انواع روش های لابیاپلاستی

انواع-روش-های-لابیاپلاستی

عمل لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن) یکی از عمل هایی است که امروزه طرفدار زیادی در بین خانمها دارد. این جراحی روی لابیاهای واژن به منظور متقارن سازی و زیبایی آن انجام می شود. معمولا افرادی متقاضی این عمل جراحی هستند که لابیاهای بزرگ و نامتقارنی دارند. خیلی از زنان در مورد انواع روش های لابیاپلاستی اطلاعی ندارند و نمی‌دانند که کدام روش برای آن ها بهتر است؟ اگر شما هم قصد انجام لابیاپلاستی دارید و نمی‌دانید که کدام روش برای شما مناسب است این مقاله برای شماست! برای دسترسی سریع تر به بخش های مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

لابیاپلاستی (عمل زیبایی واژن) چیست؟

همانطور که گفته شد لابیاپلاستی نوعی عمل زیبایی مخصوص زنان است که باعث تغییر شکل ظاهری لبه داخلی یا لبه بیرونی واژن می شود. این عمل، عمل سبکی محسوب می شود و جزو عمل های زیبایی سرپایی است و عوارضی برای فرد ایجاد نمی کند. به طور کلی، شکل لابیاها در زنان و دختران متفاوت است و در طول زمان به خصوص بعد از زایمان تغییر می کند. به همین دلیل بسیاری از خانمها این عمل زیبایی را انجام می دهند.

چرا عمل لابیاپلاستی انجام می شود؟

بسیاری از زنان از بزرگی لابیاهای مینور به خصوص در هنگام رابطه جنسی احساس خجالت دارند. انجام عمل لابیاپلاستی علاوه بر تغییر ظاهری لبه های واژن حتی باعث باعث بهبود ارگاسم در زنان می شود. از مهمترین دلایل گرایش خانمها به عمل لابیاپلاستی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • زیبایی واژن
 • متقارن کردن اندازه لابیاها
 • از بین بردن تیرگی های لبه های داخلی واژن
 • افزایش تحریک پذیری کلیتوریس و ارگاسم بیشتر
 • از بین بردن درد، سوزش و ناراحتی هنگام پوشیدن لباس های تنگ یا دوچرخه سواری

دلایل انجام لابیاپلاستی

چه کسانی متقاضی عمل لابیاپلاستی هستند؟ 

افراد زیر کاندیدای عمل لابیاپلاستی هستند:

 • زنانی که لابیاهای بسیار بزرگ و چین و چروک دارند.
 • زنانی که به دلیل تجربه زایمان طبیعی دارای لابیاهای بد فرم و نامتناسب هستند.
 • زنانی که به خاطر داشتن لابیاهای بزرگ، در انجام فعالیت های روزانه مشکل دارند.
 • زنانی که با پوشیدن شلوارهای تنگ مشکل دارند.
 • دختران جوانی که می خواهند واژن زیبایی داشته باشند.
 • خانمهایی که لابیاهای سیاه و تیره دارند و ناراضی هستند.
 • زنان بالاتر از چهل سال

بیشتر بخوانید: عمل لابیاپلاستی برای این زنان ممنوع است!

انواع روش های لابیاپلاستی 

یکی از سوالات افرادی که متقاضی لابیاپلاستی هستند این است که کدام روش لابیاپلاستی برای ما بهتر است؟ به صورت کلی سه نوع روش لابیاپلاستی وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم:

لابیاپلاستی با لیزر

در عمل لابیاپلاستی با لیزر، برای برش لابیاها از لیزر مونالیزا تاچ استفاده می شود و برش های لیزر بسیار ظریف هستند. با توجه به اینکه ناحیه تناسلی زنان بسیار حساس است، استفاده از لیزر نسبت به تیغ جراحی عوارض کمتری برای شخص دارد. همچنین به دلیل دقت بالای لیزر نتیجه برش ها با ظرافت زیادی انجام می شود. از مزایای لابیاپلاستی با لیزر می توان به موارد زیر اشاره داشت:

 • لابیاپلاستی با لیزر به بخیه نیازی ندارد و در بعضی مواقع تنها دو الی سه بخیه کافیست.
 • دوره نقاهت لابیاپلاستی با لیزر نسبت به جراحی کمتر است.
 • استفاده از لیزر، احساس درد و تورم بعد از جراحی را کاهش می دهد.
 • لیزر از ایجاد زخم پس از جراحی جلوگیری می کند.
 • لابیاپلاستی با لیزر برای جراح آسان تر از لابیاپلاستی با جراحی است.

لابیاپلاستی با لیزر

نکته مهم در مورد لابیاپلاستی با لیزر این است که این روش برای همه افراد مناسب نیست و درصد نارضایتی از این عمل در بین بسیاری از خانمها شایع است. اگر لابیاپلاستی با لیزر انجام شود، مراقبتهای بعد از لابیاپلاستی باید با حساسیت بیشتری انجام شوند.

علاوه بر این ممکن است این روش باعث عفونت و باز شدن لبه های جوش خورده لابیا در بعضی از زنان شود. در مورد اینکه لیزر یا جراحی برای شما بهتر است، فقط پزشک جراح می تواند تصمیم بگیرید. در این خصوص پیشنهاد می کنیم مقاله لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی؟ را در سایت بخوانید.

لابیاپلاستی با جراحی

در لابیاپلاستی با جراحی از روشهای جراحی پلاستیک استفاده می شود. روش های جراحی پلاستیک نتیجه خیلی خوبی می‌دهند اما باید توسط جراح متخصص انجام شوند. شما مراکز معدودی را پیدا می کنید که دورهای تخصصی جراحی را گذرانده باشد. برای افرادی که لابیاپلاستی با لیزر مناسب نیست حتما باید جراحی انجام شود وگرنه بافت لبه ها حالت بریده بریده پیدا می کند. لازم است پزشک جراح با بافت واژن، تکنیکهای لابیاپلاستی، روش‌های بخیه زدن و انتخاب بهترین نخ متناسب با بدن شما آشنایی کامل داشته باشد. مهمترین مزیت های لابیاپلاستی با جراحی عبارتند از:

 • این روش بر خلاف لابیاپلاستی با لیزر، برای همه خانمها مناسب است.
 • پزشک جراح می تواند از تکنیک های مختلفی برای جراحی استفاده کند و نتایج دلخواه شما را ایجاد کند.
 • در لابیاپلاستی با جراحی بخیه ها جذبی هستند و لازم نیست شما نگران باز شدن بخیه ها باشید.

هزینه جراحی نسبت به لیزر بیشتر است و در کلینیک ها انجام می شود. اما با توجه به این که عمل پیچیده ای است لازم است توسط یک فرد متخصص انجام شود. در روش های جراحی نسبت به لیزر، دوره نقاهت طولانی تری دارید و دو الی سه روز بیشتر از لیزر نیاز به استراحت خواهید داشت.

لابیاپلاستی با پلاسما پلکسر

پلاسما پلکسر جز روش های جدید لابیاپلاستی است که امروزه طرفداران زیادی دارد. با استفاده از دستگاه پلاسما پلکسر لبه های مینور جمع و اصطلاحا shrink می شوند و باعث کوچک شدن و زیبایی لبه ها می شود.

لابیاپلاستی با پلاسما پلکسر

مزایای این روش عبارتند از:

 • این روش نیازی به بخیه ندارد و یک روش غیر تهاجمی است.
 • در سه الی پنج جلسه لبه های لابیا جمع و کوچک می شوند.
 • این روش جزو روش های سرپایی است و دوره نقاهت ندارد.

لابیاپلاستی با پلاسما پلکسر با اینکه یک روش جدید و غیر تهاجمی است اما برای همه افراد روش مناسبی نیست. از این روش معمولا برای افرادی استفاده می شود که لابیاهای خیلی بزرگ، گوشتی و ضخیم ندارند. افرادی که لابیاهای بزرگ و نامتقارن دارند معمولا باید از لیزر یا روش های جراحی استفاده کنند.

کدام روش لابیاپلاستی بهتر است؟

این که کدام روش لابیاپلاستی برای شما بهتر است، فقط بعد از معاینه مشخص می شود. در معاینه فیزیکی لابیاها به طور کامل توسط پزشک دیده می شوند و دقیقا در همان زمان می توان بهترین روش را برای فرد در نظر گرفت. لابیاپلاستی با لیزر همان طور که گفته شد برای همه افراد مناسب نیست. چرا که بافت لبه های مینور در بعضی از زنان به شکلی است که لیزر باعث تقارن و زیبایی آن ها نمی شود، در نهایت ممکن است شما رضایت کامل از نتیجه لیزر نداشته باشید!

برای جلوگیری از عوارض لابیاپلاستی و اینکه از نتیجه عمل خود مطمئن باشید، بهتر است به پزشکی مراجعه کنید که بر هر دو روش لابیاپلاستی با لیزر و جراحی تسلط داشته باشد. خیلی از خانمها قبل از اینکه برای لابیاپلاستی اقدام کنند، مایل هستند که بدانند نتیجه عمل چه می شود؟ شما می‌توانید با مراجعه به مطب خانم دکتر ذاکرین، نمونه کارهای قبل و بعد از عمل لابیاپلاستی در مطب را ببینید و از انتخاب بهترین روش مطمئن شوید.

بهترین روش لابیاپلاستی

اگر شما هم قصد انجام لابیاپلاستی را دارید و در مورد انتخاب بهترین روش های لابیاپلاستی اطلاعاتی ندارید، ما به شما خانم دکتر ذاکرین را معرفی می کنیم. دکتر ذاکرین با گذراندن دوره های تخصصی عملهای زیبایی زنان هم در انجام عمل با لیزر، جراحی و پلاسما پلکسر مسلط هستند و هم تجربه نمونه های موفقیت آمیز در لابیاپلاستی با جراحی دارند. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره در مورد لابیاپلاستی با واتساپ ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵ در تماس باشید.

سخن پایانی

انتخاب بهترین روش لابیاپلاستی، به شما کمک می کند که بتوانید رضایت بیشتری از لابیاپلاستی داشته باشید و علاوه بر این دوران نقاهت کوتاه تری داشته باشید. انتخاب یک روش اشتباه ممکن است باعث شود شما از نتیجه عمل خود ناراضی باشید و مجبور به انجام عمل ترمیمی لابیاپلاستی شوید. پس سعی کنید حتما به یک پزشک خوب برای لابیاپلاستی مراجعه کنید و انتخاب بهترین روش برای لابیاپلاستی را بر عهده پزشک جراح بگذارید.

امیدواریم در این مقاله به سوالات شما در مورد انتخاب روش لابیاپلاستی را پاسخ داده باشیم. اگر سوالی در این مورد دارید در بخش نظرات زیر این مقاله مطرح کنید. برای دریافت پاسخ خود مجددا به همین صفحه مراجعه کنید. 

۴.۹/۵ - (۴۵ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *