۷ علامت اصلی رسیدن زنان به اوج لذت در رابطه

علائم-اوج-لذت-جنسی-در-زنان

رسیدن به اوج لذت جنسی یا همان ارگاسم یک واکنش طبیعی در رابطه زناشویی است. نرسیدن به ارگاسم در زوجین باعث بی میلی جنسی آنها و مشکلات زناشویی می شود. به دلایل مختلفی ممکن است زنان تظاهر به ارضا شدن کنند در صورتی که واقعا به اوج لذت جنسی نرسیده اند.
اما به ارگاسم رسیدن زنان با نشانه هایی همراه است که می تواند به اطمینان مرد از ارضای صحیح زن کمک کند. در این مقاله به ۷ علامت اصلی به ارگاسم رسیدن زنان که در اغلب خانمها دیده می شود، پرداخته ایم. جهت دسترسی سریعتر به تیترهای مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

ارگاسم در زنان

ارگاسم در زنان می تواند به سلامت جسمی آنها کمک زیادی کند اما فقط حدود ۳۰ درصد از زنان موقع رابطه جنسی ارگاسم را تجربه می کنند. بیشتر آنها برای حفظ اعتماد به نفس همسر یا دلایل دیگری ممکن است تظاهر کنند به اوج لذت جنسی رسیده اند. بیشتر مردان متوجه این موضوع نمی شوند. چون تصور می کنند ارگاسم در زنان شبیه مردان بوده و تفاوتی ندارد.

نشانه های ارضا شدن و به ارگاسم رسیدن زنان

زمانی که خانم ها به ارگاسم می رسند مجموعه ای از علائم بدنی را می توان در آنها مشاهده کرد. از مهمترین نشانه های ظاهری به ارگاسم رسیدن زن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- سفت شدن نوک پستان

یکی از اصلی ترین نشانه های ظاهری ارگاسم در زنان، برجسته و سفت شدن نوک پستان ها است.

نشانه های به ارگاسم رسیدن زنان

۲- انقباض عضلات پایین تنه

در مراحل پایانی ارگاسم، عضلات لگن منقبض می شوند. در نتیجه زن با ارضا شدن پاها را جمع و باز می کند و حرکات پایین تنه سریعتر می شود. به علاوه زنان حین ارگاسم در ناحیه مقعد و واژن نیز انقباض عضلات این نواحی را احساس می کنند.

۳- تغییر در تنفس

تنفس زنان موقع رسیدن به ارگاسم با تغییراتی مواجه می شود که در همه زنان یکسان نیست. ممکن است بعضی ها نفس خود را حبس کنند. بعضی هم نفسشان تندتر شده و نفس نفس می زنند.

۴- لرزیدن پاها

پس از رسیدن به ارگاسم، بدن بعضی از زنان شروع به لرزیدن می کند. معمولا این لرزش در پاها است و زن به راحتی قادر به ایستادن روی پاها و راه رفتن نیست. این یکی از علامت های اصلی رسیدن به اوج لذت جنسی در زنان است.

۵- ترشحات زیاد واژن

موقع ارضا شدن ترشحات واژن بیشتر می شوند. این ترشحات لزج و بی رنگ هستند و به دخول راحت تر آلت مردانه کمک می کنند.

۶- تغییرات ناحیه تناسلی

یکی دیگر از نشانه های ارضا شدن و به ارگاسم رسیدن زنان، لرزش و نبض زدن واژن است. رنگ لابیاها تغییر می کند. همچنین کلیتوریس متورم می شود.

۷- پلک زدن سریع

ارضا شدن زن می تواند با پلک زدن سریع چشمها همراه باشد. با نگاه کردن به چهره همسر خود می توانید به راحتی این علامت را شناسایی کنید.

علاوه بر موارد ذکر شده فریاد زدن موقع ارگاسم نیز می تواند از نشانه های رسیدن به ارگاسم حین رابطه جنسی باشد.

چرا بعضی از زنان بعد از رابطه جنسی گریه می کنند؟

بعضی از خانم ها بعد از رسیدن به ارگاسم، به خاطر تجربه اوج لذت جنسی به حدی احساساتی می شوند که گریه می کنند. شاید این کار باعث نگرانی آقایان شود. ولی باید بدانید که این یکی از نشانه های ارضا شدن زنان است. البته بعضی از زنان نیز احساساتی شدن خود را با لبخند رضایت نشان می دهند.

علت گریه زنان بعد از رابطه جنسی

در واقع زنان با بروز این نوع احساسات به نوعی از همسر خود تشکر می کنند. به همین دلیل مهم است که نشانه های ارضا شدن زنان را بدانید تا دچار سوء تفاهم یا نگرانی نشوید. دانستن این نشانه ها به مردان کمک می کند متوجه شوند آیا همسر آنها واقعا به ارگاسم رسیده است یا نه.

آیا خوابیدن زن بعد از رابطه جنسی نشانه نارضایتی او است؟

بعضی از مردان از خوابیدن همسرشان بعد از رابطه جنسی گله می کنند. شاید تصور کنید ارضا نشده یا از شما ناراحت است. اما باید بدانید این مورد نیز یکی از علائم ارضا شدن زن است. او بعد از ارضا به خواب می رود تا خستگیهای موقع رابطه جنسی را با خوابیدن ترمیم کند، پس با دیدن این علامت باید خوشحال باشید.

نشانه های ارگاسم زنان بعد از رابطه زناشویی

اگر رابطه جنسی شما به پایان رسیده و در طول رابطه خود متوجه علائم ارگاسم نشده اید و می خواهید از ارضای صحیح زن مطمئن شوید، می توانید به نشانه های ارگاسم بعد از پایان رابطه جنسی توجه کنید. علائم به اوج لذت جنسی رسیدن زنان پس از رابطه زناشویی شامل موارد زیر است:

حرف زدن درباره تجربه خود: زنانی که به ارگاسم رسیده اند حتما درباره رابطه جنسی خود با شما شروع به صحبت می کنند

احساساتی شدن: به خاطر تجربه ارگاسم، بعضی از خانمها بعد از نزدیکی احساساتی می شوند. این احساسات ممکن است به صورت گریه، لبخند و نیاز به در آغوش کشیده شدن باشد.

خوابیدن: یکی از علائم به ارگاسم رسیدن زن، تمایل به خوابیدن بعد از رابطه جنسی است. او با این کار استراحت کرده و به بدن خود اجازه ترمیم شدن می دهد.

سست شدن بدن: سستی و بی حالی بدن زنان یکی از علامتهای اصلی رسیدن به اوج لذت جنسی در زنان است. در این حالت حتی ممکن است نتواند با شما درباره رابطه خود صحبت کند یا جواب سوال تان را بدهد.

با دیدن هر یک از نشانه های بالا بعد از رابطه جنسی می توانید مطمئن شوید که وظیفه خود را به خوبی انجام داده اید.

علائم ارگاسم زنان بعد از رابطه

دلیل اختلالات ارگاسم را بشناسید

۵ درصد از زنان هرگز ارگاسم را تجربه نمی کنند و حدود ۷۰ درصد آنها نیز واقعا به ارگاسم نمی رسند. این مسئله ممکن است به خاطر سوزش واژن، خشکی واژن، درد موقع نزدیکی و غیره باشد که باعث بی میلی جنسی زنان و نرسیدن به ارگاسم در آنها می شود. امروزه این اختلالات به کمک روشهای نوین پزشکی در هر سنی که باشید قابل درمان هستند.

اختلالات ارگاسم را می توان درمان کرد؟

با مراجعه به متخصص زنان و انجام معاینات پزشکی لازم، می توان علل به ارگاسم نرسیدن زنان را تشخیص داد و برای درمان آنها اقدام کرد. پزشکان با توجه به مشکل بیمار از روش های زیر برای درمان اختلالات ارگاسم در زنان کمک می گیرند:

لیزر مونالیزا تاچ

زنانی که دچار خشکی یا آتروفی واژن هستند از روانکاری نشدن واژن موقع نزدیکی و سوزش و خارش آن رنج می برند. در حالی که با چند جلسه لیزر مونالیزا تاچ برای درمان خشکی واژن می توان رطوبت و استحکام بافت واژن را به آن برگرداند. در نتیجه بی میلی جنسی زنان درمان شده و دوباره به ارگاسم می رسند.

آر اف

پزشکان از دستگاه آر اف واژن برای رفع درد موقع نزدیکی استفاده می کنند. همچنین با چند جلسه لیزر آر اف می توان کلیه درجات واژینیسموس یا دخول غیر ممکن را درمان کرد. استفاده از آر اف واژن به جوانسازی واژن نیز کمک می کند.

هورمون تراپی

برخی از زنان به دلیل اختلالات هورمونی دچار بی میلی جنسی شده و نمی توانند به ارگاسم برسند. در این موارد با معاینه پزشک، علت اختلال هورمونی مشخص شده و درمان مناسبی برای آن تجویز می شود. در این موارد هورمون تراپی با داروها یا دستگاه های واژینالی هورمونی مثل رینگ های هورمونی زیر نظر پزشک انجام می شود.

درمان اختلالات ارگاسم

در صورتیکه شما هم دچار بی میلی جنسی هستید، می‌توانید با مراجعه به خانم دکتر متین ذاکرین و انجام معاینات دقیق، رابطه جنسی خود را بهبود دهید. جهت دریافت مشاوره و تعیین وقت ویزیت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

سخن پایانی

رسیدن به اوج لذت جنسی در زنان با نشانه هایی همراه است. این نشانه ها موقع رسیدن به ارگاسم یا بعد از پایان رابطه جنسی بروز می کنند. حرکات سریع پایین تنه، تندتر شدن تنفس، ضربان قلب و … از نشانه های ارگاسم در زنان است. همچنین می توانید به کمک برخی از علائم متوجه به ارگاسم رسیدن همسر خود شوید.

زنانی که به ارگاسم رسیده اند بعد از پایان رابطه جنسی واکنش های احساساتی دارند. همچنین ممکن است دچار بی حالی و لزریدن پاها شوند و یا بخوابند. برخی زنان نیز دچار اختلالات ارگاسم هستند که می توانند با مراجعه به پزشک متوجه علت آن شده و مشکل خود را درمان کنند.

در صورتی که سوالی درباره ارگاسم در زنان دارید، می توانید سوالات خود را در بخش نظرات برای ما ارسال کنید تا در اسرع وقت به آنها پاسخ دهیم.  

۴.۳/۵ - (۷۲ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *