چه کسانی کاندید انجام لابیاپلاستی هستند؟

کاندید-انجام-لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی یک عمل زیبایی زنانه است که برای کوچک کردن لابیاها (لبه های بیرونی پوست واژن) انجام می شود. خانم هایی که به دلیل بزرگ بودن لبه های واژن دچار مشکل یا ناراحتی شده اند، ممکن است بخواهند لابیاپلاستی را برای لابیا مینور (لبه های کوچک واژن) انجام دهند. شاید برخی مایل به لابیاپلاستی ماژور (عمل لابیا بزرگ و بیرونی واژن) باشند. اما در حقیقت چه کسانی می توانند کاندید انجام لابیاپلاستی باشند؟ در این مقاله به همین موضوع خواهیم پرداخت. برای دسترسی سریعتر به تیتر مقالات از فهرست زیر استفاده کنید.

انواع عمل لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی بر اساس اینکه روی چه لابیایی انجام شود به دسته های زیر تقسیم می شوند:

عمل لابیاپلاستی: این جراحی در صورت بزرگ بودن لبه های کوچک واژن روی لابیا مینور انجام می شود.

لابیاپلاستی ماژور: در صورت بزرگ بودن لابیا بیرونی، عمل لابیاپلاستی ماژور روی لبه های بیرونی واژن انجام می گیرد.

ممکن است فردی بخواهد هر دو جراحی را همزمان انجام دهد.

همچنین لابیاپلاستی بر اساس نوع جراحی به دو دسته زیر تقسیم می شود:

لابیاپلاستی با جراحی: در لابیاپلاستی با جراحی برای برداشتن قسمتهای اضافه لابیا از چاقوی جراحی استفاده می شود.

لابیاپلاستی با لیزر: در لابیاپلاستی با لیزر، بخش های اضافی لابیا مینور و ماژور با استفاده از لیزر برداشته می شوند.

بیشتر بخوانید: لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟ 

انواع عمل لابیاپلاستی

در صورتی که مایل به انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی هستید، شما هم می توانید از مهارت و تخصص خانم دکتر متین ذاکرین بهره مند شوید. خانم دکتر ذاکرین با تجربه صدها عمل زیبایی واژن بعنوان یکی از بهترین جراحان زیبایی لابیاپلاستی است که از همه جای کشور برای انجام عملهای زیبایی به ایشان مراجعه می کنند. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد لابیاپلاستی با مطب ایشان به شماره ۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

لابیاپلاستی به چه کسانی توصیه می شود؟

افرادی کاندید لابیاپلاستی هستند که بزرگ بودن لابیا علاوه بر ایجاد ظاهر ناخوشایند، مشکلات دیگری نیز برای آنها ایجاد کرده است. به همین علت عمل لابیاپلاستی را علاوه بر یک عمل زیبایی، یک جراحی پزشکی نیز دانست. افراد زیر می توانند از فواید عمل لابیاپلاستی بهره مند شوند:

۱- زنانی که از نامتقارن بودن لابیا خود ناراضی هستند و اعتماد به نفس آنها در برقراری نزدیکی به همین دلیل کاهش یافته است.

۲- زنانی که به دلیل بزرگ بودن لابیاها نمی توانند لباس های تنگ و یا شلوار جین بپوشند و دچار درد و سوزش در این ناحیه می شوند.

۳- زنانی که به خاطر داشتن لابیاهای بزرگ با انجام ورزشهایی مثل دوچرخه سواری، سوارکاری و یا ورزشهای سنگین دچار درد، خارش و سوزش در این ناحیه می شوند.

۴- زنانی که به خاطر بزرگ بودن لابیا مرتبا دچار عفونت های ادراری و یا واژینیت می شوند.

۵- زنانی که لابیاهای تیره ای دارند و مایل به رفع تیرگی لابیای خود هستند.

۶- زنانی که موقع نشستن یا راه رفتن طولانی لابیاهای آنها بدلیل بزرگ بودن حساس و تحریک پذیر است و حس درد و سوزش در این ناحیه دارند.

۷- زنانی که به دلیل بزرگ بودن لابیای مینور مسیر ادرار آنها تغییر کرده و مشکل دفع ادرار و عفونت ادراری دارند.

۸- زنانی که دچار درد هنگام نزدیکی، سوزش و خارش بعد از مقاربت بوده و زندگی جنسی آنها مختل شده است. البته در صورتی که علت این مشکلات بزرگ بودن لابیاها باشد، عمل لابیاپلاستی می تواند مشکل آنها را برطرف کند.

خانم ها در هر سنی می توانند عمل لابیاپلاستی را انجام دهند. انجام عمل لابیاپلاستی برای دختر باکره که بالای ۱۸ سال هستند، هیچ مشکلی ایجاد نمی کند. زایمان طبیعی نمی تواند نتیجه جراحی را تغییر دهد و لابیاپلاستی ماندگاری و دوام بالایی داشته و یک درمان دائمی است.

افراد کاندید لابیاپلاستی

در صورتی که مایل به انجام عمل لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی هستید، شما هم می توانید از مهارت و تخصص خانم دکتر متین ذاکرین، یکی از بهترین جراحان لابیاپلاستی با صدها تجربه موفق در این زمینه بهره مند شوید. جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد لابیاپلاستی با مطب ایشان به شماره ۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

مراقبت های بعد از لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی

نتیجه عمل لابیاپلاستی با لیزر مشابه لابیاپلاستی با جراحی است. تنها تفاوت آنها بهبودی سریعتر بعد از جراحی با لیزر است. برای کنترل درد، عفونت و تورم بعد از لابیاپلاستی با لیزر یا جراحی حتما باید به نکات زیر در مورد مراقبتهای بعد از عمل لابیاپلاستی توجه کنید:

۱- داروهای ضد درد و آنتی بیوتیک تجویز شده را به موقع و درست مصرف کنید.

۲- بهداشت ناحیه تناسلی را تا زمان بهبودی باید رعایت کنید و موضع را تمیز و خشک نگه دارید.

۳- ۶ تا ۸ هفته بعد از جراحی نباید نزدیکی داشته باشید تا کاملا بهبود یابید.

۴- از انجام ورزشها و فعالیت های سنگین تا یک ماه بعد از جراحی خودداری کنید.

۵- تا دو روز بعد از جراحی استحمام نکنید و تا زمانی که زخم ها بهبود نیافته از ماندن در وان یا استخر خودداری کنید.

برای کاهش درد و تورم در موضع جراحی شده می توانید از کمپرس یخ استفاده کنید. همچنین برای جلوگیری از فشار یبوست به زخم های جراحی باید از غذاهایی استفاده کنید که ملین هستند و فیبر بالایی دارند. در صورت عفونت یا باز شدن بخیه ها باید سریعا به مراکز درمانی یا پزشک خود مراجعه کنید.

اگر درباره ی افرادی که می توانند کاندید لابیاپلاستی باشند سوالی دارید، می توانید سوالات خود را برای ما در همین صفحه ارسال کنید. به سوالات شما در اسرع وقت پاسخ می دهیم. 

۴.۷/۵ - (۴۸ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *