مزایای لابیاپلاستی | فواید عمل لابیاپلاستی با لیزر

مزایای-لابیاپلاستی

یکی از جدیدترین عمل های زیبایی زنان، لابیاپلاستی است. بسیاری از خانم ها برای اصلاح ظاهر واژن خود این عمل را انجام می دهند. اما آیا می دانستید لابیاپلاستی علاوه بر زیبایی فواید دیگری هم دارد؟ لابیاپلاستی تاثیرات مثبت زیادی بر جسم و روان یک زن می تواند داشته باشد. پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را مطالعه نمایید تا بیشتر با مزایای لابیاپلاستی آشنا شوید. برای دسترسی به قسمت های مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده نمایید.

لابیاپلاستی چیست؟

قبل از این که مزایای لابیاپلاستی را توضیح دهیم بیایید در مورد این عمل بیشتر بدانیم. لابیاپلاستی در دسته عمل های زیبایی قرار می گیرد. این عمل برای زیبا سازی لب های واژن (لابیا مینور و لابیا ماژور) استفاده می شود. به طور کلی قسمت بیرونی واژن دارای سه قسمت می باشد، لابیا مینور یا لب های داخلی، لابیا ماژور یا لب های بیرونی و کلیتوریس. لابیا مینور و ماژور به دلایلی ممکن است تغییر شکل بدهند و طراوت خود را از دست بدهند. به عنوان مثال بیشتر لب های واژن خانم هایی که زایمان انجام می دهند دیگر مانند گذشته نیست و ممکن است دچار افتادگی یا گشاد شدن واژن بشوند.

با عمل لابیاپلاستی می توان این ناهنجاری های به وجود آمده در لابیا ها را درمان و اصلاح کرد. از آن جایی که لب ها ساختار های کوچک و بسیار حساسی دارند، عمل لابیاپلاستی باید توسط یک متخصص زنان با تجربه و ماهر انجام شود.

لابیاپلاستی

البته همه افراد برای انجام لابیاپلاستی مناسب نیستند. دختران زیر ۱۸ سال چون هنوز بدنشان کاملا رشد نکرده است بهتر است تا بعد از ۱۸ سالگی صبر کنند. خانم هایی که بیماری های واژن مانند عفونت یا زگیل تناسلی فعال دارند بهتر است ابتدا این بیماری ها را درمان کنند و بعد لابیاپلاستی انجام دهند. همچنین خانم های باردار باید تا بعد از زایمان صبر کنند زیرا بعد از زایمان تاثیر عمل از بین خواهد رفت.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره عوارض لابیاپلاستی

چرا به لابیاپلاستی نیاز داریم؟

اکنون ممکن است از خود بپرسید آیا من هم به لابیاپلاستی نیاز دارم؟ برای پاسخ به این سوال باید دلیل انجام این عمل را از دو دیدگاه بررسی کنید، پزشکی و زیبایی. اگر یک یا چندین مورد از موارد ذکر شده را دارید می توانید از مزایای لابیاپلاستی بهره مند شوید.

دلایل پزشکی عمل لابیاپلاستی

دلایل پزشکی بسیار مهم هستند و حتما باید درمان شوند زیرا ممکن است آسیب های جدی به شما وارد کند. بعضی از دلایل پزشکی لابیاپلاستی عبارت است از:

 • درد در حین رابطه جنسی به دلیل فشار زیاد
 • اجتناب از رابطه جنسی به دلیل درد همراه با مقاربت
 • اجتناب از رابطه جنسی به دلیل ترس از تمسخر یا رد شدن توسط شریک جنسی
 • درد هنگام سوار شدن بر اسب یا دوچرخه
 • درد و مشکل در پوشیدن لباس های تنگ به دلیل وجود لب های بزرگ

دلایل زیبایی عمل لابیاپلاستی

دلایل زیبایی همانطور که از اسمش پیداست برای زیبایی بیشتر واژن است. بیشتر متقاضیان عمل لابیاپلاستی به دلیل زیبایی قصد انجام این عمل را دارند. زیبایی یکی از مزایای بزرگ لابیاپلاستی است. اگر نشانه های زیر را در واژن خود مشاهده می کنید می توانید برای اصلاح آن از لابیاپلاستی استفاده کنید:

 • لب های آویزان
 • عدم تقارن لب ها
 • بزرگ بودن لابیا ها
 • دوست نداشتن ظاهر لابیا
 • ظاهر پیر و چروک واژن
 • تجربه جنسی بهتر و با کیفیت تر

مشکل در پوشیدن لباسهای تنگ

مزایای لابیاپلاستی

لابیاپلاستی نوعی جوان سازی واژن است که به طور خاص روی کاهش و تغییر شکل مجدد لب های واژن متمرکز است. زنانی که لابیای بزرگی دارند اغلب دچار کمبود اعتماد به نفس، ناراحتی های جسمی، خجالت کشیدن و موارد دیگری هستند. خوشبختانه لابیاپلاستی یک روش کوتاه، ساده و کم خطر است که می تواند همه این موارد را بر طرف کند.

مزایای لابیاپلاستی دائمی است. این یک درمان یک باره است که در آینده دیگر نیازی به انجام عمل نخواهید داشت. اگر قصد انجام لابیاپلاستی را دارید، قطعا به یک متخصص زنان مراجعه کنید. متخصصان زنان و زایمان آناتومی زنان را می شناسد و به بیماری های مربوط به زنان آگاه است.

اگر می خواهید از مزایای لابیاپلاستی بهره مند شوید و قصد انجام آن را دارید پیشنهاد می کنیم به خانم دکتر متین ذاکرین مراجعه نمایید. دکتر ذاکرین با سال ها تجربه در انجام لابیاپلاستی و مجهز بودن به جدید ترین دستگاه لیزر یکی از بهترین جراحان لابیاپلاستی می باشند. برای تعیین وقت جهت ویزیت و معاینه با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمایید.

مزایای لابیاپلاستی در زیبایی

در طی یک عمل لابیاپلاستی، بافت های تیره و آویزان لب های واژن هدف قرار می گیرند. مقدار اندکی از این بافت ها به آرامی برداشته می شود تا یک مخاط نرم و سبک برای ایجاد حداقل اصطکاک میان لابیا مینور و ماژور ایجاد شود. حتی مواردی وجود دارد که می توان پوست اضافی اطراف کلاهک کلیتوریس را از بین برد. این روش درمانی به طور کلی امکان واژنی کوچکتر و ظاهری جذاب تر را فراهم می آورد.

تاثیر لابیاپلاستی بر راحتی

وقتی لب های داخلی یا بیرونی واژن بیش از اندازه باشد، پوشیدن لباس های خاصی می تواند بسیار ناراحت کننده باشد. شلوار جین، لباس زیر و حتی لباس شنا می توانند فشار اضافی را بر روی لب ها وارد کنند که منجر به ساییدگی، خارش و سایر مشکلات می شود. با کاهش دقیق لابیا ها می توان مسائل مربوط به فشار و اصطکاک را کاهش داد تا یک واژن سالمتر و به مراتب راحت تر داشته باشید.

بیشتر بخوانید: مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستی

تاثیر لابیاپلاستی در اعتماد به نفس

زنان باید همیشه احساس راحتی و اطمینان نسبت به بدن خود داشته باشند. لابیای بزرگ می تواند در اعتماد به نفس خانم ها تاثیر منفی بگذارد. خانم هایی که زایمان متعدد انجام داده اند بیشتر در معرض این مشکل قرار می گیرند. این روش درمانی مخصوصا برای خانم هایی که زایمان های مختلفی را تجربه کرده اند و اکنون واژنی با لب های کشیده دارند، مناسب است.

تاثیر لابیاپلاستی در بهبود رابطه جنسی

بعضی از خانم ها به اشتباه تصور می کنند لابیاپلاستی باعث کاهش میل جنسی می شود که کاملا غلط است. میل جنسی در نتیجه تحریک کلیتوریس و فعل و انفعالات داخل واژن به وجود می آید. عمل لابیاپلاستی هیچ تاثیری روی کلیتوریس و داخل واژن ندارد. برعکس از بین بردن بافت های زیادی و غیر ضروری واژن می تواند توانایی زن در تجربه لذت جنسی را تا حد زیادی بالا ببرد. از طرف دیگر شریک جنسی زن نیز با واژنی زیبا میل جنسی بیشتری پیدا خواهد کرد.

بهبود رابطه با لابیاپلاستی

شما می توانید در مقاله تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی و رابطه جنسی با تاثیرات مثبت این عمل بر میل و رابطه جنسی بیشتر آشنا شوید.

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی

لابیاپلاستی معمولا به دو صورت جراحی و لیزر انجام می شود. با پیشرفت تکنولوژی و استفاده از لیزر در علم پزشکی، عمل لابیاپلاستی نیز تحت تاثیر قرار گرفت. لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا تاچ یکی از جدید ترین روش های انجام لابیاپلاستی است که در ادامه مقاله به بررسی مزایای آن می پردازیم. اما با این حال این روش برای همه مناسب نیست. در صورتیکه شما کیس مناسبی برای لیزر نباشید، عمل با لیزر می تواند موجب عارضه در لبه های مینور شود. در مورد اینکه کدام روش عمل زیبایی واژن بهتر است در مقاله لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی به طور کامل صحبت کرده ایم.

اگر شما هم قصد انجام لابیاپلاستی را دارید، پیشنهاد می کنیم به خانم دکتر متین ذاکرین مراجعه نمایید. دکتر ذاکرین با سال ها تجربه در انجام لابیاپلاستی و مجهز بودن به جدید ترین دستگاه لیزر یکی از بهترین جراحان لابیاپلاستی در تهران می باشند. برای تعیین وقت جهت ویزیت و معاینه با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمایید.

مزایای لابیاپلاستی با لیزر

در لابیاپلاستی با لیزر پزشک قادر است تا با ظرافت بیشتری عمل را انجام دهد. زمانی که دست و تیغ جراحی مستقیما با پوست ارتباط نداشته باشد امکان خطای انسانی نیز کاهش پیدا خواهد کرد. یکی از مزایای بسیار بزرگ لابیاپلاستی با لیزر این است که بیماران می توانند بعد از عمل به منزل خود برگردند و نیازی به بستری شدن نیست. این مساله تاثیر زیادی در این عمل لابیاپلاستی دارد و باعث صرفه جویی در هزینه ها خواهد شد. لیزر به انعقاد خون در ناحیه تحت عمل کمک می کند و در نتیجه در لابیاپلاستی با لیزر خونریزی حین عمل بسیار کم تر خواهد بود.

اما درست است که لابیاپلاستی با لیزر فواید بالا را دارد اما توجه داشته باشید لابیاپلاستی با لیزر همیشه در اولویت نیست و در انتخاب نوع درمان نظر پزشک مهم است. گاهی اوقات در یک فرد، جراحی بهترین روش برای انجام لابیاپلاستی است. حدود ۱۰ درصد از مواقع بافت لابیا به گونه ای است که لیزر برای انجام عمل مناسب نیست و باید جراحی پلاستیک انجام شود. در این مورد پیشنهاد می کنیم این پست اینستاگرام دکتر ذاکرین را ملاحظه بفرمایید.

لابیاپلاستی با لیزر

سخن نهایی

با این که مزایای لابیاپلاستی زیاد است اما پزشک کم تجربه می تواند آسیب های جدی به واژن وارد نماید. بسیاری از بیماران به دلیل انجام یک عمل بد و نا موفق مجبورند دوباره عمل کنند. انتخاب بهترین دکتر لابیاپلاستی در درمان بسیار مهم و ضروری است درنتیجه ابتدا در مورد پزشک خود تحقیق کنید و ببینید آیا تخصص کافی را دارد یا خیر و بعد عمل را انجام دهید. و دانستن این مطلب ضروری است که عمل لابیاپلاستی را در دوران بارداری انجام ندهید و به طور کلی هیچ پزشکی انجام این عمل را در این دوران توصیه نمی کند. مقاله هفت سوال مهم درباره لابیاپلاستی در بارداری به برخی سوالات مهم در این زمینه پرداخته است.

اگر سوالی در رابطه با مزایای لابیاپلاستی دارید می توانید زیر همین مقاله در قسمت کامنت ها مطرح بفرمایید.

۴.۷/۵ - (۴۶ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۹ دیدگاه ها
 • سلام وقت بخیر. من ۴ جلسه است که لیزر موهای زائد انجام میدهم. آیا لابیاپلاستی با لیزر، در کار رفع موهای زائد با لیزرخلل و ایراد ایجاد میکند و باید بعد از اتمام جلسات رفع موی زائد، لابیاپلاستی را انجام دهم یا میشود الان هم انجام داد؟

  • سلام اگر پوست ناحیه تناسلی تون ملتهب هست بهتره صبر کنید تا التهاب از بین بره تا بتونید لابیاپلاستی انجام بدید. در غیر این صورت مشکلی برای انجام لابیاپلاستی نیست.

 • سلام وقتتون بخیر خواهش میکنم سوالم رو جواب بدین.من ۱۸ سالم هست متولد سال ۱۳۸۱ هستم و لبه واژنم تیرگی داره و واقعا افسردگی گرفتم بخاطرش و کوچیک هستش.میخواسم بدونم امکان عمل با لیزر هس؟ایا درد داره؟خواهش میکنم بگین ک

  • سلام عزیزم. این مورد نیاز داره به اینکه معاینه بشی تا معلوم بشه به جراحی زیبایی لابیا نیاز داری یا بهروشن سازی واژن. سنت هم ۱۸ به بالا هست و مشکلی نداره انجام بدی. برای بکارت هم مشکلی ایجاد نمی کنه.

  • سلام. خیر عزیزم. لابیاپلاستی برای کوچک کردن لابیامینورهای بزرگ و آویزان انجام میشه. اما برای درمان خشکی واژن لازمه از آراف واژن یا لیزر واژینال استفاده بشه.

 • سلام ممنون میشم جواب بدین من با ظاهر واژنم مشکلی ندارم اما به خاطر اینکه لبه های اون تیرس دوست دارم درمانش کنم برا رفع تیرگی لبه ها درمان دبگه ای وجود داره یا فقط با لابیا پلاستی بهتر میشه؟

  • سلام. برای رفع تیرگی لابیامینورها راهی به جز لابیاپلاستی نیست. اما لابیاماژورها (قسمتی که موهای زائد داره) رو میشه با لیزر مونالیزا و کربوکسی تراپی روشن سازی کرد.

   • سلام من خیلی از لابیاهام ناراضی بودم واصلا اعتماد به نفس نداشتم هنگام رابطه جنسی ولی چندروز پیش انجام دادم لبیاپلاستی رو با لیزر خیلی راضی بودم البته الان نتیجه نهایی مشخص نیست چون متورم هست بعد یکماه زیبایی اون مشخص میشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *