های زیبایی زنانه را بدون جراحی هم انجام داد.
در این مقاله قصد داریم بهترین روشهای زیبایی واژن بدون عمل جراحی را معرفی کنیم. این روشها بدون درد، بدون برش و خونریزی، بدون نیاز به بیهوشی یا بستری شدن هستند. در نتیجه خانمها می توانند به سرعت به زندگی عادی خود برمی گردند. جهت دسترسی سریع به مطالب این مقاله می توانید از فهرست زیر کمک بگیرید.

رفع چین و چروک واژن بدون جراحی

با بالا رفتن سن یکی از مشکلاتی که خیلی از خانمها با آن روبرو می شوند شل شدن و افتادگی پوست واژن است. برای حجم دهی و پروتز واژن بدون جراحی از روش های زیر استفاده می شود. این روشها به جوانسازی واژن کمک کرده و درمانی برای افتادگی و چین و چروک واژن به شمار می آید:

تزریق ژل به واژن

تزریق ژل یا پروتز به واژن بسیار سبک تر از پروتز قسمتهای دیگر بدن است. برای انجام این کار، ژل به لابیاهای ماژور شخص در یک جلسه ی ۳۰ دقیقه ای تزریق می شود. برای تزریق از ژل نیمه موقت که ۲ تا ۵ سال ماندگاری دارد، استفاده می شود.

نتیجه ی حجم دهی با این روش را کمتر از دو ساعت بعد از تزریق می توان مشاهده کرد. تزریق ژل به واژن هیچ محدودیت سنی برای خانم ها ندارد. از آنجایی که تزریق ژل در لابیاهای ماژور انجام می شود، دختران باکره نیز می توانند تزریق ژل به واژن را انجام دهند.

تزریق ژل به واژن

تزریق چربی به واژن

زمانی که چین و چروک لابیاهای ماژور شدید است و به ژل زیادی برای رفع چروک ها نیاز داریم، معمولا تزریق چربی به واژن را برای کاهش هزینه های بیمار پیشنهاد می کنیم. برای حجم دهی به لابیا ماژور از چربی بدن شخص استفاده می شود. چربی بدن با ایجاد برش کوچکی از شکم، پهلو یا ران برداشته می شود.

به همین دلیل تزریق چربی به واژن، کمی تهاجمی است. اما به بیهوشی یا بستری شدن بعد از تزریق چربی نیازی نیست و شخص می تواند به سرعت به زندگی عادی خود برگردد. هرچند مقداری از چربی تزریق شده، جذب بدن می شود، اما ماندگاری چربی تزریق شده دائمی است.

روشهای غیر تهاجمی برای روشن سازی واژن

افرادی که دچار تیرگی واژن هستند، برای همرنگ کردن واژن با پوست نواحی اطراف آن می توانند از روشهای غیر تهاجمی سفید کردن واژن استفاده کنند. این روشها نه تنها بدون عارضه و سریع هستند، بلکه نتیجه ی قطعی و ماندگاری دارند. برای روشن سازی واژن و حتی کشاله ران و زیر بغل از روشهای زیر استفاده می شود:

روشن سازی واژن با لیزر

برای سفید کردن واژن با لیزر مونالیزا استفاده می شود. معمولا یک تا سه جلسه لیزر برای روشن سازی لابیاها کافی است. نتیجه روشن سازی با لیزر ماندگاری بالایی دارد. این روش بهترین و رایج ترین روش روشن سازی واژن است که بعد از دو هفته از اولین جلسه ی لیزر می توانید تاثیر آن را ببینید.

روشن سازی واژن با کربوکسی تراپی

کربوکسی تراپی واژن یکی از روشهای سریع و قطعی برای روشن سازی واژن، کشاله ران و زیر بغل است. برای روشن سازی، گاز دی اکسید کربن به پوست تیره واژن تزریق می شود. این کار به بهبود خونرسانی، روشن سازی و جوانسازی پوست واژن کمک می کند.

روشن سازی واژن با کربوکسی تراپی

محلولهای روشن سازی واژن

محلول های روشن سازی واژن با کرم های روشن کننده و زینک اکساید متفاوت هستند. ترکیبات دارویی این محلول ها طبق دستور پزشک شما ساخته می شوند. خانم دکتر ذاکرین جزو معدود پزشکانی هستند که دوره تخصصی ترکیبات دارویی روشن سازی پوست را در خارج از کشور گذرانده اند و در حال حاضر از این روش برای روشن سازی واژن استفاده کرده و نتایج قابل قبولی هم می گیرند. این روش کم هزینه ترین روش برای روشن سازی واژن به حساب می آید که البته برای سفید کردن کشاله ران و خط باسن هم بسیار موثر است.

شما هم برای انجام انواع عمل های زیبایی واژن بدون جراحی و یا با جراحی، می توانید به مطب خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان در تهران مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت یا مشاوره برای عمل های زیبایی با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید یا در واتساپ به شماره ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵ پیام دهید.

روش سریع و بی دردسر لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی برای کوچک کردن لابیاهای مینوری که خیلی بزرگ، افتاده و نامتقارن هستند، استفاده می شود. اگر اندازه لابیاها خیلی بزرگ نباشد، می توان از روش لابیاپلاستی بدون جراحی برای کوچک کردن لابیاهای مینور استفاده کرد که توضیح آن در زیر آمده است:

پلاسما پلکسر واژن

پلاسما پلکسر واژن یک روش لابیاپلاستی سریع و بدون دردسر است. برای لابیاپلاستی با این روش، هیچ برش و خونریزی ایجاد نمی شود. برای کوچک و متقارن کردن لابیاهای مینوری که خیلی بزرگ نیستند می توان به جای برش با لیزر یا تیغ جراحی از دستگاه پلاسما پلکسر استفاده کرد.

پلاسما پلکسر باعث جمع و جور شدن لابیاها و کوچکتر شدن اندازه آنها می شود. استفاده از این روش نیز مثل بقیه روشهای لابیاپلاستی برای دختران باکره و البته بالای ۱۸ سال هیچ مشکلی ندارد. لابیاپلاستی با پلاسما به چهار الی پنج جلسه درمان نیاز دارد.

لابیاپلاستی-با-پلاسما-پلکسر-واژن

تنگ کردن سریع و بدون عارضه واژن

یکی از مشکلات رایج بین خانم ها که باعث کاهش ارگاسم، میل جنسی و عفونت های مکرر می شود، گشادی واژن است. برای تنگ کردن واژن همیشه نیاز به جراحی نیست. زنانی که گشادی واژن آنها کم تا متوسط است، به روشهای زیر می توانند بدون هیچ عارضه ای، تنگ کردن واژن را به طور سرپایی انجام دهند:

تنگ کردن واژن با RF

در این روش از امواج رادیوفرکوئنسی برای تنگ کردن واژن استفاده می شود. دستگاه آر اف به تقویت کلاژن سازی واژن و جوانسازی آن کمک می کند. در نتیجه استحکام و حالت ارتجاعی واژن به آن بر می گردد و گشادی واژن که ناشی از شلی دیواره های واژن بوده برطرف می شود.

چون سر دستگاه آر اف (پروب دستگاه) وارد دهانه واژن می شود، در نتیجه این روش برای تنگ کردن واژن برای دختران باکره مناسب نیست و به بکارت آنها آسیب می زند.

لیزر موهای زائد بدون درد

برای زیبایی ناحیه تناسلی می توانید از لیزر موهای زائد هم استفاده کنید. در گذشته، لیزر موهای زائد با دستگاه های قدیمی با درد، سوزش و عوارضی مثل سوختگی پوست واژن همراه بود. اما با پیشرفت تکنولوژی، در سالهای اخیر لیزر موهای زائد با دستگاه های الکساندرایت، تبدیل به تجربه ای لذتبخش و بدون درد شده است. در ادامه یکی از بهترین دستگاههای لیزر موهای زائد را معرفی می کنیم:

لیزر موهای زائد بدون درد با موتوس ay

جدیدترین دستگاه لیزر موهای زائد بدون درد، الکساندرایت موتوس ay است. این دستگاه بدون درد، بدون تماس با پوست و یا استفاده از ژل های خنک کننده موهای زائد را از بین می برد. استفاده از این دستگاه برای تمام طیفهای رنگ پوست موثر است.

موتوس ay موهای ضخیم و تیره تا موهای کرکی و خیلی روشن را با سرعت بالایی حذف می کند. استفاده از این لیزر علاوه بر رفع دائمی موهای زائد، باعث جوانسازی واژن نیز می شود.

لیزر موهای زائد بدون درد

شما هم برای انجام انواع عمل های زیبایی واژن بدون جراحی، می توانید به مطب خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان مراجعه کنید. جهت رزرو نوبت یا مشاوره برای عمل های زیبایی با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید یا در واتساپ به شماره ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵ پیام دهید.

جراحی های زیبایی واژن

روشهای زیبایی واژن بدون جراحی معمولا در مواردی استفاده می شوند که شدت عارضه کم یا متوسط باشد. اما در مواردی که شدت عارضه زیاد است، این روش ها جوابگو نیستند و چاره ای جز استفاده از روشهای تهاجمی زیر نیست:

عمل تنگ کردن واژن

درجات گشادی واژن اگر زیاد باشد، به جای تنگ کردن واژن با آراف، از روشهای جراحی مثل تنگ کردن واژن با نخ باید استفاده شود. اگر این روش هم برای فرد مناسب نباشد، دیگر چاره ای جز انجام عمل واژینوپلاستی یا عمل پرینورافی نیست. با انجام این جراحی ها، قسمتهای اضافی دیواره واژن برداشته شده یا در پشت دیواره واژن، به هم وصل و بخیه زده می شوند.

لابیاپلاستی ماژور

تزریق ژل به واژن یک روش کاملا غیر تهاجمی برای حجم دهی و رفع چروک لابیاهای ماژور است. اگر چروکها زیاد باشند، از تزریق چربی به واژن که کمی تهاجمی است، استفاده می شود. اما گاهی حتی تزریق چربی نمی تواند فرم لابیا ماژور را بهبود دهد. به همین دلیل باید پوست اضافی لابیاها را با جراحی لابیاپلاستی ماژور برداشت تا فرم لابیاها زیبا شود.

عمل زیبایی واژن

اگر لابیا مینورها خیلی بزرگ و افتاده باشند و با پلاسما پلکسر واژن نتوان اندازه آنها را کوچک کرد، چاره ای جز عمل زیبایی واژن نیست. این جراحی را با لیزر و یا تیغ جراحی انجام می دهند. لابیاپلاستی با لیزر، برشهای ظریفتری در مقایسه با تیغ جراحی دارد و دوره نقاهت آن نیز کوتاه تر است.

به همین دلیل اغلب در ایران از لابیاپلاستی با لیزر برای خوش فرم شدن و کوچک کردن لابیا مینور استفاده می شود. همچنین لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا تاچ درد و خونریزی کمتری به همراه دارد. به علاوه جای بخیه های عمل لابیاپلاستی بعد از جراحی کاملا از بین می رود.

عمل زیبایی واژن

هودکتومی یا عمل زیبایی کلیتوریس

زنانی که کلاهک کلیتوریس آنها بسیار بزرگ شده و روی کلیتوریس را پوشانده است برای بهبود ارگاسم و زیبایی واژن مجبور به انجام عمل زیبایی کلیتوریس هستند. برای عمل هودکتومی، جراح کلاهک را برش داده و لبه های آن را بر می گرداند تا کلیتوریس از زیر کلاهک بیرون بیاید. لبه های برگردانده شده ی کلاهک با بخیه های جذبی، بخیه زده می شود. بعد از بهبودی، جای بخیه ها کاملا از بین می رود.

سخن پایانی درباره عملهای زیبایی زنان

عمل های زیبایی زنانه به دو روش بدون جراحی و با جراحی انجام می شوند. هر یک از این روشها کاربردهای خاص خود را دارند. زمانی که شدت عارضه زیاد نباشد، می توان با استفاده از دستگاه لیزر مونالیزا، آر اف واژینال، پلاسما پلکسر و … سریع و بدون دردسر عمل زیبایی زنانه را انجام داد.

اما این روشها در مواردی که مثلا شدت افتادگی لابیاها یا درجه گشادی واژن بالاست، چندان تاثیری ندارند و چاره ای جز جراحی نیست. باید توجه داشته باشید که انتخاب نوع جراحی با بیمار نیست. متخصص زنان بر اساس تجربه خود از عملهای زیبایی زنانه قبلی و با معاینه بیمار می تواند تشخیص دهد از چه روشی برای زیبایی واژن استفاده کند.

در صورتی که سوالی درباره روشهای زیبایی واژن بدون جراحی دارید، می توانید از طریق بخش نظرات همین مقاله، سوالات خود را با ما در میان بگذارید. 

۴.۶/۵ - (۴۷ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *