لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

لابیاپلاستی-با-لیزر-یا-جراحی

شاید برای شما هم این سوال پیش آمده باشد که بهترین روش برای انجام عمل لابیاپلاستی چیست؟ لابیاپلاستی با جراحی بهتر است یا لیزر؟ خیلی از جاها می بینید که در سایتها یا پیجهای اینستاگرام، مانور زیادی روی عمل لابیاپلاستی با لیزر داده می شود. اما سپس که نظر افرادی که لابیاپلاستی با لیزر کرده اند را می شنوید، می بینید بعضیها از این روش جراحی ناراضی هستند. برای اینکه بهترین و کاملترین جواب را بگیرید و بتوانید مزایا و معایب هر روش را متوجه شوید با ما همراه باشید. جهت دسترسی به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

لابیاپلاستی چیست؟

اگر شما در حال خواندن این مقاله هستید به احتمال خیلی زیاد با عمل لابیاپلاستی آشنایی دارید. عمل لابیاپلاستی که به آن عمل زیبایی واژن هم می گوییم عملی است که در آن پزشک جراح با استفاده از جدیدترین متدهای زیبایی، دفرمگی لبه های مینور واژن را برطرف می کند. این عمل با کوتاه کردن لابیاهای کوچک واژن همراه است و از آنجایی که نتیجه بعد از عمل نسبت به قبل از عمل زیباتر است به آن عمل زیبایی واژن هم می گویند. جهت آشنایی با این عمل می توانید مقاله عمل زیبایی واژن را مطالعه بفرمایید. همچنین برای اینکه این مقاله طولانی نشود، از بحث در مورد مزایا و کاربردهای عمل خودداری می کنیم و شما عزیزان را به مطالعه مقاله مزایا و فواید لابیاپلاستی ارجاع می دهیم.

عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی با جراحی

اگر جراح شما برای انجام عمل زیبایی از روشهای جراحی پلاستیک استفاده کند، به آن عمل لابیاپلاستی با جراحی گفته می شود. در این روش متخصص از چاقوی جراحی و نخ بخیه برای انجام عمل زیبایی بهره می برد. عمل لابیاپلاستی با جراحی نیازمند تخصص بالای جراح است و انجام آن نیازمند گذراندن دوره های ویژه می باشد. عمل لابیاپلاستی با جراحی، نیاز به طراحی دقیق تری نسبت به لابیاپلاستی با لیزر دارد و لازم است که جراح با بافت واژن، روش زدن بخیه های زیبایی و انتخاب بهترین نخ بخیه ها متناسب با بدن شما آشنایی داشته باشد. مهمترین مزیتها و معایب این روش لابیاپلاستی را در ادامه می آوریم:

مزایا:

 • این روش برای همه زنان مناسب است.
 • پزشک جراح می تواند از تکنیکهای مختلف لابیاپلاستی استفاده کند.
 • دیگر نیازی نیست نگران باز شدن بخیه ها باشید.

معایب:

 • همه جراحان قادر به انجام این روش لابیاپلاستی نیستند.
 • عمل پیچیده تر است و نیازمند طراحی تخصصی برای هر بیمار است.
 • دو الی سه روز مراقبتهای بعد از عمل طولانی تری خواهد شد

عمل لابیاپلاستی با لیزر

در عمل لابیاپلاستی با لیزر، جراح از لیزر مونالیزا بجای چاقوی جراحی استفاده می کند. در این روش، به این دلیل که لیزر می تواند همزمان با برش زدن، وظیفه کوتر را هم انجام دهد؛ لبه های بافت برش خورده لابیا مینور خیلی سریع بدون بخیه به هم جوش می خورند.

پس در روش لابیاپلاستی با لیزر دیگر نیازی به بخیه نخواهد بود و برش ها با ظرافت بیشتری انجام می شوند. از مزیتهای استفاده از لیزر در انجام جراحی زیبایی لابیا این است که به اندازه لابیاپلاستی با جراحی تخصصی نبوده و نیاز به طراحی های ویژه و انتخاب روش بخیه زدن و جمع کردن باقیمانده لبه ها ندارد. همچنین دوران مراقبت بعد از عمل لابیاپلاستی شما معمولا کوتاهتر است.

لیزر مونالیزاتاچ

مزایا:

 • انجام عمل هم برای پزشک و هم برای بیمار آسان تر است.
 • دوران نقاهت کوتاهی دارد.
 • برشهای لیزر بسیار ظریف هستند.

معایب:

 • عفونت محل جوش خوردن لبه ها در بعضی از خانمها
 • احتمال باز شدن لبه های جوش خورده لابیا وجود دارد.
 • مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی حساس تر می شود.
 • این روش برای همه مناسب نیست و درصد نارضایتی از عمل در بین افراد شایع تر است.
 • تعداد تکنیکهایی که پزشک می تواند با آن فرم لابیای شما را بهبود ببخشد، محدود به چند تکنیک ابتدایی است.

اگر شما هم قصد انجام لابیاپلاستی را دارید ما به شما خانم دکتر ذاکرین را معرفی می کنیم. خانم دکتر ذاکرین با سالها تجربه در زمینه عملهای زیبایی واژن، شما را در داشتن بدنی زیبا و ایده آل یاری می کند. دکتر ذاکرین با گذراندن دوره های تخصصی عملهای زیبایی زنان هم به انجام عمل با لیزر مسلط هستند و هم نمونه های موفق زیادی در لابیاپلاستی با جراحی دارند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در مورد لابیاپلاستی با واتساپ ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵ در تماس باشید. همچنین به شما پیشنهاد می کنیم برای دیدن نمونه تصاویر قبل و بعد از عمل به مطب خانم دکتر مراجعه کنید.

لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟

اینکه لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا با جراحی سوالی است که تنها جراح شما می تواند به آن پاسخ دهد. لابیاپلاستی با لیزر همانطور که گفته شد برای همه افراد مناسب نیست؛ چرا که بافت لبه های مینور بعضی از زنان به شکلی است که در صورت انجام لابیاپلاستی با لیزر، یا یکدست نمی شود (حالت کنگره کنگره پیدا می کند)، یا به دلیل ضخامت زیاد لابیا محل جوش خوردن لبه ها مدام باز می شود و نتیجه نهایی عمل آن چیزی نمی شود که انتظار دارید.

لابیاپلاستی با لیزر برای جراح سهولت بیشتری دارید و مراقبتهای بعد از عمل کوتاهتری هم دارد. اما اگر شما برای انجام این نوع از لابیاپلاستی مناسب نباشید، به احتمال زیاد از نتیجه عمل ناراضی خواهید بود و مجبور به انجام عمل ترمیم لابیاپلاستی می شوید.

البته همانطور که گفتیم اگر شما جزو کسانی باشید که برای لابیاپلاستی با لیزر مناسب هستید، بهتر است از لیزر برای لابیاپلاستی استفاده شود. اما اگر جزو افرادی باشید که عمل با لیزر برای شما مناسب نباشد، بهتر است اقدام به عمل زیبایی واژن با لیزر نکنید و یا لابیاپلاستی با جراحی را انجام دهید

نتیجه گیری نهایی در مورد انتخاب روش انجام لابیاپلاستی

لابیاپلاستی یکی از رایج ترین عملهای زیبایی در بین زنان است. این عمل نه تنها از لحاظ زیبایی تاثیر بسزایی دارید و موجب بهبود روابط زناشویی شما می شود، بلکه برای خانمهایی که بدلیل بزرگی لابیا در فعالیتهای روزانه خود مشکل دارند هم مفید است.

انتخاب بهترین روش برای انجام لابیاپلاستی را باید بر عهده جراح خود بگذارید. مساله ای که در این میان حائز اهمیت است این است که روش لابیاپلاستی با لیزر برای همه مناسب نیست. و همانطور که خانم دکتر ذاکرین در این پست اینستاگرام خود گفتند، بهتر است جراحی را انتخاب کنید که بر هر دو روش لابیاپلاستی با لیزر و جراحی احاطه داشته باشد. بدون شک در این صورت می توانید پیشاپیش از نتیجه عمل خود مطمئن باشید.

لابیاپلاستی

در حقیقت شما باید در عمل زیبایی واژن، بجای اینکه بر روی بودن یا نبودن لیزر اصرار کنید، به جراحی مراجعه کنید که با تمام تکنیکهای عمل زیبایی واژن آشنایی داشته باشد، هم قادر باشد لابیاپلاستی با لیزر برای شما انجام دهد و هم بدون لیزر. نمونه کارهای قبلی و رضایت قبلی مراجعین به ایشان نیز بسیار مهم است.

امیدواریم در این مقاله تمام سوالات شما در مورد انتخاب روش لابیاپلاستی را پاسخ داده باشیم و اگر قصد انجام این عمل زیبایی را دارید پیشاپیش برایتان بهترینها را آرزو می کنیم. سوالی در این مورد دارید در بخش نظرات زیر این مقاله مطرح کنید. برای دریافت پاسخ خود مجددا به همین صفحه مراجعه کنید. 

۴.۶/۵ - (۵۰ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۴ دیدگاه ها
  • سلام. شما نباید ۶-۸ هفته بعد از عمل تون و با اجازه پزشک رابطه مقعدی و واژینال داشته باشید. چون میتونه باعث باز شدن بخیه ها یا پارگی بافتهایی بشه که در حال ترمیمه و هنوز محکم جوش نخورده.

  • سلام. نه عزیزم. عمل لابیاپلاستی برای دختران مجرد هم انجام میشه. فقط باید بالای ۱۸ سال باشید و دوره بلوغتون تکمیل شده باشه تا بتونید این عمل رو انجام بدین.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *