لابیا چیست؟ آشنایی با لابیا مینور و لابیا ماژور

لابیا-مینور-و-لابیا-ماژور

در این مقاله قصد داریم به طور کامل شما خواننده عزیز را با لبه های واژن (لابیا مینور و لابیا ماژور) آشنا کنیم. در ادامه برخی سوالات را در خصوص علت تغییر اندازه لابیا پاسخ می دهیم و سپس به عملهای زیبایی می پردازیم که معمولا خانمها برای داشتن واژنی زیباتر متقاضی آنها هستند. امیدواریم این مقاله مورد توجه شما قرار بگیرد. هر گونه سوالی داشتید می توانید در قسمت نظرات انتهای مقاله بپرسید. سوالات شما در اسرع وقت توسط شخص خانم دکتر ذاکرین پاسخ داده خواهند شد. جهت دسترسی به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر کمک بگیرید.

لابیا چیست؟

لابیا بخشی از دستگاه تناسلی زنان است و بخش اصلی قابل مشاهده دهانه واژن است. در زنان دو نوع لابیا وجود دارد: لابیا ماژور (یا لابیای بیرونی) که بزرگتر است و لابیا مینوا که لایه تا شده پوست بین لابیا ماژور است. لابیا در بردارنده و مسئول محافظت از کلیتوریس و دهانه واژن و مجرای پیشاب است. لابیا برگرفته از واژه ای لاتین به معنای لب است.

عکس لابیا

لابیا ماژور چیست؟

لابیا ماژور یا لابیای بیرونی دو لایه پوستی است که از تپه ونوس روی استخوان شرمگاهی تا ناحیه پرینه ادامه دارد. وظیفه آنها پوشش دهی و محافظت از ساختارهای حساس و داخلی مانند دهانه واژن، لابیا مینور و کلیتوریس است. اگر این ناحیه دچار چین و چروک و شلی و افتادگی باشد با عمل های زیبایی مثل عمل لابیاپلاستی ماژور و لیفت لابیاماژور با نخ درمان می شود.

عکس لابیا ماژور

لابیا مینور چیست؟

لابیا مینور یا لابیا داخلی، دو لایه پوست در هر سمت دهانه واژن است که بین لابیا ماژور قرار دارد. لابیا مینور از نظر رنگ و اندازه در بین افراد متفاوت، مختلف است. لابیا مینور از کلیتوریس به سمت پایین در هر دو طرف دهانه واژن کشیده شده است.

بیشتر بخوانید: کلیتوریس کجاست و چه وظیفه ای دارد

عکس لابیا مینور

اندازه طبیعی لابیا مینور چقدر است؟

به طور رسمی و علمی، اندازه مشخصی برای لبه های کوچک واژن ذکر نشده است. اندازه لابیاهای مینور بین انسانهای مختلف متفاوت است و این مورد، به سن، ژنتیک، مسائل هورمونی و بارداری های متعدد وابسته است.

با این حال از نظر پزشکی، چنانچه لابیاهای مینور باعث آزار و اذیت شخص حین انجام فعالیتهای ورزشی شود و یا با جلوگیری از خروج ترشحات واژن، موجب عفونتهای واژینال شود، غیرطبیعی محسوب می شود و باید فرد جهت انجام عمل لابیاپلاستی اقدام کند.

از نظر زیبایی هم تعریف خاصی برای اندازه طبیعی لابیامینور وجود ندارد با این حال بسیاری از خانمهایی که متقاضی عملهای زیبایی واژن هستند می خواهند با کوتاه کردن لبه های کوچک واژن، ظاهری زیباتر داشته باشند.

بیشتر بخوانید: چه کسانی نباید لابیاپلاستی انجام دهند

علت بزرگی لابیا مینور چیست؟

در پاسخ به این سوال که علت تغییر شکل لبه های واژن چیست باید گفت هنوز نمی توان گفت دقیقا چرا لبه های کوچک واژن بعد از بلوغ رشد می کنند. با این حال بررسی ها نشان می دهند که عوامل مختلفی بر بزرگی اندازه لابیا مینور تاثیرگذار هستند. مهمترین این عوامل عبارتند از:

عوامل ژنتیکی: برای مثال اندازه لابیا مینور در برخی از نژادها بزرگتر می شود و در برخی از نژادها رشد زیادی نخواهد کرد.

تغییرات هورمونی در بدن: میزان تغییرات هورمونی در بدن در اندازه لابیا مینور بسیار تاثیرگذار است. برای مثال در زنان باردار سایز لابیاها بزرگتر از حالت عادی خود می شود.

زایمانهای طبیعی متعدد: یکی از عواملی که موجب بزرگ شدن لبه های مینور می شود زایمانهای طبیعی متعدد است. منظور از “متعدد” داشتن زایمان های بالای سه یا چهار عدد است.

بالا رفتن سن: با بالارفتن سن لابیاهای مینور دچار افتادگی می شوند. این افتادگی لبه های کوچک واژن یکی از دلایل اصلی اقدام به عملهای زیبایی واژن در سنین حدود ۴۰ سال است. بد نیست بدانید که بعد از دوران یائسگی با کاهش تولید هورمونهای زنانه لابیاهای مینور شروع به کوچک شدن می کنند.

با توجه توضیحات فوق پیداست نمی توان دقیقا گفت علت بزرگ بودن لابیاهای مینور واژن چیست. برای برخی از خانمها بعد از بلوغ، علاوه بر بزرگ شدن لابیاهای مینور، با تیرگی و افتادگی آنها هم روبرو می شویم که موجب می شود خیلی از خانمها به عملهای زیبایی واژن مثل لابیاپلاستی علاثمند شوند. در ادامه به طور مختصر به عمل زیبایی لابیا می پردازیم.

آشنایی با عمل زیبایی لابیا

عمل زیبایی لابیا یا همان لابیاپلاستی یکی از پرطرفدارترین عملهای زیبایی بین خانمهاست. شما می توانید در مقاله مزایای عمل لابیاپلاستی بیشتر با فواید این عمل آشنا شوید. در این عمل پزشک با کوتاه کردن لابیا مینور باعث زیباتر شدن آلت تناسلی خانم می شوند. چنانچه شما هم از تیرگی یا افتادگی لبه های کوچک واژن خود ناراضی هستید، این عمل می تواند این عمل هم اکنون یکی از پرطرفدارترین عملهای زیبایی در جهان به شمار می آید و روز به روز به متقاضیان آن افزوده می شود.

از مهمترین فواید عمل زیبایی لابیا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • جوان سازی بافت واژن (بیشتر بخوانید: جوانسازی واژن با لیزر)
 • داشتن اندام تناسلی زیباتر
 • افزایش اعتماد به نفس در روابط جنسی
 • افزایش لذت در روابط جنسی
 • جلوگیری از سایش و درد لبه‌های واژن هنگام فعالیتهای ورزشی

در حال حاضر یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنیکهای کاهش سایز لابیاها، انجام لابیاپلاستی با لیزر است. چنانچه تمایل دارید در مورد عمل زیبایی واژن بیشتر بدانید پیشنهاد می کنم اینجا را کلیک کنید.

عمل زیبایی لابیا

جراحی لابیاپلاستی یک گزینه خوب درمانی برای این دسته است. در صورتیکه شما هم از سایز لابیاهای واژن خود ناراضی هستید می‌توانید با مراجعه به خانم دکتر ذاکرین و انجام عمل لابیاپلاستی، به واژنی زیبا و جذاب دست پیدا کنید. جهت تعیین وقت ویزیت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمائید.

آشنایی با پروتز واژن

لابیا ماژور قسمت اعظم بیرونی آلت تناسلی خانمها را تشکیل می دهد. این قسمت از بدن مثل بقیه اعضای بدن با بالارفتن سن دستخوش تغییراتی می شود که امروزه با توجه به پیشرفت علم پزشکی در زمینه عملهای زیبایی زنان، می توان اینگونه مشکلات را حل کرد. لابیای ماژور با افزایش سن فرد، زایمان های طبیعی، کاهش چربی بدن و تغییرات هورمونی ادچار تغییراتی از جمله پیری پوست، افتادگی پوست، شل شدگی پوست، لاغر و چروک شدن پوست می شود. تمام این موارد موجب می شوند که زیبایی لابیای ماژور و اندام تناسلی خانم کمتر شود و با تحت تاثیر قرار دادن رابطه جنسی فرد، موجب کاهش اعتماد به نفس و لذت کمتر از رابطه جنسی شود.

تزریق ژل به واژن

یکی از عمل هایی زیبایی که در حوزه جراحی زیبایی زنان انجام می شود، عمل پروتز واژن است. در این عمل پزشک با استفاده از تزریق چربی به واژن یا تزریق ژل به واژن باعث طراوت و بزرگ شدن لابیا ماژور می شود. تزریق ژل و چربی در لابیا ماژور باعث از بین رفتن افتادگی پوست و در نتیجه جوانسازی واژن می شود.

بیشتر بخوانید: یک جراح زیبایی زنان خوب چه ویژگیهایی باید داشته باشد

از آنجایی که عمل پروتز واژن هیچگونه عوارضی ندارد و فرد بعد از انجام عمل می تواند بدون نیاز به هیچ استراحتی به خانه برود و فعالیتهای روزانه خود را از سر بگیرد، این عمل، به یک عمل پرطرفدار بین خانمها تبدیل شده است.

چنانچه شما هم نیاز به تزریق ژل به لبه های واژن خود دارید می توانید با مطب دکتر ذاکرین تماس بگیرید. قبل از انجام عمل، خانم دکتر طی یک جلسه معاینه، وضعیت لابیاهای شما را بررسی کرده و در مورد عمل و آمادگی های قبل از آن با شما صحبت می کنند. شما همچنین می توانید در این جلسه، عکسهایی از عمل های قبلی انجام شده در کلینیک ما را مشاهده کرده و نتایج شگفت انگیز عمل های زیبایی را با چشم خودتان ببینید. پیشنهاد می کنیم جهت دریافت اطلاعات بیشتر و تعیین وقت ویزیت با شماره تلفن ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمایید.

آشنایی با روشن سازی واژن

یکی از عملهای زیبایی که بر روی ناحیه لابیا ماژور انجام می شود، رفع تیرگی از این قسمت از بدن توسط لیزرمونالیزاتاچ است. واژن خانمها معمولا بعد از بلوغ به دلایل مختلفی تیره می شود. مهمترین عوامل تیرگی واژن عبارتند از:

با استفاده از دستگاه لیزر مونالیزا می توان طی سه جلسه عمل روشن سازی واژن را انجام داد. نتایج استفاده از لیزر برای روشن سازی واژن بسیار قابل قبول بوده و شما پس از جلسه اول تغییرات را حس خواهید کرد. معمولا فاصله بین جلسات، یک ماه تا دو ماه است و خوبی استفاده از لیزر برای روشن سازی واژن، ماندگاری بالای این روش است.

لیزر مونالیزا تاچ

مقاله مرتبط: آشنایی با دستگاه لیزر مونالیزاتاچ

اگر در مورد این مقاله سوال یا ابهامی دارید در بخش کامنتهای زیر همین مقاله با ما در میان بگذارید.

۴.۷/۵ - (۴۶ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۱۸۸ دیدگاه ها
 • سلام. خانم دکتر جراحی لابیاپلاستی و اصلاح پوشش کلیتوریس در مطب انجام میشه یا بیمارستان؟ و اینکه آیا دخترباکره احتیاجی هست که برگه صحت سلامت پرده بکارتشو قبل جراحی بگیره یا نیازی نیست؟

  • سلام عزیزم. هم در مطب انجام میشه و هم در بیمارستان که بستگی به شرایط جراحی و میزان ناهنجاری و یا انتخاب مراجعه کننده داره. نه نیازی به برگه صحت سلامت پرده بکارت نیست.

 • سلام برای قسمت لابیای ماژور اگه پوست شل باشه امکان کشیدن پوست علاوه بر تزریق ژل هم وجود داره؟ یا هر عملی که به درمان شل بودن پوست کمک کنه

  • سلام بله عزیزم. اگر مقدار شل بودن پوست کم باشه میشه با تزریق ژل یا تزریق چربی به واژن، فرم زیبا و قابل قبولی بهش داد. اگر هم میزان شل شدگی لابیا ماژور زیاد باشه از لابیاپلاستی ماژور استفاده می کنیم که یه عمل زیبایی روی لابیای بزرگتره.

 • سلام ایا کوچک بودن مادرزادیه لابیاها باعث نازای است و‌بخاطر مشکلات هورمونی است ؟ چون برای من خیلی کوچیکه و دکتر زنان ک معاینه کرد گفت قبلا عمل زیبایی کردین گفتم نه از اول همین بوده نداشتمشون

  • سلام حساسیت به نوار یا لباس زیر یا قارچ واژن میتونه باعث این مشکل بشه. امکان کیستهای واژن هم هست. بهرحال لازمه متخصص زنان معاینه تون کنند تا علتش مشخص بشه.

  • سلام مشکلی که ایجاد نمیکنه اما اگر احساس ناراحتی در هنگام رابطه داری یا پوشیدن لباس های تنگ براتون دشواره میتونید عمل لابیاپلاستی کنید.

 • با سلام و احترام خانم دکتر جان من در هفته پانزده بارداری هستم از هفته هشتم بارداری لابیای کوچک سمت چپم احساس سوزش و التهاب و ورم داشتم و وقتی به پزشک مراجعه کردم گفتند احتمالا قارچ است به مدت بیست روز کلوتریمازول به صورت پماد چهارده شب و شیاف بیست شب استفاده کردم اما بهبودی حاصل نشد و همچنان این حالت را دارم ممکن است بیماری ولوودنیا باشد و در این صورت چکار باید بکنم. متشکرم

  • سلام. نه عزیزم بعیده. مخصوصا که تشخیص پزشک هم همین قارچ بوده. معمولا در دوره بارداری احتمال بروز بیماریهایی مثل عفونتهای واژینال یا قارچ بالاتر میره و من هم فکر میکنم مشکل، قارچی باشه. می تونین مجددا با مراجعه به پزشک داروهای قویتری دریافت کنید.

 • سلام خانم دکتر جان سوالی در رابطه با سوزش و تورم لابیای مینور از شما نمودم پاسخ ندادید ممنون می شوم پاسخ بفرمایید.

 • سلام دکتر ببخشید من مجرد هستم و تا حالا رابطه هم نداشتم…ولی لابیای کوچیک سمت راستم بزرگ شده و چند روزه خیلی ورم کرده و رو قسمت کلیتوریس که یه منافذی بود برای دفع یه سری ترشحات اونا کامل بسته شده ایا درمان داره یا نه

  • سلام. نیازه به متخصص مراجعه کنید. احتمالا دچار عفونت و کیست واژن شدین که با دارو قابل درمانه.

 • دختر ۶ ساله دارم در ۶ ماهگی چسبندگی لابیا داشته و با کمک کرم از بین رفت.الان دوباره این مشکل وجود دارد.پیگیری کنم یا بعدا در دوران بلوغ باز میشود ؟ اگر چسبندکی داشته باشد دوران بلوغ دوباره مشکل پیش می اید.و اگر برای بار دوم چسبندگی برگشت چه؟

 • سلام خانوم دکتر خسته نباشید من یمدت به ژیلت خیلی حساسیت پیداکردم و انقدر میخاری که لابیا مینور هام رو میخاستم از خوارش زیاد با چاقو ببرم برای همین چون خوارش و سوزش زیادی داشتم انقدر که میخوارندم چروک شده و حالت اویزونی گرفتن.خواستم بدونم که حتما باید چربی تزریق کنم؟؟؟یا بالیفت حل میشه؟؟؟

  • سلام. عزیزم به لابیای مینور تزریق چربی نداریم. اول باید علت خارش و حساسیت مشخص و رفع شه. برای اصلاح فرم و ظاهر لابیای مینور میتونین عمل لابیاپلاستی انجام بدین.

 • سلام خواهش میکنم کمکم کنید ..۲۰سالمه من بعد از یک دوره ی قاعدگیم به مدت یکسال هست که درون لابیای سمت چپم احساس برآمدگی میکنم به اندازه ۳یا۴میل ، وسط اون سوراخ شده چند ماه پیش به پزشک مراجعه کردم گفتن که بعد از چند هفته بهبود پیدا میکنم اما هنوز خبری از خوب شدنش نیست چیکار کنم !! یعنی ممکنه تومور باشه ؟

  • سلام. نه عزیزم احتمال تومور که نیست اما برای بررسی دقیق تر نیازه معاینه تون کنم. اینجوری نمیتونم نظر بدم.

 • سلام من ی سوال داشتم اما درمورد لابیا و عمل های لابیا نیست????می خواستم بدونم ک ایا خودارضایی باعث پاره شدن پرده بکارت میشه یا ن؟؟؟؟؟ممنون میشم جواب بدین

 • سلام لابیا مینور من خیلی خیلی کوچیکه و این ناحیه اصلا برای من حس لذت نداره همه راهیم امتحان کردم من الان نامزدم ولی باکره میترسم ازدواج کنم و اصلا هیچ حسی نداشته باشم،مشکل چیه راهش چیه؟

  • سلام. عزیزم لابیا مینور فاقد عصبهای جنسی هست و اصلا قرار نیست با لمس یا تحریکش لذت جنسی داشته باشید.

 • سلام دکتر من مجرد هستم و تاحالا رابطه ام نداشتم ولی لابیاهای کوچیکم چروکیده و افتاده و بزرگ اند. ایا این به معنی وجود مشکلیه؟

  • سلام. مشکل خاصی که نه ایجاد نمی کنند مگر در هنگام پوشیدن لباس ها تنگ شاید اندکی نمایان باشند. برای کوچیک تر کردن لابیا ها و همچنین داشتن ظاهر بهتر میشه عمل لابیاپلاستی رو انجام داد.

 • سلام من ۲۰ سالمه ومجرد هستم اما لامبیا ماژورم خیلی خارش داره اما شوزش خاصی ندارم علتش چی میتونه باشه ایا عفونت واژن دارم ؟

  • سلام خیر. این عمل در ناحیه بیرونی واژن انجام میشه و حتی ظاهر بهتر لابیاها باعث بالا رفتن اعتماد به نفس خانم ها و همچنین افزایش میل جنسی در هر دو طرف میشه. برای اطلاع از هزینه ها با مطب تماس بگیرید.

 • سلام خانم دکتر من یه سوالی داشتم لابیا سمت چپم بزرگه در حالی که سمت راستم اینطور نیست و از لحاظ زیبایی خیلی نگرانم و همش احساس زشتی میکنم چندسالیم هست که در سمت چپ بدنم یعنی رحمم احساس درد میکنم گاهی یا در آلت تناسلیم درد احساس میکنم گاهی هم انقدر درد سمت چپ بدنم زیاد میشه که نمیتونم راه برم البته الان بهتر شده ولی باید چیکار کنم ممکنه مشکلی باشه یا نه و از لحاظ ظاهری چه اتفاقی میفته؟ خودارضایی باعث بزرگ شدن لابیا میشه؟

  • سلام درد سمت چپ بدن شما ربطی به لابیا نداره. بهتره حتما یک سونوگرافی از قسمت شکم بدین. برای بهتر شدن ظاهر لابیاها هم عمل لابیاپلاستی توصیه میشه که عوارضی نداره و کاملا به صورت سرپایی هست. خودارضایی هم باعث بزرگ شدن لابیاها نمیشه.

 • سلام خانم دکتر ایا چین و چروک و افتادگی و عدم قرینه لابیای ماژور هم جراحی میشه ؟ اگر که بله هزینه ش چقدره

  • سلام بله در واقع عمل لابیاپلاستی ماژور باید انجام بشه. برای اطلاع از هزینه ها با مطب تماس بگیرید.

 • سلام خانم دکتر میخواستم بدونم لیزر کردن واژن برای سفید شدن تو دراز مدت ایجاد لک یا حساسیت های پوستی نمیکنه؟

  • سلام خیر. لیزر مورد استفاده برای روشن سازی خودش نوعی لیزر درمانی هست به همین دلیل عوارض این چنینی نداره.

 • سلام دختری ۱۵ ساله هستم من به لابیا که دقت میکنم حالت یه گوشت که انگار از وسط بریدیش ولی اگه بیشتر دقت کنم از پایین ادامه داره و حالت چین داره وسطش آیا طبیعیه؟یا با بزرگ شدنم اونم خوب میشه؟????????

  • سلام عزیزم همه شکلهای واژن طبیعی محسوب میشن. اما از نظر زیبایی اگر ایستاده باشید و لبه های کوچک از بین لبه های بزرگ بیرون زده باشه، حالت دفرمه محسوب میشه که می تونید برای رفع دفرمگی عمل زیبایی واژن انجام بدین.

 • سلام بیرون بودن واژن واسه من خیلی خجالت آوره و حس میکنم زشته طوری که دوست ندارم رابطه جنسی داشته باشم ب نظر شما این مدل از شکل واژن طبیعیه؟

  • سلام عزیزم. برای از بین بردن این حالت بهترین گزینه انجام لابیاپلاستی هست. توصیه می کنم در این مورد مقاله مزایا و فواید لابیاپلاستی رو در همین سایت بخونید.

 • سلام خانوم دکتر من دختر ۲۶ ساله هستم، و لابیاهام خیلی بزرگ و تیره هست مخصوصا سمت چپ، من برای لابیاپلاستی رفتم دکتر، اما دکتر به من گفتن که پرده بکارتت حلقوی هستش و بهتره بعد از ازذواج عمل لابیا انجام بدم، و اینک قبل از ازدواج گواهی تست بکارت بگیرم، چون فرهنگ ما خیلی محدوده، نظر شما چیه؟ ایا من انجام بدم یا ته چون خیلی بذ فرم هستن

  • سلام عزیزم. مشکلی نیست و میتونید قبل از ازدواج عمل لابیاپلاستی انجام بدین. این عمل مشکلی برای بکارت ایجاد نمیکنه.

 • من باکره هستم اما به دلیل وسواس و چک کرد و شستوشو مداوم واژنم ، شکل تپل گرفته و لابیا هام بزرگ شده و کلیتورس هم همین طور و شکل خوبی نگرفته _ آیا میتونم این عمل رد انجام بدم تا وقتی باکره هستم ؟ و قبل ازدواج بهتره عمل کنم یا بعدش چون الان با فردی نامزد هستم و تا ۳ ماه دیگر عقد میکنیم

  • سلام. عزیزم مشکلی نیست و شما می تونید در دوران مجردی یا در دوران عقد عمل زیبایی واژن رو انجام بدید. همچنین در کنارش می تونید عمل کاهش سایز کلیتوریس رو هم انجام بدید.

  • سلام نه عزیزم. این مساله بیشتر ژنتیکی یا بخاطر بلوغ هست که برای درمانش عمل زیبایی کلیتوریس و عمل لابیاپلاستی انجام میشه.

 • سلام خسته نباشین میخاستم بدونم ایا در مجردین این که لابیا سیاه و بزرگ و چروک باشه طبیعیه؟؟؟ من مجردم بااین مشکل برخورد کردم… چکار کنم ک بدتر نشه واینکه جز عمل راه حلی برا کوچک کردنش هست؟؟ و در نهایت یه سوال دیگه.. اینکه علت بوجود امدنش چیه؟ خودارضایی میتونه از عدامل ایجاد یا تشدیدش باشه؟؟

  • سلام. بله طبیعی هست این مورد. برای بهتر شدنش تنها راه عمل لابیاپلاستی است و هیچ دارو و کرمی روش اثر نداره. نه خودارضایی تاثیری نداره.

 • سلام. من دو روز هست که قرص اورژانسی مصرف کردم و طی این دو روز به شدت سوزش در ناحیه لابیا دارم. ایا علت ان مصرف این قرص هست؟ برای درمان چه باید بکنم؟

  • سلام خیر. ممکن هست ناشی از عفونت باشه که باید به دکتر مراجعه کنید تا براتون دارو تجویز بشه.

 • سلام خانم دکتر لابیا سمت چپ من از سمت راست خیلی کوچیک تره. میخواستم بپرسم اگه مشکلی ایجاد نمیکنه و اینکه دلیلش چیه؟

  • سلام در خیلی از خانم ها این مورد دیده میشه. برای اصلاح و تقارن سازی لابیا ها میتونید عمل لابیاپلاستی انجام بدید.

 • سلام .خانم دکتر من ۲۰ سالمه از بعد از بلوغ تغییراتی رو تو سایز و رنگ لابیا مینور سمت راستم دیدم ولی این تغییرات خیلی کم بودن چند سالی هست ک قاعدگی هام نامنظم شده و آزمایش خون دادم دکتر گفت هورمون هام ریخته به هم..الان ک اینجوری شدم سایز لابیا مینورم نسبت به قبل خیلی بزرگتر شده..آیا علتش میتونه مربوط به نامنظمی قاعدگی و هورمون هام باشه؟اگه دارو مصرف کنم و هورمون هام درست بشه سایز لابیا مینورم مث قبل میشه؟

  • سلام بله هورمون ها تاثیر زیادی در رشد لابیا ها دارند اما عضوی که دیگه رشد کرده که نمیتونه کوچیک بشه! باید عمل لابیاپلاستی کنید.

 • سلام،وقتتون بخیر،خانم دکتر هزینه تزریق چربی به به لابیای ماژور تقریبا چقدره؟و یه سوال خیلی مهم هم دارم میخواستم ببینم وقتی با دخول ارضا نمیشم یعنی بیماری خاصی هست،و قابل درمان هستش؟چون خیلی از دوستانم میگن با دخول ارضا میشن و این خیلی ذهن منو به خودش مشغول کرده.سپاس

  • سلام برای اطلاع از هزینه ها با مطب تماس بگیرید.۸۰ درصد خانم ها ار راه دخول ارضا نمیشوند و مشکلی هم اصلا وجود نداره.

 • سلام خانم دکتر من ۲۰سالمه و دو ساله که ازدواج یه طرف از لابیام بزرگه یه طرف دیگه بدنم کوچیکتره و رنگش تیره شده .دوس دارم عمل لابیا پلاستی انجام بدم ولی خیلی از دردش میترسم . تا چقدر درد داره ؟این عمل لیرزی هست یا تیغ و اینا بریده میشه ؟؟مشکلی که برای بارداری ایجاد نمیکنه ؟

  • سلام. عمل لابیاپلاستی با بی حسی انجام میشه به همین دلیل درد نداره. بسته به بافت لابیای شما و ظاهرش یا لیزر یا جراحی انتخاب میشه و مشکلی هم برای بارداری ایجاد نمیکنه.

 • سلام وقت شما بخیر ، روی لابیای مینور احتمال به وجود آمدن مولوسکوم هست ؟ را ه درمانش چیه ؟چون مدت زیادی هست که ضایعه ای به وجود اومده که ماده سفید ازش خارج میشه ولی اصلا درمان نمیشه هر کاری که میکنم هم رنگ بدنمه هیچ پزشکی نتونست تشخیص بده ،مشخصاتش رو از تو اینترنت سرچ کردم به مولوسکوم شبیه هست .

  • عزیزم باید معاینه شین. بدون معاینه نمی تونم تشخیص بدم. بعیده مولوسکوم باشه. در معاینه مشخص میشه.

  • با لابیاپلاستی لبه های تیره واژن برداشته میشه. روشهای روشن سازی روی لبه های واژن جواب نمیده و روی لابیا ماژور جواب میده.

 • سلام خانم دکتر کاربلد علت تورم اون قسمت لابیا که پایین ترین نقطه که نزدیک مقعد هست بعد از رابطه جنسی چی میتونه باشه و اینکه لابیای داخلی صورتی ولی بیرونی تیره شده باشه همراه دون دون های سفید که جزو بافتشه چیکار میشه انجام داد؟

  • سلام عزیزم. احتمالا مشکل از غدد بارتولن باشه که نزدیک لابیا مینورها و در دهانه واژنه. احتمال ترکیدن کیست بارتولن هست برای همین باید به پزشک مراجعه کنی. ممکنه علتش چیزی دیگه ای هم باشه که اون با معاینه مشخص میشه.

 • هزینه هر جلسه روشن سازی واژن چقدر است به طور کلی و اینکه شرایط اقساطبرای عمل لابیا پلاستی وجود دارد؟!

  • سلام عزیزم. برای روشن سازی واژن باید دید چند جلسه نیاز داری و شدت تیرگی چقدره بعد میشه هزینه رو تعیین کرد. باید معاینه بشی. با شماره های داخل سایت میتونی تماس بگیری.

 • سلام من مجردم ۱۴ سالمه الان از اولین پریودم۹ ماه میگذره و پریودم هم منضمه ولی لایه داخلی سمت راستم خیلی بزرگتر از لایه سمت چپم شده نمیتونم پیش هیچ پزشکی برم و نمیتونم به هیشکی بگم میتونید لطف کنید و بگید مشکل چیه خیلی ممنون میشم

  • سلام عزیزم. هیچ مشکلی نیست و نباید به خاطرش خجالت بکشی. حتما به یه پزشک مراجعه کن تا معاینه ت کنه. من معاینه ت نکردم ولی ممکنه به خاطر بلوغ و تغییرات هورمونی که داشتی اندازه لابیاهات ناتقارن شده باشه که برای بعضی دخترا اتفاق میفته. اگه عدم تقارن لابیاها باشه با عمل لابیاپلاستی قابل درمانه و مشکل خاصی نیست.

 • از موقع تولد سمت چپ بدنم بزرگ تر بوده و قسمت بالا یکم چروکیده و تیره شده اما خیلی میترسم و همش احساس زشتی دارم کاملا اعتماد بنفسمو از دست دادم بااین که ۱۶ سالمه اما این عملو میتونم انجام بدم

  • سلام عزیزم. میتونی این جراحی رو انجام بدی منتها زیر ۱۸ سال هستی و بلوغت کامل نشده. اگه الان جراحی کنی نتیجه عملت بهم میخوره. تا تکمیل بلوغت صبر کن و بعد از ۱۸ سالگی لابیاپلاستی رو انجام بده. توصیه میکنم مقاله لابیاپلاستی برای این زنان ممنوع است رو بخونی.

 • سلام من لابیای داخلیم از بالا کمی مایل به سمت چپ شکاف داره و لابیای سمت چپم بزرگتر از سمت راسته، دلیلش چیه این شکاف؟

  • سلام عزیزم. بهم نگفتی شکاف از کی ایجاد شده. ممکنه مادرزادی باشه یا در اثر حادثه ای ایجاد شده باشه. باید معاینه بشی تا علت شکاف مشخص بشه. اما لابیاهات نامتقارنه. یکی بزرگه و اون یکی کوچیکه. با عمل زیبایی واژن میتونی برطرفش کنی

  • سلام عزیزم. دلایل مختلفی داره. باید معاینه بشید و شرح حالتون رو پزشک بپرسه تا مشخص بشه چرا پارگی ایجاد شده

 • سلام خانوم دکتر من۱۸سالمه و یک سالی هست که لابیا مینورم متورم شده و سیاه.وسطا تا حدودی خوب شد که از دکتر رفتن صرف نظر کردم ولی الان بازم بزرگ شده به هونقدر موقع راه رفتن هم اذیت میشم بعضی وقتا میترسم به پرده ام اسیب برسونه دلیلش چیه

  • سلام عزیزم. به خاطر بلوغته که لابیاهات سریع رشد کرده. برای بعضی دخترا این حالت پیش میاد. باید عمل زیبایی واژن انجام بدی تا اندازه لابیا کوچک بشه. به پرده بکارتت نه جراحی و نه بزرگ بودن لابیاهات هیچ کدوم آسیبی نمیزنن.

 • سلام خانوم دکتر من ۱۶ سالمه و از بچگی خودارضایی میکنم و اندامه تناسلی بزرگی دارم خیلیم چروکه و رنگ پریدس باید چیکار کنم کوچیک شه؟؟

  • سلام عزیزم. باید تا ۱۸ سالگی و کامل شدن دوره بلوغت صبر کنی. بعد باید به جراح زنان مراجعه کنی تا عمل لابیاپلاستی رو برات انجام بدن. تا قبل از ۱۸ سالگی نمیشه کاری کرد. چون اگر زیر ۱۸ سال عمل کنی دوباره لابیاهات بزرگ میشه.

 • سلام ببخشید دختر من ۶ سالش هست از دو سالگی هر چی به ناحیه تناسلی ش نگاه میکنم اون سوراخ دوم رو نداره علتش چی میتونه باشه خیلی نگرانم؟؟؟

  • سلام. پرده بکارت انواع مختلفی داره. یه نوعش پرده بکارت مسدود هست که هیچ منفذی نداره به احتمال زیاد دختر شما این پرده رو داره که سوراخ دوم رو نمیتونید ببینید. باز هم میتونید برای اینکه خیالتون راحت بشه به دکتر زنان مراجعه کنید تا معاینه ش کنه.

 • سلام خسته نباشین. من از زمانی که یادمه لابیای ماژورم نامتقارن هست و اینکه یه قسمت هاییش چروکه و رنگش با بقیه قسمتها فرق میکنه. و جدیدا که دقت کردم انگار یه سری گوشت اضافه ازش اویزونه که انگار شکلش طبیعی نیست انگار یه جاهایی بریده شده و تغییر شکل داده. مشکلی نداره؟ طبیعیه؟ خیلی نگرانم

  • سلام. این عدم تقارن و بزرگ شدن لابیاهاست که در بعضی از خانمها وجود داره. اگر ظاهرش ناراحتتون می کنه و یا موقع پوشیدن لباس تنگ، دوچرخه سواری و زیاد راه رفتن باعث درد و سوزش میشه میتونید با عمل زیبایی واژن هم مشکل درد و سوزش رو برطرف کنید و هم لابیاهاتون متقارن و خوش فرم بشه.

 • سلام خانم دکتر خسته نباشید ، من ۲۱ سالمه، مجردم و هیچ رابطه جنسی هم نداشتم اما کلیتوریس و لابیا مینورم از لابیا ماژورم حالت بیرون زدگی داره اما نه خیلی زیاد که حالت افتادگی یا شل شدگی داشته باشه فقط یکم بیرون زدست میخواستم بدونم آیا طبیعیه یا مشکلی داره ؟ با سپاس

  • سلام. نه مشکلی نداره اگر اذیتتون نمیکنه مثلا احساس درد و سوزش ندارید و یا از ظاهرش راضی هستید. به خاطر تغییرات هورمونی بلوغ این شکلی شده ولی اگر میخواید خوش فرم بشه و بیرون زدگی نداشته باشه در سنی هستید که میتونید عمل لابیاپلاستی رو انجام بدید.

 • سلام من مجردم ۲۴ سالمه دو هفتس لابیای ماژور سمت راستم قسمت جلوش انگار فرورفته شده در حالت ایستاده زیاد مشخص نیس راه درمانش چیه

 • سلام دکتر.اگه یکی از لابیا ها بزرگ باشه و یه لابیا کوچک این طبیعیه؟نه احساس سوزش و خارش وجود داره نه چیز غیر طبیعی.فقط یکیشون خیلی بزرگ و یکیشون کوچیک.ایا مشکلی وجود داره؟

  • سلام. طبیعی اینه که اندازه ها یکی باشند و لابیایی که شما گفتید مشکل عدم تقارن داره. این بیماری حساب نمیشه ولی خیلی ها همین عدم تقارن باعث میشه از ظاهر لابیاهاشون رضایت نداشته باشند و اعتماد به نفس اونها در رابطه جنسی میاد پایین. برای همین عمل لابیاپلاستی رو برای ایجاد تقارن در لابیاها انجام میدن.

 • لابیا سمت راستم چند میل زیر کلیتوریس شکافی باز شده ک نسبت ب شکاف طبیعی سمت راست بیشتره و حالت افتادگی پیدا کرده چند روز هم درد خفیفی دارم تو اون تاحیه .ازمایش کاملم دادم زگیل یا ضایعه خاصی نبود .علت شکاف چیه و دردشو چکار کنم

  • سلام. فعلا برای دردش از داروهای مسکنی مثل استامینوفن استفاده کنید ولی برای اینکه علت شکاف مشخص بشه باید به متخصص زنان مراجعه کنید تا دقیق معاینه تون کنن. بدون معاینه نمیشه چیزی گفت.

 • سلام خانوم دكتر.من مجردم و ٢٢ سالمه اما لابياي بيرونيم شل و چروك خورده و كوچيكه.خيلي عجيبه؟ ايا مواردي مثل من وجود داره؟ خيلي احساس ناراحتي ميكنم.فكر ميكنم مشكلي دارم

  • سلام. نگران نباشید دچار بیماری خاصی نیستید. برای بعضی از خانم ها پیش میاد و ممکنه به خاطر تغییر وزن، ژنتیک و غیره باشه. حالت شلی و چروک خوردگی لابیا ماژور رو می تونید با تزریق ژل به واژن یا تزریق چربی به واژن از بین ببرید و جوانسازی بشه.

 • سلام خانم دکتر ممنون میشم سوالمو جواب بدید من ۲۳ سالمه مجردم و باکره هستم و حدودا ۶ ماهه پیش یه نقطه سفت روی کلاهک کلیتروسم حس کردم که وقتی دست بهش بزنم درد میگرفت جدیدا هم متوجه شدم که بغلش مثل یه جوش یا زخم خیلی ریزه که زمانی که اصلاح میکنم میسوزه…میخواستم ببینم مشکل خاصیه یا خیر و من باید چی کار کنم؟

  • سلام. برای سیاه شدن واژن باید لیزر روشن سازی واژن رو انجام بدید. چون لابیا ماژور دچار افتادگی شده هم میتونید تزریق ژل به واژن رو انجام بدید و هم عمل لابیاماژور پلاستی رو که با عمل لابیاپلاستی فرق داره. فرقشون اینه که لابیا ماژور پلاستی روی لابیاهای بزرگ و لابیاپلاستی روی لابیاهای کوچک انجام میشه.

 • درود خانم دکتر . من ۱۸ سالمه و وقتی می‌ایستم لابیای مینورم بیرون میزنه و بزرگ هستش . این حالت طبیعیه؟ این حالت رو دوست ندارم . اما جراحی هم دوست ندارم نمسدونم چکار کنم راه دیگ ای هم هست و اینکه عمل لابیا چجوریه آیا بعد انجامش نیاز ب استراحت و مراقبته ؟ بیهوشی کامل داره؟ چند ساعت طول میکشه ؟ خطرناک نیست؟ ایا ب پرده بکارت اسیبی نمیزنه یعنی میشه دوران مجردیم انجام داد؟ و اینکه واقعا چند وقت طول میکشه قبلو بعدش نیاز ب مراقبت و بستری داره ؟ اگ میشه جواب بدید متشکرم

  • سلام طبیعی نیس. اگه زیاد نباشه میشه پلاسما پلکسر که بدون جراحیه براتون انجام داد. لابیاپلاستی به بکارت هم صدمه ای نمیزنه چون کاری به داخل واژن نداریم. برای بقیه سوالاتتون هم مقاله مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی سایتم رو بخونید کامل متوجه میشید.

  • سلام. ادرس رو در سایت درج کردیم. برای هزینه یا سوالات دیگه درباره عمل های زیبایی میتونید با مشاور زیبایی مطب در واتزاپ به شماره ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵ صحبت کنید.

 • سلام من لابیا افتاده و بزرگ و چروکیه دارم علائم زیادی مو در صورت و… ک مربوط به زیاد بودن هورمون مردانه در بدنم هست رو دارم می خواستم بدونم این برای ازدواجم و بچه دار شدنم مشکلی پیش میاره یا اگه این مسئله ژتتیکی باشه چی برای بارداری و ازدواج مانعی هست؟

  • سلام. احتمال کیستهای واژن وجود داره. بعضی از این کیستها بعد از مدتی از بین میرن ولی بعضیها باعث عفونت میشن. اگر نگران کنندست بهتره به پزشک مراجعه کنید. بدون معاینه نمیتونم نظر درستی بدم.

 • سلام .من چقد وقتیه ک متوجه یه چیزی زیر پوست لبه لابیای واژنم شدم .یه چیزی مثل تودست و بهش دست میزنم حرکت میکنه .ازتون خواهش میکنم راهنماییم کنید ک چیه و ایا احتیاج هست به دکتر مراجعه کنم

  • سلام. ممکنه کیست بارتولن یا مشکل دیگه ای باشه. باید معاینه بشید تا مشخص بشه چه مشکلی دارید و چطور باید درمان بشید.

  • نه. ژل بطور طبیعی جذب بدن میشه و هیچ ژلی ماندگار نیس. میتونید تزریق چربی رو انجام بدید که کمتر جذب میشه و ماندگاره. برای جزئیات بیشتر و هزینه هاشون به شماره ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵ در واتزاپ پیام بدید.

 • سلام خانم دکتر خداخیرتون بده ک جواب میدید توروخدا این سوالمو جواب بدید.من این گوشت وسط واژن که لابیا هست برای من کوچک هست ولی تیرس واژنم سفیده ولی لابیا سیاه چجوری روشن میشه این لابیا؟

  • سلام. مشکلی نیست با روشن سازی واژن با لیزر میتونیم تیرگی رو برطرف کنیم. معمولا از ترکیب لیزر مونالیزا و کربوکسی استفاده می کنیم و خیلی روشن تر میشه لابیاهای تیره.

 • سلام. من ی دختر ۱۸ ساله هستم تا الان رابطه نداشتم اما اطراف ناحیه تناسلی افتادگی پیدا کرده برا درمانش چیکار کنم؟

  • سلام. در بعضی از خانمها به علت ژنتیکی یا رژیمهای لاغری این اتفاق میفته و دچار شل شدگی و چروک واژن میشن. بهترین درمان برای این مشکل، تزریق ژل و چربی به واژن هست.

 • سلام خسته نباشید علت اینکه این لبه ها اندازه نابرابر دارن و تفاوت محسوسی در اونا دیده میشه چی هست؟ایا بده؟باید عمل بشه؟و اینکه یک لکه ی تیره روی یکی از این لبه ها افتاده چه دلیلی داره؟

  • سلام. بعضی ها به طور ارثی یا بخاطر تغییرات هورمونی بلوغ دچار عدم تقارن لابیا میشن. این بیماری نیست ولی خانم هایی که از ظاهر واژنشون ناراضی هستند یا بزرگی لابیاها باعث درد و سوزش شون میشه برای رفع این مشکلات اقدام به عمل لابیاپلاستی می کنند.

  • سلام عزیزم باید معاینه کنم اینجوری نمیتونم نظر بدم چون نمیدونم عدم تقارن لابیاهاتون چقدره. اگر کم باشه طبیعیه ولی اگر زیاد باشه میتونید با عمل زیبایی واژن، متقارنشون کنید.

  • سلام. باید معاینه بشید. چون توی معاینه میتونیم مشخص کنیم که آیا میزان بزرگی یه سمت به سمت دیگه عدم تقارنه یا طبیعیه. سیاهی لابیاها رو هم میتونید با روشن سازی برطرف کنید.

 • سلام خانم دکتر من در قسمت لابیای سمت راستم یه چیز جوش مانندی هست ولی جوش نیست مث جوش زیر پوستی هست ایا خطرناکه و باید به دکتر مراجعه کنم؟

  • سلام. اگر منظورتون دهانه واژن هست، میتونه جوش زیرپوستی یا کیست باشه. برای بررسی کیست های واژن بهتره به متخصص مراجعه کنید.

  • سلام. بله عزیزم لابیاهای مینور رو هم با روشهای روشن سازی میشه روشن کرد. اما چون رنگ بافت لابیا مینور کلا تیره است خیلی تاثیری نداره. عزیزانی که از این مورد شاکی هستن معمولا لابیاپلاستی انجام میدن

  • سلام. اگر باعث درد و سوزشتون میشه یا باعث کاهش اعتماد بنفس شما میشه میتونید عمل کنید اگر نه که مشکلی نداره.

 • سلام لابیا من از بچگی سیاه بوده ینی به مرور زمان اتفاق نیافتاده انگار پوست سیاه پوسته ینی تیرگی نیست کامل سیاهه این مشکلی که من دارم اسم داره ؟ چون از همون اول اینطوری بودم با عمل جراحی درست میشه ؟ و من چاق بودم الان لاغر شدم و تابحال رابطه نداشتم ینی دختر هستم ولی میخوام عمل زیبایی انجام بدم چون خیلی چروک و زشت شده از وقتی لاغر شدم اگر باکره باشم امکان عمل جراحی وجود داره؟

  • سلام. بله لابیاپلاستی برای دختران هم انجام میشه و کاری با پرده بکارت نداره. منتها باید سنتون حتما بالای ۱۸ سال باشه.

 • سلام خانوم دکتر، من ۱۹ سالمه و مجردم، تا حالا رابطه ی جنسی نداشتم…. میخواستم بپرسم ک آیا بزرگ تر بودنِ لابیای مینور نسبت ب لابیای ماژور به پارگی پرده بکارت ربطی داره؟؟ اخه من لابیاهای مینورم بزرگ از از لابیا های ماژورم هستن، و رنگشونم سیاهه…نگرانم ک نکنه آسیبی ب پرده بکارتم وارد شده باشه ک حالن طبیعی ندارن..نظر شما چیه؟!

  • سلام نه عزیزم بکارتت مشکلی نداره. بخاطر تغییرات هورمونی بلوغ بعضی از دختر خانمها لابیا مینورشون بزرگتر از لابیا ماژور میشه. این بیماری نیست ولی اگر موقع پوشیدن یه سری لباسها و انجام بعضی کارها دچار درد و سوزش هستی یا فرم لابیاهات رو دوست نداری میتونی عمل لابیاپلاستی رو انجام بدی.

 • خانم دکترسلام خسته نباشیدمن لابیام یکم بزرگن حس میکنم واینکع تورابطه جنسی خجالت میکشم چیکاربایدبکنم ؟!

  • سلام. باید معاینه بشید تا میزان بزرگی لابیاها مشخص بشه. اگر خیلی بزرگ نباشه با پلکسر میتونم کوچکترش کنم ولی اگر به حدی باشه که پلکسرجواب نده با لابیاپلاستی میشه کوچکش کرد. نگران نباشید مشکلتون حل میشه.

 • سلام. ببخشید حالت دفرمه به علت لاغر بودن ممکن است در افراد باشد! حتی اگر لابیا کوچک که از بین لابیا بزرگ نمایان است را برداشته شود باز هم قسمت کلیتوریس نمایان است ! در این صورت برای افراد لاغر میتوان حالت دفرمه را رفع کرد؟

  • سلام. عزیزم در این موارد اگر لازم باشه موقع لابیاپلاستی، عمل هودکتومی رو هم برای کوچک کردن کلیتوریس انجام میدیم که بیرون زده نباشه و در پایان جراحی، فرم واژن زیبایی لازم رو داشته باشه.

  • سلام عزیزم نباید لکه داشته باشه. اگر شما دارید باید مراجعه کنید تا ببینیم علتش چیه. این لکه ها رو میشه مثل بقیه تیرگی های واژن برطرف کرد.

 • سلام خانم دکتر خسته نباشید ببخشید من سنم کمتر از ۱۸ ساله خیلی واژن ام بزرگه منم خیلی نگرانم باید چیکارکنم؟؟؟؟؟

  • سلام عزیزم نگران نباش. مجبوری تا ۱۸ سالگی صبر کنی. بعد میتونی با لابیاپلاستی اندازه ش رو نرمال کنی.

 • سلام خانم دکتر ببخشید من ی دختر ۱۸سالم تابحالم هیچگونه رابطه جنسی یا خود ارضایی هم ندا‌شتم. الان متوجه ی نامتقارن بودن در لابیای مینور شدم ک از قبل هم یادمه همینجور بودهرفقط فک میکردم عادیه اما الان با چن نفر صحبت کردم گفتن باید به دکتر مراجعه کنم.. حس میکنم یکی از لایه های مینور نسبت به یکی دیگ کشیده تر و بلند تره جوری ک احساس میکنم ی گوشت یا ضایعه اضافی اس و در حالت ایستاده ام دیده نیشه ک بیرون اومده و خیلیم رنگش تیره هست و ی حالتی داره ک انگار پوستش چروک یا دانه دانه هس… میشه لطفا بهم بگین مشکل چیه باید چیکار کنم؟!؟؟

  • سلام. نگران نباش عزیزم. بعضی دخترها موقع بلوغ یکی از لابیاهاشون ممکنه رشدش بیشتر باشه. اگر اذیتت نمی کنه مثلا سوزش و خارش نداری موقع لباس پوشیدن یا ورزش کردن و غیره، مشکلی نداره و فرم واژن شما اینجوریه. اما اگر اذیتت میکنه و ظاهرش باعث ناراحتیت میشه میتونی عمل زیبایی واژن انجام بدی تا متقارن بشه.

 • سلام .میخواستم بپرسم طبیعی هست است که فقط یه طرف لایبا واژن بزرگ باشه؟سمت راست. وااینکه بلوغ تاثیری داره؟بعد از بلوغ کوچیک میشه؟

  • سلام. کمی عدم تقارن عادیه کاملا اما اگر خیلی نامتقارن باشن بخاطر بلوغه. اگر بعد از ۱۸ سالگی برای عمل لابیاپلاستیاقدام نکنید تا آخر عمر همینجوری میمونه.

 • سلام دکتر .من ۲۰سالمه .مجرد.من بعد از لابیای ماژور که دولایه ی طرفینه.یه چیز صورتی رنگ حالت لایه لایه یا تکه تکه دارم.گوشت ماننده.میترسم زگیل باشه نمیدونم چطوری بگم آخه

  • سلام. عزیزم بدون معاینه نمیتونم چیزی بگم باید ببینم. خیلی مهمه که برای تشخیصش اقدام کنی. اگر زگیل باشه، مهمه که از چه نوع تیپی هست. سریعتر برای معاینه اقدام کنید.

 • سلام. وقتنون بخیر. من قبلا سوالی پرسیده بودم اما جوابی دریافت نکردم. اگه لطف کنید راهنمایی بفرمایید ممنون میشم. ببخشید با ظاهر آلت تناسلیم مشکل داشتم. بهم گفتند لابیا مینورم بزرگه و باید درمان بشم. اما من نمی فهمم اگه این زائده ای که بین لبهای آلت تناسلی من وجود داره لابیا مینوره پس چرا عمل خروج ادرار از طریق این زائده انجام میشه؟ میخواستم بپرسم نظر شما چیه؟ به نظر شما مشکل من مربوط به لابیا مینوره؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

  • سلام. اگر لابیامینورتون بزرگ بوده، لابیاپلاستی نیاز داره و اون قسمت بین لبه ها هم، کلیتوریسه و زیر اون مجرای ادراری قرار داره. اگر فرم واژن رو بزرگی کلیتوریس بهم بزنه باید همزمان با لابیاپلاستی حتما عمل هودکتومی هم انجام بشه.

 • سلام خانم دکتر من۱۷ سالمه و باکره هستم لایه های درونی واژنم خیلی بزرگ و تیره و بلنده و خیلی ناراحتم از این موضوع و تا چند ماه دیگه هم میخوام عقد کنم میشه لطفا راهنماییم کنین چیکار کنم درست شه

  • سلام. عزیزم باید عمل لابیاپلاستی انجام بدی که اون هم فقط برای بالای ۱۸ سال انجام میشه. پس مجبورید تا اون سن منتظر بمونید.

 • سلام من دوهفته هستش که عمل لابیا مینور انجام دادم، از همه چیز عملم راضی ام منتهی لابیا سمت چپم رو دکتر خیلی برداشتن و یه جورایی انگار ندارم! ترشح دارم و یه جایی خوندم که باز موندن واژن و ترشح به مرور باعث خشکی واژن میشه، میخواستم ببینم صحت داره و اینکه نگران برداشتن زیاد لابیام نباشم؟ متشکرم

  • سلام. ترشحات تا چند هفته بعد از عمل کاملا طبیعیه. برای کوچکی و بزرگیش هم الان هی چکش نکنید. باید دوسه ماه بگذره تا ورمها بخوابه. بعد فرم کلی معلوم میشه. نگران نباش و مراقبتها و بهداشت واژن رو ادامه بده حتما.

 • سلام خسته نباشید لابیای مینور من خیلی بزرگ شده و کاملا مشخصه از بین پاهام و کاملا از لابیای ماژورم بیرون زدست میخواستم بدونم با انجام عمل این وضعیت کامل خوب میشه یا نه؟

  • سلام. بله کاملا برداشته میشه قسمتهای اضافی و دیگه آویزون نیست. منتها باید بالای ۱۸ سال باشید تا بتونید عمل کنید.

 • سلام خسته نباشین. ببخشید خانم دکتر من سوالی داشتم درمورد عدم تقارن لابیا مینور اینکه یکی از لابیاهای مینور بزرگتر باشه و تا کنار کلیتوریس امتداد داشته.. آیا اون قسمت اضافه هم میشه جراحی کرد که به شکل پوست اضافه هست؟ در واقع پوست اضافی از بالا که امتدادش میشه لابیا مینور..

  • بله با لابیاپلاستی، لابیایی که بزرگتره رو کوچک می کنیم تا با اون یکی لابیا اندازه ش متقارن بشه.

 • سلام. چند وقتیه حس میکنم لابیا مینورهام ضخیم شده اند وقتی که دست میزنم یه حالت ضخیم شدگی و برامدگی دارند. این مشکل طبیعیه؟ با لیزر میشه این ضخیم شدگی رو ازبین برد؟

 • سلام دکتر. من ۲۱ سالمه و باکره هستم. لابیا ماژورم به شدت افتادگی پیدا کرده و چروک شده. خیلی نگرانم نمیدونم چیکار کنم میشه راهنمایی کنید ممنون

  • سلام. باید معاینه کنم ببینم چروک واژن چقدره. بسته به مقدار چروک و افتادگی لابیا میشه تزریق ژل یا چربی به واژن انجام داد و اگر خیلی زیاد باشه مجبورید لابیاماژور پلاستی انجام بدین.

 • سلام خانم دکتر بی زحمت جواب بدین سریع من واقعا نگرانم من ۱۷ سالمه لابیا مینور یکیش از اون یکی بزرگ تره ایا این هیچ مشکلی هم داره باعث مشکل های خاصی نیست

  • سلام. یه مقدار لابیای یک طرف بزرگتر از سمت دیگه س. اما در بعضی ها خیلی بزرگتره. معاینه نکردم شما رو که بگم مال کدوم دسته هستید. اما اگر لابیاها نامتقارن باشند باید بعد از ۱۸ سالگی عمل لابیاپلاستی انجام بدید.

 • سلام ببخشید میشه لطفا یه اطلاعات کمی از لابیا بدید و آیا لابیا یک بیماری هستش چون من هم فکر میکنم که لابیا دارم ولی راستش روم نمیشه به مامانم هم چیزی بگم و این که الان نامزد هستم و چند وقت دیگه عروسیمه خواهش میکنم بگید که باید چیکار کنم؟

  • سلام. عزیزم لابیا قسمتی از ساختمان واژن تمام خانمهاست و بیماری نیست و طبیعیه که دارید. اما بعضی از خانمها لابیاهاشون خیلی بزرگه و فرم واژنشون رو خراب کرده یا باعث درد و سوزش واژن شون میشه که اون موقع مشکل سازه ولی بازم بیماری محسوب نمیشه.

 • خانم دکتر من ۱۴سالمه و لب های کوچک و بزرگ من از هم باز میشن عادیه این اتفاق و به دیواره ی واژنم میچسبند امکان داره برای عفونت باشه

 • سلام ،امیدوارم شاد و پرانرژی باشید راستش من لبه کوچک سمت چپم نسبت ب راست بزرگتره و همچنین رنگ تیره داره این باعث نگرانی من شده، میخاستم ببینم مشکل خاصی دارم؟

  • سلام. اگه کمی بزرگتره که عادیه اما اگر خیلی نامتقارن هستند، بیماری نیست ولی از نظر زیبایی اگر دوست ندارید یا موقع پوشیدن لباس زیر تنگ، اذیت میشید میتونید لابیاپلاستی کنید. برای رفع تیرگیش هم روشن سازی واژن با لیزر و کربوکسی تراپی رو پیشنهاد میکنم.

 • ببخشید من ۱۷ سالمه و لابیای بزرگ و تیره ای دارم ایا این طبیعیه برا دخترای این سن !؟؟( مجردم) ( رابطه ای هم نداشتم )

  • بله. از شروع سن بلوغ، لابیاها هم رشد میکنه و بزرگتر از قبل میشه. بعضی از دخترها هم هستند که رشد لابیاهاشون زیادیه و باعث میشه حالت آویزون پیدا کنه لابیامینور. بعد از ۱۸ سالگی میشه لابیاهای بزرگ رو کوچکتر کرد. برای رفع تیرگی هم میتونید روشن سازی واژن رو انجام بدین.

 • سلام خانم دکتر یه مشکل دارم ولی نمیدونم چجوری حلش کنم اینجام نمیتونم بگم لطفا یه راهی جلوی من بزارید شدیدا در استرسم

  • سلام. به مطبم مراجعه کنید یا با مشاور مطب تماس بگیرید: تهران، اشرفی اصفهانی، بالاتر از پونک، نبش کوچه نوزدهم، ساختمان بانک سامان، پلاک ۲۴، طبقه ۴، واحد ۷ و تلفن ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵.

  • سلام. بله عزیزم. با اختلالات هورمونی یا تغییرات هورمونی در بلوغ یا یائسگی رشد میکنه. بیشتر رشدش هم مربوط به دوران بلوغ تا رسیدن به بلوغ کامله.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *