عمل لابیاپلاستی با لیزر | لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا

عمل-لابیاپلاستی-با-لیزر

عمل زیبایی واژن یکی از پرطرفدارترین عمل های زیبایی ناحیه تناسلی در بین زنان است. این عمل به دو روش اصلی یعنی برش با تیغ جراحی و برش با لیزر انجام می شود. در حال حاضر در تمام دنیا برای عمل زیبایی واژن، بیشتر لابیاپلاستی با لیزر توصیه می شود، مگر اینکه فرم و مدل لابیاهای متقاضی به شکلی باشد که استفاده از لیزر برای او مناسب نباشد. در این مقاله به طور کامل با این روش لابیاپلاستی آشنا خواهید شد. برای دسترسی سریع به مطالب می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

چرا لابیاپلاستی انجام می شود؟

شایع ترین علت بزرگی یا بدشکلی لابیاها، ژنتیک است اما موارد دیگری هم باعث بزرگی لابیاها می شوند. مثل:

 • بارداری و زایمان
 • اختلالات هورمونی
 • ورزشهای حرفه ای که باعث اصطکاک زیاد واژن می شوند
 • رابطه جنسی مکرر
 • یائسگی
 • افزایش وزن بیش از حد

علت انجام عمل لابیاپلاستی

لابیاهای بزرگ از نظر زیبایی و اعتماد بنفس جنسی، برخی از خانم ها را دچار مشکل می کند. اما بزرگی لابیا می تواند باعث درد و سوزش واژن موقع پوشیدن لباس زیر، شلوار تنگ و جین، رابطه جنسی یا ورزش های حرفه ای (دو میدانی، دوچرخه سواری یا سوارکاری) شود. به همین دلیل خانمها عمل لابیاپلاستی را انجام می دهند.

لابیاپلاستی با لیزر چیست؟

لابیاپلاستی با لیزر یکی از انواع روشهای لابیاپلاستی است. هدف از انجام این جراحی، کوچک کردن لابیاهای بزرگ، قرینه سازی لابیاهای مینور و برطرف کردن دفرمیتی یا بدشکلی لابیاها است. برای انجام این جراحی، از لیزر مونالیزا تاچ برای برش قسمت های اضافی لابیا، برداشتن چروک های لابیا مینور و رفع تیرگی آنها استفاده می شود.

چرا لابیاپلاستی با لیزر بهتر از جراحی است؟

هر دو نوع جراحی برای کوچک کردن و زیبایی لابیاها هستند اما به دلیل تفاوتهایی که در نتیجه ی این دو جراحی وجود دارد، لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا تاچ به جراحی ترجیح داده می شود. این تفاوتها عبارتند از:

کیفیت برش: با لیزر برش ها صاف تر هستند و نتیجه جراحی بهتر و فرم لابیاها طبیعی تر می شود.

تعداد بخیه: تعداد بخیه ها در عمل با لیزر مونالیزا خیلی کمتر از روش جراحی است. حتی گاهی لابیاپلاستی با لیزر برای بعضی از بیماران بدون بخیه انجام می شود.

میزان خونریزی: چون همزمان با برش لیزر، انتهای عروق خونی منعقد و بسته می شود، خونریزی در حد یک تا دو قطره است. اما جراحی با خونریزی زیادی همراه است.

دوره نقاهت: استفاده از لیزر برای برش لابیاها باعث خونرسانی بیشتر به لابیاها شده و قدرت تکثیر سلولی را بیشتر می کند. درنتیجه ترمیم و بهبودی بعد از لابیاپلاستی با لیزر، بسیار سریعتر از لابیاپلاستی با جراحی است و دوره نقاهت کمتری دارد.

مزایای لابیاپلاستی با لیزر

برای لابیاپلاستی با لیزر از بیهوشی استفاده نمی شود. بنابراین بیمار عوارض جراحی و بیهوشی را ندارد. به جای آن از بی حسی های موضعی موقع عمل با لیزر استفاده می شود. اگر بیمار استرس داشته باشد از بی حسی نخاعی هم می توان استفاده کرد.

مزایای لابیاپلاستی با لیزر

 • بدون درد و خونریزی
 • سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن
 • بدون اسکار و جای جراحی و بخیه
 • بهبود اعتماد به نفس در رابطه جنسی و رفع بی میلی جنسی در زنان
 • برطرف شدن تیرگی لابیا مینور

همچنین تعداد بخیه ها در لابیاپلاستی با لیزر کم بوده یا اصلا بخیه زده نمی شود. به علاوه، این بخیه ها معمولا جذبی هستند و نیازی به کشیدن ندارند.

همچنین می توانید در جلسه معاینه با خانم دکتر ذاکرین آلبوم عکس های جراحی های لابیاپلاستی انجام شده توسط ایشان را مشاهده کنید. برای تعیین وقت جهت ویزیت و معاینه با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمایید.

تکنیک های لابیاپلاستی با لیزر

عمل زیبایی واژن با تکنیک های مختلفی انجام می شود. انتخاب تکنیک جراحی بستگی به سبک زندگی بیمار، شرایط بیمار، تصمیم پزشک و شکل لابیاها دارد. بر اساس این موارد، پزشک تصمیم می گیرد که چه تکنیکی برای بیمار بهتر است. دو روش کلی برای لابیاپلاستی وجود دارد:

تکنیک Trim

این تکنیک برای کسانی که می خواهند لابیا مینور آنها خیلی کوچک شود و مشخص نباشد استفاده می شود. در لابیاپلاستی با تکنیک Trim، لابیاها صاف برش می خورند. هر چند تکنیکهای بهتری برای برش وجود دارد اما استفاده از این تکنیک برای بعضی از بیماران اجتناب ناپذیر است.

تکنیک Wedge

از این تکنیک بیشتر برای لابیاهای مثلثی استفاده می شود. برش های مثلثی و v شکل لابیاها در این تکنیک، ظاهر نرمال تر و بهتری به لابیاها می دهد. جراح با تکنیک wedge، قسمت های سیاه و چروکیدگی های لابیا مینور را بر می دارد.

علاوه بر این تکنیک ها، در مواردی که لابیاها از عرض بزرگ شده اند، تکنیک هلالی، گزینه مناسب تری برای لابیاپلاستی است.

آمادگی های لازم برای عمل لابیاپلاستی با لیزر

لابیاپلاستی با لیزر به اقدامات خاصی نیاز ندارد. تنها مواردی که باید قبل از عمل به آن توجه کنید، استحمام قبل از عمل است. همچنین اگر دچار عفونت های واژینالی هستید، باید قبل از عمل آن را کاملا درمان کنید.

آمادگی های عمل لابیاپلاستی با لیزر

معاینه و مشاوره قبل از عمل

معاینه شکل و اندازه لابیا در تعیین روش جراحی بسیار اهمیت دارد و در این مورد پزشک تصمیم می گیرد که با چه روشی لابیاپلاستی را انجام دهد. چون لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا را نمی توان برای تمام خانم ها انجام داد. به خصوص آنهایی که لابیاهای خیلی بزرگی دارند و لیزر نمی تواند نتیجه دلخواه بیمار را به دنبال داشته باشد.

بیشتر بخوانید: لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی

محل انجام عمل

لابیاپلاستی با تیغ جراحی در کلنیک و بیمارستان انجام می شود اما لابیاپلاستی با لیزر را در مطب پزشک هم می توان انجام داد.

عمل لابیاپلاستی بعد از زایمان

عمل لابیاپلاستی را نمی توانید بلافاصله بعد از زایمان انجام دهید. به دلیل اینکه بعد از زایمان با مشکلات زیر روبرو هستید:

 • خونریزی زیاد موقع زایمان
 • لابیاها موقع زایمان پر خون می شوند و در صورت جراحی دچار خونریزی زیادی می شوند.
 • التهاباتی که در بدن به خاطر زایمان و هورمون های بارداری وجود دارد و فرم لابیاها در حالت عادی خود نیست.

شما می توانید این عمل را ۳ ماه بعد از زایمان انجام دهید که همه التهاب ها و ورم های بدن خوابیده و فرم و اندازه لابیاها عادی شده است.

جراحی لابیاپلاستی با لیزر برای چه کسانی مناسب است؟ 

تمام خانم های بالای ۱۸ سال که کاملا سالم هستند و بیماری مزمنی ندارند، می توانند این عمل زیبایی را انجام دهند. دختر خانم های باکره و بالای ۱۸ سال نیز می توانند این عمل را انجام دهند. کسانی که زائده های زگیل تناسلی دارند نیز بعد از درمان می توانند عمل کنند.

میل و حس جنسی بعد از لابیاپلاستی چه تغییری می کند؟

میل جنسی یا حس جنسی بعد از لابیاپلاستی با لیزر کم نمی شود. بلکه با بالا رفتن اعتمادبنفس بیمار، میل جنسی بیشتر هم می شود. از آنجایی که کلاهک کلیتوریس نیز کنار زده شده و هودکتومی انجام می شود، تحریک پذیری کلیتوریس بهتر شده و ارگاسم قوی تری خواهید داشت.

تغییرات میل جنسی بعد از لابیاپلاستی

تنها در مواردی حس جنسی کم می شود که به خاطر ماهر نبودن جراح، کلیتوریس آسیب ببیند. اما این مورد کم اتفاق می افتد. برای اطمینان می توانید نزد بهترین جراحان لابیاپلاستی را انجام دهید. همچنین اگر لابیاها به درخواست بیمار خیلی کوچک یا کاملا برداشته شود، حس جنسی کمتر می شود.

آیا کوچک سازی کلاهک کلیتوریس با لیزر قابل انجام است؟

اگر کلاهک کلیتوریس بزرگ باشد، حین عمل لابیاپلاستی، پوسته اضافی کلاهک هم برداشته می شود. ممکن است بعضی از بیماران به لیفت واژن هم نیاز داشته باشند تا قسمت های مختلف دستگاه تناسلی با هم هماهنگ شوند.

شما می توانید با جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمینه کوچک سازی کلاهک کلیتوریس و دریافت وقت ویزیت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمایید.

عمل لابیاپلاستی برای دختران باکره

بسیاری از دختران مجرد و باکره که به لابیاپلاستی نیاز دارند، نگران پرده بکارت خود هستند. در حالی که نباید نگران این موضوع باشند. زیرا پرده بکارت حدود ۲ تا ۳ سانتی متر داخل دهانه واژن است و از لابیاها فاصله دارد. موقع لابیاپلاستی هیچ دستکاری در ناحیه پرده بکارت انجام نمی شود.

دختران از ۱۸ سالگی به بعد می توانند این جراحی را انجام دهند. برخی از مادران هم نگران حس جنسی دختران خود هستند. در این مورد باید گفت که با لابیاپلاستی، میل جنسی و حس جنسی این دختر خانم ها در آینده به هیچ وجه کم نمی شود.

عوارض لابیاپلاستی با لیزر

هر عمل جراحی که انجام می دهید، عوارض خود را دارد. برخی عوارض عادی هستند و بعد از چند روز برطرف می شوند اما برخی دیگر جدی هستند و بیمار را دچار مشکل می کنند. به طور کلی، عوارض بعد از لابیاپلاستی با لیزر به دو دسته ی زیر تقسیم می شوند:

عوارض لابیاپلاستی با لیزر

عوارض عمومی

درد و تورم، عوارض عمومی لابیاپلاستی با لیزر هستند و به خاطر برش، داروی بی حسی و التهاب ایجاد می شوند. با مصرف ویتامین C، کمپرس یخ، عدم تحرک و استراحت می توانید درد و تورم را کاهش دهید. همچنین به خاطر عدم رعایت بهداشت ممکن است بیمار دچار عفونت بعد از عمل شود.

عوارض اختصاصی

این عوارض در اثر نوع بافت لابیای بیمار، انتخاب تکنیک اشتباه برای عمل، نخ بخیه نامناسب یا عدم تبحر جراح ایجاد می شود. این عوارض عبارتند از: عدم قرینگی لابیاها، اسکار، جای بخیه، کم برداشتن بافت هستند که می توان آن را ترمیم کرد.

در چه صورت نمی توان عمل لابیاپلاستی را انجام داد؟

برای خانم هایی که عفونت فعال، سیستم ایمنی ضعیف، زگیل تناسلی و یا زخم در ناحیه تناسلی دارند، انجام لابیاپلاستی ممنوع است. دختران زیر ۱۸ سال نیز تا پایان بلوغ خود نمی توانند این جراحی را انجام دهند.

پس از جراحی لابیاپلاستی با لیزر چه رخ میدهد؟ 

معمولا کمی درد و سوزش در ناحیه جراحی شده وجود دارد. بعد از عمل، لابیاها متورم می شوند که بعد از چند هفته کاملا ورم برطرف خواهد شد. حدود یک ماه تا ۴۰ روز بعد از لیزر، کاملا محل برش لابیا ترمیم می شود. ۶ ماه بعد از جراحی اصلا مشخص نیست که جراحی کرده اید و فقط برای متخصص زنان قابل تشخیص است.

دوره نقاهت

بعد از عمل لابیاپلاستی با لیزر می توانید به منزل برگردید و نیازی به بستری شدن ندارید. مدت زمان دوره نقاهت در افراد مختلف متفاوت است و به سرعت ترمیم بافتهای بدن بستگی دارد. اما معمولا لازم است بیمار به مدت ۳ تا ۵ روز استراحت کاملا استراحت کند. طول این مدت برای بعضی از افراد ممکن است یک هفته باشد.

مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی با لیزر

معمولا بعد از یک هفته بخیه ها جوش می خورند اما برای اینکه به بخیه ها فشار نیاید، توصیه می کنیم تا ۴۰ روز از نزدیکی، ورزش کردن و فعالیت های سنگین بپرهیزید. اما می توانید پیاده روی های سبک داشته باشید. برای گرفتن نتیجه ی مناسب از لابیاپلاستی باید مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی را کاملا رعایت کنید:

مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی با لیزر

۱- یک روز بعد از عمل می توانید حمام کنید اما نباید استحمام طولانی باشد و زیاد سرپا بایستید.

۲- با آب داغ حمام نکنید چون احتمال دارد بخیه ها باز شوند یا خونریزی کنند.

۳- از رفتن به استخر و شنا کردن بپرهیزید.

۴- ناحیه تناسلی را بعد از هر بار دستشویی یا حمام کردن با ملایمت خشک کنید.

۵- از دستشویی فرنگی استفاده کنید تا فشار کمتری به واژن وارد شود.

۶- تا سه روز بعد از عمل از پمادهای آنتی بیوتیک تجویز شده استفاده کنید.

همچنین داروهای مسکنی را که پزشک تجویز کرده ، سر موقع مصرف کنید. مصرف این داروها به کاهش درد، التهاب و ورم کمک می کند. برای کاهش تورم بهتر است زیاد سرپا نباشید و استراحت کنید. همچنین مصرف ویتامین سی؛ کمپرس سرد و کپسول های ترمیمی برای کاهش تورم و التهاب لابیاها مفید است.

هزینه لابیاپلاستی با لیزر 

لابیاپلاستی با لیزر هزینه کمتری نسبت به جراحی دارد. چون هزینه های اتاق عمل نیز برای جراحی در نظر گرفته می شود. چون لابیاپلاستی یک عمل زیبایی و جراحی پلاستیک محسوب می شود، هزینه های آن را نمی توانید از طریق بیمه های درمانی پرداخت کنید.

برای اطلاع از هزینه های عمل لابیاپلاستی در تهران که توسط خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) انجام می شود، می توانید با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمایید.

اگر بعد از عمل، لابیاها قرینه نباشند چکار کنیم؟

وسواس نداشته باشید چون بطور طبیعی دو طرف بدن کاملا قرینه نیست. پس ۱-۲ میلی متر تفاوت اندازه لابیای جراحی شده اشکالی ندارد. اما اگر یک طرف از لابیاها ورم یا خونریزی بیشتری دارد یا اختلاف اندازه لابیاها بیشتر از ۱-۲ میلی متر است، می توانید بعد از ۶ ماه که تورم کاملا از بین رفته است، یک جراحی کوچک ترمیمی انجام دهید.

چه عمل هایی را می توان همزمان انجام داد؟

همراه لابیاپلاستی با لیزر می توانید عمل های زیبایی دیگر را هم انجام دهید. به طور مثال سفید کردن واژن، تزریق چربی به واژن، عمل افتادگی واژن و تنگ کردن واژن از جمله عمل های زیبایی هستند که با لابیاپلاستی انجام می شوند.

امیدواریم که خواندن این مطلب برای شما مفید بوده باشد. اگر در مورد عمل لابیاپلاستی با لیزر سوال دیگری دارید، می توانید سوالات خود را در بخش نظرات همین مقاله ارسال کنید. 

۴.۸/۵ - (۴۹ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۲۲ دیدگاه ها
 • سلام خانم دکترمن نمیدونم چطور توی سایت ازتون سوال کنم.توروخدا اینجاجوابموبدین.من مجردم۲۹ساله فیبروم رحم وکیست تخمدان راست دارم الان دوماهه قرص HDمصرف میکنم .امروز بعد از دوماه لکه بینی دارم واصلا هم خوردن قرصامو فراموش نکردم.راهنماییم کنین لطفا

  • سلام لکه بینی ناشی از مصرف قرص هاست. قرص های بهتری هم تو بازار هست که البته تجویزشون زیر نظر پزشک باید باشه.

 • سلام خانم دکتر لیزر برای درمان واژیتیمیس یا درد در هنگام نزدیکی چیه وهزینه اش چقدره۴۰ سال سن دارم ممنون از پاسخگوییتون

  • سلام لیزر برای درمان واژینیسموس چندان کارایی نداره. روش های بسیار بهتری برای درمانش هست.

 • سلام ببخشید من افتادگی رحم دارم حدود دوسه سانت از رحمم داخل واژن اومده هنگام خوابیده یا نشسته میره تو اما مدتی که سرپا بمونم دوباره میاد بیرون .درضمن واژنم گشاد هم شده دیر به ارگاسم میرسم .میخواستم بدونم عمل افتادگی رحم و تنگ کردن با لیزر ممکنه؟ وهزینه ش چقدره؟

  • سلام عزیزم باید حتما مراجعه کنی تا میزان پیشرفت افتادگی رحمت مشخص بشه و بر اساس اون نوع عمل و هزینه مشخص میشه.

 • سلام خانم دکتر من یه دخترمجرد هستم در اثر خودارضایی لبهام برگشته وبزرگ شده ۱۹ سالمه و حتی نمیدونم بکارتم سالمه یانه.این موضوع مال ۴سال پیشه والان بخاطر اینکه خواستگاربرام میاد میترسم ونگرانم این موضوع رو مطرح کنم یانه لطفا راهنماییم کنید ممنون

  • سلام عزیزم. برای معاینه بکارت باید تشریف بیارید مطب. اگر لبه های واژن دفرمه باشند برای اینکه زیباتر شوند، می تونید عمل زیبایی واژن انجام بدید.

 • سلام و عرض ادب خدمت خانم دکتر عزیز ببخشید من عمل تنگی واژن انجام دادم و الان میخوام لابیامو با لیزر عمل کنم چکار باید بکنم ؟ سپاسگزارم

  • سلام. عزیزم می تونید حضوری تشریف بیارید. سوالی هم در مورد قیمت و مسائل دیگه داشتید به شماره ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵ تو واتساپ برای مشاوره زیبایی و عمل پیام بدین.

 • خانم دکتر عزیز من برای تنگی واژن بسیار درد کشید و دیگه تحمل این درد رو ندارم برای عمل لابیا ایا با لیزر هم چنین دردی دارد یا نه ممنونم از سایت خوبتون

  • سلام. عزیزم لابیاپلاستی طی چند مرحله بیحسی انجام میشه و کاملا بدون درده. نگران نباشید اصلا.

 • سلام من دخترم اما لابیا موقع پوشیدن شلوار تنگ اذیتم میکنه و موقع نشستن زیاد مشکلی نداره من که مجردم لیزر لابیا انجام بدم؟ چون لابیا خودش نا متقارن؟

  • بله عزیزم لابیاپلاستی عملیه که برای رفع عدم تقارن لبه های واژن بکار میره. برای مشاوره می تونید به واتساپ ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵ پیام بدید.

 • سلام ببخشید من دخترن ۱۷سالش هست ولی لابیاهاش بزرگ شدن و خیلی اذیتش میکنه میخواستم بدونم میشه تو این سن هم عمل کرد چون واقعا داره اذیت میشه ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  • سلام عزیزم. نه متاسفانه. مجبوره تا ۱۸ سالگی تحمل کنه. چون زیر ۱۸ هست هنوز توی سن رشده و نتیجه جراحی بهم میخوره.

  • سلام. نه مشکلی برای بکارت ایجاد نمیکنه. پرده بکارت در صورت وارد شدن الت یا هر چیز دیگه ای به واژن پاره میشه.

 • سلام من عمل تنگی واژن با لیزر رو انجام دادم .روزبعداز عمل باید پریود میشدم ولی الان یکماه گذشته ولی پریودنشدم .ممکنه بخاطر این عمل باشه

  • سلام. نه عزیزم ربطی نداره. میتونه عوامل دیگه ای باشه. اگر بی نظمی قاعدگی تون توی دو سه تا سیکل بعدی ادامه پیدا کرد مراجعه کنید تا بررسی کنیم علتش چیه.

 • سلام وقت بخیر. ببخشید عمل لابیاپلاستی با لیزر، طی یکدفعه تمام میشه؟ یا تعداد دفعات داره و چندبار باید لیزر کرد؟

  • سلام. عزیزم با یه جلسه انجام میشه. این جراحی رو با برشهای لیزر انجام میدیم نه چاقو و مثل روشن سازی و کارهای دیگه نیست که غیرجراحی هستند و چند جلسه لیزر نیاز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *