لیزر زخم دهانه رحم در تهران + هزینه

لیزر-زخم-دهانه-رحم-در-تهران

دهانه رحم بالاترین قسمت کانال واژن است که واژن را به رحم متصل می کند. مخاط دهانه رحم گاهی به دلیل مصرف قرص ضدبارداری یا تغییرات هورمونی دچار تغییراتی به نام دیسپلازی دهانه رحم شده و بافت آن ملتهب می شود.
به این عارضه، اکتروپیون دهانه رحم یا اصطلاحاً زخم دهانه رحم می گویند. در این مقاله همراه ما باشید تا توضیحات خانم دکتر متین ذاکرین را در مورد لیزر درمانی زخم دهانه رحم در تهران بخوانید. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

لیزر زخم دهانه رحم در تهران

معمولا زخم دهانه رحم بی علامت است و در معاینات لگنی، تست پاپ اسمیر یا کولپوسکوپی دهانه رحم تشخیص داده می شود. این نوع زخم ها نیازی به درمان ندارند و خودبخود بهبود می یابند. اما پزشکان برای درمان زخم دهانه رحم علامت دار از روشهای زیر استفاده می کنند:

الکتروکوتر: سوزاندن سلولهای غیرعادی سرویکس (دهانه رحم) با الکتریسیته که بهبودی بعد از آن طولانی تر از روشهای دیگر بوده و با عوارض جانبی بیشتری همراه است.

کرایو تراپی: فریز کردن یا انجماد سلولهای آسیب دیده سرویکس با سرمای گاز نیتروژن مایع

تبخیر لیزری: سوزاندن و تبخیر سلولهای غیرطبیعی دهانه رحم با پرتوهای لیزر  CO2

در بین این روشها، لیزر درمانی با لیزرهای CO2 (دی اکسید کربن) مثل لیزر مونالیزا بهترین روش برای درمان زخم دهانه رحم است. چون فریز زخم دهانه رحم خطرناک است و ممکن است عمیق ترین لایه سلولی که دچار دیسپلازی شده فریز نشده و پنهان بماند. بنابراین بعد از مدتی دوباره با عود بدتری التهاب سرویکس بر می گردد.

مزایای لیزر زخم دهانه رحم

درمان التهاب رحم با لیزر با مزایای زیر همراه است:

 • با بیحسی موضعی یا بدون بیحسی است و درد ندارد.
 • یک درمان سرپایی
 • در کلینیک، مطب یا بیمارستان قابل انجام است.
 • بهبودی سریع دهانه رحم بعد از لیزر
 • کاهش خطر ابتلا به عفونت دهانه رحم در آینده
 • یک روش قطعی و سریع برای درمان اکتروپیون دهانه رحم
 • رفع علائم زخم دهانه رحم

علائم-زخم-دهانه-رحم

برای درمان علائم زخم دهانه رحم با لیزر تراپی و نیز کولپوسکوپی دهانه رحم در تهران، شما هم می توانید از پیشرفته ترین تجهیزات کلینیک خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان و زایمان بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات یا رزرو نوبت می توانید با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

لیزر درمانی زخم دهانه رحم چطور انجام می شود؟

برای درمان زخم دهانه رحم با لیزر باید روی تخت مخصوص معاینه لگنی دراز بکشید و پاها را روی رکابهای دو طرف آن قرار دهید. اگر نیاز به بیحسی دارید، قبل از لیزر می توانید آن را دریافت کنید. پزشک با پرتوهای لیزر مونالیزا، به مدت ۱ تا ۲ دقیقه سلولهای غیرطبیعی دهانه رحم را می سوزاند تا سلولهای طبیعی بتوانند در آنجا رشد کنند.

البته قبل از لیزر درمانی و سوزاندن سلولهای غیرعادی سرویکس باید کولپوسکوپی دهانه رحم برای بیوپسی و نمونه برداری از دهانه رحم انجام شود.

نکته مهم: زنانی که تست پاپ اسمیر آنها عفونتهای تریکومونیازیس یا مونیلیا را نشان می دهد، قبل از لیزر زخم دهانه رحم باید درمان آنتی بیوتیکی مناسب برای عفونت خود را شروع کنند.

کولپوسکوپی-قبل-از-لیزر-زخم-دهانه-رحم

مراقبت های بعد از لیزر زخم دهانه رحم

مراقبت های بعد از لیزر زخم دهانه رحم و درمان آن زیاد نیست و معمولا نیازی به مصرف داروهای مسکن یا آنتی بیوتیکها ندارید. مگر اینکه با صلاحدید پزشک دارویی برایتان تجویز شود که باید طبق دستور آن را مصرف کنید.

بعد از لیزر حتما بهداشت واژن را رعایت کنید تا دچار عفونت نشوید و در صورتی که دچار درد شدید غیرقابل تحمل، تب بالا یا خونریزی زیاد هستید، سریعتر به پزشکتان مراجعه کنید.

دوره نقاهت بعد از لیزر سرویکس

بعد از لیزر زخم دهانه رحم نیازی به بستری شدن ندارید و بهبودی بعد از لیزر کردن سریع است. دوره نقاهت بعد از لیزر دهانه رحم کوتاه است و به سرعت می توانید به فعالیتهای روزانه خود برگردید.

آیا لیزر زخم دهانه رحم عوارض دارد؟

به گفته دکتر ذاکرین، عوارض لیزر زخم دهانه رحم در همه خانم ها یکسان نیست و بستگی به شدت التهاب سرویکس دارد. مثلاً بعضی از خانمها بعد از لیزر، درد و خونریزی ندارند اما در بعضی از افراد دیگر، درمان با این روش ممکن است با عوارض زیر همراه باشد:

 • احساس خستگی
 • احساس ناراحتی در محل درمان
 • کرامپ (گرفتگی) مشابه گرفتگی های قاعدگی
 • بوی سوختگی خفیف ناشی از لیزر در طول درمان
 • درد خفیف و در بعضی افراد شبیه دردهای یک پریود بد است
 • خونریزی کم امادر بعضی از زنان با خونریزی سنگین یا طولانی همراه است

این عوارض تا چند روز ادامه دارند ولی برای برخی از خانم ها ممکن است عوارض لیزر اکتروپیون سرویکس طولانی تر یا بیشتر است. به طور کلی می توان گفت که در اغلب اوقات درمان با لیزر هیچ عارضه جانبی یا طولانی مدتی برای دهانه رحم ایجاد نمی کند.

عوارض لیزر درمانی دهانه رحم و بارداری

لیزرتراپی زخم دهانه رحم اغلب تاثیری بر باروری یا بارداری زنان ندارد. اما در تعدادی از زنانی که بیوپسی مخروطی انجام داده اند، بعد از لیزر، کانال دهانه رحم دچار سفتی شده و یا نمی تواند تا پایان بارداری جنین را نگه دارد و پیش از موعد ممکن است دهانه رحم باز شود.

بیوپسی-مخروطی-سرویکس

هزینه لیزر زخم دهانه رحم در تهران

لیزر زخم دهانه رحم معمولا در یک جلسه انجام می شود. اما در مواردی لازم است تعداد جلسات بیشتر شوند که به هزینه لیزر درمانی بیمار اضافه خواهد شد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره هزینه لیزر زخم دهانه رحم در تهران می توانید با مطب خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان و زایمان تماس بگیرید.

برای درمان دیپسلازی دهانه رحم با لیزر در تهران، شما هم می توانید از تخصص خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان و زایمان در این زمینه بهره مند شوید. جهت کسب اطلاع از هزینه لیزر یا رزرو نوبت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

پرسش و پاسخ لیزر دهانه رحم

اغلب خانم ها در مورد لیزر زخم دهانه رحم سوالات زیر را از پزشک خود می پرسند:

لیزر زخم دهانه رحم درد دارد؟

لیزر اکتروپیون سرویکال (زخم دهانه رحم) دردناک نیست و بدون بیهوشی عمومی یا موضعی انجام می شود. بعد از لیزر هم بیشتر احساس ناراحتی دارید تا درد و میزان درد اغلب به اندازه دردهای پریودی است و خیلی طول نمی کشد.

آیا لیزر زخم دهانه رحم ضرر دارد؟

خیر. درمان با این روش تقریبا هیچ عارضه ای ندارد و چند روز بعد از درمان تمام عوارض لیزر زخم دهانه رحم مثل ناراحتی و کرامپ برطرف می شود. در ضمن، درمان با این روش باعث مشکلات ناباروری یا نارسایی دهانه رحم در بارداری نمی شود.

درمان زخم دهانه رحم با لیزر چقدر موثر است؟

درمان با این روش، بهترین روش برای درمان اکتروپیون دهانه رحم است که تقریباً همیشه ۱۰۰ درصد موفقیت آمیز جواب می دهد.

اگر شما هم سوالی درباره لیزر زخم دهانه رحم دارید، در بخش نظرات این مقاله می توانید آنها را از ما بپرسید.

۳.۴/۵ - (۷ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *