لیفت لابیا ماژور با نخ: مزایا – عوارض – هزینه

لیفت-لابیاماژور-با-نخ.

لابیاهای بیرونی واژن در بعضی از خانم ها ممکن است دچار شلی و افتادگی شده و پوست آن چروک شود. ظاهر چروکیده واژن و تیرگی آن باعث نارضایتی خانم ها از فرم واژن می شود. بسیاری از این خانم ها به خاطر ظاهر واژن شان موقع نزدیکی احساس شرم و خجالت دارند.
به همین علت برای برگرداندن شکل طبیعی لابیا ماژور به متخصص زنان مراجعه می کنند. با توجه به میزان چروکیدگی واژن می توان از روشهای مختلفی برای جوانسازی آن استفاده کرد. ما در این مقاله قصد داریم شما را با یک روش بسیار موثر و بدون جراحی برای درمان چروک لابیا ماژور آشنا کنیم. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

علت چروک شدن لابیا ماژور

به گفته خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان و زیبایی زنان، افزایش سن و از بین رفتن چربی لابیاها (لیپو آتروفی) مهمترین علت کوچک شدن لابیا ماژور و ایجاد چین و چروک های آن است. موارد زیر باعث کاهش چربی لابیاها شده و علت چروک و شل شدگی لابیا ماژور هستند:

 • اضافه وزن و چاقی
 • کاهش ناگهانی وزن
 • تغییرات هورمونی
 • دوره های کاهش و افزایش وزن پشت سر هم

به علاوه، برخی بیماریها یا مصرف برخی داروها هم می تواند باعث کاهش ذخیره چربی بدن و چروکیدگی لابیاها شود.

درمان چروک لابیا ماژور بدون جراحی

یکی از روش های درمان چروک لابیا ماژور استفاده از نخ های مخصوص لیفت واژن است که با نخ های لیفت صورت کاملا فرق دارند. نخ های مخصوص لیفت واژن، خاردار هستند و برای رفع چروکهای لابیا، کلاژن سازی را داخل بافت لابیاماژور تحریک می کنند. زمانی از این روش برای رفع افتادگی لابیاماژورها استفاده می شود که:

 • فرد تمایلی به انجام عمل لابیاماژور پلاستی ندارد
 • چروک لابیاها زیاد نیستند
 • شلی لابیاها زیاد نیست و فقط در حد چروک است
 • لابیاماژور پوست اضافی نداشته باشند

اگر شلی لابیا زیاد باشد و حالت افتاده و آویزان به خود بگیرد، مجبور به عمل لابیاماژور پلاستی هستند. تزریق چربی به واژن و تزریق ژل به واژن هم از دیگر روشهای رفع چروک لابیاماژور هستند که در مقالات دیگر کاملا به آنها پرداخته ایم.

برای جوانسازی لابیا ماژور با جراحی یا بدون جراحی در تهران، شما هم می توانید از مهارت و تجربه خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان و زایمان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

مزایای رفع افتادگی لابیاماژور با نخ

لیفت با نخ لابیاماژور یک عمل سرپایی و کم تهاجم است که در مطب متخصص زنان هم می توانید آنرا انجام دهید. این عمل زیبایی بدون درد بوده و با بیحسی موضعی انجام می شود. از دیگر مزایای این روش جوانسازی واژن عبارت است از:

مزایای لیفت لابیا ماژور با نخ

 • مراقبت خاصی ندارد
 • دوره ریکاوری آن سریعتر از عمل لابیاپلاستی ماژور است
 • رفع آتروفی و چروک لابیاماژورها
 • مشاهده نتیجه عمل بلافاصله بعد از لیفت لابیاها
 • تحریک کلاژن سازی در لابیاها در دراز مدت
 • بدون نیاز به بستری شدن
 • کمی روشن تر شدن لابیاها
 • زیبایی واژن و افزایش اعتماد بنفس خانم ها
 • بهبود رابطه جنسی زوجین

همچنین ماندگاری نخ های لیفت لابیاماژور زیاد است و بعد از مدتی نخ ها خودبخود جذب بافت واژن می شوند. نخ های به کار رفته در این جراحی بعد از عمل مشخص نیستند و ظاهر بدی به واژن نمی دهند.

مراقبتهای بعد از لیفت با نخ لابیا ماژور

عمل لیفت با نخ لابیا ماژور یک عمل سبک وکم تهاجم است که به مراقبت های زیادی بعد ازعمل نیاز ندارید. فقط کافی است آنتی بیوتیک های تجویز شده را به موقع مصرف کنید. همچنین برای جلوگیری از جابجا شدن نخ های لیفت نباید ۳ تا ۴ هفته بعد از عمل، رابطه جنسی داشته باشید یا ورزش کنید.

دوره نقاهت لیفت با نخ لابیاماژور چقدر است؟

بعد از لیفت لابیاماژور نیازی به بستری شدن ندارید و می توانید بلافاصله مرخص شوید. سه روز بعد از لیفت لابیاها با نخ می توانید به کارهای روزانه تان برگردید.

بیشتر بخوانید: عمل لابیاپلاستی با لیزر

لیفت لابیاماژورها چه عوارضی دارد؟

لیفت لابیاماژور با نخ یک عمل امن و بدون عارضه است. اما در ناحیه لیفت شده به طور عادی حدود یک هفته احساس درد خفیف، التهاب و کبودی دارید که با مصرف آنتی بیوتیک می توانید این عوارض را کاهش دهید. همچنین ممکن است با عدم رعایت مراقبتهای بعد از عمل، نخ های لیفت جابجا شوند و تقارن لابیا بهم بخورد.

در موارد نادری هم ممکن است فرد به نخ های لیفت حساسیت داشته باشد و با واکنش سیستم ایمنی بدن مواجه شود. در این صورت باید نخهای لیفت را خارج کنید.

ماندگاری لیفت با نخ لابیا ماژور چقدر است؟

برای لیفت لابیاماژور از نخ های مخصوصی استفاده می کنیم که دیر جذب هستند و ماندگاری بالایی دارند. در بیشتر افراد، ۳ سال یا بیشتر طول می کشد تا کاملا نخ ها جذب شوند. طی این مدت، نخها باعث ایجاد کشیدگی در پوست لابیا و لیفت آن به صورت عرضی می شوند.

زمانی که نخ های به کار رفته برای رفع افتادگی لابیاماژور کاملا جذب شدند، به خاطر فیبروزی که قبلا ایجاد کرده اند، همچنان تاثیر لیفتینگ شان باقی می ماند. بنابراین بعد از ۳ سال همچنان کشیدگی لابیاهای ماژور حفظ شده و لابیاها بعد از جذب نخ ها چروک نمی شوند.

هزینه لیفت با نخ لابیا ماژور در تهران

هزینه رفع افتادگی لابیاماژور با نخ متغیر است. تفاوت در هزینه ها به عوامل زیر بستگی دارد:

 • مقدار نخ بکار رفته برای لیفت
 • نوع نخ لیفتینگ
 • شدت و مقدار چروک لابیاها
 • نیاز به تزریق ژل یا چربی به واژن همزمان با لیفت لابیاماژور
 • مرغوبیت و برند نخ ها
 • برند ژل مورد نیاز برای تزریق
 • وسائل مصرفی برای عمل

به علاوه، چون لیفت لابیاماژور یک عمل زیبایی است، هزینه های آن تحت پوشش بیمه ها قرار نمی گیرد.

رفع افتادگی لابیاماژور با نخ

برای انجام لابیاپلاستی ماژور در تهران، شما هم می توانید از مهارت و تجربه خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان و زایمان در این زمینه بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو وقت قبلی می توانید با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

سوالات متداول درباره لیفت لابیا ماژور

خانم هایی که برای زیبایی واژن خود به مطب خانم دکتر ذاکرین مراجعه می کنند، اغلب درباره لیفت لابیاماژور با نخ سوالات زیر را از ایشان می پرسند:

از لیفت نخ می توان برای متقارن کردن لابیاماژورها هم استفاده کرد؟

بله. اگر لابیاهای دو طرف نامتقارن باشند، می توانیم عدم تقارن آنها را موقع لیفتینگ لابیاها با نخ اصلاح کنیم.

بعد از لیفت لابیاماژور می توانم زایمان طبیعی کنم؟

بله. مشکلی ندارد. اما ممکن است بخاطر فشار وزن جنین در بارداری یا تغییرات هورمونی، ظاهر لابیاها تغییر کند. البته در تمام بانوان این مورد رخ نمی دهد.

چه کسانی نمی توانند لیفت لابیاماژور با نخ را انجام دهند؟

انجام این عمل برای خانم هایی که باردارند یا عفونت های پوستی مثل زگیل تناسلی یا تبخال تناسلی فعال دارند، مناسب نیست.

اگر زگیل تناسلی داشته باشیم، کی می توانیم رفع افتادگی لابیاماژور با نخ را انجام دهیم؟

موقع لیفتینگ لابیاماژور نباید زگیل فعال روی این ناحیه داشته باشید. چون دستکاری آن باعث بیشتر شدن زگیل و پخش شدن آن می شود. شما می توانید دو هفته بعد از ناپدید شدن زگیل ها اقدام به لیفت لابیاماژور کنید.

لیفت با نخ لابیاماژور مثل لیفت صورت است؟

خیر. این دو عمل فرق دارند. نخهای لیفت صورت باعث کشیدگی پوست می شوند چون صورت دارای فاشیا است. اما لابیاماژور فاشیا ندارد و لیفت آن با نخ های کلاژن ساز انجام می شود که باعث از بین رفتن چروکها می شود.

لیفت با نخ لبیا ماژور چقدر طول می کشد و چند بار باید این عمل را انجام بدهم؟

لیفت لابیاماژور با نخ خیلی سریع انجام می شود و برای اغلب خانم ها حدود یک ربع وقت می گیرد. اگر نیاز به تزریق ژل یا چربی داشته باشید، مدت زمان لیفت لابیاماژور بیشتر می شود.

اگر شما هم سوالی درباره لیفت لابیاماژور با نخ دارید، می توانید در بخش نظرات این مقاله سوالات خود را بپرسید. 

۴.۹/۵ - (۴۵ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *