رفع ترک شکم بعد از زایمان با کربوکسی تراپی

رفع-ترک-شکم-با-کربوکسی-تراپی

بسیاری از خانم ها بعد از زایمان متوجه ترک های پوست شکم، بازو، ران و سینه خود می شوند. این ترکها ظاهر ناخوشایندی دارند و باعث ناراحتی و کاهش اعتماد بنفس خانم ها می شوند. روشهای مختلفی برای از بین بردن این ترک ها وجود دارد. در این مقاله قصد داریم به یکی از موثرترین روشهای رفع ترک شکم بعد از بارداری یعنی کربوکسی تراپی بپردازیم. برای دسترسی سریع به مطالب می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

ترک شکم چیست؟

ترک زایمان به خطوط روی پوست شکم، ران، بازوها و قسمتهای دیگر بدن گفته می شوند که بعد از بارداری بوجود می آیند. این ترکها به خصوص در ناحیه شکم بیشتر هستند. ترکهای پوستی یا استریا در ابتدا به رنگ صورتی هستند اما با گذشت زمان به رنگ کرم روشن یا سفید تبدیل می شوند. درمان ترکهای صورتی سریعتر و بهتر انجام می شود و بهتر است در این مرحله استریا درمان شود.

علت ترک خوردن پوست چیست؟

کشیده شدن پوست باعث شکستن کلاژن های آن می شود. زایمان و بارداری یکی از مهمترین علل استریا است. همزمان با بزرگ شدن جنین، شکم مادر هم بزرگ شده و پوست آن نازک و دچار کشیدگی و ترک می شود. بلوغ و تغییرات شدید وزنی، چاقی و لاغری مکرر نیز باعث ایجاد استریا در شکم و قسمتهای دیگر بدن می شوند.

علت ترک خوردن پوست

آیا ترک شکم درمان دارد؟

در مورد درمان ترک شکم روشهای مختلفی را در اینترنت می بینید: از روشهای خانگی گرفته تا لوسیونها و کرمهای رفع ترک. مشکلی که این روشها دارند این است که بسیار زمانبر هستند و درجه درمان پایینی هم دارند. اما امروزه با استفاده از تکنولوژیهای جدیدی که در حوزه پزشکی وارد شده اند میتوان استریاها را خیلی سریع درمان کرد:

 • رفع ترک شکم با لیزر
 • رفع ترک شکم با پلکسر
 • رفع ترک شکم با کربوکسی تراپی

این روشها، سریعترین و قطعی ترین روش های از بین بردن ترک شکم بعد از زایمان یا لاغری هستند.

رفع ترک شکم با کربوکسی تراپی

یکی از بهترین روشهای درمان ترکهای حاملگی شکم بعد از زایمان، درمان با کربوکسی تراپی است. این روش می تواند تا ۷۰ درصد از ترکهای زایمان را از بین ببرد. در این روش به کمک یک سوزن نازک به ترکهای پوستی گاز طبیعی دی اکسید کربن تزریق می شود. این گاز بعد از ۱۰ دقیقه جذب سلولهای پوست می شود. تجمع گاز CO2 در ترکهای پوست باعث افزایش گردش خون و تشکیل کلاژن های جدید می شود. بعد از چند جلسه کربوکسی تراپی ضخامت پوست در محل استریا بیشتر شده و تا حدی زیادی این ترکها بر طرف می شوند.

مزایای کربوکسی تراپی برای درمان ترک شکم

این روش بدون نیاز به جراحی و یا بیهوشی می تواند با تحریک بازسازی ماتریکس کلاژن، ترک زایمان را از بین ببرد یا تا حد زیادی آن را کاهش دهد. دیگر مزایای استفاده از کربوکسی تراپی برای درمان ترک شکم عبارت است از:

 • بهبود قابلیت ارتجاعی پوست
 • کاهش سلولیت در محل تزریق گاز
 • موثر برای انواع پوست
 • استحکام پوست
 • جوانسازی پوست
 • بهبود کیفیت پوست و نرم شدن آن
 • کم هزینه تر از بقیه روشهای رفع ترک بارداری

همچنین رفع ترک شکم در بارداری با کربوکسی تراپی یک درمان کم تهاجم است که به صورت سرپایی در مطب انجام می شود. این روش، افراد را از انجام عمل جراحی برای رفع استرچ مارک ها (استریا) بی نیاز می کند.

مزایای کربوکسی تراپی شکم

در صورتی که به دنبال رفع ترک پوست بعد از زایمان هستید، پیشنهاد می کنیم جهت بهره مندی از جدیدترین و موثرترین روشهای درمان ترک زایمان به کلنیک خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان و زایمان در تهران مراجعه کنید. جهت رزرو وقت با شماره ۷۷۷۱۴۴۰۵ تماس بگیرید.

دوره نقاهت بعد از کربوکسی تراپی شکم

رفع ترک شکم با کربوکسی تراپی دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد و شخص می تواند به سرعت به زندگی روزانه خود برگردد. ولی با این حال کمتر از یک روز باید مراقبتهای بعد از کربوکسی تراپی رعایت شود.

مراقبتهای بعد از کربوکسی تراپی ترک شکم

خانم هایی که برای رفع ترک شکم بعد از بارداری از روش کربوکسی تراپی استفاده می کنند، باید توصیه های زیر را بعد از تزریق رعایت کنند:

۱- تا ۴ ساعت بعد از جلسه کربوکسی تراپی نباید آب و رطوبت به محل تزریق برسد.

۲- تا چند ساعت بعد از تزریق نباید استحمام کنید. تا ۲۴ ساعت دوش آب سرد ممنوع است.

۳- تا یک ماه نباید محل تحت درمان در معرض نور آفتاب قرار گیرد. از حمام آفتاب و سولاریوم در این مدت خودداری کنید.

۴- به مدت یک ماه ورزشهای سخت و سنگین که به شکم فشار وارد می کنند انجام ندهید.

۵- استفاده از استخر، سونا و جکوزی تا چند ساعت بعد از کربوکسی تراپی ممنوع است.

به طور کلی مراقبتهای بعد از کربوکسی تراپی ترک شکم بسیار کم است و در حدود یک روز لازم است دستورات پزشک را رعایت کنید تا دچار مشکل خاصی نشوید.

عوارض کربوکسی تراپی ترک شکم

معمولا در محل تزریق گاز احساس سوزش، گرما، قرمزی، درد، کبودی و تورم کاملا طبیعی است و طی ۱ الی ۲ روز این عوارض برطرف می شوند. به جز این موارد تاکنون هیچ عوارض جانبی برای این روش درمانی گزارش نشده است.

عوارض کربوکسی تراپی ترک شکم

جلسات کربوکسی تراپی

تعداد جلسات بستگی به مرحله استریا (صورتی یا کرم رنگ باشد)، شدت ترکها و سرعت بازسازی پوست هر فرد دارد. تعداد جلسات معمولا ۴ تا ۶ جلسه است اما ممکن است تا ۱۰ جلسه نیز به کربوکسی تراپی نیاز داشته باشید. فاصله بین جلسات نیز یک تا دو هفته تعیین می شود تا پوست فرصت کافی برای ترمیم داشته باشد.

ماندگاری کربوکسی تراپی ترک زایمان

درمان با کربوکسی تراپی یک روش دائمی و قطعی است. اما به دلیل افزایش سن فرد و یا تغییر وضعیت او، معمولا پزشکان توصیه می کنند برای حفظ نتیجه کربوکسی تراپی، جلسات ترمیم سالیانه به مدت چند سال ادامه پیدا کند.

هزینه رفع ترک شکم با کربوکسی تراپی در تهران

تعیین هزینه کربوکسی تراپی ترک زایمان بعد از معاینه پزشک مشخص می شود. مثلا هزینه کربوکسی تراپی شکم در تهران نسبت به شهرهای دیگر ممکن است بیشتر باشد. به علاوه فاکتورهایی مثل:

 • حجم تزریق گاز
 • تعداد جلسات
 • اندازه ترک پوستی
 • نوع و میزان استرچ مارک
 • محل درمان(کلنیک یا مطب)

روی هزینه های درمان تاثیر می گذارند. به علاوه این موارد در افراد مختلف متفاوت است. همچنین بعضی از خانم ها ممکن است عملهای لابیاپلاستی، هودکتومی، تزریق ژل به نقطه جی، روشن سازی واژن و … را نیز بخواهند همزمان با کربوکسی تراپی شکم انجام دهند. بنابراین هزینه این عملهای زیبایی هم به آن اضافه می شود.

برای رفع ترک شکم با کربوکسی تراپی شما هم می توانید از تخصص خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان و زایمان در این زمینه بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات در مورد هزینه رفع ترک شکم با کربوکسی تراپی و رزرو وقت معاینه با شماره ۷۷۷۱۴۴۰۵ تماس بگیرید.

سوالات پر تکرار درباره رفع ترک شکم با کربوکسی تراپی

سوالاتی که همیشه در مورد رفع ترک شکم با کربوکسی تراپی پرسیده می شود به همراه پاسخ آنها در زیر آمده است:

نتیجه کربوکسی تراپی را از کی می توان دید؟

بلافاصله نتیجه درمان را نمی توانید مشاهده کنید چون پوست نیاز به بازسازی دارد. اما بعد از چند جلسه درمان، شاهد از بین رفتن و کاهش استریا خواهید بود.

درمان ترک شکم با لیزر بهتر است یا با کربوکسی تراپی؟

هر دو روش بسیار خوب هستند. اما کربوکسی تراپی نسبت به لیزر دوره نقاهت و مراقبتهای کمتری نیاز دارد. هزینه درمان با کربوکسی تراپی هم کمتر از درمان با لیزر است.

رفع ترک شکم با کربوکسی تراپی برای چه کسانی مناسب است؟

کربوکسی تراپی برای خانمهایی پیشنهاد می شود که استریا آنها سطحی است و خیلی زیاد نباشد. برای استرچ مارکهای عمیق ممکن است روشهای دیگر رفع ترک پوست بعد از زایمان به شخص پیشنهاد شود.

در صورتی که سوال دیگری درباره رفع ترک شکم با کربوکسی تراپی دارید، می توانید سوالات خود را در بخش نظرات این مقاله برای ما ارسال کنید. 

۴.۹/۵ - (۴۵ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *