چرا همسر من با دخول ارضا نمی شود + راههای درمان

دلیل-ارضا-نشدن-زن-با-دخول

ارگاسم نقطه اوج لذت جنسی است که شدت، مدت زمان و نوع آن در هر خانمی متفاوت است. حتی یک زن در زمانهای مختلف ارگاسم متفاوتی را تجربه می کند.
یکی از مشکلات جنسی رایجی که به خاطر آن خانم ها به متخصص زنان مراجعه می کنند این است که با دخول ارضا نمی شوند. در این مقاله همراه ما باشید تا با علل و روشهای درمان ارضا نشدن با دخول آشنا شوید. برای دسترسی سریع به تیترها می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

انواع ارگاسم در زنان

ارگاسم در زنان پیچیده تر از مردان است و به صورت اسپاسم عضلات ناحیه تناسلی و لگن و یا سایر عضلات بدن رخ می دهد. خانم ها به یکی از روشهای زیر ارگاسم را تجربه می کنند:

ارگاسم کلیتورال: ۷۰ درصد خانم ها با لمس کلیتوریس ارضا می شوند و برخلاف تصور مردان اغلبِ خانم ها به طور طبیعی صرفا با دخول به ارگاسم نمی رسند.

ارگاسم واژینال: ۳۰ درصد از زنان با دخول آلت به واژن ارضا می شوند. این نوع ارگاسم قویتر از ارگاسم کلیتورال است و بسیاری از خانم ها آن را تجربه نمی کنند.

ارگاسم همزمان: این نوع ارگاسم با تحریک همزمان کلیتوریس و دخول اتفاق می افتد و شدیدترین نوع ارگاسم در زنان است.

۷ دلیل ارضا نشدن زن با دخول

به گفته خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان، دلیل ارضا نشدن زنان با دخول مربوط به یکی از دلایل زیر است:

۱- بیماری واژینیسموس یا دخول دردناک: در این بیماری، زن ارگاسم کلیتوریس را کاملا تجربه می کند. ولی به دلیل انقباضات غیرعادی ماهیچه های دهانه ورودی واژن امکان دخول وجود ندارد. در نتیجه نزدیکی بدون انجام دخول هم با درد و اسپاسم شدیدی همراه است.

۲- دیسپارونیا یا دردهای مقاربتی: دیسپارونی یعنی با دخول آلت، زن رابطه جنسی دردناکی را تجربه می کند. علت درد هنگام دخول ممکن است به دلیل بیماریهایی دستگاه تناسلی مثل زخم دهانه رحم، اندومتریوز، فیبروم رحمی، بیماری التهاب لگن یا التهاب واژن (واژینیت) باشد.

علت-درد-و-خونریزی-موقع-نزدیکی

۳- اسکارهای پرینه: یکی از علل دخول دردناک در زنان پارگی و یا اسکارهای پرینه (ناحیه بین مقعد تا مدخل واژن) است که در زایمان طبیعی یا برشهای اپیزیوتومی (برش پرینه) موقع زایمان ایجاد می شود.

۴- هاپیرتروفی لابیا مینور: بزرگی بیش از حد لابیامینورها در بعضی از زنان باعث اصطکاک زیاد بین لابیاها با آلت و در نتیجه درد و ناراحتی واژن موقع دخول می شود.

۵- خشکی و آتروفی واژن: خشکی واژن در رابطه جنسی یا آتروفی (نازک شدن دیواره های واژن) آن باعث درد و خونریزی هنگام نزدیکی و دخول دردناک می شود. این مشکل معمولا در اثر کاهش هورمون استروژن به ویژه در دوران یائسگی و شیردهی ایجاد می شود.

۶- شلی و گشادی واژن: گشادی واژن باعث کاهش حس جنسی موقع نزدیکی و احساس شلی واژن شده و زوجین نمی توانند با دخول ارضا شوند. شلی واژن اغلب به خاطر زایمان طبیعی، بارداری و افزایش سن رخ می دهد.

۷- عدم تحریک نقطه جی: تحریک نقطه جی در داخل واژن مهمترین علت ارگاسم واژینال در زنان است. بعضی از زنان این نقطه را ندارند یا به اندازه کافی جی اسپات آنها برجسته نیست تا موقع دخول لمس و تحریک شود.

به هر دلیلی که باشد، بسیاری از مردان از این قضیه ناراضی هستند که چرا همسر من با دخول ارضا نمی شود و به دنبال راهی برای رفع مشکل ارضا نشدن زنان با دخول هستند.

برای تشخیص علت و درمان ارضا نشدن زن با دخول، شما هم می توانید از تخصص خانم دکتر متین ذاکرین، متخصص و جراح زنان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

روشهای درمان ارضا نشدن زن با دخول

متخصص زنان با توجه به علل آنورگاسمی برای درمان ارضا نشدن زنان از روشهای زیر استفاده می کند:

۱- تنگ کردن واژن

برای درمان گشادی واژن با توجه به درجه گشادی آن می توان از روشهای زیر برای درمان ارضا نشدن زنان با دخول استفاده کرد:

روشهای غیرجراحی: اگر شلی واژن در زنان زیاد نباشد و تجربه زایمان واژینال نداشته باشند، با روشهای غیرجراحی مثل تنگ کردن واژن با آر اف می توان عضلات واژن را تقویت کنید. درمان با این روش موجب استحکام و سفتی کانال واژن می شود.

روشهای جراحی: از روشهای جراحی زمانی استفاده می کنیم که گشادی واژن متوسط یا شدید باشد و RF واژن موثر نباشد. برای تنگ کردن واژن با جراحی از روشهای زیر استفاده می شود:

  • عمل واژینوپلاستی برای کاهش قطر سرتاسر کانال واژن
  • عمل پرینورافی برای تنگ کردن دهانه ورودی واژن و چند سانت ابتدای کانال واژن
  • لیفت واژن با نخ برای زنانی که هنوز مایل به بچه دار شدن هستند.

برای رضایت از نتیجه این جراحی ها حتما باید برای انجام آنها به بهترین جراح واژینوپلاستی در تهران مراجعه کنید.

۲- عمل زیبایی واژن یا لابیاپلاستی

با عمل زیبایی واژن در تهران می توانید هایپرتروفی لابیامینورها را برطرف کرده و زیبایی واژن و اعتماد بنفس خود موقع نزدیکی را افزایش دهید. برای گرفتن بهترین نتیجه از این جراحی نیز لازم است به بهترین جراح لابیاپلاستی تهران مراجعه کنید.

رایجترین روش این جراحی، عمل لابیاپلاستی با لیزر مونالیزا تاچ است که در آن برای برش لابیاها از لیزر استفاده می شود. این جراحی را می توان با دستگاه آر اف سِرجری نیز انجام داد. لابیاپلاستی با لیزر و آر اف عوارض کمتری نسبت به جراحی لابیاپلاستی دارند و دوره نقاهت و بهبودی آنها کمتر است.

عمل-لابیاپلاستی-با-لیزر-با-تکنیک-تریم

۳- تقویت نقطه جی

یکی از بهترین روشهای درمان ارضا نشدن زن با دخول، تزریق ژل به نقطه جی است که باعث برجسته تر شدن آن می شود. در نتیجه با تحریک زن، موقع دخول، آلت می تواند این نقطه را به اندازه کافی تحریک کرده و زن را به ارگاسم برساند.

۴- عمل پرینه پلاستی

در این جراحی پارگی های درجه ۳ و ۴ پرینه را می توان ترمیم کرد و اسکارهای این ناحیه را برداشت تا دیگر دخول دردناک را تجربه نکنید. این عمل معمولا همراه تنگ کردن واژن انجام می شود.

۵- درمان واژینیسموس

برای درمان قطعی واژینیسموس نیازی به جراحی نیست. امروزه با روشهای غیر جراحی زیر می توانیم به راحتی این بیماری را درمان کنیم:

آر اف واژن: در درمان واژینیسموس با آر اف واژن، امواج آر اف ویژگی عضلات ورودی واژن را تغییر می دهند و جلوی انقباض بیش از حد آنها را موقع نفوذ به واژن می گیرند. آر اف واژن شدیدترین گریدهای واژینیسموس را هم می تواند درمان کند.

بوتاکس واژن: زنانی که واژینیسموس شدید دارند، با یک جلسه تزریق بوتاکس به عضلات ورودی واژن می توانند جلوی اسپاسم عضلات واژن را بگیرند.

با این روشها می توانید برای همیشه از شر بیماری واژینیسموس خلاص شوید.

۶- درمان خشکی و آتروفی واژن

زنانی که در سنین یائسگی یا باروری هستند، می توانند بدون نیاز به هورمون تراپی و عوارض آن با روشهای زیر جوانسازی واژن را انجام دهند و درد و خونریزی موقع دخول را درمان کنند:

آر اف واژن
با گرما و ارتعاشی که امواج رادیوفرکانسی آر اف ایجاد می کنند، تارهای عضلات دیواره واژن تقویت شده و ضخامت دیواره واژن و خاصیت ارتجاعی آن بر می گردد. با آراف می توانید آتروفی واژن را به طور قطعی و موثر در هر سنی که هستید درمان کنید و مزایای زیر برخوردار شوید:

  • جلوگیری از پرولاپس های لگنی مثل افتادگی رحم و مثانه
  • کاهش علائم پرولاپس لگن
  • کاهش علائم یا جلوگیری از بی اختیاری ادرار استرسی و یا فوریتی
  • جلوگیری و یا درمان عفونتهای ادراری ناشی از آتروفی واژن و مجرای ادرار

همچنین می توانید با جوانسازی واژن، می توانید موقع دخول، حس جنسی و میل جنسی خود را افزایش دهید.

لیزر واژن
به کمک پرتوهای لیزرهای CO2 مثل لیزر مونالیزا می توان سطحی ترین لایه واژن یعنی لایه مخاطی را بازسازی و ترمیم کرد. بازسازی سلولهای این ناحیه باعث افزایش ترشحات واژینالی و روانکاری واژن شده و به طور موثری خشکی واژن، درد و خونریزی موقع دخول درمان می شود.

لیزر-مونالیزا-تاچ

۷- درمان دیسپاورنی یا درد هنگام دخول

برای درمان درد هنگام دخول اول باید علت آن به درستی تشخیص داده شود. متخصص زنان با معاینه فیزیکی و لگنی بیمار و انجام برخی آزمایشها می تواند علت دیسپارونی را تشخیص دهد.

سپس با توجه به علت این عارضه از روشهای زیر برای درمان درد موقع نزدیکی و ارضا نشدن زنان استفاده می شود:

۱- درمان های دارویی برای درمان عفونت و التهاب واژن، فیبروم رحم، التهاب لگن، …

۲- روشهای جراحی برای درمان فیبروم، آندومتریوز، مشکلات تخمدانی، پیشگیری از سرطان رحم یا تخمدان، …

۳- پرتو درمانی، رادیو تراپی و شیمی درمانی برای درمان سرطان های دستگاه تناسلی

۴- لیزر مونالیزا تاچ برای درمان زگیل تناسلی و عفونت های مکرر واژن

برای درمان اختلالات جنسی زنان در تهران، می توانید از تخصص خانم دکتر متین ذاکرین، متخصص و جراح زنان در این زمینه بهره مند شوید. جهت رزرو نوبت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

جمع بندی پایانی

با دخول خانم ها می توانند ارگاسم واژینال را تجربه کنند. اما در مرحله ای از زندگی یا به طور کلی زنان نمی توانند با دخول ارضا شوند. این ممکن است به دلیل مشکلات واژینالی مثل عفونت، فیبرومها و پولیپ های رحم، خشکی واژن و واژینیسموس باشد.

متخصص زنان با توجه به علت ارضا نشدن زنان با دخول از روشهای مختلف جراحی و غیرجراحی استفاده می کنند. بعضی از این درمان ها عبارتند از: لیزر مونالیزا، آر اف واژن، تنگ کردن واژن، عمل لابیاپلاستی، عمل پرینه پلاستی، درمانهای دارویی و تقویت نقطه جی.

پرسش و پاسخ ارضا نشدن زن با دخول

درباره اختلالات آنورگاسمی و درمان آن معمولا سوالات زیر از خانم دکتر ذاکرین پرسیده می شوند:

من چرا با دخول لذت نمیبرم؟

برای مشخص شدن علت آن باید به متخصص زنان مراجعه کنید تا معاینات لازم انجام شود.

برای ارضا نشدن به چه دکتری مراجعه کنیم؟

اگر علت ارضا نشدن شما مشکلات روحی و عاطفی با همسرتان باشد باید به یک مشاور خوب یا سکس تراپیست مراجعه کنید. اما اگر به دلیل مشکلات واژینالی نمی توانید به ارگاسم برسید باید حتما توسط یک دکتر متخصص زنان خوب ویزیت شوید.

عوارض ارضا نشدن زن پس از تحریک چیست؟

زنانی که نمی توانند بعد از تحریک ارضا شوند دچار مشکلاتی مثل افسردگی، اضطراب، خشم، کاهش اعتماد به نفس، احساس بی کفایتی و یا بی میلی جنسی (سرد مزاجی) می شوند.

رایجترین علل آنورگاسمی در زنان چیست؟

معمولا میل جنسی کم به دلیل اختلالات هورمونی یا مشکلات عاطفی زوجین، انتخاب پوزیشن های جنسی سخت برای زن، اعتمادبنفس پایین موقع نزدیکی به دلیل زشت انگاری ناحیه تناسلی، افسردگی، خستگی، مشکلات اقتصادی، استرس و اضطراب ایجاد می شود.

اگر شما هم سوالی درباره علت یا درمان ارضا نشدن زن با دخول دارید، در بخش نظرات می توانید سوالات خود را از ما بپرسید.

۳.۲/۵ - (۸ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *