تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی و کیفیت روابط جنسی

تاثیر-لابیاپلاستی-بر-میل-جنسی

خانمهایی که لابیا مینور نامتقارن دارند، برای افزایش اعتماد بنفس در برقراری رابطه و یا حل مشکلاتی که به دلیل بزرگی لابیا مینور ایجاد می شود، عمل لابیاپلاستی را انجام می دهند. اما نگران تاثیر این جراحی روی کیفیت رابطه جنسی خود هستند.

در این مقاله همراه ما باشید تا پاسخ سوالات خود درباره تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی و رابطه جنسی را دریابید. برای دسترسی به تیترهای مقاله از فهرست زیر استفاده کنید.

لابیامینور کجاست؟

لبه های چین خورده درونی واژن که اطراف کلیتوریس و دهانه واژن را می پوشاند، لابیا مینور نامیده می شوند. لابیا مینور توسط لب های بیرونی واژن یا لابیاهای ماژور که پوست واژن را تشکیل می دهند، محافظت می شوند.

عمل لابیاپلاستی

عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی جراحی است که روی لابیاهای مینور واژن انجام می شود. این جراحی را با لیزر یا تیغ جراحی انجام می دهند تا قسمتهای نامتقارن و اضافی لابیا برداشته شود. بعد از این عمل، لابیاها کوچکتر، هم اندازه و زیبا می شوند.

تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

در عمل لابیاپلاستی فقط بافت لابیا برداشته می شود و کاری با اعصاب جنسی این ناحیه نداریم. بنابراین بعد از لابیاپلاستی میل جنسی و حس جنسی بانوان به دلایل زیر بیشتر از قبل می شود:

 • رفع درد هنگام نزدیکی به دلیل بزرگی لابیا مینور
 • بهبود روابط جنسی برای زن و مرد
 • ایجاد ظاهر زیبا و متقارن برای لابیاهای مینور
 • اعتماد به نفس خانم ها موقع نزدیکی
 • افزایش ارگاسم در خانمها
 • راحت تر شدن دخول
 • کاهش تعریق و تجمع ترشحات در اطراف واژن و لابیاها و رفع بوی بد واژن که باعث افزایش اعتماد بنفس زنان در رابطه دهانی می شود.

همچنین اگر همزمان با عمل لابیاپلاستی، پوست اضافی کلیتوریس با عمل هودکتومی کنار برود، ارگاسم کلیتورال بعد از این جراحی بیشتر می شود.

تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

اگر شما نیز مایل به انجام لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی هستید، می توانید از تخصص و مهارت خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان در این زمینه بهره مند شوید. خانم دکتر ذاکرین سابقه طولانی و موفقی در زمینه جراحی لابیاپلاستی دارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمائید.

کوچک شدن لابیا مینور لذت جنسی را کاهش نمی دهد؟

این یک تصور غلط است. چون کوچک یا بزرگ بودن لابیای مینور تاثیری بر میزان لذت جنسی خانم ها ندارد. بنابراین با لابیاپلاستی و برداشتن قسمتهایی از لابیا مینور تغییری در لذت جنسی ایجاد نمی شود.

چرا با لابیاپلاستی، عمل هودکتومی توصیه می شود؟ 

لابیاپلاستی پوست اضافی لابیا مینور را از اطراف کلیتوریس (حساس ترین و تحریک پذیرترین نقطه واژن) بر می دارد. اما اگر ارگاسم بهتر و سریعتری بخواهید، یا کلاهک محافظ کلیتوریس بزرگ باشد، جراح شما عمل زیبایی کلیتوریس را پیشنهاد می کند.

در این جراحی کلاهک کلیتوریس (هود) از روی ناحیه کلیتوریس کنار زده می شود تا این نقطه برای تحریک پذیری بیشتر در دسترس قرار گیرد. اغلب این دو عمل زیبایی زنانه همزمان انجام می شوند. به علاوه متقارن کردن اندازه کلیتوریس و لابیا مینور ظاهر زیباتری به واژن می دهد و اعتماد بنفس شما را بیشتر می کند.

عمل لابیاپلاستی و هودکتومی

چرا بعد از لابیاپلاستی بعضی خانمها دچار کاهش میل جنسی می شوند؟

عمل لابیاپلاستی یک جراحی حساس است و باید کسی این جراحی را انجام دهد که به آناتومی واژن و تکنیک های لابیاپلاستی کاملا تسلط دارد. در موارد کمی بعد از این جراحی شاهد کاهش میل جنسی و ارگاسم در خانمها هستیم که به خاطر آسیب دیدگی اعصاب جنسی موقع جراحی است.

به همین دلیل انتخاب بهترین جراح لابیاپلاستی که عملهای جراحی متعددی در این ناحیه انجام داده است، بسیار حائز اهمیت است.

برای جلوگیری از عوارض لابیاپلاستی که به خاطر اشتباهات جراحی ایجاد می شوند، می توانید این جراحی را نزد خانم دکتر متین ذاکرین، بهترین جراح لابیاپلاستی تهران انجام دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت معاینه با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمائید.

رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

برای جلوگیری از باز شدن بخیه ها و نیز جوش خوردن کامل و خوب لابیاها و رضایت از نتیجه عمل زیبایی واژن باید ۴ تا ۶ هفته بعد از انجام عمل لابیاپلاستی از رابطه واژینالی و مقعدی خودداری کنید.

جای بخیه ها در لابیاپلاستی 

بخیه های لابیاپلاستی جذبی هستند و دو هفته بعد از عمل جذب بافتها می شوند. پس نیازی به کشیدن ندارند. این بخیه ها اگر با تکنیک درستی زده شوند هیچ جای اسکار یا جای بخیه ای به جا نمی گذارند.

خانم دکتر ذاکرین با استفاده از بهترین برندهای نخ بخیه جذبی و تسلط به انواع تکنیک های بخیه زدن تجربه خوبی از عمل زیبایی واژن را برایتان رقم می زنند.

در صورتی که سوالی در مورد زمان رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی و یا تاثیرلابیاپلاستی روی میل جنسی دارید، می توانید در بخش نظرات مقاله سوالات خود را مطرح کنید. 

۴.۸/۵ - (۴۹ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۴ دیدگاه ها
 • سلام خانم دکتر عزیز من سال قبل بعد از استفاده از سرویس بهداشتی عمومی دچار خارش شدید واژن شدم و پزشک پاپ اسمیر انجام داد و دارو دادن و عفونت کاندیدا تو پاپ اسمیرم دیده شد بعد چند وقت خارش بیرونی واژنم بطور کامل خوب نشد و واژنم قرمز و ملتهب و پر از دونه های ریزی که انگار با چاقوی اره ای گشیدن روش و ریش ریش شده بود نگران شدم و پزشک مراجعه کردم و دارو دادن خلاصه حساسیت بالای من باعث شد تو اینه خودمو ببینم و متوجه یه دونه خیلی ریز دو طرف واژنم شدم کهوالبته این دوقسمت خارش نداشتم و ترسیدم مگه اینکه زگیل باشه با استرس به پزشک زنان مراجه کردم و معاینه کردن و گفتن که اصلا این زگیل نیست ولی حقیقتش خودم خیلی حساسم و ترسم زیاد با اینکه هیچ رابطه ای غیر همسرم نداشتم و همهچی با این سرویس بهداشتی عمومی شروع شد استرسم بالا و این باعث شد به همسرم شک کنم و به مدت یکسال که یه جورایی دیونه شدم و زندگی واسه خودمو شوهرم زهر مار کردم و حتی هیچ میلی به برقراری رابطه جنسی باهمسرمم ندارم . و در پایان خلاصه خارشم که خوب خوب شده ولی این دونه خیلی ریز نرم تو فاصله یکسال هیچ تغییری نکرده و زیادم نشده . میخواستم بدونم ایا امکان تشخیص اشتباه پزشک وجود داره یا نه .

  • سلام. دو طرف دهانه واژن غدد بارتولن هستن که به طور طبیعی اند و کارشون ترشح مواد لغزنده برای رابطه جنسیه. ممکنه شما اونا رو دیده باشید. اگر پزشک معاینه تون کردن و گفتن مشکلی ندارید حتما موردی نبوده. باز هم اگر دوست دارید می تونید به متخصص دیگه ای مراجعه کنید که خیالتون راحت بشه.

 • سلام خسته نباشید.من از ۱۶.۱۷سالگی فهمیدم.قسمت بیرونی دستگاه تناسلیم.متورم.بوده.حالا سی نه سالمه.حامله هستم.ایا باید فارغ بشوم.تا عمل کنم.همزمان.با فارغ شدنم.عمل میشوم.یا فاصله باید بیافتد؟

  • سلام. عزیزم نمیشه همزمان با زایمانت لابیاپلاستی بشی چون لگن خیلی پر خون هست و لبه های واژن بیش از حد عادی متورم هستن. باید ۶ ماه بعد از زایمان برای عمل زیبایی واژن اقدام کنی تا نتیجه عملتون دلخواه بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *