درمان واژینیسموس با بوتاکس

درمان-واژینیسموس-با-بوتاکس

واژینیسموس یکی از بیماری هایی است که زندگی زناشویی را به شدت تحت تاثیر قرار می دهد. زنانی که دچار این عارضه هستند هنگام نزدیکی دچار انقباض های غیر اراردی در واژن می شوند. نتیجه این انقباضات دردهای شدید شکمی و عدم دخول و نزدیکی است. اما این مشکل خوشبختانه با هر شدتی که باشد قابل درمان است. در این مقاله قصد داریم به موضوع درمان واژینیسموس با بوتاکس بپردازیم. برای دسترسی سریع به مطالب می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

علائم واژینیسموس

زنانی که دچار واژینیسموس هستند موقع نزدیکی نمی توانند اجازه دخول آلت را به واژن بدهند. مردان دخول را به صورت برخورد با یک دیوار آجری تجربه می کنند. با پایان تلاش برای نزدیکی، درد و انقباض واژن نیز برطرف می شود. در بعضی از موارد حتی خانم ها نمی توانند از تامپون یا کاپ قاعدگی استفاده کنند.

در مواردی هم ممکن است به جز دخول آلت، انقباضات شدید واژن موقع معاینات لگنی و ورود اسپکتولوم به واژن رخ دهد و زن نتواند اجازه ی معاینه را بدهد. اگر با این علائم روبرو شدید باید بدانید که مبتلا به بیماری واژینیسموس هستید که کاملا قابل درمان است.

دلایل واژینیسموس

عوامل جسمی و روانی زیادی می تواند منجر به بروز واژینیسموس یا دخول غیرممکن شود. از جمله دلایل واژینیسموس می توان به مواردی مثل:

  • تربیت جنسی سخت گیرانه
  • تجربه رابطه جنسی خشن
  • تجاوز در گذشته
  • ترس از بارداری یا ترس از نزدیکی و درد آن
  • مشکلات زوجین
  • بارداری یا زایمان سخت قبلی

اشاره کرد. همچنین برخی از جراحی های ناحیه لگن و یا مشکلات آناتومی نیز وجود دارد که می تواند باعث بروز بیماری واژینیسموس در زنانی شود که قبلا هیچ مشکلی موقع نزدیکی نداشته اند.

دلایل واژینیسموس

در صورت مشاهده علائم واژینیسموس برای تشخیص علت و درمان آن، شما نیز می توانید از تخصص و تجربه خانم دکتر متین ذاکرین (متخصص و جراح زنان) در این زمینه بهره مند شوید. در این مرکز درمان قطعی واژینیسموس شدید با آر اف و نیز روشهای دیگر انجام می شود. جهت دریافت نوبت و وقت معاینه با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمایید.

راههای درمان واژینیسموس

پزشکان به کمک روشهای مختلفی می توانند واژینیسموس را درمان کنند. اگر علت واژینیسموس روانی باشد با مراجعه به مشاور می توانید مشکل را برطرف کنید. رایج ترین روشهای پزشکی برای درمان واژینیسموس عبارتند از:

تغییر پوزیشن در رابطه جنسی: در موارد خفیف با تغییر پوزیشن می توانید موقع نزدیکی، مشکل را به حداقل برسانید. بهترین پوزیشن برای واژینیسموس، پوزیشن هایی است که در آن کنترل رابطه و میزان دخول بیشتر برعهده زن است.

تمرینات کگل: با تقویت عضلات کف لگن و انجام تمرینات ورزشی کگل مخصوص درمان واژینیسموس می توان مانع از انقباضات غیرارادی عضلات واژن شد. این روش درمانی نیز برای موارد خفیف واژینیسموس می تواند موثر باشد.

درمان واژینیسموس با تزریق بوتاکس: در این روش از بوتاکس ناحیه تناسلی زنان استفاده می شود تا مشکل انقباضات بیش از حد واژن موقع نزدیکی برطرف شود. این درمان به بیشتر انواع واژینیسموس جواب می دهد.

درمان واژینیسموس با RF: پزشکان از دستگاه آر اف واژن برای درمان واژینیسموس استفاده می کنند. درمان واژینیسموس با RF بسیاری از زنان را از جراحی بی نیاز کرده است. حتی درمان با این روش می تواند واژینیسموس های خیلی شدید را در زمان کمی و طی چند جلسه آر اف درمان کند. درمان با این روش سرپایی، قطعی بوده و ماندگاری بالایی دارد.

جراحی برای واژینیسموس زمانی انجام می شود که بیمار با هیچ یک از روشهای بالا درمان نشود. البته این مورد به ندرت رخ می دهد. انتخاب نوع روش درمان به شدت واژینیسموس و علت ایجاد این عارضه بستگی دارد. در ادامه با درمان قطعی واژینیسموس با بوتاکس آشنا خواهید شد.

راههای درمان واژینیسموس

نحوه درمان واژینیسموس با تزریق بوتاکس

برای درمان واژینیسموس، پزشکان به ۳ عضله واژن که موقع نزدیکی دچار انقباضات غیر ارادی می شوند، دوز مناسبی از بوتاکس را تزریق می کنند. پزشک قبل از تزریق بوتاکس، حتما واژن را معاینه می کند تا تشخیص دهد کدام عضله بیشتر درگیر انقباضات شدید می شود. عضله ای که بیشتر منقبض می شود، بوتاکس بیشتری به آن تزریق می شود.

تاثیر بوتاکس در درمان واژینیسموس

پزشکان معمولا از تزریق بوتاکس برای کاهش درد بیماری های دردناکی مثل سر درد و واژینیسموس استفاده می کنند. تزریق بوتاکس در درمان واژینیسموس باعث کاهش تنش ماهیچه هایی می شود که موقع نزدیکی یا معاینات لگنی دچار انقباضات شدید و غیر ارادی می شوند.

بوتاکس به نقاطی از عضلات نزدیک دهانه واژن تزریق می شود. همچنین تزریق آن به عضلات دیگری که باعث اسپاسم در واژن می شوند، به استراحت این عضلات موقع دخول کمک می کند.

مزایای درمان واژینیسموس با تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس برای رفع واژینیسموس یک درمان سرپایی و قطعی است که عملکرد جنسی خانم ها را موقع نزدیکی بهبود می دهد. درمان عارضه واژینیسموس با بوتاکس مزایای دیگری دارد که عبارتند از:

  • رفع درد موقع نزدیکی
  • جلوگیری از اسپاسم غیر ارادی عضلات واژن
  • دوره نقاهت کوتاه

همچنین تزریق بوتاکس تنش و استرس شدید خانم ها را موقع نزدیکی برطرف کرده و روابط زوجین را بهبود می دهد. با استفاده از این روش می توان از بسیاری از طلاق های ناشی از عدم دخول جلوگیری و زوجین را به زندگی عادی زناشویی برگرداند.

ماندگاری بوتاکس ناحیه تناسلی زنان

ماندگاری نتیجه تزریق بوتاکس واژن در افراد مختلف متفاوت است. اما معمولا اثر آن برای ۲ تا ۶ ماه ماندگار است. طی این مدت به دلیل عدم مقاربت دردناک، حتی با از بین رفتن اثر بوتاکس، فرد درمان شده و می تواند زندگی عادی خود را ادامه دهد.

ماندگاری بوتاکس ناحیه تناسلی زنان

دوره تزریق بوتاکس برای درمان واژینیمسوس

تعداد جلسات مورد نیاز برای درمان واژینیسموس با تزریق بوتاکس در زنان مختلف متفاوت است. برخی از خانمها تنها با یک بار بوتاکس درمان می شوند اما برخی دیگر به ۲ تا ۳ جلسه تزریق نیاز دارند. اگر به بیش از یک تزریق نیاز باشد، بعد از، از بین رفتن تزریق قبلی می توان تزریق جدید را انجام داد.

فواصل تزریق بوتاکس برای درمان واژینیسموس

با از بین رفتن اثر بوتاکس تزریق شده و نیز در صورت بازگشت علائم واژینیسموس فرد می تواند در فاصله زمانی ۶ ماه یکبار یا سالی یکبار این تزریق را دوباره انجام دهد. اما در موارد زیادی دیده شده که با همان یکبار تزریق فرد درمان شده و با از بین رفتن اثر بوتاکس، علائم واژینیسموس عود نکرده است.

در صورت مشاهده علائم واژینیسموس برای درمان آن با تزریق بوتاکس، شما نیز می توانید از تخصص و تجربه خانم دکتر متین ذاکرین (متخصص و جراح زنان) بهره مند شوید. جهت دریافت نوبت و وقت معاینه و یا کسب اطلاعات بیشتر در مورد هزینه بوتاکس برای درمان واژینیسموس در تهران می توانید با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمایید.

هزینه بوتاکس واژن چقدر است؟

هزینه بوتاکس واژن به موارد زیادی بستگی دارد. مثلا اینکه بوتاکس استفاده شده برای تزریق از چه برندی باشد و یا اینکه تزریق را در مطب انجام دهید. تعداد دفعات تزریق بوتاکس و حجم تزریق آن نیز روی هزینه ها تاثیر گذار هستند. قیمت بوتاکس های وارداتی با نرخ ارز در کشور نیز مرتبط است.

سخن پایانی

خانم هایی که از بیماری واژینیسموس رنج می برند و نمی توانند رابطه جنسی داشته باشند، می توانند با مراجعه به پزشک متخصص زنان از روشهای مختلف درمان این بیماری بهره مند شوند. پزشکان به کمک روشهایی مثل آر اف واژن، تزریق بوتاکس، جراحی یا تمرینات کگل می توانند واژینیسموس را کاملا درمان کنند. روش درمان بستگی به شدت واژینیسموس در فرد دارد.

معمولا از روش آر اف برای درمان شدیدترین انواع این بیماری استفاده می شود. تزریق بوتاکس نیز یک درمان دائمی است. حتی با از بین رفتن اثر تزریق، به دلیل از بین بردن مقاربت دردناک و تربیت عضلات واژن برای جلوگیری از اسپاسم موقع نزدیکی، علائم این بیماری عود نمی کند. ماندگاری این روش ۲ تا ۶ ماه است و اگر نیاز به تزریق مجدد داشته باشید در دوره های سالانه یا ۶ ماهه می توانید این درمان را تجدید کنید.

در صورتی که سوالی درباره درمان واژینیسموس با تزریق بوتاکس دارید، می توانید سوالات خود را در بخش نظرات همین مقاله بپرسید. 

۴.۵/۵ - (۴۸ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *