تزریق چربی به تپه ونوس

تزریق-چربی-به-تپه-ونوس

عمل زیبایی تپه ونوس (Venus Hill) یا مونس پوبیس (Mons Pubis) یکی از جراحی های زیبایی ناحیه تناسلی است که این روزها بین خانم های تهرانی خیلی مد شده است. در این جراحی با تزریق چربی به واژن، مونس پوبیس یک فرم زیبا و برجستگی طبیعی پیدا می کند.
این تغییرات باعث افزایش اعتماد بنفس زنان و بهبود رابطه جنسی آنها می شود. در این مقاله همراه ما باشید تا شما را با عمل تزریق چربی به تپه ونوس آشنا کنیم. برای دسترسی سریع به تیترهای مقاله می توانید از فهرست استفاده کنید.

تپه ونوس کجاست؟

ناحیه مونس پوبیس یک ناحیه مثلثی شکل روی استخوان شرمگاهی است که بین دو کشاله ران و زیر شکم (زیر ناف) قرار دارد.

این ناحیه با موهای زائد ناحیه تناسلی پوشیده شده و در زیر آن یک لایه چربی وجود دارد که به ظاهر واژن یک برجستگی طبیعی می دهد که به آن تپه ونوس هم می گویند.

بیشتر بخوانید: ۷ علت تجمع چربی در مونس پوبیس زنان

چرا تپه ونوس یا مونس پوبیس دچار آتروفی می شود؟

به گفته خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان، بافت چربی در مونس پوبیس به یکی از دلایل زیر از بین می رود و باعث شلی پوست و از بین رفتن برجستگی تپه ونوس می شود:

 • آتروفی طبیعی بافتها به دلیل پیری و افزایش سن
 • اختلالات هورمونی
 • فشار ناشی از زایمان طبیعی
 • تغییرات هورمونی در یائسگی یا بارداری
 • کاهش وزن به دلیل رژیم لاغری، بیماری، …

این آتروفی معمولا در نواحی دیگری مثل سینه ها و صورت هم رخ می دهد.

آتروفی چربی در ناحیه بیکینی چه عوارضی دارد؟

زنانی که در قسمت تپه ونوس چربی های طبیعی خود را از دست داده اند، با مشکلات زیر روبرو می شوند:

 • افتادگی و شلی تپه ونوس و لابیاماژورها
 • کاهش زیبایی واژن به خاطر از بین رفتن برجستگی عادی تپه ونوس
 • احساس خجالت موقع نزدیکی به خاطر ظاهر واژن و کاهش اعتماد بنفس خانم ها
 • احساس ناراحتی موقع رابطه جنسی به دلیل از بین رفتن لایه طبیعی چربی در استخوان شرمگاهی و تپه ونوس (چون چربی این ناحیه نقش حفاظت از واژن در برابر ضربات و فشارهای رابطه جنسی را دارد)

خانم هایی که از ظاهر واژن خود در ناحیه مونس پوبیس یا تپه ونوس راضی نیستند، می توانند عمل زیبایی تپه ونوس را نزد جراح زنان انجام دهند.

ناحیه-مونس-پوبیس

برای تزریق چربی به تپه ونوس می توانید از تخصص و تجربه خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان در این زمینه بهره مند شوید. برای رزرو نوبت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

عمل زیبایی تپه ونوس در تهران

تزریق چربی به تپه ونوس عمل زیبایی است که برای تپل شدن واژن در زنانی انجام می شود که در این ناحیه دچار لیپو آتروفی (کاهش چربی) و شلی شده اند. نحوه تزریق چربی به تپه ونوس در این بانوان به شکل زیر است:

آمادگی قبل از عمل

قبل از مراجعه برای تزریق چربی به ناحیه تناسلی باید کارهای زیر را انجام دهید:

 • از چند روز قبل از عمل باید مصرف سیگار، الکل و برخی داروها مثل داروهای ضد انعقاد خون را کنار بگذارید.
 • شب قبل از عمل دوش بگیرید و بیکینی خود را شیو کنید.

تزریق چربی به تپه ونوس

تزریق چربی به بیکینی شامل دو مرحله است:

مرحله لیپوساکشن: بعد از ضدعفونی و زدن بیحسی موضعی برای ساکشن چربی روی نواحی مثل شکم، ران یا پهلو یک برش کوچک ایجاد می شود. بعد از استخراج چربی، ناحیه برش بخیه می خورد و چربی ها خالص سازی، تصفیه و آماده تزریق می شوند.

مرحله تزریق: در این مرحله بعد از ضدعفونی و تزریق بیحسی موضعی مونس پوبیس، در نواحی خاصی تپه ونوس چربیهای تصفیه شده خود فرد تزریق می شوند.

مراحل-تزریق-چربی-به-تپه-ونوس

مراقبت بعد از تزریق چربی به تپه ونوس

برای مراقبت بعد از تزریق چربی به بیکینی موارد زیر را حتما رعایت کنید:

 • مصرف به موقع داروهای مسکن و آنتی بیوتیک
 • ۲ تا ۳ روز استحمام نکنید.
 • پوشیدن یک گن یا لباس فشرده در ناحیه لیپوساکشن شده
 • محل برش برای لیپوساکشن چربی و محل تزریق را تمیز و خشک نگه دارید تا دچار عفونت نشوید.
 • تا دو هفته کارها و ورزشهای سنگین انجام ندهید و رابطه جنسی نداشته باشید تا پیوند چربی ها بگیرد و چربی های تزریق شده به مونس پوبیس جابجا نشوند.

مراقبتهای بعد از عمل زیبایی تپه ونوس را جدی بگیرید و اگر علائم غیر طبیعی مثل درد شدید یا عفونت داشتید سریعتر به جراحتان مراجعه کنید.

ماندگاری تزریق چربی به مونس پوبیس

ماندگاری تزریق چربی به بیکینی موقتی است و بعد از دو سال چربی ها بطور طبیعی جذب بافتهای اطراف می شوند. اما می توانید این تزریق را دوباره تکرار کنید.

تزریق-چربی-به-مونس-پوبیس

برای تزریق چربی به تپه ونوس می توانید از تخصص و تجربه خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان در این زمینه بهره مند شوید. برای رزرو نوبت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

عوارض تزریق چربی به بیکینی (مونس پوبیس)

ایجاد زخم کوچک، درد، کبودی و تورم در ناحیه لیپوساکشن و محل تزریق به طور طبیعی از عوارض تزریق چربی به تپه ونوس هستند که بعد از یک هفته از بین می روند. تنها عارضه جدی بعد از تزریق، عفونت در محل بخیه ها و تزریق است که با انجام مراقبتهای بعد از عمل می توانید جلوی آنها را بگیرید.

جمع بندی نکات مهم

عمل زیبایی تپه ونوس با تزریق چربی برای درمان لیپوآتروفی مونس پوبیس انجام می شود. این جراحی بدون عارضه است و برای دو سال یا بیشتر ماندگاری دارد.

خانم ها می توانند تزریق چربی به تپه ونوس را توسط نظر متخصص زنان در محیط استریل شده مطب یا کلینیک های جراحی به صورت سرپایی انجام دهند.

پرسش و پاسخ تزریق چربی به مونس پوبیس

کسانی که می خواهند عمل زیبایی تپه ونوس را با تزریق چربی به مونس پوبیس انجام دهند، معمولا سوالات زیر را از خانم دکتر ذاکرین می پرسند:

هزینه تزریق چربی به بیکینی چقدر است؟

هزینه تزریق چربی به تپه ونوس بستگی به مقدار چربی مورد نیاز برای تزریق، میزان آتروفی مونس پوبیس، مهارت جراح و تجهیزات کلینیک دارد. با مراجعه به کلینیک و انجام معاینه واژن می توانید از هزینه این جراحی مطلع شوید.

آیا عمل زیبایی تپه ونوس با لیفت مونس پوبیس فرق دارد؟

لیفت مونس پوبیس برای تپه ونوس برجسته انجام می شود که به دلیل تجمع اضافی چربی ها ایجاد می شود و با لیپوساکشن چربیها تخلیه می شوند. اگر پوست تپه ونوس خیلی شل شده باشد هم با عمل جراحی آن را برمیدارند تا لیفت شود.

ولی در تزریق چربی به تپه ونوس، مقداری چربی به این ناحیه تزریق می شود تا کمی برجسته شود و چروک و شل شدگی واژن در این ناحیه از بین برود.

چه کسانی کاندید عمل زیبایی تپه ونوس هستند؟

هر خانمی که چربی مونس پوبیس خود را از دست داده و از ظاهر واژن خود راضی نیست، می تواند این جراحی را انجام دهد.

اگر سوالی درباره تزریق چربی به تپه ونوس دارید، حتما در بخش نظرات مقاله آنها را بپرسید.

۳.۲/۵ - (۵ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *