تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی و کیفیت روابط جنسی

تاثیر-لابیاپلاستی-بر-میل-جنسی

خانمهایی که لابیا مینور نامتقارن دارند، برای افزایش اعتماد بنفس در برقراری رابطه و یا حل مشکلاتی که به دلیل بزرگی لابیا مینور ایجاد می شود، عمل لابیاپلاستی انجام می دهند. در این مقاله قصد داریم به سوال بسیاری از شما درباره تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی و رابطه جنسی پاسخ دهیم. برای دسترسی به تیترهای مقاله از فهرست زیر استفاده کنید.

لابیامینور کجاست؟

لبه های چین خورده درونی واژن که اطراف کلیتوریس و دهانه واژن را می پوشاند، لابیا مینور نامیده می شوند. لابیا مینور توسط لب های بیرونی واژن یا لابیاهای ماژور که پوست واژن را تشکیل می دهند، محافظت می شوند.

عمل لابیاپلاستی

عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی جراحی است که روی لابیاهای مینور واژن انجام می شود. لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی انجام می شود. در این جراحی قسمتهای نامتقارن و بزرگ لابیا مینور برداشته می شوند و اندازه و شکل لابیاها کوچکتر و متقارن می شود. همچنین پوست اضافی لابیا مینور که در اطراف کلیتوریس قرار دارد، برداشته می شود تا این نقطه برای تحریک پذیری بیشتر در دسترس باشد.

تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

بسیاری از کسانی که لابیاپلاستی انجام می دهند، نگران کم شدن میل جنسی بعد از جراحی هستند. در حالی که کوچک کردن لابیا مینور باعث تحریک بیشتر کلیتوریس و افزایش میل و لذت جنسی در خانمها می شود. همچنین لابیاپلاستی باعث:

 • رفع درد هنگام نزدیکی به دلیل بزرگی لابیا مینور
 • بهبود روابط جنسی برای زن و مرد
 • ایجاد ظاهر زیبا و متقارن برای لابیاهای مینور
 • اعتماد به نفس خانم ها موقع نزدیکی
 • افزایش ارگاسم در خانمها
 • رفع عفونت لابیا مینور
 • رفع سوزش و خارش لابیا مینور
 • راحت تر شدن دخول

می شود. همچنین لابیاپلاستی باعث کاهش تعریق و تجمع ترشحات در اطراف واژن و لابیاها شده و بوی بد لابیاها و واژن را برطرف می کند. به همین دلیل میل جنسی خانمها بیشتر می شود.

تاثیر لابیاپلاستی بر میل جنسی

اگر شما نیز مایل به انجام لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی هستید، می توانید از تخصص و مهارت خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان در این زمینه بهره مند شوید. خانم دکتر ذاکرین سابقه طولانی و موفقی در زمینه جراحی لابیاپلاستی دارند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو نوبت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمائید.

کوچک شدن لابیا مینور لذت جنسی را کاهش نمی دهد؟

این یک تصور غلط است. کوچک یا بزرگ بودن لابیای مینور تاثیری بر میزان لذت جنسی ندارد. با لابیاپلاستی و برداشتن قسمتهایی از لابیا مینور تغییری در لذت جنسی ایجاد نمی شود. اگر لابیا مینور شما بزرگ است و می خواهید لذت بیشتری را تجربه کنید، لابیاپلاستی با در دسترس قرار دادن و تحریک پذیری بیشتر کلیتوریس می تواند به شما در این مورد کمک کند.

چرا با لابیاپلاستی، هودکتومی توصیه می شود؟ 

لابیاپلاستی پوست اضافی لابیا مینور را از اطراف کلیتوریس (حساس ترین و تحریک پذیرترین نقطه واژن) بر می دارد. اما اگر ارگاسم بهتر و سریعتری بخواهید، یا کلاهک محافظ کلیتوریس بزرگ باشد، جراح شما عمل زیبایی کلیتوریس را پیشنهاد می کند.

در این جراحی کلاهک کلیتوریس (هود) از روی ناحیه کلیتوریس کنار زده می شود تا این نقطه برای تحریک پذیری بهتر، بیشتر در دسترس قرار گیرد. اغلب این دو عمل زیبایی زنانه همزمان انجام می شوند. به علاوه متقارن کردن اندازه کلیتوریس و لابیا مینور ظاهر زیباتری برای واژن زنان به همراه داشته و اعتماد بنفس آنها را افزایش می دهد.

عمل لابیاپلاستی و هودکتومی

چرا بعد از لابیاپلاستی بعضی خانمها دچار کاهش میل جنسی می شوند؟

کاهش میل جنسی و ارگاسم در این خانمها به خاطر آسیب دیدن اعصاب کلیتوریس و لابیا مینور آنها طی عمل لابیاپلاستی و هودکتومی است. به همین دلیل انتخاب بهترین جراح لابیاپلاستی که عملهای جراحی متعددی در این ناحیه انجام داده است، بسیار حائز اهمیت است.

برای جلوگیری از عوارض لابیاپلاستی که به خاطر اشتباهات جراحی ایجاد می شوند، می توانید این جراحی را نزد خانم دکتر متین ذاکرین، بهترین جراح لابیاپلاستی تهران انجام دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت وقت معاینه با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمائید.

رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی

بعد از انجام عمل لابیاپلاستی، تا زمانی که بخیه ها بهبود پیدا نکرده باشند، نباید رابطه جنسی داشته باشید. معمولا حدود ۴ هفته طول می کشد تا بخیه ها بهبود یابند.

جای بخیه ها در لابیاپلاستی 

نیازی به کشیدن بخیه ها نیست و خود بخود آب می شوند. نگران جای بخیه ها نباشید. اگر قرار بود جای بخیه باقی بماند، این دیگر یک جراحی زیبایی نبود. تنها نکته مهم در مورد بخیه ها این است که تا زمانی که بهبود نیافته اند، نباید رابطه جنسی یا فعالیت های سنگین داشته باشید. چون ممکن است بخیه ها باز شوند و دچار خونریزی و مشکلات دیگر شوید.

در صورتی که سوالی در مورد زمان رابطه جنسی بعد از لابیاپلاستی و یا تاثیرلابیاپلاستی روی میل جنسی دارید، می توانید در بخش نظرات مقاله سوالات خود را مطرح کنید. 

۴.۸/۵ - (۴۹ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۴ دیدگاه ها
 • سلام خانم دکتر عزیز من سال قبل بعد از استفاده از سرویس بهداشتی عمومی دچار خارش شدید واژن شدم و پزشک پاپ اسمیر انجام داد و دارو دادن و عفونت کاندیدا تو پاپ اسمیرم دیده شد بعد چند وقت خارش بیرونی واژنم بطور کامل خوب نشد و واژنم قرمز و ملتهب و پر از دونه های ریزی که انگار با چاقوی اره ای گشیدن روش و ریش ریش شده بود نگران شدم و پزشک مراجعه کردم و دارو دادن خلاصه حساسیت بالای من باعث شد تو اینه خودمو ببینم و متوجه یه دونه خیلی ریز دو طرف واژنم شدم کهوالبته این دوقسمت خارش نداشتم و ترسیدم مگه اینکه زگیل باشه با استرس به پزشک زنان مراجه کردم و معاینه کردن و گفتن که اصلا این زگیل نیست ولی حقیقتش خودم خیلی حساسم و ترسم زیاد با اینکه هیچ رابطه ای غیر همسرم نداشتم و همهچی با این سرویس بهداشتی عمومی شروع شد استرسم بالا و این باعث شد به همسرم شک کنم و به مدت یکسال که یه جورایی دیونه شدم و زندگی واسه خودمو شوهرم زهر مار کردم و حتی هیچ میلی به برقراری رابطه جنسی باهمسرمم ندارم . و در پایان خلاصه خارشم که خوب خوب شده ولی این دونه خیلی ریز نرم تو فاصله یکسال هیچ تغییری نکرده و زیادم نشده . میخواستم بدونم ایا امکان تشخیص اشتباه پزشک وجود داره یا نه .

  • سلام. دو طرف دهانه واژن غدد بارتولن هستن که به طور طبیعی اند و کارشون ترشح مواد لغزنده برای رابطه جنسیه. ممکنه شما اونا رو دیده باشید. اگر پزشک معاینه تون کردن و گفتن مشکلی ندارید حتما موردی نبوده. باز هم اگر دوست دارید می تونید به متخصص دیگه ای مراجعه کنید که خیالتون راحت بشه.

 • سلام خسته نباشید.من از ۱۶.۱۷سالگی فهمیدم.قسمت بیرونی دستگاه تناسلیم.متورم.بوده.حالا سی نه سالمه.حامله هستم.ایا باید فارغ بشوم.تا عمل کنم.همزمان.با فارغ شدنم.عمل میشوم.یا فاصله باید بیافتد؟

  • سلام. عزیزم نمیشه همزمان با زایمانت لابیاپلاستی بشی چون لگن خیلی پر خون هست و لبه های واژن بیش از حد عادی متورم هستن. باید ۶ ماه بعد از زایمان برای عمل زیبایی واژن اقدام کنی تا نتیجه عملتون دلخواه بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *