نقطه جی در زنان کجاست + روشهای تحریک آن

نقطه-جی-در-زنان

از جمله دغدغه های زنان امروز رسیدن به ارگاسم و لذت جنسی بیشتر است. یکی از راههایی که می تواند لذت جنسی را در زنان افزایش دهد تحریک نقطه خاصی در واژن است که به آن نقطه جی گفته می شود. اگر می خواهید بدانید نقطه جی کجاست و چطور تحریک می شود این مقاله را تا آخر بخوانید. همچنین در این مقاله به راههای تقویت نقطه جی در زنان نیز پرداخته ایم. برای دسترسی سریع به بخش های مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

نقطه جی زنان همراه با عکس

نقطه جی یا جی اسپات داخل واژن و در دیواره جلویی (سقف واژن) و در عمق دو سوم (فاصله ۲.۵ تا ۵ سانت) واژن قرار دارد. بافت آن کمی چروکیده ولی نرم و اسفنجی است. بافت جی پوینت با بقیه دیواره واژن متفاوت بوده و حالتی زبر و گرد دارد. نقطه جی از دهانه واژن و زیر منفذ ادرار شروع و تا داخل واژن امتداد دارد.

نقطه جی در زنان

تحریک نقطه جی زنان

نقطه جی حساس ترین بخش برای تحریک زن و رسیدن به بیشترین ارگاسم است. هر چند به آن نقطه جی یا جی اسپات می گویند اما به دلیل متفاوت بودن آن در زنان به آن محدوده جی گفته شود. تحریک این محدوده باعث ترشح مایعی می شود که به نظر برخی ادرار و به نظر برخی دیگر مایعی شبیه ترشحات پروستات در مردان است. تحریک بیش از اندازه این نقطه باعث احساس نیاز به ادرار در زنان می شود.

به علاوه طبق تحقیقات جدید، تحریک این ناحیه تا ۴۷% آستانه درد را بالا برده و در صورت تحریک جنسی زن آستانه درد تا ۸۴% بیشتر می شود و ارگاسم در زنان را بیشتر می کند. بر همین اساس می توان گفت جی پوینت در واقع یک مسکن طبیعی در بدن است که درد زایمان را کاهش می دهد.

شما نیز اگر مایل به تحریک بیشتر جی پوینت و ارگاسم بهتر هستید، می توانید به مطب خانم دکتر متین ذاکرین جراح و متخصص زنان مراجعه کنید. برای دریافت وقت ویزیت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

نقطه جی در زنان را چگونه پیدا کنیم؟

نقطه جی داخل واژن قرار گرفته است به همین دلیل برای زنان مشکل است که خودشان به آن دسترسی داشته باشند. بهتر است این کار را همسر انجام دهد. در حالی که زن به پشت خوابیده است باید در حالی که کف دست رو به بالا است انگشت میانی یا اشاره وارد واژن شود. با لمس دیواره واژن می توان این نقطه را یافت.

شاید یافتن این نقطه در ابتدا عجیب به نظر برسد و حتی موقع تحریک آن احساس دستشویی داشته باشید اما بعد از چند مرتبه کاملا عادی می شود. بهتر است قبل از یافتن نقطه جی برای جلوگیری از احساس ادرار، مثانه را خالی کنید.

یافتن نقطه جی در زنان

چگونه نقطه جی زن را تحریک کنیم؟

برای تحریک محدوده جی کافی است تا دو بند انگشت را وارد واژن کرد و با خم کردن انگشت رو به جلو آن را پیدا و تحریک کرد. البته مردان می توانند بجز انگشت با آلت نیز این نقطه را تحریک کنند. در صورتی که جی پوینت تحریک شده باشد به اندازه یک نخود فرنگی و در صورت عدم تحریک کوچکتر از آن است. علت بزرگ شدن نقطه جی در واقع تحریک این نقطه است.

بهترین پوزیشن برای تحریک نقطه جی

برای اینکه زنان بتوانند در طول رابطه جنسی نقطه جی را حس کنند، می توانند موقع نزدیکی به پشت خوابیده و آلت مردانه در حالت نشسته باشد و رابطه انجام شود. باید لگن زن موقع دخول بلند شود. همچنین خم شدن به جلو در حالت ایستاده و دخول واژینالی از پشت می تواند باعث بیشترین تحریک در نقطه جی شود.

نداشتن نقطه جی

زنانی که نقطه جی آنها تحریک می شود لذت جنسی بیشتری را تجربه می کنند اما برخی از زنان نیز موقع دستکاری نقطه جی هیچ حسی در جی پوینت خود ندارند. محدوده جی در همه زنان نیست و برخی به طور طبیعی فاقد نقطه جی هستند.

تقویت نقطه جی

تقویت نقطه جی به معنای برجسته تر کردن آن و در دسترس قرار دادن بیشتر آن برای تحریک است. پزشکان از تزریق ژل برای تقویت این نقطه استفاده می کنند. برای این کار از ژل های جوانسازی برای تزریق استفاده می شود. معمولا پزشکان برای برجسته کردن محدوده جی ۱.۵ تا ۲.۵ سی سی ژل را به این محدود تزریق می کنند.

مزایای تزریق ژل به نقطه جی

مهمترین مزیت تزریق ژل به نقطه جی زنان، برجسته تر کردن آن و افزایش تحریک جی پوینت و ارگاسم بیشتر در زنان است. به طوری که تحریک این نقطه در نزدیکی باعث می شود خانم ها ساعتها از رابطه جنسی خود لذت ببرد. همچنین:

مزایای تزریق ژل به نقطه جی

  • سرپایی و بدون نیاز به بستری شدن
  • بدون بی هوشی یا بی حسی موضعی
  • بدون درد
  • بدون عارضه

از دیگر مزایای تزریق ژل به نقطه جی زنان است. همچنین تقویت نقطه جی به رفع بی میلی جنسی در زنان کمک زیادی می کند.

چه زنانی نمی توانند تزریق ژل به نقطه جی را انجام دهند؟

خانم هایی که دچار عفونت های واژینالی از نوع قارچی یا باکتریایی هستند، نمی توانند تزریق ژل را انجام دهند. بعد از درمان عفونت، تزریق ژل بلامانع است. بعلاوه زنانی که عفونت یا خونریزی مثانه دارند و زنان باردار و شیرده نمی توانند تقویت نقطه جی را انجام دهند.

ماندگاری تزریق ژل در نقطه جی چقدر است؟

ژل هایی که برای تزریق داخل واژن استفاده می شوند از نوع نیمه موقت هستند که مورد تایید وزارت بهداشت ایران است. به طور طبیعی ژل (هیالورونیک اسید) بعد از تزریق کم کم جذب بدن می شود. برخی زنان سرعت جذب بیشتری نسبت به بقیه دارند. بنابراین ماندگاری این نوع ژل در زنان مختلف متفاوت و حدود ۲ تا ۳ سال است.

تزریق ژل به جی پوینت چند جلسه نیاز دارد؟

با یکبار تزریق می توانید نقطه جی را تقویت کنید. بعد از جذب ژل و از بین رفتن آن می توانید دوباره تزریق را انجام دهید.

در صورتی که مایل به تقویت نقطه جی برای ارگاسم بیشتر هستید، شما هم می توانید به مطب خانم دکتر متین ذاکرین جراح و متخصص زنان مراجعه کرده و تزریق ژل به نقطه جی را انجام دهید. برای دریافت وقت ویزیت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

رابطه جنسی بعد از تقویت جی پوینت

زنانی که تزریق ژل به جی پوینت را انجام داده اند نباید تا یک هفته بعد از تزریق رابطه جنسی داشته باشند.

رابطه جنسی بعد از تقویت جی پوینت

سخن پایانی

نقطه جی محلی در داخل واژن زن است که با تحریک آن توسط انگشت یا آلت جنسی همسر می توان آن را تحریک کرد. تحریک این نقطه باعث بزرگ تر شدن آن و دو برابر شدن ارگاسم در زنان می شود. همه زنان جی پوینت ندارند که مسئله ای غیرعادی نیست و نمی تواند مانع لذت جنسی آنها شود.

پزشکان برای تقویت محدوده جی و بزرگتر کردن آن از تزریق ژل به این محدوده استفاده می کنند. معمولا از ژل های مخصوص جوان سازی پوست که نیمه دائمی هستند و ماندگاری ۲ تا ۵ ساله دارند برای تزریق استفاده می شوند. این روش بدون درد و سرپایی انجام شده و به ارگاسم بیشتر و رفع بی میلی جنسی زنان کمک می کند.

در صورتی که سوالی در مورد تقویت نقطه جی با تزریق ژل دارید، می توانید سوالات خود را برای ما در بخش نظرات این مقاله بفرستید. 

۴.۳/۵ - (۷۹ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۴ دیدگاه ها
  • سلام خانم دکتر من دخترم و شانزده ساله هستم تو چند روز اخیر روی لباس زیرم ترشحات سبز رنگ میبینم میشه دلیلشو بهم بگید ممنون

    • سلام. ترشحات سبزرنگ و بد بو علامت عفونت های باکتریایی واژن و عفونت های مقاربتی هست و حتما باید به پزشک زنان مراجعه کنید و درمان رو انجام بدین. چون عدم درمان صحیح این نوع عفونت ها میتونه باعث مشکلات جدی مثل التهاب لگن و حتی ناباروری در آینده بشه.

    • سلام. اغلب خانمها ارضا کلیتورال دارند و تعداد کمی از خانمها با دخول به ارگاسم می رسند. شما هیچ مشکلی ندارید و این یک مسئله طبیعی و عادیه. اما اگر مایل به ارگاسم واژینال با دخول هستید، میتونید برای تقویت نقطه جی از منشی مطبم وقت بگیرید. این نقطه رو با تزریق ژل برجسته تر می کنیم و مشکل تون حل میشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *