درمان واژینیسموس با آر اف در سه جلسه

درمان-واژینیسموس-با-RF

واژینیسموس یا واژینیسم نوعی اختلال جنسی در زنان است که باعث انقباض غیر ارادی عضلات کف لگن و واژن شده و اجازه نمی دهد دخول اتفاق بیفتد. اختلال واژینیسم در گذشته یکی از علل طلاق بین زوجین بود اما خوشبختانه امروزه این مشکل نیز قابل درمان است. در این مقاله همراه ما باشید تا با یکی از موثرترین روشهای درمان واژینیسموس آشنا شوید.

انواع واژینیسموس 

به گفته خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان، اختلال واژینیسم یا دخول دردناک انواع مختلفی دارد که عبارتند از:

واژینیسموس اولیه: وضعیتی است که طی آن خانم ها در اولین تلاش برای نزدیکی، متوجه این مشکل می شوند. دخول غیر ممکن در این خانم ها به دلیل پرده بکارت ضخیم نیست بلکه به خاطر انقباض شدید عضلات واژن است.

واژینیسموس ثانویه: در این نوع واژینیسموس، دخول دردناک در زنانی رخ می دهد که قبلا هیچ مشکلی برای دخول نداشتند.

واژینیسموس کلی: در این نوع واژینیسموس، فرد در تمام موقعیت ها مثل معاینه، ورود تامپون یا رابطه جنسی دچار دخول دردناک می شود.

واژینیسموس موقعیتی: این نوع از اختلال واژینیسم فقط در رابطه جنسی و یا در بعضی از پوزیشن های جنسی اتفاق می افتد و زنان موقع استفاده از تامپون یا معاینات زنانه هیچ مشکلی ندارند.

بیشتر بخوانید: بهترین پوزیشن برای واژینیسموس

علائم واژینیسموس

بیماری واژینیسموس به کمک علائم زیر شناسایی می شود:

 • درد شدید واژن و لگن موقع دخول در حالیکه هنوز نفوذی اتفاق نیفتاده است.
 • درد هنگام معاینه لگنی یا ورود تامپون
 • احساس سوزش هنگام دخول هر چیزی به واژن

این علائم منجر به بی میلی جنسی در زنان شده و با پایان تلاش برای دخول، علائم واژینیسموس هم ناپدید می شود.

علائم واژینیسموس

علت واژینیسموس

علت اصلی بسته شدن واژن، انقباض غیرارادی عضلات کانال واژن است. این اسپاسم ها آنقدر شدید هستند که باعث قفل شدن واژن می شوند. اسپاسم های غیرعادی به یکی از دلایل روانی یا فیزیکی زیر و یا هر دوی آنها رخ می دهند:

 • سفتی پرده بکارت: این بسیار نادر است ولی این نوع بکارت باعث واژینیسموس می شود. برای درمان پرده بکارت ضخیم شما می توانید عمل هایمنکتومی انجام دهید.
 • تجاوز و آزار جنسی
 • تنفر یا ترس از نزدیکی
 • ترس از بارداری
 • تجربه زایمان سخت قبلی

همچنین در سنین یائسگی به دلیل خشکی واژن و آتروفی شدید خانم ها دچار دردهای مقاربتی می شوند که عدم درمان آن به تدریج می تواند منجر به بیماری واژینیسموس شود.

تشخیص واژینیسموس 

با انجام معاینه لگنی و پرسیدن علائم بیمار، پزشکان می توانند واژینیسموس و گرید آن را تشخیص دهند. یعنی برای تشخیص واژینیسموس نیازی به آزمایش های دیگر ندارید.

روشهای درمان واژینیسموس در تهران

پزشکان با توجه به درجه واژینیسموس از روشهای زیر برای درمان واژینیسموس استفاده می کنند:

درمانهای خانگی: برای درمان واژینیسموس خفیف -که فقط سر الت می تواند کمی به واژن نفوذ کند- می توانید تمرینات ورزشی کگل را در منزل به طور مداوم انجام دهید یا تمرین با دیلاتورهای واژن را امتحان کنید.

تزریق بوتاکس: با تزریق بوتاکس به عضلاتی که موقع دخول دچار اسپاسم می شوند می توان جلوی انقباضات آنها را گرفت.

دستگاه RF: بهترین روش درمان واژینیسموس، درمان با لیزر RF واژن است که در ادامه با آن بیشتر آشنا می شوید.

برای درمان واژینیسموس با دستگاه آر اف در تهران می توانید به مطب خانم دکتر ذاکرین مراجعه کنید. شما هم می توانید از تخصص و تجربه خانم دکتر متین ذاکرین در درمان قطعی و سریع این بیماری بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات و گرفتن نوبت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمایید.

درمان واژینیسموس با RF در تهران

اولین خط درمان واژینیسموس استفاده از دستگاه آر اف واژینال است. امواج الکترومغناطیسی این دستگاه عملکرد سلول‌های واژن را تغییر می دهند و از انقباض غیرارادی عضلات واژن جلوگیری می کنند. در حال حاضر درمان با دستگاه RF قطعی‌ترین روش درمان است و باعث شده دیگر نیازی به عمل های جراحی نداشته باشید.

جلسات آر اف واژن برای دخول دردناک

تعداد جلسات درمان واژینیسموس با دستگاه آر اف ۲ تا ۳ جلسه است و از همان جلسه اول می توانید متوجه بهبود دخول و کاهش دردهای لگنی شوید.

بیشتر بخوانید: دستگاه آر اف واژن و کاربردهای آن

دستگاه آر اف هیگز

مزایای درمان واژینیسموس با دستگاه‌ RF

استفاده از دستگاه آر اف برای درمان دخول دردناک، علاوه بر درمان قطعی حتی شدیدترین گریدهای واژینیسموس در تهران، از مزایای دیگری نیز برخوردار است. مثلا:

 • یک روش غیرتهاجمی، بدون درد و خونریزی
 • بدون عارضه
 • بدون نیاز به مراقبتهای خاصی
 • بدون دوره نقاهت
 • به تنهایی روش موثری است و نیازی به انجام درمانهای دیگر مثل تمرینات کگل ندارید.
 • نتایج دائمی

به علاوه درمان با این روش سرپایی است و در مطب متخصص زنان که مجهز به کلینیک درمان واژینیسموس است، انجام می شود.

بهترین دکتر برای درمان واژینیسموس در غرب تهران

اگر علائمی دخول دردناک و انقباض غیر ارادی واژن را تجربه می کنید، بهترین دکتر برای درمان واژینیسموس شما یک متخصص زنان است. پس برای درمان این عارضه می توانید به یک کلینیک درمان واژینیسموس خوب در تهران مراجعه کنید تا با انجام معاینات لازم، درجه واژینیسموس شما و بهترین روش درمان آن مشخص شود.

مطب خانم دکتر متین ذاکرین یکی از بهترین کلینیک های درمان واژینیسموس در غرب تهران است که برای رفع مشکل خود می توانید به این مرکز مراجعه کنید و از جدیدترین نسل لیزرهای آر اف فرکشنال این مرکز بهره مند شوید.

خانم دکتر متین ذاکرین

برای مشاوره رایگان درباره واژینیسموس و درمان واژینیسم خود می توانید از تخصص و تجربه خانم دکتر متین ذاکرین در درمان قطعی و سریع این بیماری بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات و گرفتن نوبت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمایید.

سخن پایانی

اگر دخول دردناک را تجربه می کنید و یا نمی توانید هیچ چیزی را وارد واژن خود کنید، مبتلا به اختلال واژینیسم هستید. این عارضه ممکن است به دلایل روانی، فیزیکی یا هر دو ایجاد شده باشد. این عوامل موقع نفوذ به واژن باعث انقباض شدید و غیرارادی عضلات و در نتیجه، بسته شدن واژن می شوند و نمی توانید از رابطه جنسی خود لذت ببرید.

برای درمان این اختلال جنسی زنانه روشهای مختلفی مثل تزریق بوتاکس، ورزش کگل و آر اف واژن وجود دارد. در بین این روشها، درمان واژینیسموس با آر اف واژن یک درمان سریع و قطعی با نتایج دائمی است که حتی شدیدترین واژینیسموس ها را درمان می کند. برای بهره مندی از این روش باید به یک کلینیک درمان واژینیسموس مراجعه کنید.

سوالات پر تکرار در مورد درمان واژینمیسموس با آر اف

سوالاتی که در مورد درمان واژینیسموس زیاد از خانم دکتر ذاکرین پرسیده می شوند، عبارتند از:

کسانی که واژینیسموس دارند آیا رحمشان مشکلی دارد؟

خیر این عارضه به دلیل مشکلات آناتومی و فیزیولوژیک نیست. بلکه بخاطر انقباض غیرارادی واژن این عارضه پیش می آید.

بعد از عمل کورتاژ، مشکل دخول دردناک دارم، آیا این عمل باعث دخول دردناک شده است؟

بله، شما واژینیسموس ثانویه دارید. برخی از بیماریها یا جراحی هایی مثل جراحی لگن، جراحی های واژینال، تومورهای زایمانی، کورتاژ و غیره باعث انقباض غیرارادی مهبل و واژینیسم ثانویه می شوند.

برای درمان واژینیسموس به چه پزشکی باید مراجعه کنم؟

شما بهتر است به پزشک متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. ممکن است همه پزشکان با واژینیسم و درمان آن آشنایی نداشته باشند. در نتیجه نتوانند درست علت مشکل شما را تشخیص دهند.

چنانچه سوال دیگری در مورد درمان واژینیسم با دستگاه آر اف دارید، می توانید از طریق بخش نظرات این مقاله کامنت بگذارید. در همین صفحه به سوال شما پاسخ داده می شود. 

۴.۶/۵ - (۶۰ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۶۶ دیدگاه ها
 • سلام خسته نباشید ببخشید من دوسال هست ازدواج کردم اما دخولی انجام ندادم من خودم میدونم که واژینیسموس دارم اما همسرم قبول نمیکنه که برم دکتر میگه این حرفا همش الکیه دروغه تو خودت نمیخای اگه میشه راهنماییم کنید تورو خدا دیگه خسته شدم؟؟

  • سلام عزیزم. متاسفم. همسرت رو حتما همراه خودت بیار مطب. با حضور در جلسه معاینه و توضیحات من متوجه میشه و میتونی درمانت رو شروع کنی. اختلالات روحی مشکلت رو بیشتر میکنه

 • با سلام و عرض ادب ممنون از مطالب خوبتون من دو هفته پیش برای اولین بار رابطه جنسی داشتم که بسیار دردناک همراه با خون که حس میکنم یکم از حالت طبیعی پارگی بکارت بیشتر بود.الان بعد از دو هفته وقتی انگشتمو میبرم داخل درد نداره اما یکم که جلو میره فضا خیلی تنگ میشه و انگار از سمت بالا یه چیزی اضافیه فشار میاره. همسرم گفتن که احتمالا واژینیست داری و من بعد از اون درد های زیادی که کشیدم دیگه وارد رابطه جنسی نشدم.میشه لطفا منو راهنمایی کنین با تشکر

  • سلام عزیزم. احتمال داره واژینیسموسباشه شاید هم مشکل دیگه ای باشه. تا معاینه نکنم نمیتونم نظر بدم.

  • درمان واژینیسموس با ار اف یه درمان قطعی و دائمیه حتی برای انواع شدیدش. مگه اینکه مشکل خاصی بعدا برات پیش بیاد که تاثیر بذاره

 • من ۹ ماه ازدواج کردم و به دلیل ترس زیاد هنوز دخولی نداشتیم. آیا برای ترس من درمانی هست؟ دوس ندارم بکارتم با روش غیرطبیعی از بین بره

  • سلام در مورد ترس تون باید حتما با یه روانشناس صحبت کنید. اما اگر اقدام به نزدیکی کردید و دخول غیر ممکن بوده، مشکل واژینیسموس دارید که کاملا قابل درمانه و باید برای درمانش به متخصص زنان مراجعه کنید.

 • سلام ببخشید خانم دکتر من دوسال هست ازدواج کردم ولی به دلیل ترس شدیدم مانع دخول شدم با سفت کردن غیر ارادی عضلاتم حتی اجازه نزدیکی به همسرم نمیدم دردی حس نکردم چون اصلا به مرحله درد نرسیده.

  • سلام. شما واژینیسموس اولیه دارید. به پزشک متخصص زنان که در این زمینه فعالیت می کنند مراجعه کنید. بعد از تشخیص شدت و علت واژینیسموس روش درمان رو بهتون میگن. به نظرم حتما از جلسات روان درمانی هم کمک بگیرید.

  • سلام. بله همینطوره. حتیRF میتونه واژینیسموس های خیلی شدید رو هم درمان کنه. خانمهایی که با روشهای دیگه درمان نشدن با این روش درمان میشن.

 • سلام من خارج از ایران ساکنم. برای درمان واژینیسموس با RF قصد سفر به ایران رو دارم. انجام معاینه و سونوی واژینال برام بسیار دردناکه. میخواستم بپرسم که معمولا چند جلسه طول میکشه و فاصله جلسات چقدره؟

  • سلام عزیزم نیازی به سونوی واژینال نیست. دو الی سه جلسه آراف نیازه که فاصله بین جلسات هم یک هفته تا ده روزه

 • سلام خانم دکتر آیا درمان با آراف عوارض جانبی مانند عدم کنترل ادرار و یا چیزای دیگری هم داره یا نه ؟ ممنونم که زمان ارزشمندتون رو برای پاسخ به سوالاتمون صرف میگنید.

  • سلام نه عزیزم. کاملا بدون عارضه ست. حتی به جوانسازی ناحیه تناسلی و تقویت عضلات این ناحیه کمک می کنه.

 • سلام. ممنون بابت مطالب خوب و راهنمایی های دقیقتون. میخواستم بدونم ممکنه که واژینیسموس در بعضی از پوزیژن های جنسی هم اتفاق بیوفته؟

  • سلام. در بعضی از پوزیشن ها علائم واژینیسموس کمتره و در بعضی پوزیشن ها هم بیشتر میشه. میتونید این مقاله ی من رو مطالعه کنید: بهترین پوزیشن برای واژینیسموس اما به طور کلی با تغییر پوزیشن میشه درد واژینیسموس رو کم کرد اما تجربه ی من نشون میده که اغلب افراد برای درمان سریع به روشهای پزشکی نیاز پیدا می کنند.

  • نه عزیزم، الان با آر اف بیماران رو بدون جراحی درمان می کنیم. نتایجش هم کاملا رضایت بخشه.

 • خانم دکتر میشه هزینه آر اف برای درمان واژینیسموس بفرمایید؟ چند جلسه باید انجام بشه چون من شهرستانی هستم.

  • سلام. برای تعداد جلسات باید درجه واژینیسموس رو بدونم چقدره. برای این کار به معاینه بیمار نیاز دارم. چون راه دور هستید میتونید با با مشاور مطبم در واتزاپ صحبت کنید تا اطلاعات بیشتری بهتون بدن: ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵

 • سلام ببخشید هزینه ی آراف برای واڙینسموس چقدره؟؟وشماکسی رو نمیشناسین که تو کرمانشاه آراف روانجام بده ..

  • سلام. عزیزم به تعداد جلسات آر اف بستگی داره هزینه تون. کرمانشاه کسی رو نمیشناسم. اما مراجعین شهرستان ها رو زیاد داریم چون بعد از آر اف نیاز به استراحت ندارند و میتونن سریع به شهرشون برگردند.

 • سلام.من چهارساله ازدواج کردم و موفق به دخول کامل نشدم.میدونم واژینیسموس دارم و مدت زیادی با دیلاتور تمرین کردم اما بازم نتیجه نداشت.موقع دخول احساس فشار و درد داشتم و دیگه بعد از اون رابطه ی جنسی بدون دخول داریم.الان یه دختر سه ماهه دارم و توی دوران شیردهی هستم.میخاستم ببینم درمان با آر اف برای من تاثیر داره؟و اینکه توی دوران شیردهی میتونم این درمان رو انجام بدم؟

  • سلام. نه عزیزم دیلاتور رو دیگه اصلا تجویز نمی کنیم چون تاثیر زیادی نداره. بهترین راهش آر اف هست که حین شیردهی هم میشه انجام داد و مشکلی نداره.

 • سلام خسته نباشید دو سال پیش به طور اتفاقی دخول صورت گرفت و پرده بکارت ازبین رفت خون هم اومد اما بعد از اون دیگه نتونستم نزدیکی انجام بدم حتی نمیتونم انگشت فرو کنم از درد نمیترسم اما همون لحظه ک وارد شه رو میترسم توروخدا راهنماییم کنین

  • سلام. شما مشکل واژینیسموس دارید و تا درمانش نکنید، نمی تونید رابطه زناشویی (دخول) داشته باشید. معاینه تون نکردم ولی طبق تجربه م گرید واژینیمسوس شما پایین نیست و حتما به درمان های تزریق بوتاکس یا آر اف نیاز دارید که بعضی از متخصص زنان انجامش میدن.

 • سلام ،از اینکه برای آگاهی مردم وقت می گذارین سپاسگذارم ،سوال بنده در رابطه با درمان واژینیسموس با دستگاه rf آیا بیمار بکارت خود را از دست میدهد؟

  • بله. چون پروپ دستگاه وارد واژن باید بشه. حتما باید همسرتون در جریان درمان باشند چون بکارت موقع RF پاره میشه.

 • سلام خانم دکتر تو رشت دکتری رو میشناسید ک ار اف انجام بدن؟ من الان یک ماه که رابطه دارم ولی همیشه عین اولین بار دردناکه و دخول عمیق نمیتونم داشته باشم و برام غیر قابل تحمله فقط در حد سر آلت یا ۴ ۵ سانت میتونم تحمل کنم اونم با درد زیاد ایا با ار اف درمان میشع و تو رشت کسی رو میشناسید لطفا ‌کمک کنید .در ضمن من میترسم از معاینه پزشکی دکتر حتما باید معاینه کنه؟

  • سلا. توی رشت کسی رو نمیشناسم ولی تهران هم میتونید درمان کنید. من بیماران زیادی از استانهای دیگه دارم که همون روز بعد از جلسه درمانشون برمیگردن شهرشون. برای واژینیسموس باید معاینه کنیم تا درجه اون رو بفهمیم. نگران نباشید ترسناک نیست.

 • سلام وقت بخیر واقعا درمان قطعی هست من همه راهی رو امتحان کردم و به در بسته خوردم واقعا نا امیدم الان ۴ ساله که ازدواج کردم اما نمیتونم رابطه برقرار کنم

  • سلام. بله عزیزم این یکی از روشهای قطعیه. اگر به متخصص واژینیسموس مراجعه کنید حتما با آراف یا با بوتاکس میتونن مشکل شما رو حل کنند. بیماران زیادی داشتم که گریدشون هم بالا بوده و درمان شدند.

 • سلام من چند ساله ازدواج کردم و مشکلی نداشتم الان یه مدتیه اینطور شدم ممکنه واژینیسموس نباشه خودم هیچ حسی نمیکنم شوهرم میگه داخل سفت میشه

  • سلام. درست توضیح ندادین چی شده و بدون معاینه نمیتونم نظر بدم. اما به طور کلی بعضی خانمها به دلایلی دچار واژینیسموس ثانویه میشن و دیگه نمیتونن دخول کامل داشته باشند. باید معاینه بشید تا مشکلتون مشخص بشه.

 • سلام ببخشید یه سوال دستگاه RF وقتی انجام میدن درد داره بعد اینکه با دستگاه RFدرمان کردیم اصلا اصلا درد نخواهیم داشت

  • سلام. نه عزیزم این روش کاملا بدون درده و فقط خاصیت انقباض بیش از حد عضلات واژن رو بدون درد، خونریزی یا هیچ عارضه ای تغییر میده.

 • سلام .ایا درروش درمان آر-اف با توجه به مشکل واژینیموسی که وارد شدن هر چیزی رو قبول نمیکنه و قابل تحمل نیست آیا در این روش بازهم چیزی وارد واژن میشه؟

  • سلام. عزیزم برای واژینیسموس های متوسط و شدید از پروبهای صفحه ای استفاده می کنیم و چیزی داخل واژن نمیشه. در جلسات بعدی که بهبودی حاصل شد از پروبهای استوانه ای استفاده می کنیم. بعد از تکمیل جلسات آراف، بطور طبیعی مثل بقیه خانمها میتونه آلت، تامپون یا چیزهای دیگه وارد واژن تون بشه.

  • سلام. من نمیشناسم. ولی بیمار از مشهد دارم که یه روزه میان تهران و بعد از آراف بلافاصله برمیگردن شهرشون. چون این روش درمانی کاملا سرپاییه.

 • سلام خانم دکتر میخواستم‌ببینم برای انجام آر اف من ک ترس از دخول دارم چطوری یک جسم‌خارجی وارد بدنم میشه و این ک بیحسی چیزی داره

  • سلام. نه عزیزم بی حسی استفاده نمی کنیم. از اپلیکاتورهایی استفاده می کنیم که نیازی به دخول ندارند.

 • Kh.s سلام من هم دو ساله درگیر این مشکل هستم تا حالا دخول نداشتم. آیا فقط تهران دستگاه آر اف برای درمان دارد یا دیگر استانها هم دارند؟

  • سلام. عزیزم استانهای دیگه هم هست. البته خود دستگاه مهمه ولی مهمتر از آر اف اینه که پزشکتون کاملا در این زمینه مجرب باشه که بتونه طی دو سه جلسه درمان رو براتون انجام بده و نتیجه بگیرید.

 • سلام خسته نباشید این روش درمان برای امثال من ک هنوز هیچ دخولی نداشتن و از وارد کردن هر چیزی ترس دارند چطور انجام میشه چون شما میگید باید وارد واژن بشه بکارت از بین می‌ره

  • سلام. عزیزم برای درمان واژینیسموس در جلسه های اول از اپلیکاتورهایی استفاده می کنیم که نیاز به دخول ندارند. بعد که عضلات واژن انقباضاتش کمتر شد در جلسات بعدی از اپلیکاتورهای داخل واژنی استفاده می کنیم که قاعدتا پرده بکارت پاره میشه.

  • سلام در صورت شدید بودن واژینیسم بهتره اول یک جلسه درمان واژینیسموس با بوتاکس انجام بدین و در جلسات بعدی از آر اف استفاده شه.

 • من الآن سه ماه ازدواج کردم و پیش هر دکتر متخصصی ک رفتم امگار اصلا با این بیماری آشنایی ندارن من بجنورد زندگی میکنم ازتون خواهش میکنم ک ی دکتر خوب ک بتونه این بیماریم رو درمان کنه رو ب هم معرفی کنین

  • سلام. عزیزم باید به متخصص زنان فقط مراجعه کنید. به خصوص متخصصانی که در زمینه های درمان مشکلات زناشویی مثل واژینیسموس و رسیدن به ارگاسم کار می کنند. اگر کسی رو پیدا نکردید میتونید بیایید تهران. این روش درمانی نیاز به بستری شدن نداره و همون روز می تونید برگردین شهرتون.من بیمار از شهرستان زیاد دارم که همین کار رو می کنند.

  • سلام. استان گیلان رو نمیدونم. ولی باید به متخصص زنانی مراجعه کنید که تو فیلد بیماریهای جنسی کار می کنند و تجربه دارند. اگر پزشکی پیدا نکردید میتونید تهران درمان کنید. من مراجعینم از استانهای دیگه هم هستند. اما قبل از مراجعه تماس بگیرید و بگین راه دور هستید که نوبت های اول وقت رو بهتون بدن.

  • سلام. نه عزیزم درد نداره خیالتون راحت باشه. بیمارانم نه حین درمان و نه بعدش احساس درد یا ناراحتی ندارن.

  • اگر گرید واژینیسموس بالاست باید حضوری تشریف بیارید. احتمالا در مرحله اول نیاز به بوتاکس باشه و بعد از آر اف استفاده می کنیم.

 • سلام. من چند ماهه دیگه عروسیم هست و تا حالا هیچ دخولی انجام ندادم و ترس شدید دارم. آیا مشکل من با دستگاه آر اف حل میشه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *