بهترین دکتر برای درمان واژینیسموس | بهترین کلینیک درمان واژینیسموس

متخصص-درمان-واژینیسموس

ترس از دخول یا ترس از رابطه جنسی در هر مرحله ای از زندگی زناشویی رخ می دهد. به این مشکل، بیماری واژینیسموس گفته می شود. متاسفانه دو کلمه ی واژینیسموس و طلاق در گذشته به دنبال هم می آمدند. اما خوشبختانه امروز روشهایی برای درمان این اختلال مهم در روابط زناشویی هست که با مراجعه به متخصص زنان و زایمان درمان می شود.
اما چطور می توانید بهترین دکتر و کلنیک را برای واژینیسموس خود پیدا کنید؟ این موضوعی است که در این مقاله به آن پرداخته ایم. برای دسترسی سریعتر به تیترهای این مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

همه چیز درباره واژینیسموس

افرادی که دچار واژینیسموس هستند موقع نزدیکی دچار انقباضات شدید عضلات شده و درد خفیف یا شدیدی را تجربه می کنند. البته این مورد با درد موقع نزدیکی تفاوت دارد و نباید با آن اشتباه گرفت. اما از کجا بفهمیم واژینیسموس داریم؟ این بیماری را از علائم آن می توان شناخت. علائم واژینیسموس عبارتند از:

  • مقاربت دردناک
  • عدم دخول یا دخول سخت
  • درد موقع تامپون گذاری یا معاینات لگن
  • عدم امکان دخول تامپون یا اسپکولوم (وسلیه ای برای معاینه لگنی که وارد واژن می شود)

ممکن است در اولین رابطه جنسی این علائم را تجربه کنید که به آن واژینیسموس اولیه می گویند. همچنین ممکن است بعد از جراحی زنانه، بیماری و … برخلاف گذشته دچار مشکل دخول غیر ممکن شوید. این مشکل می تواند باعث مشکلات حاد زناشویی و طلاق شود.

گریدهای واژینیسموس

شدت بیماری واژینیسموس در خانم ها یکسان نیست و از خفیف تا شدید متغیر است. شدت درجات واژینیسموس از گرید ۱ تا ۵ بوده و در علائمی که بروز می دهند متفاوت هستند.

گریدهای واژینیسموس

واژینیسموس گرید ۱

در این حالت بیمار ترس از دخول دارد و نمی تواند فقط به آلت مردانه اجازه دخول دهد، اما معاینه لگنی را به راحتی انجام می دهد.

واژینیسموس گرید ۲

در این حالت بیمار به جز ترس از دخول آلت به واژن، در معاینه لگنی نیز مشکل دارد. در نتیجه امکان دخول اسپکولوم را نمی دهد یا برای معاینه اصلا احساس راحتی ندارد.

واژینیسموس گرید ۳

بیمارانی که واژینیسموس گرید ۳ دارند علاوه بر اختلال در رابطه جنسی، موقع معاینات پزشکی حتی با دراز کشیدن روی تخت معاینه هم مشکل دارند. این خانمها روی تخت معاینه خود را عقب می کشند.

واژینیسموس گرید ۴

در این گرید بیمار حتی موقع معاینه پزشک رانها را به هم فشار داده و خود را عقب می کشد. کمر و باسن بیمار از روی میز معاینه بلند می شود.

واژینیسموس گرید ۵

در این حالت نیز به جز دخول آلت، بیمار اجازه نمی دهد پزشک به او دست بزند. همچنین موقع معاینه لگنی واکنش های زیر را نشان می دهد:

  • تپش قلب زیاد و نفس نفس زدن
  • عرق کردن و لرزش شدید
  • جیغ کشیدن
  • ضعف و بیهوشی
  • تهوع

حتی ممکن است از تخت معاینه پایین بپرند یا حتی ناخواسته به پزشک حمله کنند.

اگر شما نیز دچار ترس از دخول هستید، برای بررسی علت و درمان این عارضه به دکتر ذاکرین، متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید تا مشکلتان ظرف زمانی کوتاه با موفقیت درمان شود. برای رزرو وقت قبلی یا مشاوره در این مورد با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

درمان ترس از رابطه زناشویی

پیش از این از تمرینات کگل یا استفاده از دیلاتور واژن برای درمان ترس از رابطه جنسی استفاده می شد. این روشها برای درمان واژینیسموس های خفیف مفید بود و به ماهها تمرینات روزانه نیاز داشت تا نتیجه آن مشخص شود. اما روشهای درمانی جدیدی وجود دارد که بیمار را از دیلاتور و روشهای مشابه آن بی نیاز کرده است:

درمان ترس از رابطه زناشویی

تزریق بوتاکس

در این روش بوتاکس به ماهیچه هایی از واژن تزریق می شود که موقع نزدیکی به شدت منقبض شده و مانع دخول و باعث درد خفیف یا شدید در بیمار می شوند. درمان واژینیسموس با بوتاکس یک درمان موثر است که به صورت سرپایی و در یک جلسه تزریق انجام می شود و انقباض غیر ارادی عضلات واژن را برطرف کند.

درمان واژینیسموس با لیزر آر اف

در این روش از دستگاه ار اف برای درمان واژینیسموس استفاده می شود. درمان واژینیسموس با آراف یک درمان سریع و قطعی است که حتی برای واژینیسموس گرید ۵ نیز کاملا موثر است. این روش درمان، سرپایی بوده و طی چند جلسه، واژینیسموس را درمان می کند. از همان جلسه اول بیمار می تواند تاثیر درمان را متوجه شود.

انتخاب روش درمان واژینیسموس کاملا بر عهده پزشک بوده و او بر اساس درجه واژینیسموس، روش درمان بیمار را انتخاب می کند.

آیا واژینیسموس شدید (گرید ۵) درمان می شود؟

بهترین راه درمان واژینیسمسوس گرید ۵ که شدیدترین حالت آن است درمان با لیزر آر اف می باشد. البته در این موارد به کمک مشاور هم نیاز است و در کنار جلسات آر اف باید از جلسات مشاوره روان درمانی استفاده شود. چون یکی از علل بروز این درجه از واژینیسموس تجربیات دخول خشن، تجاوز، تروماهای بعد از جراحی های لگنی یا زایمان و مواردی است که به حالات روحی بیمار مربوط می شود. حضور همسر در این جلسات می تواند به رفع سریعتر این مشکلات کمک کند.

انتخاب بهترین دکتر برای درمان واژینیسموس

خوشبختانه روشهای درمانی مختلفی برای واژینیسموس وجود دارد که بعضی از آنها در کوتاه مدت و برخی در بلند مدت باعث کاهش یا رفع کامل واژینیسموس می شوند. تشخیص واژینیسموس و انتخاب بهترین روش درمان بیمار در این مورد بسیار مهم است. ویژگی های بهترین دکتر برای درمان واژینیسموس عبارتند از:

انتخاب دکتر برای درمان واژینیسموس

شنونده خوب بودن

زنانی که دچار واژینسموس هستند به سختی می توانند درباره مشکل خود حتی با پزشک صحبت کنند. پزشکی که شنونده خوب و خوش برخورد و مهربان است، می تواند صمیمیت و راحتی لازم را ایجاد کند تا بیمار به او اعتماد کرده و بتواند تجربیات دخول خود را بیان کند.

به روز بودن

روشهای درمان واژینیسموس نیز همواره در حال تحول هستند. بهترین دکتر واژینیسموس کسی است که به روشهای روز مسلط بوده و اطلاعات او در مورد روشهای درمان کاملا به روز باشد.

با تجربه بودن

پزشکی که بارها مشکل واژینیسموس را درمان کرده است، می تواند در معاینه دقیق تر باشد. انواع واژینیسموس و گریدهای آن را به درستی تشخیص می دهد. روش درمان مورد نیاز شما را سریعتر تشخیص داده و به درمان بیماری سرعت می دهد.

این مورد به خصوص در واژینیسموس های شدید بسیار اهمیت پیدا می کند چون واکنش بیمار نسبت به معاینات لگنی حتی پرخاشگرانه است. در این موارد فقط یک پزشک با تجربه می تواند اوضاع را کنترل کرده و بیمار خود را آرام کند.

متعهد و با اخلاق بودن

یک دکتر خوب برای واژینیسموس کسی است که رازدار باشد و مشکل بیمار را بدون اجازه او با کسی مطرح نکند. همچنین متعهد بوده و تلاش کند بهترین درمان برای بیمار را تجویز کند.

آشنایی با روانشناسی

بهترین دکتر برای درمان واژینیسموس کسی است که با اصول اولیه روانشناسی آشنا باشد چون در موارد زیادی نیاز به برقراری ارتباط صحیح با بیمار و آرام کردن او دارد. به خصوص در معاینات لگنی باید بتواند اعتماد کامل بیمار را جلب کند.

برای درمان قطعی و سریع واژینیسموس می توانید به خانم دکتر متین ذاکرین، متخصص زنان و زایمان مراجعه کنید. ایشان با سالها تجربه در درمان موفق واژینیسموس با درجات مختلف می توانند در کمترین زمان ممکن این عارضه را درمان کنند. برای رزرو وقت قبلی یا مشاوره در این مورد با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

بهترین کلنیک درمان واژینیسموس

در این قسمت با معیارهای انتخاب بهترین مرکز درمان واژینیسموس آشنا خواهید شد. با اطلاع از این معیارها می توانید در همان جلسه اول تشخیص دهید که آیا به مرکز درستی برای درمان خود مراجعه کرده اید یا نه؟

بهترین کلنیک درمان واژینیسموس

حضور همسر

در بهترین کلنیک درمان واژینیسمسوس حتما از شما خواسته می شود در صورت نیاز با همسر خود برای جلسات معاینه بعدی مراجعه کنید. عدم آگاهی همسر شما می تواند روند درمان را مختل کند. حتی در برخی موارد لازم است برای درمان واژینیسموس با هر دو نفر صحبت شود و همسر نیز در جلسات درمانی حضور داشته باشد.

وقت گذاشتن برای بیمار

خیلی از خانم ها از صحبت کردن در مورد مشکل خود خجالت می کشند بنابراین بهترین مرکز برای درمان واژینیسموس مرکزی است که برای بیمار بگذارد. به اصطلاح در این موارد پزشک باید با بیمار صحبت کند، به او نزدیک شود و به اصطلاح یخ بین آنها باز شود. در نتیجه اعتماد بین پزشک و بیمار شکل می گیرد.

تنها در این صورت است که به خوبی علت واژینیسموس مشخص شده و نوع درمان بیمار با دقت تعیین می شود. شاید به کمک مشاور نیز نیاز داشته باشید، این مسئله را پزشک در جریان گرفتن شرح حال و ویزیت شما می تواند متوجه شود.

معاینه دقیق

برای مشخص شدن شدت و گرید واژینیسموس باید معاینه لگنی انجام شود یا حتی مشخص شود که دخول دردناک آیا به خاطر واژینیسموس است یا یک مشکل دیگر. بنابراین مرکزی را برای درمان انتخاب کنید که برای معاینه شما وقت کافی می گذارند.

امیدوارم با خواندن این مقاله با بیماری واژینیسمسوس آشنا شده باشید. چنانچه سوالی در این مورد دارید، می توانید در بخش نظرات این مقاله آنها را مطرح کنید. در اسرع وقت حتما به سوالات شما پاسخ می دهیم. 

۴.۶/۵ - (۵۰ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

بدون دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *