درمان موثر بی اختیاری ادرار با لیزر + هزینه

درمان-بی-اختیاری-ادرار-با-لیزر

بی اختیاری ادرار در سنین مختلف در بانوان بروز می کند. بی اختیاری ادرار ممکن است به دلیل بارداری، بالا رفتن سن، یائسگی، سکته مغزی و آسیب‌های عصبی، استرس، عفونت قارچی واژن، بیماری هایی اعصاب مثل ام اس، نقص‌های مادرزادی و غیره اتفاق بیفتد. خوشبختانه این مشکل دارای روش های درمانی مختلفی است. ما در این مقاله به بی اختیاری ادراری و روش درمان آن با لیزر خواهیم پرداخت. جهت دسترسی سریع به بخشهای مختلف مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

علائم بی اختیاری ادراری در زنان

بی اختیاری ادراری بیماری هست که در آن خانمها بدون اینکه کنترلی روی ادرار داشته باشند، به طور ناگهانی ادرار آنها چکه می کند و یا حتی لباس آنها کاملا خیس می شود. علائم زیر نشان دهنده ابتلای شما به بی اختیاری ادراری هستند:

 • خروج ادرار هنگام سرفه، عظسه یا خندیدن (این بی اختیاری ادرار در زنان جوان به خصوص مشاهده می شود)
 • خروج غیر ارادی ادرار به دلیل بلند کردن اجسام سنگین یا ورزش کردن
 • نشت غیرارادی ادرار موقع رابطه جنسی
 • در طول شب چندین مرتبه برای ادرار کردن بیدار شوید
 • تکرر ادرار در طول روز
 • نیاز شدید به ادرار کردن، در صورتی که موقع دفع ادرار، مقدار ادرار بسیار کم است (این بی اختیاری ادراری در زنان مسن بیشتر دیده می شود.)

در صورتی که هر یک از علائم بالا را داشتید باید به پزشک مراجعه کنید.

علائم بی اختیاری ادرار در زنان

اگر شما هم دچار بی اختیاری ادراری شده اید، برای درمان آن می توانید به مطب خانم دکتر متین ذاکرین، متخصص زنان و زایمان مراجعه و از تخصص ایشان بهره مند شوید. خانم دکتر ذاکرین پس از بررسی دقیق علت بی اختیاری شما، بهترین روش درمان را به شما پیشنهاد می کنند. جهت کسب اطلاعات بیشتر و رزرو وقت قبلی می توانید با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمایید.

بی اختیاری ادراری به چه روشهایی درمان می شود؟

درمان بی اختیاری ادرار ممکن است به یکی از روشهای زیر انجام شود:

انتخاب یکی از روش های درمانی توسط پزشک به سن بیمار، میزان و علت عارضه بستگی خواهد داشت.

تمرینات کگل

چگونه بی اختیاری ادرار با لیزر درمان می شود؟

یکی از موثرترین و مطمئن ترین روشهای درمان بی اختیاری ادرار در زنان، لیزر درمانی با دستگاه مونالیزا تاچ است. لیزر درمانی، یک روش غیرجراحی و کم تهاجم است. لیزردرمانی بی اختیاری ادرار در زنان بصورت سرپایی و بدون نیاز به بیهوشی انجام شود. از این روش غالبا برای درمان بی اختیاری هایی که ناشی از: استرس، زایمان، ضعف عضلات کف لگن، آتروفی واژن و خشکی واژن استفاده می شود. البته سایر بیماران نیز می توانند از لیزر درمانی برای درمان بی اختیاری ادراری خود استفاده کنند. هیچ منع استفاده ای از لیزر درمانی با مونالیزا برای بیماران وجود ندارد. این دستگاه کاملا برای واژن طراحی شده است و به بافتهای مجاور آسیب نمی زند یا برای بیماران در هر سنی که باشند مشکلی ایجاد نمی کند.

بی اختیاری ادراری به هر دلیلی که اتفاق بیفتد، شما به خاطر ضعف و شل شدن ماهیچه های کف لگن یا مثانه کنترل ادرار خود را از دست می دهید. لیزر مونالیزا تاچ به کمک گرمایی که از شکسته شدن گاز دی اکسید کربن ایجاد می شود می تواند رشد بافت های سالم را تحریک کند. جوانسازی واژن با لیزر می تواند به تقویت عضلات کف لگن یا مثانه و مجاری کمک زیادی می کند. جایگزین شدن بافت های سالم به جای عضلات آسیب دیده باعث کنترل ادرار شما می شود. علاوه بر حل مشکل بی اختیاری ادراری حتی لیزر مونالیزا می تواند اندام تناسلی را ترمیم کند. بنابراین واژن شما با این روش درمانی به حالت طبیعی خود یعنی به حالت قبل از زایمان بر می‌گردد.

لیزر مونالیزاتاچ

عوارض لیزر درمانی بی اختیاری ادرار با مونالیزا تاچ

درمان بی اختیاری با لیزر بدون عوارض جانبی است. تاثیر مضری به خاطر تابش اشعه لیزر به بدن برای این روش درمان تا به حال گزارش نشده است. حتی لیزر درمانی علاوه بر درمان بی اختیاری ادرار به جوان سازی واژن و درمان خشکی واژن، عفونت واژینالی و آتروفی واژن کمک کند. در این روش به دلیل اینکه غیرتهاجمی است هیچ زخم، برش، بخیه یا خون ریزی را تجربه نخواهید کرد. از آنجایی که این روش درمانی توسط پزشک متخصص انجام می شود، بافت های حساس مجاور هیچ صدمه ای نمی بینند. تنها عارضه ای که ممکن است رخ دهد، قرمزی و التهاب در محل لیزر برای افرادی است که پوست حساسی دارند و بدون نیاز به تجویز هیچ دارویی، خیلی زود برطرف می شود.

مراقبتهای بعد از درمان بی اختیاری ادرار با لیزر مونالیزا

در درمان بی اختیاری با لیزر، بیمار به مراقبت های خاصی قبل و بعد از انجام لیزر نیاز ندارد. به دلیل اینکه این روش به صورت سرپایی در مطب انجام می شود، نیازی به بستری شدن نیست و دوره نقاهت بسیار کوتاه است. بیماران بلافاصله بعد از لیزر می توانند به زندگی عادی خود برگردند. همچنین این روش درمانی نیازی به مصرف آنتی بیوتیک ندارد چون هیچ زخم یا برشی ایجاد نمی شود که احتمال عفونت وجود داشته باشد.

دکتر خوب برای درمان بی اختیاری ادرار با لیزر

در صورتی که با علائم بی اختیاری ادرار مواجه شدید بهتر است هرچه سریعتر به پزشک مراجعه کنید. بی اختیاری ادرار دارای انواع مختلفی است و به دلایل مختلفی می تواند بروز کند. یک دکتر خوب برای درمان بی اختیاری ادراری شما، یک یا چند آزمایش زیر را برای تشخیص علت بی اختیاری ادرار انجام خواهد داد:

 • نوار مثانه
 • سونوگرافی
 • آزمایش استرس مثانه
 • کیستومتری یا اندازه گیری فشار مثانه
 • ممکن است پزشک از شما بخواهد سرفه کنید یا کمی مثانه را فشار دهد
 • آزمایش ادرار برای بررسی وجود عفونت در ادرار

پس از تشخیص علت بی اختیاری ادرار، پزشک یک روش درمانی مناسب را به توجه به علت و وضعیت بیمار در نظر خواهد گرفت. اگر شما هم به دنبال یک دکتر خوب برای بی اختیاری ادرار هستید به شما خانم دکتر متین ذاکرین را پیشنهاد می کنیم. ایشان با انجام آزمایشهای مختلف و با توجه به علت عارضه، موثرترین روش درمان بی اختیاری ادرار در زنان را برای شما انجام می دهند. درمان بی اختیاری ادرار با لیزر مونالیزاتاچ نیز توسط ایشان انجام می شود.

نوار مثانه

هزینه درمان بی اختیاری ادرار با لیزر

بسته به اینکه میزان عارضه، علت عارضه چقدر باشد و اینکه لیزر درمانی در چه محلی انجام شود هزینه آن متفاوت خواهد بود. حتی پزشکی که برای درمان انتخاب می کنید روی هزینه درمان بی اختیاری ادرار با لیزر متفاوت خواهد بود. همه پزشکان به لحاظ مهارت و تخصص قاعدتا در یک سطح قرار ندارند. این مسئله بر هزینه درمان تاثیر خواهد داشت.

برای اطلاع از هزینه درمان بی اختیاری ادراری با لیزر مونالیزا در تهران، می توانید با مطب خانم دکتر متین ذاکرین، متخصص زنان و زایمان با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمایید.

سوالات پرتکرار برای درمان بی اختیاری ادراری با لیزر

در ادامه این مقاله، سوالاتی را که همیشه بیماران جهت درمان بی اختیاری ادرار با لیزر می پرسند، به همراه پاسخ آنها آورده ایم.

۱- چند جلسه لیزر برای درمان بی اختیاری ادرار نیاز دارم؟

در مواردی که بی اختیاری ادرار خفیف باشد، معمولا یک جلسه لیزر درمانی می تواند مشکل را برطرف کند. در موارد متوسط، بیمار به ۲ تا ۳ جلسه لیزر نیاز خواهد داشت. اما اگر بی اختیاری ادراری شما حاد باشد تعداد جلسات لیزر به تشخیص پزشک و پاسخ بدن بیمار به درمان بستگی دارد.

۲- چه زمانی باید به پزشک مراجعه کنم؟

به محض مشاهده علائمی که در این مقاله ذکر شد بهتر است به متخصص زنان مراجعه کنید تا هر چه زودتر علت بی اختیاری ادرار تشخیص و درمان شود. عدم درمان با عوارض بیشتری همراه خواهد شد. اگر عارضه درمان نشود شاید مجبور به انجام آخرین گزینه درمان یعنی جراحی شوید.

۳- به چه پزشکی باید مراجعه کنم؟

برای درمان می توانید به پزشک اورولوژی، کلیه یا متخصص زنان مراجعه کنید. از آنجایی که علت این عارضه کمتر به مسائل کلیه یا مجاری مرتبط است و بیشتر ممکن است مربوط به مسائل زنانه باشد بهتر است به متخصص زنان مراجعه کنید که دید کلی تری نسبت به این عارضه دارند. اگر مشکل شما احتمالا کلیوی یا مربوط به مجاری باشد شما را به متخصصان کلیه یا اورولوژیست ارجاع خواهند داد.

۴- آیا بعد از درمان دوباره ممکن است بی اختیاری ادراری بگیریم؟

خیر. لیزر درمانی برای بی اختیاری ادرار یک روش درمان قطعی است. در موارد کمی فقط ممکن است بیمار به طور قطعی درمان نشوند و به تکرار درمان نیاز داشته باشد.

۵- هر جلسه درمان با لیزر چقدر طول می کشد؟

هر جلسه حدود ۱۰ دقیقه طول می کشد.

۶- چقدر طول می کشد تا درمان بی اختیاری ادرار با لیزر جواب دهد؟

شما می توانید بلافاصله نتیجه را بعد از لیزر درمانی مشاهده کنید. این روش یکی از روش های درمانی است که سریعا می توانید نتیجه آن را در کوتاهترین زمان ببینید.

۷- آیا درمان بی اختیاری با لیزر درد دارد؟

خیر شما هیچ دردی را احساس نمی کنید. فقط در ناحیه تحت درمان به دلیل تابش لیزر، در آن منطقه احساس گرما خواهید کرد.

امیدواریم در این مقاله به سوالات شما درباره درمان بی اختیاری ادرار با لیزر در زنان پاسخ داده باشیم. چنانچه در این مورد سوال دیگری دارید، می توانید آن را در بخش نظرات زیر این مقاله مطرح کنید. 

۴.۷/۵ - (۸۰ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۳ دیدگاه ها
  • سلام. از اونجایی که برای درمان این بیماری باید پروپ دستگاه لیزر وارد واژن بشه، نمی تونیم برای درمان بی اختیاری ادرار در دختران مجرد از این روش استفاده کنیم. چون به پرده بکارت صدمه میرسه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *