روشهای افزایش و بهبود ارگاسم در زنان

افزایش-ارگاسم-در-زنان

یکی از اختلالات جنسی، نرسیدن به ارگاسم در زنان است. نرسیدن به ارگاسم باعث بی میلی جنسی در زنان می شود. همچنین این اختلال باعث بروز اختلافات و مشکلاتی در روابط زوجین شده و همه جنبه های زندگی آنها را تحت تاثیر قرار می دهد. اما ارگاسم چیست و چگونه رخ می دهد؟ در این مقاله به طور کامل به هر آنچه زنان باید درباره ارگاسم بدانند پرداخته شده است. برای دسترسی سریع به مطالب می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

ارگاسم چیست؟

ارگاسم یا اوج لذت جنسی در زنان به معنای رها شدن تنشهای جنسی زن و ارضای میل جنسی است. ارگاسم با انقباض شدید ماهیچه ای، انقباض کانال واژن، رعشه های خفیف، تغییر در ضربان قلب و فشار خون همراه است. بعد از ارگاسم حالت آرامش و سستی در بدن ایجاد شده و بدن به حالت طبیعی خود بر می گردد.

نشانه های به ارگاسم رسیدن زنان

رسیدن به ارگاسم در زنان با نشانه هایی همراه است. به طور مثال زنانی که به ارگاسم می رسند، کلیتوریس آنها پر خون و در نتیجه بزرگتر می شود. از جمله نشانه های رسیدن به ارگاسم در زنان:

 • باز و بسته شدن سریعتر مقعد
 • برانگیختگی و سفت شدن نوک پستان
 • قرمز شدن دستگاه تناسلی
 • بزرگ شدن واژن
 • افزایش تعداد تنفس
 • انقباض شدید و غیر ارادی عضلات لگنی و واژن

نشانه های به ارگاسم رسیدن زنان

افزایش فشار خون و ضربان قلب نیز از دیگر نشانه های ارگاسم در زنان است.

انواع ارگاسم در زنان

زنان به روشهای مختلفی به ارگاسم می رسند بر همین اساس هم انواع مختلفی از ارگاسم برای زنان وجود دارد. انواع ارگاسم زنان را می توان به صورت زیر تقسیم بندی کرد:

۱- دو یا سه ارگاسم پشت سر هم اتفاق می افتند که به این نوع ارگاسم، ارگاسم چندگانه گفته می شود.

۲- ترکیب چند ارگاسم با هم که به آن ارگاسم ترکیبی گفته می شود.

۳- ارگاسم با تحریک مستقیم بدن و ماهیچه ها (ارگاسم شدید)

۴- ارگاسم فشرده که در آن به کمک تحریک غیر مستقیم و با فشار ارگاسم ایجاد می شود. این نوع ارگاسم بیشتر در زنان جوان رایج بوده و خودمحور است.

۵- ارگاسم آرام بخش که در آن تحریک جنسی با آرامش همراه است.

۶- ارگاسمی که به تنهایی و فقط به کمک تخیل و به صورت ذهنی ایجاد می شود و به آن ارگاسم فانتزی می گویند.

۷- ارگاسم نقطه جی که در نتیجه ی تحریک نقطه جی (نقطه ای حساس درون واژن) در خانمها ایجاد می شود و با احساس شهوت همراه است.

ارگاسم کلیتورال و ارگاسم واژینالی

بعضی از زنان با تحریک کلیتوریس و برخی دیگر با تحریک وازینالی به ارضا می رسند. بنابراین دو نوع ارگاسم کلیتورال و واژینالی در زنان دیده می شود.

ارگاسم کلیتورال

در این نوع ارگاسم، تحریک کلیتوریس باعث ارگاسم می شود. کلیتوریس برجستگی است که در بیرون و در بالاترین نقطه لابیا مینور، درست زیر استخوان شرمگاهی قرار گرفته است. این نقطه با داشتن حدود ۸۰۰۰ هزار عصب حسی بسیار تحریک پذیر است. برای رسیدن به بیشترین ارگاسم در این نقطه، باید قبل از تحریک کلیتوریس بقیه قسمتهای بدن زن نوازش و لمس شود.

ارگاسم واژینال

این نوع ارگاسم با تحریک نقطه جی در زنان اتفاق می افتد. نقطه جی درون واژن و در دیواره جلویی آن قرار گرفته و با دخول آلت یا انگشت تحریک می شود. بعضی از زنان به طور مادرزادی و طبیعی فاقد نقطه جی هستند. بهترین پوزیشن برای تحریک این نقطه دراز کشیدن به یک پهلو در حالتی است که مرد و زن رو به روی هم باشند.

ارگاسم کلیتورال و ارگاسم واژینالی

لذت ارگاسم کلیتورال بیشتر است یا واژینال؟

تفاوتی بین این دو نوع ارگاسم از نظر شدت ارضای میل جنسی وجود ندارد. رایجترین و ساده ترین روش تحریک زنان، تحریک کلیتوریس است. به طور طبیعی، ۷۰% زنان با تحریک کلیتوریس و ۳۰% زنان نیز با رابطه واژینالی ارگاسم را تجربه کنند. اما اگر ارگاسم واژینال و کلیتورال همزمان اتفاق بیفتند (ارگاسم همزمان)، شدت ارگاسم همزمان دو برابر ارگاسم واژینال یا ارگاسم کلیتورال به تنهایی است.

مراحل ارگاسم زنان

زنان با تحریک کلیتوریس، واژینال، مقعد، پستان یا نوک پستان ها یا دیگر مناطق حساس بدن به ارگاسم می رسند. ساده ترین راه برای رسیدن به ارگاسم در بیش از ۷۵ درصد خانم ها تحریک کلیتوریس است. ارگاسم در زنان طی ۴ مرحله اتفاق می افتد. این مراحل به ترتیب عبارتند از:

تحریک جنسی

این مرحله به مرطوب شدن واژن کمک می کند. تحریک جنسی با حرکات آهسته و آرام و پیش نوازی همراه است. تحریک جنسی و میل جنسی زنان با سطح هورمون های جنسی آنها ارتباط دارد. در روزهای نزدیک به تخمک گذاری، میل جنسی زنان بیشتر است.

اوج لذت

در این مرحله سینه ها تحریک پذیر و تا ۲۵ % بزرگتر از قبل می شوند. جریان خون در دهانه واژن بیشتر شده و کلیتوریس با چسبیدن به استخوان شرمگاهی به راحتی دیده نمی شود. در این مرحله به خاطر افزایش خون در ورودی واژن، واژن تنگ می شود و دور آلت حلقه می زند. این مرحله می تواند کوتاه یا طولانی باشد. این بستگی به تحریک فیزیکی و حالت روانی زن دارد.

ارضا

این مرحله کوتاهترین و لذتبخش ترین مرحله است. ارضا با انقباض رقص گونه عضلات ناحیه تناسلی همراه است. زنان می توانند در این مرحله چند بار پشت سر هم ارضا شوند. در رابطه جنسی واژینال تعداد دفعات ارضا ۶ مرتبه یا بیشتر است.

بازگشت

در عرض چند دقیقه بعد از ارضا، بدن به حالت اول بر می گردد. در مرحله بازگشت، ضربان قلب، تنفس، فشار خون، انقباض عضلات و کلیتوریس به حالت قبل از برانگیختگی بر می گردند.

مراحل ارگاسم زنان

در صورتی که دچار اختلالات ارگاسم هستید، برای درمان آن و تجربه لذت بخش از روابط زناشویی خود می توانید از تخصص و تجربه خانم دکتر متین ذاکرین، متخصص و جراح زنان در این زمینه بهره مند شوید. جهت دریافت وقت ویزیت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

چقدر زمان لازم است تا زن ارضا شود؟

زمان رسیدن به ارگاسم را نمی توان تعیین کرد. اما معمولا چیزی بین ۱۰ تا ۲۰ دقیقه طول می کشد تا زنان به ارگاسم برسند. طول مدت ارگاسم در زنان حدود ۱۳ تا ۵۰ ثانیه و بیشتر از مدت ارگاسم در مردان (۱۰ تا ۳۰ ثانیه) است. اما فرآیند رسیدن به ارگاسم در زنان پیچیده تر از رسیدن به ارگاسم در مردان بوده و به همین دلیل زنان دیرتر از مردان به ارگاسم می رسند.

فواید ارگاسم

ترشح هورمون اکسی توسین و سایر اندورفین ها در ارگاسم باعث حس آرامش در زن می شود. ترشح این هورمونها طی فعالیت جنسی و ارگاسم می تواند زنان را در برابر بیماری های قلبی و عروقی و سرطان حفاظت کند. سایر مزایا و فواید ارگاسم در زنان عبارت است از:

 • تجربه خواب راحتتر و عمیق تر
 • افزایش اعتماد به نفس
 • افزایش خونرسانی به لگن
 • تنظیم ترشحات هورمونی بدن
 • کاهش خطر ابتلا به پوکی استخوان با افزایش سطح هورمون استروژن
 • افزایش توانایی باروری
 • افزایش استحکام و جوانی بافت واژن
 • بهبود عملکرد قدرت سیستم ایمنی بدن
 • مبارزه با عفونت ها و بیماری هایی مثل سرماخوردگی، آنفولانزا و …
 • بهبود کارایی مغز و قدرت تمرکز
 • صاف و درخشان شدن پوست و تقویت و جوانی آن
 • ماساژ غدد لنفاوی و کمک به سم زدایی بدن

فواید ارگاسم

همچنین ارگاسم در زنان باعث کاهش و تسکین علائم برخی از بیماریها مثل میگرن و سردرد، بهبود خلق و خوی زنان، احساس نشاط بیشتر و کاهش استرس می شود.

عوارض به ارگاسم نرسیدن زنان

زنانی که ارگاسم را در رابطه جنسی تجربه نمی کنند، دچار بی میلی جنسی می شوند. معمولا این زنان احساس گیجی و افسردگی دارند. همچنین موارد زیر از دیگر عوارض به ارگاسم نرسیدن زنان هستند:

 • بی خوابی و خواب ناکافی و نامناسب
 • ضعف سیستم ایمنی و ابتلا مکرر به بیماری هایی مثل سرماخوردگی و …
 • کاهش تمرکز و عملکرد مغز (این زنان اغلب به شیرینی جات و مواد کافئین دار برای انجام کارهای روزانه خود نیاز دارند)

به علاوه خانم هایی که ارگاسم را تجربه نمی کنند، صبحها به سختی از خواب بیدار می شوند و بیشتر از زنان دیگر در معرض ابتلا به افسردگی و استرس قرار دارند.

دیر ارضا شدن زن نشانه چیست؟

زنانی که دچار مشکلاتی در رابطه با همسران خود هستند، دیرتر از زنان دیگر ارضا می شوند. همچنین مواردی مثل:

 • یکنواختی رابطه و عدم تحریک درست
 • تجاوز یا سوء استفاده جنسی
 • احساس شرم یا ترس در رابطه جنسی
 • ناآگاهی درباره روابط جنسی، ارگاسم و …
 • برخی بیماری ها و تغییرات هورمونی
 • اثر جانبی برخی از داروها مثل داروهای ضد افسردگی

می تواند علت دیر ارضا شدن زنان در رابطه جنسی باشد. با رفع این مشکلات می توانید مشکل دیر ارضا شدن را حل کنید.

علل به ارگاسم نرسیدن زنان (آنورگاسمی)

ابتلا به بیماری های اعصاب مثل ام اس و پارکینسون، بالا رفتن سن و یا انجام جراحی های لگنی مثل برداشتن رحم یا تخمدان (عمل هیسترکتومی) می تواند از علت آنورگاسمی یا به ارگاسم نرسیدن در زنان باشد. مشکلات واژینالی مثل خشکی و آتروفی واژن و واژینیسموس هم در به ارگاسم نرسیدن زنان نقش موثری دارد. با درمان این مشکلات می توان آنورگاسمی را در این خانم ها درمان کرد.

علل به ارگاسم نرسیدن زنان (آنورگاسمی)

در صورتی که دچار اختلالات ارگاسم هستید، برای درمان آنورگاسمی خود می توانید از تخصص و تجربه خانم دکتر متین ذاکرین در این زمینه بهره مند شوید. جهت دریافت وقت ویزیت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

چطور به ارگاسم برسیم؟

دلایل ارضا نشدن و نرسیدن زنان به ارگاسم روانی و یا جسمی هستند. زنانی که آنورگاسمی آنها ناشی از مشکلات روحی و روانی است می توانند با رفتار درمانی و آموزشهای جنسی اختلالات ارگاسمی خود را برطرف کنند. پیش نوازی و شناخت نقاط حساس بدن، بهبود روابط زوجین، ترک مصرف الکل و دخانیات می تواند تاخیر در ارگاسم و آنورگاسمی را برطرف کند.

اگر اختلالات ارگاسم ناشی از استرس، افسردگی یا از عوارض مصرف برخی داروها یا بیماریها باشد، با رفع این مشکلات می توان اختلالات ارگاسم را درمان کرد. همچنین ریلکس کردن عضلات قبل از نزدیکی مثلا با نشستن در آب گرم و یا انجام تمریناتی که باعث تقویت عضلات کف لگن می شوند، مثل تمرینات کگل می تواند به ارگاسم بهتر زنان کمک کند.

راه های درمان آنورگاسمی

در مواردی که علت آنورگاسمی در زنان به مشکلات جسمی بر می گردد، روشهای بالا برای درمان موثر نیستند. در این موارد باید برای حل مشکل خود به متخصص زنان مراجعه کنید. پزشک با شناخت ریشه مشکل می تواند درمانهای زیر را برای رسیدن به ارگاسم تجویز کند:

تزریق ژل به نقطه جی

نقطه جی یا جی اسپات در داخل واژن، نسبت به بافت مجاور خود برجسته تر است. تحریک این نقطه می تواند باعث ارگاسم در زنان شود. با تزریق ژل به این نقطه می توانید نقطه جی را تقویت و ارگاسم بیشتری را تجربه کنید. تزریق ژل به نقطه جی بدون هیچ عارضه ای است. ماندگاری ژل بستگی به نوع ژل دارد. ژل تزریق شامل انواع موقت، نیمه موقت و دائمی است. بهترین ژل برای تزریق به جی اسپات، ژلهای نیمه موقت هستند. ماندگاری این ژلها ۲ تا ۵ سال است و مورد تایید وزارت بهداشت هستند.

درمان آنورگاسمی با تزریق ژل به نقطه جی

آر اف واژن

ممکن است علت نرسیدن به ارگاسم، بیماری واژینیسموس (دخول دردناک به خاطر انقباض شدید عضلات واژن) و یا گشادی واژن باشد. در این موارد پزشکان از دستگاه RF واژن برای تنگ کردن واژن و بهبود ارگاسم در زنان استفاده می کنند.

همچنین RF واژن، عملکرد سلولهای واژن را تغییر می دهد و مانع انقباض شدید آن موقع نزدیکی می شود. حتی واژینیسموس های بسیار شدید را به راحتی می توان با آر اف واژن درمان کرد.

لیزر مونالیزا

مشکل نرسیدن به ارگاسم در زنان یائسه یا زنانی که به تازگی بارداری و شیردهی را تجربه کرده اند، خشکی واژن است. در این حالت واژن برای دخول نمی تواند روانکاری شود و دخول دردناک باعث بی میلی جنسی زنان می شود. پزشکان برای درمان خشکی واژن و جوانسازی آن از لیزر مونالیزا تاچ استفاده می کنند. لیزر مونالیزا با تحریک کلاژن سازی واژن و افزایش رطوبت و روانکاری واژن به ارگاسم زنان کمک زیادی می کند.

در صورتی که سوالی در مورد ارگاسم در زنان دارید، می توانید سوالات خود را در بخش نظرات این مقاله با ما در میان بگذارید. برای دریافت جواب به همین صفحه برگردید.

۴.۶/۵ - (۵۴ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۳۴ دیدگاه ها
 • برای خانمهای که داروی افسردگی مصرف می کنند برای برگشت میل جنسی آنها چه دارو ی توصیه می فرماید با کمال تشکر

  • سلام. این مورد رو باید با روانپزشک خودتون درمیان بگذارید تا داروی مناسب رو که تداخل دارویی نداره براتون تجویز کنند.

 • من و همسرم عقد هستیم.در رابطه جنسی که بصورت سطحی برقرار میکنیم بدون دخول بنده خیلی کم به ارگاسم میرسم. ممنون میشم بنده را راهنمایی کنید جهت حل این مشکل

  • سلام. مسلما وقتی رابطه جنسی کامل باشید بهتر ارگاسم رو تجربه می کنید. در حال حاضر بهتره معاشقه های طولانی تر داشته باشید و با مالش کلیتوریس حین رابطه ارضا بشین.

 • سلام. من تازه ازدواج کردم و با همسرم رابطه داریم. متاسفانه با هر پوزیشنی که رابطه برقرار میکنیم بازم من به ارگاسم نمیرسم.تو مقاله به این اشاره کرده بودین اگه واژن گشاد باشه هم به ارگاسم نمیرسه. علت گشاد بودنش هم میرسه به ورزشکار بودنم و هم چون زیاد تحریک میشم اون باعث میشه. چه راهکاری پیشنهاد میکنید؟ با تشکر

  • سلام اگر تازه ازدواج کردن و ورزشکارم هستین خیلی بعیده گشادی واژن داشته باشید. برای بهبود ارگاسم می تونید تزریق ژل به نقطه جی رو انجام بدین. البته نداشتن ارگاسم در رابطه واژینال طبیعی هست و حدود ۷۰ درصد خانمها تجربه نمی کنند. اما تزریق ژل خیلی کمک کننده ست.

 • سلام ببخشید من تازه عقد کردم و وقتی باهمسرم رابطه برقرارمیکنم بدون دخول من بعضی وقتی حالت تشنج بهم دست میده ولی ارضا نمیشم یاشایدمتوجه نمیشم میشه راهنماییم کنید

  • سلام. عزیزم نباید چنین علائمی موقع نزدیکی داشته باشید. حتما برای معاینه مراجعه کنید تا علتش تشخیص داده بشه. بدون معاینه نمی تونم هیچ نظری بدم.

 • با سلام. همسر بنده تا بحال ارگاسم رو تجربه نکرده ۵ سالم ازدواج کردیم. الان این بزرگترین دغدغه زندگی من شده که رابطه جنسی براشون واقعا لذت بخش باشه و من هرکاری از پیشنوازی اورال و …. انجام میدم ولی هین رابطه متوجه میشم که درد داره ولی متاسفانه خودشون قبول ندارن و تظاهر به لذت میکنند و این منو خیلی ناراحت میکنه من خودم خیلی هات هستم ولی این وضعیت واقعا اذیتم میکنه. حیفه همسر عزیزم ازین لذت زندگی محروم باشه. خواهشا راهنماییم کنید چکار کنم.

  • سلام. نگران نباشید مشکل ایشون قابل درمانه. همراه با همسرتون مراجعه کنید تا معاینه شون کنم واگر لازمه یه سری آزمایش بنویسم انجام بدید. علتش که مشخص بشه راحت قابل درمانه.

  • سلام. نه عزیزم این دو به هم ارتباطی ندارند. ولی اگر مشکل ارگاسم دارید یا ناباروری حتما باید به متخصص زنان مراجعه کنید. برای هر دوی این مشکلات روشهای درمانی مختلفی وجود داره.

 • سلام من وقتی مجرد بودم خودارضایی میکردم و الان وقتی با همسرم دخول انجام میدیم من ارضا نمیشم.تروخدا کمکم کنید خیلی استرس دارم.

  • سلام عزیزم. مشکل شما ربطی به خود ارضایی نداره. بیشتر خانم ها با دخول واژینال به ارگاسم نمی رسند و اغلب ارگاسم ها از طریق کلیتوریس انجام میشه. پوزیشن های جنسی تون رو تغییر بدید. برای ارگاسم واژینال هم می تونید مراجعه کنید که با تزریق ژل به نقطه جی در داخل واژن، این ناحیه رو تقویت بشه تا موقع دخول بیشتر ارضا بشین.

  • سلام. خواهش می کنم. خانم ها بعد از ارضا شدن خروج مایع ندارن. تصور میشه بعضی از زنان انزال دارن بعد از رسیدن به ارگاسم که هنوز چنین چیزی به طور قطعی تایید نشده.

 • صحبت های خانم دکتر خیلی عالی و مفید بودن.من از گیلان بخوام بیام برای کار زببایی چطوری باید وقت بگیرم

  • سلام. خیلی ممنونم. میتونید برای گرفتن نوبت معاینه یا مشاوره با شماره ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵ تماس بگیرید و بگین راه دور هستید که یه نوبت خوب بهتون بدن.

 • سلام.خسته نباشید.من مدت۷سال است ازدواج کردم.ما وقتی که دخول انجام میدیم بعد از یه مدتی همسرم میگه درحین دخول دیگه ثابت باش خودش قسمت بالایی واژن را میماله و ارضا میشه بعد به من میگه دخول انجام بده بعد من ارضا میشم.من میخام قسمت بالایی واژن را بمالم نمیذاره خودش انجام میده این عمل خود ارضایی است یا خیر؟؟؟ لطفا” راهنماییم بفرمایید.باتشکر

  • سلام. این خود ارضایی به اون شکلی که تصور می کنید، نیست. حدود ۸۰% خانمها با تحریک کلیتوریس به ارگاسم می رسند و خانم شما هم همینطور. خیلی از خانم ها این کار رو موقع رابطه جنسی، خودشون انجام میدن و به نوعی در رابطه مشارکت می کنند.

 • سلام.من توی رابطه از راه دخول ارضا نمیشم فقط از طریق کلیتورس ارضا میشم و این خیلی من و شوهرم رو عذاب میده آیا راهی هست که بتونم انجام بدم که از راه واژینال ارضا بشم؟

  • سلام. عزیزم این خیلی عادیه. بیشتر از ۸۰ درصد خانمها همینطوری هستند و با دخول ارضا نمیشن. پس نباید همسرتون از این بابت ناراحت باشند. اما اگر ایشون اصرار دارند، میتونید برای تقویت نقطه جی با تزریق ژل یا چربی اقدام کنید که برای ارگاسم واژینال خیلی موثره.

 • سلام وقت بخیر بنده یک سال و نیمه ازدواج کردم و فقط سه بار ارگاسم رو از دخول تجربه کردم از کلیتوروس و اورال هم تاحالا ارگاسم نشدم . بعد از اون سه بار هم تاحالا به ارگاسم نرسیدم بنظرتون مشکل دارم ؟ و اگر بخوام تزریق ژل داشته باشم حتما به ارگاسم میرسم ؟ ممنون میشم جواب بدید چون مسئله ی عذاب آوری شده برام

  • سلام. دلایل مختلفی برای عدم ارگاسم در زنان وجود داره. باید مراجعه کنید تا معاینه کنم و آزمایشهای هورمونی لازم رو براتون تجویز کنم. وقتی علت دقیقش مشخص بشه میشه درمانش هم کرد.

  • سلام. از نظر شرعی رو من در جایگاه پزشک نمیتونم بهش جواب بدم. اما بالای ۸۰% زنان ارگاسم کلیتورال دارند یعنی همون مدلی ارضا میشن که شما در سوالتون پرسیدین و این یک مسئله عادی و رایج هست.

 • سلام خانم دکتر من خانمی ۳۷ساله هستم وقتی نزدیکی دارم باهمسرم موقع ارضاشدن ادرارمیکنم خیلی ناراحتم وخجالت میکشم مشکلی دارم من؟

 • سلام وقت بخير خانم دكتر من هم از ناحيه كليتورال به اوج ميرسم اكي هست؟؟؟؟؟ولي از داخل هم خيلي لذت ميبرم و شما گفتين با انگشت و دخول تقطه ج روتحريك كنيد به اندازه كليتورال نيس اذيت ميشه ادم اصن با انگشت زياد ضربه بزنيم فقط سنمون ميره بالا ممكنه ديگه از كليتورال هم ارگاسم نشيم؟؟؟؟؟

  • سلام. نقطه جی رو نگفتم با انگشت تحریک کنید. گفتم که این نقطه رو زمانی با انگشت می تونید پیدا کنید که تحریک شده باشید و این ناحیه نیازی به تحریک با انگشت نداره. در مورد سنتون هم اگر مشکلی برای کلیتوریس ایجاد نشه، میتونید همچنان ارگاسم کلیتورال را تجربه کنید.

 • سلام كسايي كه ارگاسم از داخل دارن هر دفعه براشون تكرار ميشه؟؟؟؟و اگر قبل دخول نامزدو عقد باشيم از كليتورال ارضا مشيم بدون دخول ميتونه دليلي باشه كه از داخل ارگاسم نشيم چون عادت شده يا دليل علمي نداره؟

  • سلام. ارگاسم با دخول در تعداد کمی از خانمها اتفاق میفته و اینکه قبلا ارگاسم کلیتورال داشتید دلیل بر این نیست که ارگاسم های دیگه رو نتونید تجربه کنید. ارگاسم با دخول بستگی به کیفیت رابطه و وضعیت سلامت واژن داره و هر بار که مشکلی نباشه میتونید این نوع از ارگاسم رو تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *