۴۰ پرسش و پاسخ درباره لابیاپلاستی

پرسش-و-پاسخ-درباره-لابیاپلاستی

کسانی که قصد انجام لابیاپلاستی دارند و می خواهند لابیاهای خود را کوچک یا قرینه کنند، معمولا سوالات زیادی برای انجام این جراحی دارند. در این مقاله به پرسش و پاسخ درباره لابیاپلاستی خواهیم پرداخت.

این سوالات از رایجترین سوالات مراجعه کنندگان است که توسط خانم دکتر متین ذاکرین، بهترین جراح لابیاپلاستی تهران پاسخ داده شده است. می توانید برای سهولت از فهرست زیر استفاده کنید.

لابیاپلاستی چیست؟

مراجعینی که می خواهند عمل لابیاپلاستی را در تهران انجام دهند، در مورد این جراحی اکثرا سوالات زیر را از خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان می پرسند:

۱- لابیا کجای واژن قرار دارد؟

لابیا مینورها در واقع لبه های کوچک واژن هستند که اطراف کلیتوریس یا چوچوله و دهانه واژن را گرفته اند. بیرونی ترین بخش هم پوست واژن یا لبه های بزرگ واژن (لابیاماژور) است که روی آن موهای زائد رشد می کنند و وظیفه حمایت از لابیا مینور، کلیتوریس و دهانه واژن در برابر ضربات و صدمات را برعهده دارد.

۲- با عمل لابیاپلاستی ظاهر لابیا چه تفاوتی می کند؟

در لابیاپلاستی قسمت آویزان لابیا مینور برداشته شده و اندازه لابیا شما کوچک می شود. همچنین قرینه سازی لابیاهای مینور، کاهش تیرگی لابیا مینورها به دلیل برداشته شدن چین های اضافی لابیا و زیبایی فرم واژن تفاوتهایی هستند که بعد از لابیاپلاستی مشاهده می کنید.

۳- چه کسانی باید عمل لابیاپلاستی را انجام دهند؟

زنانی که دچار افتادگی و یا بزرگ بودن لابیا ماژور و مینور هستند یا با پوشیدن لباس های تنگ، پد نوار بهداشتی، انجام برخی از ورزشها و فعالیتها دچار درد و سوزش لابیاها می شوند، این جراحی را انجام می دهند. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله چه کسانی کاندید انجام لابیاپلاستی هستند را از همین سایت بخوانید.

کاندیداهای لابیاپلاستی

۴- لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا عمل جراحی؟

لابیاپلاستی با لیزر نسبت به روش جراحی دارای خونریزی و دوره نقاهت کمتری است و کسانی که را انجام می دهند سریعتر بهبود می یابند. به علاوه هزینه لابیاپلاستی با لیزر کمتر از روش جراحی است و هزینه های اتاق عمل را ندارد. اما باید توجه داشته باشید که این روش برای همه خانم ها مناسب نیست و در صورت لزوم باید جراحی انجام شود.

۵- نتیجه لابیاپلاستی با لیزر بهتر می شود یا با عمل جراحی؟

نتیجه عمل لابیاپلاستی به مهارت و تخصص جراح بستگی دارد و فرقی نمی کند که با چه روشی این جراحی را انجام دهید. نتیجه همه لابیاپلاستی ها باید تقارن لابیاها در دو طرف و کوچکتر شدن سایز آنها باشد.

۶- چه کسانی نباید لابیاپلاستی انجام دهند؟

عمل لابیا پلاستی برای این زنان ممنوع است: دارای تبخال یا زگیل تناسلی؛ خانمهای باردار یا پریود؛ دختران زیر ۱۸ سال. این خانمها بعد از زایمان، رسیدن به بلوغ و یا رفع بیماری های واژینالی خود می توانند لابیاپلاستی کنند.

۷- قبل از انجام لابیاپلاستی باید آزمایش یا کار خاصی انجام دهم؟

باید سه روز از عادت ماهیانه تان گذشته باشد و برای لابیاپلاستی معاینه شوید. بعد از انجام معاینه روتین برای این جراحی، ممکن است برای برخی خانمها تست پاپ اسمیر هم تجویز شود.

۸- عمل لابیاپلاستی چقدر طول می کشد؟

مدت زمان عمل لابیاپلاستی بسته به میزان هایپرتروفی لابیاها و تکنیک عمل ۱ تا ۲ ساعت است.

۹- لابیاپلاستی ماژور همان لابیاپلاستی است؟

نه. لابیاپلاستی ماژور جراحی است که روی لبه های بزرگ و بیرونی واژن انجام می شود. اما لابیاپلاستی روی لبه های درونی و کوچک واژن انجام می گیرد.

تفاوت لابیاپلاستی ماژور با لابیاپلاستی

۱۰- عمل لابیاپلاستی ماژور در مطب انجام می شود؟

خیر. این عمل جراحی تحت بی حسی موضعی در اتاق عمل بیمارستان یا کلینیک جراحی انجام می شود.

۱۱- عکس های عمل لابیاپلاستی را می توانیم ببینیم؟

برای دیدن آلبوم جراحی های قبلی و عکس های قبل و بعد از عمل لابیاپلاستی می توانید به مطب من مراجعه کنید.

۱۲- همزمان با لابیاپلاستی می توانم عمل های زیبایی دیگری هم انجام دهم؟

بله. می توانید تزریق فیلر، تنگ کردن واژن، هودکتومی و … را نیز همراه با لابیاپلاستی انجام دهید.

۱۳- واریس مقعد دارم و می خواهم لابیاپلاستی انجام دهم. برای کدام جراحی اول باید اقدام کنم؟

می توانید اول لابیاپلاستی را انجام دهید و بعد به یک جراح عمومی برای درمان واریس مقعد مراجعه کنید.

در صورتی که مایل به انجام عمل لابیاپلاستی و افزایش ارگاسم و میل جنسی خود هستید، می توانید برای لابیاپلاستی به خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان با صدها تجربه عمل زیبایی لابیاپلاستی موفق مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات و دریافت نوبت با واتساپ ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵ در تماس باشید.

نقاهت و مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی

سوالات پر تکرار بیماران در مورد طول دوره و مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستی به همراه پاسخ آنها عبارت است از:

۱۴- دوره نقاهت بعد از لابیاپلاستی چقدر است؟

یک هفته بعد از لابیاپلاستی دوره نقاهت شما طول می کشد، بعد از آن به کارهای عادی و شغل خود می توانید برگردید. اما تا زمان بهبودی کامل باید مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی را جدی بگیرید تا دچار عارضه و مشکلی نشوید.

۱۵- بعد از لابیاپلاستی بستری می شوم؟

عمل لابیاپلاستی یک جراحی سرپایی است و نیازی به بستری ندارد. بعد از عمل اگر مشکلی نداشته باشید می توایند به منزل برگردید.

نقاهت بعد از لابیاپلاستی

۱۶- بخیه های لابیا پلاستی را باید کشید؟

در مطب دکتر ذاکرین از بخیه های جذبی برای لابیاپلاستی استفاده می کنیم که نیازی به کشیدن ندارند.

۱۷- من شاغل هستم، بعد از عمل لابیاپلاستی چند روز باید استراحت کنم؟

مدت استراحت برای افراد مختلف فرق دارد ولی معمولا سه روز تا یک هفته است. یک روز بعد از عمل باید استراحت مطلق داشته باشید. از روز بعد می توانید کارهای سبک روزانه را انجام دهید. اگر بتوانید یک هفته مرخصی بگیرید، خوب است.

۱۸- بعد از عمل لابیاپلاستی کی می توانم دوش بگیرم؟

دو روز بعد از عمل می توانید یک دوش سرپایی بگیرید اما نباید آب داغ باشد. تا زمان جوش خوردن کامل زخم ها هم حمام طولانی، در وان یا استخر ماندن اکیداً ممنوع است.

۱۹- می توانم بعد از لابیاپلاستی تمرینات ورزشی ام را شروع کنم؟

می توانید پیاده روی های کوتاه داشته باشید ولی برای انجام فعالیتهای ورزشی سنگین و یا ورزشهایی مثل دوچرخه سواری، سوارکاری و … باید ۴ تا ۶ هفته بعد از عمل صبر کنید.

۲۰- چرا بعد از چند روز جای بخیه ها به شدت احساس خارش دارد؟

احساس خارش طبیعی است و نشان دهنده جوش خوردن بخیه هاست ولی نباید موضع را بخارانید. از پماد کورتونی که پزشکتان تجویز کرده استفاده کنید تا خارشها برطرف شوند.

۲۱- بعد از جراحی نیاز به مراجعه به پزشک برای معاینه هست؟

یک جلسه معاینه می توانید انجام دهید. اما اگر ترشحات زرد یا سبز در جای بخیه دیدید یا درد و تورم شدیدی دارید که در حال بدتر شدن است و با خوردن مسکن خوب نمی شود باید سریعا به پزشک خود مراجعه کنید. اگر به هر دلیلی بخیه ها باز شوند نیز باید فورا به جراحتان برای بخیه مجدد مراجعه کنید.

اولین معاینه بعد از عمل لابیاپلاستی

عوارض عمل لابیاپلاستی

سوالات زیر معمولا در مورد ریسک جراحی و عوارض لابیاپلاستی توسط بیماران زیادی پرسیده می شود که به همراه جواب آنها آمده است:

۲۲- لابیاپلاستی چه عوارضی دارد؟

لابیاپلاستی اگر توسط جراح ماهر در این زمینه انجام شود هیچ عارضه ای برای خانم ها به دنبال ندارد. این جراحی با کمی درد و تورم همراه است که طبیعی است و ظرف یک هفته بعد از جراحی این موارد تا حد زیادی برطرف می شوند.

۲۳- ریسک جراحی لابیاپلاستی چقدر است؟

ریسک آن در حد بقیه جراحی ها است. اما به طور کلی جراحی کم ریسک و سبکی به حساب می آید و خطری برای خانمها ندارد.

۲۴- لابیا پلاستی درد دارد؟

موقع جراحی به خاطر بی حسی موضعی هیچ دردی حس نمی کنید. اما بعد از عمل احساس درد خواهید داشت که می توانید هر ۸ ساعت یک قرص بروفن مصرف کنید.

۲۵- من شیردهی باید انجام دهم، لابیاپلاستی و داروهایی که باید مصرف کنم روی نوزادم تاثیر بدی ندارد؟

داروهایی که باید مصرف کنید مشکلی برای شیردادن شما ایجاد نمی کند. لابیاپلاستی را با بی حسی موضعی برایتان انجام می دهند و بعد از آن مشکلی برای شیردهی ندارید. فقط شیرده بودن خود را به پزشک اطلاع دهید تا در داروهای تجویزی این مسئله را در نظر بگیرد.

۲۶- بعد از عمل لابیاپلاستی خونریزی دارم؟

بله به طور طبیعی کمی خونریزی دارید و باید از پد استفاده کنید. اما چند ساعت بعد خونریزی قطع می شود. تا دو هفته هم خونابه دارید که آن هم طبیعی است و نشانه جوش خوردن زخم ها است.

برای گرفتن نتیجه رضایتبخش برای لابیاپلاستی و جلوگیری از عوارض بعد از عمل پیشنهاد می کنیم شما هم از تخصص و مهارت خانم دکتر متین ذاکرین در لابیاپلاستی بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت نوبت با واتساپ ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵ در تماس باشید.

۲۷- چطور می توانم تورم لابیاها را بعد از عمل از بین ببرم؟

تا سه روز بعد از عمل می توانید از کمپرس یخ طبق دستور پزشک استفاده کنید تا علاوه بر کاهش تورم لابیاها سوزش آنها نیز برطرف شود.

رفع تورم لابیاها بعد از عمل لابیاپلاستی

۲۸- چقدر ممکن است دچار عفونت بعد از لابیاپلاستی شوم؟

بستگی دارد که چقدر به بهداشت لباس زیر، مصرف به موقع داروهای تجویزی، خشک نگه داشتم محل جراحی و سشوار گرفتن محل بخیه ها بعد از دستشویی کردن توجه کرده باشید. با رعایت این نکات اصلا دچار عفونت نخواهید شد.

نتیجه و ماندگاری عمل لابیاپلاستی

سوالات زیر در مورد نتیجه عمل و ماندگاری لابیاپلاستی زیاد پرسیده می شود. این سوالات به همراه جواب آنها عبارت است از:

۲۹- ماندگاری لابیاپلاستی چقدر است؟

اگر بعد از ۱۸ سالگی این جراحی انجام شود، نتیجه لابیاپلاستی دائمی است چون بعد از این سن لابیاها تغییر و یا رشد خاصی نخواهند داشت.

۳۰- جای بخیه های لابیاپلاستی روی واژن چقدر مشخص است؟

اگر بخیه ها ظریف باشد و با نخ جذبی مخصوص و با کیفیت بالا انجام شود هیچ جای بخیه ای باقی نمی ماند. اما اگر بخیه ها درست زده نشوند علاوه بر مشخص بودن جای بخیه، متاسفانه ممکن است اسکار هم ایجاد شود.

۳۱- زایمان طبیعی نتیجه لابیاپلاستی را تغییر می دهد؟

در طول بارداری به طور طبیعی و به خاطر تغییرات هورمونی در بارداری، لابیاها متورم و بزرگ می شوند. اما بعد از زایمان این تورم از بین می رود. اما به ندرت هم ممکن است هورمون های بارداری و با کشیدگی لابیاها موقع زایمان طبیعی نتیجه عمل لابیاپلاستی را تغییر دهد. با جراحی دوباره می توان این تغییرات را اصلاح کرد.

۳۲- بهترین سن لابیاپلاستی برای خانمها چه سنی است؟

بهترین سن برای این جراحی ۱۸ تا ۵۰ سال است. در سنین کمتر از ۱۸ چون دختران به بلوغ کامل نرسیده اند، نتیجه جراحی تغییر کرده و لابیاها بزرگ می شوند. بعد از ۵۰ سالگی هم به دلیل پایین بودن سرعت ترمیم زخمها مدت زمان بهبودی خانم ها طولانی خواهد شد.

بهترین سن عمل لابیاپلاستی

لابیاپلاستی و رابطه جنسی

بسیاری از خانمها نگران احساس جنسی یا مسائل جنسی خود بعد از عمل هستند. در این بخش به مهمترین دغدغه های خانم ها در این زمینه پاسخ داده شده است.

۳۳- لابیاپلاستی باعث کاهش حس جنسی نمی شود؟

خیر. بر عکس، عمل لابیاپلاستی با زیبا کردن فرم واژن، افزایش اعتماد بنفس خانمها، کاهش اصطکاک لبیاها موقع دخول و رفع دردهای مقاربتی حس جنسی و لذت جنسی خانم ها را بیشتر می کند.

۳۴- لابیاپلاستی برای دختران باکره را می توان انجام داد؟

بله. دختران هم می توانند لابیاپلاستی انجام دهند. زیرا لابیاپلاستی روی لبه های بیرونی و درونی واژن انجام می شود و هیچ کاری به پرده بکارت که در ورودی دهانه واژن قرار گرفته ندارد. با خیال راحت این جراحی را دختران مجرد نیز می توانند انجام دهند.

۳۵- بزرگی لابیا مینور می تواند علت درد هنگام نزدیکی باشد؟

بله قطعا همینطور است. چون لابیا بزرگ دخول را مشکل می کند. اغلب زنانی که لابیاهای بزرگی دارند، درد هنگام نزدیکی را تجربه می کنند. بعد از لابیاپلاستی، به خاطر کوچک شدن لابیاها دخول راحتتر انجام شده و درد موقع مقاربت از بین می رود.

۳۶- چرا بعد از لابیاپلاستی حس جنسی بعضی خانمها کمتر می شود؟

کمتر شدن حس جنسی به خاطر آسیب دیدن عصبهای نواحی تحت جراحی است. این مشکل زمانی ایجاد می شود که جراح تازه کار بوده یا مهارت کافی در جراحی نداشته باشد. توصیه می کنم برای جلوگیری از چنین مشکلاتی حتما جراحی خود را زیر نظر بهترین دکتر لابیاپلاستی انجام دهید تا دچار چنین مشکلاتی نشوید.

۳۷- تا چند وقت بعد از لابیاپلاستی نمی توانم رابطه جنسی داشته باشم؟

بستگی به سرعت ترمیم و جوش خوردن لابیاها دارد که در افراد مختلف متفاوت است. معمولا ۴ تا ۶ هفته بعد از لابیاپلاستی نمی توانید اقدام به نزدیکی کنید.

رابطه جنسی و لابیاپلاستی

۳۸- فرق ختنه با لابیاپلاستی چیست؟

برای ختنه دخترانه، کلیتوریس را بر می دارند که در واقع تحریک پذیرترین قسمت دستگاه تناسلی زنان است. در نتیجه لذت جنسی را در زنان از بین می برند. اما در لابیاپلاستی پوست اضافی روی کلیتوریس برداشته می شود تا کلیتوریس بیشتر تحریک شود و ارگاسم زنان افزایش یابد.

هزینه عمل لابیاپلاستی

در این قسمت به سوالات مراجعینی که در مورد هزینه ها سوال دارند، پاسخ داده شده است.

۳۹- قیمت عمل لابیاپلاستی چقدر است؟

هزینه لابیاپلاستی بستگی به فاکتورهایی مثل تبحر پزشک، مدت جراحی، نوع روش جراحی، همراه بودن یا نبودن سایر عملهای زیبایی با این جراحی و … بستگی دارد.

برای اطلاع از هزینه دقیق این جراحی باید ابتدا معاینه شوید. سپس با توجه به خواسته های شما و انتظاراتی که از جراحی دارید، هزینه لابیاپلاستی مشخص می شود.

۴۰- هزینه عمل لابیاپلاستی شامل بیمه می شود؟

هرچند این جراحی جنبه های درمانی دارد اما به عنوان جراحی های زیبایی حساب می شود. به همین دلیل هزینه لابیاپلاستی تحت پوشش بیمه قرار نمی گیرد.

انتخاب بهترین جراح برای به یک نتیجه خوب و رضایتبخش برای لابیاپلاستی مهم است. شما می توانید برای لابیاپلاستی به خانم دکتر ذاکرین با بیش از ۱۰۰۰ عمل زیبایی لابیاپلاستی مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات در مورد هزینه و دریافت نوبت با واتساپ ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵ یا تلفن۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ در تماس باشید.

در صورتی که سوال دیگری درباره لابیاپلاستی دارید، می توانید در بخش نظرات سوالات خود را برای ما ارسال کنید تا در همین صفحه به آنها پاسخ داده شود. 

۴.۸/۵ - (۴۴ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۶ دیدگاه ها
  • خانوم دكتر قسمت اخر ك فرمودين در ختنه خود كلوتريوس برداشته ميشه و لذت از بين ميره براي من پيشنهاد كوچك كردن خود كلوتريوسم داده بودين در اينصورت چطوري ميشه؟!

    • سلام عزیزم. برای ختنه، کلیتوریس رو حذف می کنند ولی اینکه به شما گفتم برداشتن کلاهک کلیتوریس هست که یه پوسته اضافیه و برای شما بزرگتر از معمول بود. اون قسمت رو گفتم کوچیک می کنم نه خوده کلیتوریس رو. کلاهک کوچیک بشه، کلیتوریس بیشتر برای تحریک در دسترس قرار می گیره. میتونی برای اطلاعات بیشتر این مقاله رو بخونی: عمل هودکتومی

    • سلام. تورم لابیاها بعد از عمل کاملا عادیه. مراقبتهای بعد از عمل رو به دقت ادامه بدین. تا هفته ششم بعد از عمل، قسمت بیشتر تورم میخوابه و میتونید نتیجه جراحی رو ببینید.

    • سلام. نه عزیزم. لابیاهای ماژور قسمت اعظمش از چربی هست نه لابیامینورها. برای کوچک کردن لابیامینور هیچ روشی به جز عمل لابیاپلاستی نداریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *