لابیاپلاستی ماژور(لابیا ماژور پلاستی) چیست؟

لابیاپلاستی-ماژور

لابیاپلاستی ماژور روی لبه های بزرگ و بیرونی واژن انجام می شود. این جراحی برای رفع افتادگی و شلی خیلی زیاد پوست واژن و بهبود ظاهر لابیاها انجام می شود.

ما در این مقاله به این موضوع خواهیم پرداخت که عمل لابیاپلاستی ماژور چیست و چطور انجام می شود. برای دسترسی راحت به مطالب این مقاله پیشنهاد می کنیم از فهرست زیر استفاده کنید.

لابیا ماژور چیست؟

لابیا ماژورها بخش بیرونی هستند که از استخوان شرمگاهی شروع شده و تا ناحیه پرینه ادامه پیدا می کنند. مهبل (مدخل واژن) از ساختارهای بیرونی و درونی واژن مثل لابیا مینور، مدخل واژن، کلیتوریس و واژن محافظت می کند.

اندازه طبیعی لابیا ماژور

اندازه استاندارد و خاصی برای لابیا ماژور وجود ندارد. در واقع اندازه لابیا ماژور تحت تاثیر مواردی مثل ژنتیک، سن، بارداری و تغییرات هورمونی قرار دارد. لابیا ماژور در طول زندگی زنان در حال رشد کردن و بزرگ شدن است. اما رشد خیلی سریع لابیاها در دوران بلوغ دختران و به دنبال تغییرات هورمونی اتفاق می افتد و کاملا طبیعی است.

اندازه طبیعی لابیا ماژور

لابیا ماژور بزرگ

در بعضی از خانم ها لابیا ماژور از حد طبیعی بزرگتر بوده و چین و چروک و حالت افتادگی دارد. لابیا ماژور بزرگ علاوه بر ظاهر ناخوشایندی که دارد، روی کاهش اعتماد به نفس خانم ها بسیار تاثیرگذار است و باعث می شود میل جنسی آنها به دلیل خجالتی که از ظاهر واژن خود دارند، کم شود. به همین علت است که این بانوان عمل لابیاماژور پلاستی را انجام می دهند.

علت بزرگ شدن لابیا ماژور

علت نامتقارن بودن لبه های واژن و بزرگ بودن آن می تواند ارثی یا ژنتیکی باشد. اما موارد زیر که در طول زندگی خانم ها رخ می دهد، می تواند علت بزرگ شدن لابیا ماژور و افتادگی آن باشد:

 • بالا رفتن سن (معمولا بعد از ۴۰ سالگی اتفاق می افتد)
 • یائسگی
 • تغییرات هورمونی ناشی از بلوغ، برخی بیماری ها، شیردهی، حاملگی و …
 • زایمان طبیعی متعدد
 • کاهش وزن زیاد در افراد چاق
 • چاقی مفرط
 • مصرف دخانیات

خانم هایی که لابیا ماژور بزرگ دارند، می توانند برای کوچک کردن لابیا ماژور و رفع افتادگی آن جراحی لابیاپلاستی را انجام دهند.

لابیاپلاستی ماژور چیست؟

تزریق فیلرهای تزریق چربی یا تزریق ژل برای رفع چروک یا افتادگی لابیا ماژور یک درمان دائمی نیست و اگر افتادگی شدید باشد این روشها موثر نیستند.

به همین دلیل برای کوچک کردن لابیاماژورهای خیلی شل و آویزان که چین و چروک زیادی دارند، عمل لابیا ماژور پلاستی انجام می شود. این جراحی یک روش درمانی دائمی برای رفع افتادگی و بزرگ بودن لابیا ماژورها است.

لابیاپلاستی ماژور

نحوه انجام عمل لابیاماژور پلاستی

عمل لابیاماژور پلاستی تحت بیحسی موضعی در اتاق عمل انجام می شود. در این جراحی، قسمت های اضافی لابیا ماژور برداشته می شود تا چروکها برطرف شوند. سپس قسمت های باقی مانده بخیه می خورند. بخیه های این جراحی قابل جذب هستند و نیازی به کشیدن ندارند.

اگر جراح مهارت لازم را داشته باشد و از نخ با کیفیت استفاده کند، به هیچ عنوان جای بخیه ها باقی نمی ماند.بعد از عمل نیازی به بستری شدن نیست و می توایند به خانه برگردید. مدت زمان جراحی یک ساعت است و اگر عمل های زیبایی دیگری هم همزمان با آن انجام شود، مدت زمان جراحی بیشتر می شود.

در صورتی که مایل به انجام جراحی لابیوپلاستی ماژور هستید، شما نیز می توانید از مهارت خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان و زایمان در این زمینه برخوردار شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این مورد و رزرو وقت قبلی می توانید با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

مزایای عمل لابیاماژور پلاستی

علاوه بر اینکه با عمل لابیاماژور پلاستی می توانید ظاهر لابیا ماژورها را زیبا کنید و چروکهای آن را بردارید، با انجام این عمل زیبایی از مزایای زیر نیز بهره مند می شود:

 • سفت شدن پوست لابیاها
 • رفع تیرگی واژن به دلیل حذف چین و چروکهای آن
 • افزایش میل جنسی به خاطر افزایش اعتماد به نفس خانم ها
 • بهبود روابط زناشویی

به علاوه خانم هایی که به خاطر بزرگ بودن لابیا ماژور هر لباسی نمی توانستند بپوشند، بعد از این عمل با احساس راحتی و بدون ایجاد برجستگی در ناحیه تناسلی می توانند لباسهای دلخواه خود را بپوشند.

مزایای عمل لابیاماژور پلاستی

دوره نقاهت لابیاماژور پلاستی

دوران نقاهت بعد از این جراحی ۵ روز تا یک هفته است و باید حتما بعد از عمل به مدت دو روز در منزل استراحت مطلق کنید. بعد از حدود یک هفته می توانید به کارهای عادیتان مشغول شوید ولی همچنان باید مراقبتهای بعد از جراحی را رعایت کنید.

بیشتر بخوانید: لیفت لابیاماژور با نخ

مراقبتهای بعد از عمل لابیاماژور پلاستی

مراقبتهای بعد از لابیوماژور پلاستی شبیه مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستی است. خانم هایی که عمل لابیاپلاستی ماژور را انجام می دهند، باید به نکات زیر توجه کنند:

 • تا زمان بهبودی لباس های تنگ و چسبان نپوشید.
 • اگر بعد از عمل احساس درد داشتید، می توانید از قرصهای مسکن یا کمپرس یخ استفاده کنید.
 • داروهای آنتی بیوتیک، پمادهای ترمیمی و هر دارویی که برایتان تجویز را طبق دستور پزشک مصرف کنید.
 • محل بخیه ها را باید خشک و تمیز نگه دارند و بهداشت را رعایت کنید.
 • تا زمان بهبود کامل زخم لابیاها از رفتن به استخر، یا ماندن در وان یا جکوزی اجتناب کنید.
 • از ۷۲ ساعت بعد از عمل می توانید یک دوش سرپایی با آب ولرم بگیرید.
 • ۴ تا ۶ هفته بعد از عمل نباید رابطه جنسی داشته باشید یا ورزشها و کارهای سنگین انجام دهید.

مراقبتهای-بعد-از-لابیاماژور-پلاستی

هزینه عمل لابیاماژور پلاستی در تهران

هزینه جراحی لابیاپلاستی ماژور در تهران به فاکتورهای زیر بستگی دارد:

تجربه جراح لابیاپلاستی

نوع کلینیک جراحی

نوع و برند نخ بیخه و تعداد بخیه ها

هزینه های جراحی و اتاق عمل (لباس، دکتر بیهوشی و …)

انجام عملهای همزمان با لابیاپلاستی ماژور مثل تنگ کردن واژن، تزریق چربی به واژن، پرینه پلایستی، پرینورافی و …

در صورتی که مایل به انجام جراحی لابیوپلاستی ماژور هستید، شما نیز می توانید از مهارت خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان و زایمان در این زمینه برخوردار شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه عمل لابیوماژور پلاستی و رزرو نوبت می توانید با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

سوالات پر تکرار درباره جراحی لابیا ماژور در تهران

سوالات زیر در مورد لابیا ماژور پلاستی مکرر پرسیده می شوند. در ادامه این سوالات به همراه پاسخ آن آمده است:

۱- من ساکن تهران نیستم، میتوانم بعد از عمل به شهرم برگردم؟

برای جلوگیری از باز شدن بخیه ها تا ۲۴ ساعت بعد از عمل باید تهران بمانید. در این صورت اگر احتمالا با مشکلی مثلا باز شدن بخیه ها مواجه شوید، می توانید به پزشک خود یا مراکز درمانی مراجعه کنید.

۲- دختران مجرد و باکره هم می توانند این جراحی را انجام دهند؟

بله این جراحی برای دختران نیز انجام می شود. این عمل روی قسمت بیرونی واژن انجام می گیرد و آسیبی به پرده بکارت وارد نمی شود.

۳- لابیاپلاستی ماژور را بعد از زایمان انجام دهیم بهتر است یا قبل از آن؟

اگر این جراحی را بعد از ۱۸ سالگی انجام دهید، بارداری یا زایمان طبیعی باعث تغییر نتیجه جراحی تان نمی شود. البته تورم لابیا ماژور در دوران بارداری تا شیردهی طبیعی است و به خاطر تغییرات هورمونی اتفاق می افتد و بعد از بازگشت به تعادل هورمونی از بین می رود.

۴- کسانی که عمل لابیاپلاستی ماژور انجام می دهند، باید زایمان طبیعی داشته باشند یا سزارین؟

هیچ محدودیتی نیست. هم می توانید زایمان طبیعی داشته باشید هم بسته به شرایط تان زایمان سزارین انجام دهید. هیچ یک از این زایمان ها روی نتیجه عمل تاثیری ندارد.

در صورتی که سوال دیگری در مورد لابیاپلاستی ماژور دارید، می توانید در بخش نظرات زیر این مقاله سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

۴.۸/۵ - (۵۰ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۶ دیدگاه ها
 • سلام، آيا لبياماژورپلاستى با ليزر هم قابل انجام هست؟ و اگر هست كدام روش نتيجه بهترى دارد؟جراحى كلاسيك يا ليزر؟

  • سلام. بله با لیزر انجام میشه منتها اگر چین و چروکها از یه حدی بیشتر باشه که با لیزر نتیجه ش خوب نباشه مجبوریم لابیاپلاستیرو با جراحی انجام بدیم. نتیجه هر دو روش اگر جراح لابیاپلاستی ماهر و با تجربه باشه به یک اندازه رضایت بخشه.

  • سلام. اگر جراحتون توصیه کردند که حدود ۲ ماه نزدیکی نکنید، باید رعایت می کردید. چون نزدیکی پیش از موعدی که جراح گفتند، میتونه باعث عفونت یا مشکلات دیگه بشه. تا پایان دوره نقاهت دیگه نزدیکی نداشته باشید و اگر دچار درد، ترشحات عفونی یا خونریزی شدین حتما به جراح تون سریع مراجعه کنید.

  • اگر بخیه ها درست زده بشه، مراقبتهای بعد از عمل رو دقیق انجام بدین و پوست خوش زخمی داشته باشید معمولا جای بخیه ها نمیمونه. اما اگر پوست کلوئیدسازی دارید یا مشکلی در ترمیم سریع پوست دارید، این موارد ریسک موندن جای بخیه ها رو بیشتر میکنه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *