علت نامتقارن بودن لابیا

علت-نامتقارن-بودن-لابیا

بیرون زدگی لابیا مینور و تغییر شکل لبه های واژن مشکلی است که خیلی از خانم های جوان درگیر آن هستند. معمولا لابیاها باید متقارن باشند اما در بعضی زنان لابیا مینور خیلی بزرگ شده و مشکلاتی را برای آنها ایجاد می کند. در این مقاله به شما خواهیم گفت علت بزرگ شدن لابیا مینور چیست و چطور می توانید آن را درمان کنید. برای دسترسی سریع به مطالب می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

تغییر شکل لبه های واژن چه مشکلاتی ایجاد می کند؟

بیرون زدگی لبهای کوچک واژن نه تنها ظاهر واژن را بدفرم و اعتماد به نفس خانم ها را کم می کند، بلکه زندگی روزمره آنها را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. خانم هایی که دچار بیرون زدگی لابیا مینور هستند معمولا نمی توانند دوچرخه سواری، اسب سواری، پیاده روی طولانی و ورزشهایی نظیر این انجام دهند چون دچار سوزش و درد در واژن می شوند. همین حالت موقع پوشیدن لباس های تنگ نیز ایجاد می شود. در موارد شدید بزرگی لابیا باعث انحراف در مسیر ادرار شده و رعایت بهداشت ناحیه واژن را بسیار سخت می کند.

علت بزرگ شدن لابیا مینور در زنان

عدم تقارن لابیا به معنی بزرگ بودن یک لبه داخلی واژن نسبت به لبه دیگر است که معمولا در این حالت لبه های داخلی واژن بیرون زده و ظاهر ناخوشایندی ایجاد می کند. معمولا خانم ها با افزایش سن و رسیدن به یائسگی و یا زایمانهای طبیعی متعدد دچار نامتقارن بودن لابیا می شوند.

البته بعضی افراد از بدو تولد و به صورت ارثی مشکل عدم تقارن لابیا مینور را دارند. تغییرات هورمونی در اثر بیماری های مختلف هم می تواند علت عدم تقارن لابیا در زنان باشد.

علت بزرگ شدن لابیا مینور در زنان

در صورتی که لابیاهای نامتقارن دارید، برای انجام معاینات لازم و عمل لابیاپلاستی شما هم می توانید به مطب خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان مراجعه کنید. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو وقت قبلی با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

بزرگی لابیای مینور دختران

اگر در سنین نوجوانی هستید و متوجه بزرگی لابیای کوچک خود و یا بیرون زدگی لابیا شده اید، نباید نگران بروز مشکلی در سلامت دستگاه تناسلی خود باشید. بسیاری از دختران همسن شما ناگهان دچار این مشکل می شوند. بسیاری از دختران نوجوان تصور می کنند علت بزرگی لابیا مینور آنها خودارضایی مکرر بوده و حتی بعضی افراد نگران بکارت خود هستند.

اما نباید در این مورد نگران باشید. چون علت بزرگی لبه های داخلی واژن به خاطر تغییرات هورمونی در دوره بلوغ بوده و هورمون های زنانه علت رشد سریع لابیاها هستند. این سرعت رشد تا پایان بلوغ جنسی شما ادامه خواهد داشت.

درمان لابیای بزرگ و نامتقارن 

خانم هایی که دچار تغییر لبه های کوچک واژن شده اند یعنی مشکل لابیای بزرگ یا لابیای نامتقارن دارند، می توانند مشکل خود را با عمل زیبایی واژن یا همان لابیاپلاستی برطرف کنند. لابیاپلاستی جراحی زیبایی است که با هدف کوچک و متقارن کردن لابیا انجام می شود.

انواع عمل لابیاپلاستی

تکنیک های لابیاپلاستی متفاوت بوده و بر حسب میزان بزرگی لابیا انتخاب می شوند. روشهای لابیاپلاستی که با جراحی انجام می شوند، عبارت است از:

جراحی لابیاپلاستی

جراحی لابیاپلاستی واژن یک عمل سرپایی است که برای کوچک کردن لابیا، بخش اضافی با تیغ جراحی برداشته می شود. پس از پایان جراحی لابیا پلاستی، قسمتهای باقی مانده را با نخ بخیه جذبی طوری بخیه می زنند که هیچ اثری از جای برش یا بخیه باقی نمی ماند. موقع جراحی بیمار به دلیل استفاده از بی حسی های موضعی هیچ دردی احساس نمی کند.

عمل جراجی لابیاپلاستی

لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا تاچ

در این روش جراح از لیزر برای برش دقیق بخش های اضافی لابیا استفاده می کند. در نتیجه این جراحی خونریزی و عوارض کمتری داشته و جای برش آن ظریف تر است. در لابیاپلاستی با لیزر بعد از برداشتن قسمتهای اضافی لابیا، معمولا نیازی به بخیه زدن نیست. در صورتی که محل برش به بخیه نیاز داشته باشد ۲ تا ۳ بخیه جذبی برای محل برش کفایت می کند.

لابیاپلاستی بدون جراحی

بعضی افراد لابیای مینورشان خیلی بزرگ نیست و یا به دنبال روشی به جز برش لابیا هستند. این افراد در صورت تشخیص پزشک می توانند لابیاپلاستی با پلاسما پلکسر را انجام دهند. این روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است و به صورت سرپایی انجام می شود. لابیای شخص طی ۳ تا ۵ جلسه با پلاسما پلکسر به اصطلاح شرینک (shrink) یا جمع می شود. لابیاپلاستی با پلکسر برای لابیاهایی که خیلی بزرگ، گوشتی یا ضخیم هستند، موثر نیست.

درباره عمل لابیاپلاستی 

خانم هایی قصد انجام عمل لابیاپلاستی دارند باید نکات زیر را در نظر بگیرند:

  • فقط زنان بالای ۱۸ سال می توانند این عمل زیبایی را انجام دهند.
  • ماندگاری عمل لابیاپلاستی در صورتی که فرد به بلوغ کامل (۱۸ سالگی) رسیده باشد، دائمی است
  • نتیجه عمل لابیاپلاستی با بارداری و زایمان طبیعی بعدی تغییری نمی کند.
  • نوع عمل لابیاپلاستی را جراح با توجه به شرایط لابیاها انتخاب می کند.

همچنین لابیاپلاستی برای دختر باکره مشکلی ایجاد نمی کند. چون این جراحی بیرون واژن انجام شده و کاری به دهانه واژن ندارد.

عمل-لابیاپلاستی

در صورتی که لابیاهای نامتقارن دارید، برای انجام معاینات لازم و عمل لابیاپلاستی شما هم می توانید به مطب خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان مراجعه کنید. در این مرکز کلیه روشهای لابیاپلاستی برای درمان بیماران ارائه می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا رزرو وقت قبلی با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

سوالات پرتکرار درباره عدم تقارن لابیای مینور

سوالاتی که در مورد بزرگی لابیای مینور یا عدم تقارن لابیا پرسیده می شود، به همراه جواب آنها در زیر آمده است:

من خانم جوانی هستم که بعد از بلوغ، لابیاهای طبیعی داشتم اما الان دچار بزرگی لابیا شده ام بدون اینکه زایمان کنم، علت نامتقارن بودن لبه های واژن من چیست؟

اگر مشکل هورمونی ندارید، احتمالا رژیم سنگین لاغری داشته اید یا ورزشهای سنگین انجام می دهید. این موارد در سنین جوانی می تواند علت بیرون زدگی لبه های کوچک واژن می شود.

من هنوز ۱۸ ساله نشدم، برای لابیاپلاستی باید اجازه والدین داشته باشم؟

به هیچ عنوان زیر ۱۸ سال جراحی انجام نمی شود چون لابیاها هنوز در حال رشد هستند و نتیجه جراحی خیلی زود به هم می خورد. بعد از ۱۸ سالگی می توانید لابیاپلاستی را انجام بدهید و به اجازه والدین نیازی ندارید.

عکس های واقعی عمل لابیاپلاستی را میشه ارسال کنید؟

خیر امکان ارسال عکس ها نیست. اما آلبوم عکس های واقعی عمل لابیاپلاستی که من انجام داده ام موجود است، می توانید برای دیدن آلبوم به مطب مراجعه کنید.

در صورتی که سوال دیگری درباره عدم تقارن لابیا یا درمان آن با لابیاپلاستی دارید، می توانید سوالات خود را از طریق بخش نظرات همین مقاله بپرسید. 

۴.۸/۵ - (۴۴ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *