آداب و رسوم زایمان

آداب-و-رسوم-زایمان

هر کشوری با توجه به پیشینه فرهنگی که دارد، در خصوص تولد فرزندان هم آداب و رسوم خاصی دارند. برخی از این آداب و رسوم در کشورهای مختلف یکسان هستند. برخی برای ما ایرانیان بسیار آشنا هستند و اما بعضی از آنها عجیب و جالب توجه هستند. در این مقاله سعی می کنیم شما را با آداب و رسوم محلی مرتبط با زایمان و تولد فرزندان در کشورهای مختلف آشنا کنیم. جهت دسترسی سریع به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

آداب و رسوم محلی مردم هلند

خانواده های هلندی پس از تولد فرزندان، پرستاری می گیرند تا کارهای خانم خانه را انجام دهد. یک وظیفه مهم پرستار، مدیریت ملاقات کنندگان و مهمانان، پذیرایی از آن ها و پختن شیرینی های مخصوص است. این شیرینی های مخصوص به رنگ آبی و سفید برای نوزاد پسر و صورتی و سفید برای نوزاد دختر پخته می شوند.

سنتهای محلی خانواده های ژاپنی در رابطه با ازدواج

زنان ژاپنی پس از ترک بیمارستان، مادر و نوزاد اغلب برای یک ماه یا بیشتر در منزل والدین مادر اقامت می کنند- این یک سنت فرهنگی است که زنان باید برای ۲۱ روز در تخت بمانند. در طی این مدت، دوستان و اقوام برای دیدن نوزاد جدید می آیند و غذای مخصوصی که از برنج و لوبیا قرمز تهیه می شود پخته می شود.

زنان برزیلی پس از زایمان شاهزاده می شوند

در برزیل با زنان باردار مانند شاهزاده رفتار می شود. برای مثال آن ها در تمامی صف ها به جلوی صف هدایت می شوند تا در صف انتظار نکشند. زمانی که مادر و نوزاد بیمارستان را ترک می کنند، تمام دوستان و خویشاوندان به منزل او سرازیر می شوند. آن ها با خود هدیه ای برای نوزاد می آورد و در مقابل نیز هدیه ای دریافت می کنند. از نظر سنتی، این هدیه چیزی کوچک است، مانند یک شیشه عطر یا شکلات، با پیامی از طرف نوزاد که از میهمانان تشکر می کند.

زنان باردار برزیلی

با سنتهای زایمان ترکیه ای ها بیشتر آشنا شوید

تمامی جشنها و شادیها پس از تولد برگزار می شوند. مادر و نوزاد برای ۲۰ روز اول پس از زایمان در خانه می مانند. دوستان و آشنایان به ملاقات آنان می آیند و نوشیدنی مخصوصی می نوشند. پس از این دوره، مادر و نوزاد دیدارها را پس می دهند و در این بازدید است که دستمالی دریافت می کنند که درون آن یک تخم مرغ (نمادی از کودکی سالم) و شکلات (نمادی از کودکی خوش خلق) دریافت می کنند. همچنین به ابروان و خط موی نوزاد آرد مالیده می شود، که دعایی است برای زندگی طولانی.

۴.۶/۵ - (۳۱ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۱ دیدگاه
  • مرسی از سایت خوبتون مطالب مفیدی دارین من عاشق هلند هستم فرهنگ و تمدن اصیل و پر باری و غذاهای لذیذ و خوشمزه ای داره خانه های قشنگ و بی نظیری هم دارن مخصوصا اجناس و کالاهای مناسبی پیدا میشه پارسال هم با تور لحظه آخر رفتم هلند خیلی خوب بود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *