درمان تنگی دهانه واژن (بسته بودن واژن)

درمان-تنگی-دهانه-واژن

بعضی از زوجین در برقراری اولین رابطه نمی توانند نزدیکی و دخول را انجام دهند و با مشکل بسته بودن واژن مواجه می شوند. این مسئله را ممکن است به تنگی واژن، بزرگ بودن آلت مردانه و یا سفتی پرده بکارت ربط دهید. آیا عدم دخول واقعا ربطی به این موارد دارد یا نه؟ در این مقاله قصد داریم به موضوع تنگی دهانه واژن و روشهای درمان آن بپردازیم. برای دسترسی سریع به مطالب مقاله می توانید از این فهرست استفاده کنید.

منظور از دهانه واژن کجاست؟

دهانه واژن پایین ترین قسمت واژن است که قطر دهانه‌ی آن به دلیل کشسانی و قابلیت ارتجاعی بافت واژن کاملا انعطاف پذیر بوده و قطر دهانه می تواند تغییر کند. تغییر قطر دهانه واژن به حدی است که می تواند به اندازه سر نوزاد کش بیاید و باز شود.

تنگی دهانه واژن چیست؟

عدم موفقیت در دخول موقع رابطه جنسی و قفل شدن واژن موقع نزدیکی را اغلب مردم به تنگی دهانه واژن می شناسند. اما دهانه هیچ واژنی نیست که برای دخول تنگ باشد. اگر پیش نوازی و فرصت کافی برای دخول داده شود، واژن به خاطر بافت کشسانی که دارد، دخول اتفاق می افتد. اما در برخی موارد به هیچ وجه دخول امکانپذیر نیست و دخول شبیه ضربه زدن به دیوار آجری است. این مشکل را به اشتباه به اسم تنگی واژن می شناسند.

در حالیکه این مسئله ربطی به تنگی دهانه واژن ندارد و ناشی از بیماری به نام واژینیسموس است. در این بیماری، به طور غیر ارادی عضلات واژن منقبض شده و اجازه دخول نمی دهند. با پایان تلاش برای برقراری نزدیکی، این انقباض ها هم پایان پیدا می کند.

تنگی دهانه واژن چیست

بیشتر بخوانید: علل و درمان واژینیسموس(دخول غیرممکن)

علایم تنگی دهانه واژن

زنانی که مشکل تنگی دهانه واژن رنج می برند، ممکن است علائم تنگی دهانه واژن را به شکل های زیر تجربه کنند:

 • قرمز شدن اطراف دهانه واژن
 • درد در هنگام نزدیکی و دخول آلت مردانه به واژن
 • درد موقع وارد کردن تامپون یا انگشت به درون واژن
 • حساس بودن واژن به لمس
 • درد موقع معاینه لگنی توسط پزشک

در موارد شدید تنگی دهانه واژن، ممکن است علائمی مثل التهاب و سوزش و حتی پارگی نیز در این خانم ها بروز کند.

با مشاهده علائم تنگی دهانه واژن، برای درمان آن شما هم می توانید از تخصص خانم دکتر متین ذاکرین (متخصص و جراح زنان) بهره مند شوید. درمان تنگی دهانه واژن توسط خانم دکتر ذاکرین به روش های قطعی و بر اساس شرایط بیمار انجام می شود. جهت دریافت نوبت و وقت معاینه با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمایید.

علت تنگی دهانه واژن

این تصور اشتباهی است که برخی افراد فکر می کنند آیا نداشتن رابطه باعث تنگی واژن میشود. دلیل درد هنگام نزدیکی و قفل شدن واژن می تواند به دلایل جسمی و یا روانی اتفاق بیفتد. علت تنگی دهانه واژن می تواند یکی یا چند مورد از موارد زیر باشد:

 • تعرض جنسی
 • ترس از بارداری
 • زایمان های سخت قبلی
 • تجربه رابطه ناخوشایند قبلی که با درد مقاربتی همراه بوده است
 • اختلال عملکرد جنسی
 • یائسگی
 • آتروفی و خشکی واژن
 • اسکارهای به جا مانده از جراحی های قبلی در ناحیه تناسلی و لگن
 • آسیب های وارد شده به کف لگن یا ناحیه تناسلی موقع زایمان طبیعی و ….
 • تجربه رابطه جنسی خشن و عدم پیش نوازی قبل از برقراری رابطه جنسی
 • تابوهای فرهنگی و تربیت غلط و سختگیرانه در مورد روابط جنسی مثل گناه بودن آن و …
 • بیماری هایی مثل عفونت (تریکومونا، عفونت قارچیزگیل تناسلی، التهاب لگن و آندومتریوز که باعث درد هنگام نزدیکی می شوند و واژن را حساس به لمس می کنند.

مشکلات ارتباطی که بین زوجین وجود دارد هم می تواند به انقباض های شدید واژن موقع نزدیکی و مشکل تنگی دهانه واژن منجر شود.

علت تنگی دهانه واژن

زمان مراجعه به پزشک برای تنگی دهانه واژن

با مشاهده علائم تنگی دهانه واژن احساس شرم نکنید و برای درمان تنگی دهانه واژن هر چه سریعتر به یک پزشک متخصص زنان مراجعه کنید. پزشک در مورد کیفیت رابطه جنسی، رابطه بین زوجین و … سوالاتی از شما می پرسد. همچنین برای پیدا کردن علت تنگی دهانه واژن معاینات لگنی انجام می دهد.

با تشخیص علت قفل شدن واژن، نوع روش درمان برای بیمار تعیین خواهد شد. ممکن است به مشاوره و جلسات روان درمانی نیاز داشته باشید که به مشاور ارجاع داده می شوید. اگر مشکل تنگی دهانه واژن به دلایل جسمی باشد، متخصص زنان با توجه به علت بیماری برای درمان شما اقدام می کند.

درمان تنگی دهانه واژن

درمان درد هنگام نزدیکی و رفع تنگی دهانه واژن به روشهای مختلفی انجام می شود. انتخاب نوع درمان بستگی به شدت بیماری و نیز علت ایجاد آن دارد. متخصص زنان با در نظر گرفتن این موارد یکی از روشهای درمانی زیر را برای درمان تنگی دهانه واژن به کار می برد:

رفع تنگی دهانه واژن با مواد لوبریکانت

ممکن است برای کاهش درد مقاربتی و رفع بسته شدن واژن ژل های روان کننده یا لوبریکانت رو برای شما تجویز کند. این درمان برای مواردی که تنگی دهانه واژن به خاطر خشکی واژن در یائسگی باشد تجویز می شود. این روش درمان قطعی و سریعی برای این بیماری به حساب نمی آید.

همچنین ممکن است برای کاهش انقباض عضلات واژن و ریلکس بودن آنها موقع نزدیکی به شما توصیه شود قبل از اقدام به نزدیکی به مدت ۲۰ دقیقه در آب ولرم بنشینید. این نوع درمان ها برای تنگی دهانه واژن خفیف می تواند موثر باشد.

رفع تنگی دهانه واژن با مواد لوبریکانت

تمرینات کگل برای تنگی دهانه واژن

انجام تمرینات ورزشی می تواند به تقویت عضلات کف لگن بیمار کمک کند. این تمرینات ورزشی را چندین مرتبه در روز می توانید انجام دهید. یکی از معروفترین تمرینات ورزشی برای تقویت عضلات کف لگن، تمرینات کگل یا کیگل است. این تمرینات برای درمان تنگی دهانه واژن با درجات خفیف درمان موثری است. برای گرفتن نتیجه درمان باید چند ماه صبر کنید و تمرینات را هر روز چندین مرتبه انجام دهید.

درمان تنگی دهانه واژن با دستگاه واژینال دایلاتور

واژینال دایلاتور دستگاه گشاد کننده واژینال است. این دستگاه در اندازه های مختلف وجود دارد و تقلیدی از آلت تناسلی مردان است. برای رفع تنگی دهانه واژن، پزشکان اغلب استفاده از این دستگاه را به همراه انجام ورزش های تقویت عضلات کف لگن به بیمار توصیه می کنند.

رفع تنگی دهانه واژن با تزریق بوتاکس

برای شل شدن عضلات واژن، می توانید تزریق بوتاکس را امتحان کنید. بوتاکس دارویی است که عضلات واژن را فلج می کند و اجازه نمی دهد موقع نزدیکی این عضلات منقبض شوند. این یک روش درمان قطعی تنگی دهانه واژن است که با یک بار یا چند بار تزریق می توانید شاهد رفع تنگی دهانه واژن باشید. اگر با تزریق بوتاکس، مشکل تنگی دهانه واژن دوباره بعد از مدتی عود کرد، باید جلسات تزریق بوتاکس را سالیانه و یا هر ۶ ماه یک بار تکرار کنید تا نتیجه درمان حفظ شود.

درمان تنگی دهانه واژن با آر اف

استفاده از RF واژینال بهترین روش درمان تنگی دهانه واژن بدون جراحی است. امواج آر اف واژینال از انقباض غیر ارادی عضلات واژن جلوگیری می کند. این روش درمان قطعی، بدون درد و بدون دوره نقاهت است. درمان تنگی دهانه واژن با آر اف نه تنها درد مقاربتی را از بین می برد، بلکه باعث رفع دردهای لگنی و نیز جوانسازی واژن می شود. رفع تنگی دهانه واژن با آر اف برای تنگی دهانه واژن شدید (واژینیسموس شدید) کاملا موثر است.

درمان تنگی دهانه واژن با آر اف

برای درمان قطعی واژینیسموس یا تنگی دهانه واژن شدید با آر اف شما هم می توانید از تخصص خانم دکتر متین ذاکرین (متخصص و جراح زنان) بهره مند شوید. جهت دریافت نوبت و وقت معاینه با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمایید.

در صورتی که سوال دیگری درباره درمان تنگی دهانه واژن دارید، می توانید در بخش نظرات در زیر همین مقاله آنها را ارسال کنید.

۴.۵/۵ - (۵۳ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۵۶ دیدگاه ها
 • سلام وقتتون بخیر من چند ماهی از عروسیم میگذره ولی هنوز موفق به دخول نشدیم.یبار دکتر زنان رفتم گفت سوراخ واژنت کوچیکه و با انگشت امتحان کن.هم من هم شوهرم با انگشت برای واژنم امتحان کردیم مشکلی نداشتم .ولی موقع نزدیکی اصلا دخول نمیشه.حالا نمیدونم واقعا ربط به کوچیک بودن واژن داره یا بزرگی آلت .ممنون میشم که راهنماییم کنید.

  • سلام عزیزم. ربطی به هیچ کدومش نداره. این موارد رو حتما پزشک باید معاینه کنه چون ممکنه مشکل شما واژینیسموس باشه. در این حالت امکان دخول نیست. باید معاینه بشید تا علتش مشخص بشه. اگه واژینیسموس داشته باشی میشه کاملا درمانش کرد. میتونی مقاله علت و درمان واژینیسموس رو هم بخونی. بهت کمک میکنه

 • سلام و عرض ادب به شخص جناب عالی بنده همسرم واژنش خیلی خیلی تنگه من قبل از رابطه جنسی با کاملا اندام جسنی و تحریک کننیده خاننم را میخورم و یکم باز میشه و ما به راحتی نزدیکی میکنیم ایا واژن تنگ خانمم بیشتر تحریک بشه بیشتر باز میشه اگه کمار باشه کمتر باز میشه

  • سلام. اگر منظورتون از تنگ اینه که نمی تونید دخول انجام بدید و خانمتون درد شدیدی موقع نزدیکی دارند، ایشون به واژینیسموس مبتلا هستند و برای درمان به کمک های پزشکی نیاز دارند. به یک متخصص زنان مراجعه کنید.

  • از روی توضیحاتتون چیزی نمیشه گفت. ولی دهانه واژن به طور طبیعی مسدود نیست. برای مشکل تون حتما به پزشک زنان مراجعه کنید تا معاینه لگنی انجام بدن.

 • سلام لگن خانم بنده تنگ هست نمیتونه زایمان طبیعی کنه هنگام رابطه درد شدید داره با انگشت انگار داخل واژن غضروفی هستم چکارکنم با هربار نزدیکی ۲۴ساعت درد و دلپیچ داره ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام. واژن ایشون تنگ نیست. مشکل ایشون واژینیسموس هست. به متخصص زنانی مراجعه کنید که روی درمان واژینیسموس تجربه دارند. مشکل همسرتون کاملا قابل درمانه. سریعترین روش درمانی که بهتون پیشنهاد می کنم درمان واژینیسموس با RF هست.

 • سلام .من چند ماه عروسی کردم .اوایل خیلی از ایجاد رابطه میترسیدم .اما خب به هر بدبختی م بود .گذروندم .و دهانه واژنم خیلی تنگه و موقع نزدیکی خیلی درد میگیره .حتی با فشار انگشت هم درد دارم .باید چیکار کنم

  • سلام. دهانه واژن تنگ نیست. شما بیماری واژینیسموس اولیه دارید که قابل درمانه.برای درمان واژینیسموس نیازه مراجعه حضوری داشته باشید چرا که این مشکل بدون کمک پزشک درمان نمیشه و ما روشهای خوب و موثری برای درمان واژینیسموس داریم.

 • با عرض سلام من پریود نشدم تا الان همسرم با انگشت من و پاره کرده و الآن هرچی دخول میکنه درد دارم متخصص ها میگن پاره نشدی هنوز و میگن پریود میشی ولی چون راه بسته است بیرون نمیاد آلت شوهرم هم ۵ سانت بیشتر داخل نمیشه ۱۸ سانت داره و دکتر تب سنتی میگه یک سال دخول کنه پاره میشی کم کم الان ۴ ماهه گذشته از پارگی اولیه نظر شما چیه

  • سلام. این ربطی به پرده بکارت نداره و قطعا میتونم بگم شما مشکلتون واژینیسمسوس اولیه هست. برای همین نمی تونید دخول رو انجام بدید. شدت واژینیسموس ها متفاوته، اینو موقع معاینه میتونیم متوجه بشیم و براساس شدت واژینیسمسوس از روشهای درمانی ااستقاده می کنیم که هم سریع هستن هم قطعی.بنابراین نگران نباشید خوشبختانه امروزه این بیماری قابل درمانه

 • با سلام.از اطلاعات مفید شما تشکر میکنم. همسرم پس از دومین زایمان طبیعی خود و عمل بخیه حالا احساس تنگی شدید میکند و باعث ایجاد درد و عدم لذت جنسی آن میشود.چکار کنم.ممنون.

  • سلام. باید ایشون معاینه بشن. این علائمی که گفتید میتونه علامت واژینیسمسوس ثانویه، خشکی واژن بعد از زایمان و موارد دیگه باشه. علتش رو با معاینه میتونیم تشخیص بدیم و براساس اون درمانشون کنیم.

 • من پردم با توجه به تشخیص دکتر تنگه و هنوز رابطه ای با همسرم از واژن نداشتم ایا ممکنه وقتی دخول انجام بشه نازک بشه ؟؟ و درصد پاره شدنش چقدره؟

  • سلام. عزیزم شما باید به متخصص زنان مراجعه می کردید. عدم دخول بخاطر تنگی پرده نیست چون میشه راحت اونو زد، مشکل شما واژینیمسوس هست که ناشی از انقباض عضلات واژنه و مدخل رو مسدود میکنه. برای تعیین درجه واژینسموس و درمان او به متخصص زنانی که در این زمینه تخصص دارند مراجعه کنید. برای موردی مثل شما از آر اف واژن استفاده می کنیم که از همون جلسه اول میتونید تاثیر درمانش رو ببینید.

 • سلام خسته نباشید من ازدواج نکردم و تا حالا رابطه نداشتم اما کلا واژن تنگی دارم همیشه ب اندازه ۲ انگشت تو واژنم جا میشد ولی از ۲ شب پیش ی مانعی اومده جلوی واژنم ک انگشت کوچیکمم توش جا نمیشه و درد داره چیکار کنم؟

  • سلام. باید معاینه لگنی براتون انجام بشه اما احتمال زیاد پرده بکارت باشه. شاید هم واژینیسموس باشه اما احتمالش کمه.

 • سلام من با همسرم تاره اردواج کزدیم دخول ۵ سانت بشتز نمشه پرشک گفت زحم ندازه وواژن اما حلت کشسانی هست تخمدان کار مکنه لطفا زاهنمایی کنید

  • سلام. معاینه تون نکردم که دقیق بخوام نظر بدم. اگر حدود ۱۰ بار با فواصل زمانی به نزدیکی اقدام کردید و هنوز هم آلت کامل وارد نمیشه، احتمالا دچار درجاتی از واژینیسموس هستید. برای درمانش باید اقدام کنید که بدتر نشه. در ضمن اگر همسرتون برای دخول به واژنتون فشار بیارن، واژینیسموس بدتر میشه.

 • سلام وقتتون بخیرمن مشکل خشکی واژن دارم و قاعدگی هام خیلی سبک شده فقط ۲ روز خونریزی دارم روز سوم به بعد انگار خون ها اون تو جمع میشن نمیدونم چیکار کنم آزمایشم دادم گفتن سالمه ۲۵ سالمه و یه زایمان داشتم پاپ اسمیر ۲ سال پیش دادم

  • سلام. برای خشکی واژن باید براتون لیزر مونالیزا یا آر اف انجام بدیم تا خوب بشه. برای پریودتون هم باید چکاپ بشین تا علت سبک شدنش مشخص بشه.

 • سلام.من ۶ ساله واژنم رو تنگ کردم در حد ۳ انگشت میره داخل اما الت مرد نمیره،رفتم دکتر گفت امتحان کن اگه نخواستی بیا من برات با جراحی بازش میکنم.شنیدم میگن بعضیها امکان داره با پاره شدن طبیعی واژنشون آسیب ببینه،الان واقعا نمیدونم چکار کنم خیلی میتریسم لطفا ی راهه حل به من بدید ممنون

  • سلام. احتمالا جراح قبلی بیش از اندازه براتون واژن رو تنگ کرده. باید برای سایز نرمال کردن واژن مجددا جراحی انجام بدین و راه دیگه ای نداره.

 • سلامدختری ۲۰ ساله هستم ۳ ماهه ازدواج کردم تو سه ماه هنوز نتونستیم سکس از واژن داشته باشیم شوهرم هرشب دو ساعت تلاش میکنه ولی نمیتونیم سکس داشته باشیم منم خیلی میترسم بنظرتون چون میترسم نمیتونیم سکس داشته باشیم؟؟؟؟

  • سلام. احتمال زیاد شما واژینیسموس هستید و نباید به زور و فشار سعی کنید دخول رو انجام بدین چون مشکل تون بدتر میشه. باید اول معاینه کنم ببینیم درجه ش چقدره و بعد با تزریق بوتاکس یا آر اف واژینال مشکل تون رو حل کنم.

 • سلام وقت به خیر ،من سه زایمان طبیعی داشتم دچار افتادگی و پارگی واژن شدم جراحی کردم قبل از جراحی مشکل نزدیکی نداشتم حالا دو ماه از جراحی گذشته ودکتر زنان گفت مشکلی برای نزدیکی نیست ،اما من درد دارم واصلا آلت همسرم داخل واژن نمیره خیلی اذیت میشم ،ممنون میشم راهنمایی کنید

  • سلام. عزیزم باید معاینه تون کنم. ممکنه بخاطر جراحی لگنی دچار واژینیسموس شده باشید. ممکن هم هست که زیادتر از حد عادی براتون تنگ کرده باشند واژن رو.

 • سلام ببخشید شما همونطور که در موارد بالا توضیح داده بودید نامزده من واژنش به لمس حساسه و زمان لمس کردن یا وارد کردن انگشت احساسه درد میکنه میخواستم بدونم علتش چیه و چطوری درمان میشه و ی سواله دیگه امکان داره برای سنه کمی که داره باشه؟ نامزدم شانزده سالشه

  • سلام. عزیزم باید برای معاینه مراجعه کنید تا ببینم درجه گشادی واژن چقدره. بعد از اون میتونم بگم با روشهای غیرجراحی مثل rf میشه تنگش کرد یا با جراحی های تنگ کردن واژن.

 • سلام ببخشید من بخاطر عفونت کپسول ماریانا استفاده کردم ولی الان به حدی واژنم تنگ شده که تحمل یه انگشت و داخلش ندارم بشدت فشرده شده پره های پرده ی بکارتم بهم چسبیده و فقط یه نقطه ی کوچیک از پایین جای ورود داره قسمت ورودی واژن انگار بافت اسفنجی اولیه از بالا جمع شده نمیدونم این موقتیه؟( پردم ارتجاعیه)

  • سلام. بله تنگ کردن با ماریانا موقتیه. در مورد توضیحات دیگه تون بدون معاینه نمی تونم نظر بدم.

 • سلام من یه ماه دیگه عقدم هست و دهانه واژنم خیلی تنگه دکترهم رفتم گفته از ۲ ۳ سالگی باید میفهمیدن و اینکه نمیتونم رابطه جنسی داشته باشم چون باعث پارگی میشه چیکار کنم

  • سلام. اگر دکتر پس از معاینه و قبل از اینکه هیچ رابطه ای داشته باشید، اینطوری گفتند احتمال داره مشکلات آناتومیکی باشه که در دوران جنینی معمولا پیش میان. نیاز به جراحی این ناحیه هست.

 • سلام وقت بخیر ببخشید من رحم و تخمدان ندارم و دکتر زنان رفتم گفته ک برای نزدیکی و رابطه زناشویی واژنت کوچیکه ۳سانته و باید عمل بشم و بزرگش کنه میشه بگید عملش چطوره درد داره من ۲۴سالمه بخاطر مشکل ژنتیکیم رحم و تخمدان ندارم

  • سلام. عزیزم بدون معاینه که نمیتونم نظری بدم. ولی تنگی یا گشادی واژن بدلایل مختلف رخ میده. با تشخیص علت میشه مشکل رو درمان کرد. همیشه هم نیاز به جراحی نیست و خیلی وقتها با روشهای غیرجراحی مشکل بیماران رو حل می کنیم.

  • سلام. اگر زگیلها خیلی بزرگ باشند و جایی قرار بگیرند که ورودی واژنه یا مجرای واژن رو اشغال میکنه، میتونه باعث تنگی واژن بشه. بهر حال تا زمانی که زگیل دارید، نباید نزدیکی کنید چون شریک جنسی تون هم میگیره. باید برای تشخیص تیپ زگیل و تست پاپ اسمیر حتما مراجعه کنید که از نظر سرطان دهانه رحم خیالمون راحت بشه. بعد ضایعات زگیل رو برمیداریم تا مشکل شما حل بشه.

 • سلام وقتتون بخیر من نوبت معاینه برای تشخیص واژینیسموس و یا مورد مقاربت دردناک دارم. اشکالی نداره یه روز قبلش با همسرم تلاشی برای معاشقه، سکس و یا دخول داشته باشم؟ یا حتما باید استراحت داشته باشم تا پزشک بتونن بهتر و راحتتر منو معاینه کنن و مورد تشخیص داده بشه ؟ اگر باید استراحت داشته باشم حداقل تا چند روز قبل از معاینه نباید سعی در داشتن دخول صورت بگیره؟

  • سلام. عزیزم من طبق تجربه به همه ی بیمارانم توصیه می کنم تا زمانی که اقدام به درمان نکردند، به هیچ عنوان نزدیکی نکنند. چون باعث تشدید درجه ی واژینیسموس شون میشه. وقتی درمان رو شروع کردید، میتونید با نظر ما دخول رو انجام بدید. درمانتون چند جلسه بیشتر طول نمیکشه اگر با آراف واژن باشه. اگر هم تزریق بوتاکس نیاز داشته باشید، در یک جلسه درمان واژینیسموس انجام میشه.

 • سلام خسته نباشید من یک دخترم و هنوز ازدواج نکردم و ۲۰ سالمه قبل از این زیاد دقت نکرده بودم ولی وقتی به واژنم نگاه کردم هیچ سوراخی دیده نمیشه و انگار یه مانعی وجود داره نگران شدم و از طرفی نمیدونم باید چیکار کنم چون نمیتونم برم دکتر زنان میشه راهنمایی کنین من رو شاید اناتومی واژن اینطوریه و بعد دخول تغییر میده من هیچ اطلاعی ندارم

 • سلام من چندماهی ازدواج کردم دچار واژینیموس هستم هربار تلاش میکنیم درد شدیدی تحمل میکنم و دخول انجام نمیشه و هربار هم خونریزی دارم دوبار دکتر رفته هردو میگن تلاش کنین نشد عمل با عمل موافق نیستم لطفا راهنمایی کنین

  • سلام. نه عزیزم نیازی به جراحی ندارید. باید معاینه بشید تا مشخص بشه درجه واژینیسموس تون چنده. بعد از چند جلسه بوتاکس واژن و آراف واژینال میشه مشکل تون رو رفع کرد.

  • بله راه درمان داره ولی باید اول مراجعه کنید ببینیم علتش چیه تا بتونیم درمان مناسب رو براتون انجام بدیم.

 • سلام ،، من چند ساله نمیتونم رابطه مناسب داشته باشم. در هر بار دخول جداره واژنم درد میگیره و این منو ناراحت میکنه. اگه ممکنه با واتس اپ مشاوره بگیرم. ممنون

  • سلام. باید شما رو معاینه کنیم تا علت درد دیواره ها مشخص بشه. احتمال زیاد دچار درجات خفیف واژینیسموس هستید. برای مشاوره با مطب تماس بگیرید، همکارانم راهنمایی تون می کنند.

 • سلام ببخشیدمن سه ساله که ازدواج کردم الان ۴ماهه زایمان کردم ولی هرکاری میکنم نمیتونم نزدیکی داشته باشم تاحالام نداشتم خیلی درددارم بیشترمیترسم برای درمانش چیکارکنم

  • سلام. من شما رو معاینه نکردم که نظر قطعی بدم. ولی عوامل مختلفی مثل خشکی واژن یا واژینیسموس ثانویه بعد از زایمان میتونه علت دردهای مقاربتی یا عدم دخول باشه. پس لازمه معاینه لگنی بشید تا مشکل شما هر چی که هست شناسایی و درمان بشه.

 • سلام من ۶ماهه ازدواج کردیم و با یک انگشت در درون واژنم مشکلی ندارم اما زمان رابطه احساس میکنم بیشتر از پنج سانت داخل واژنم جا ندارد و احساس میکنم بست. رفتم دکتر گفت مشکلی ندارم اما نمی‌دونم چرا نمیشه و درد و ترس هم دارم

  • سلام. عزیزم اگر حدود ۱۰ بار برای دخول اقدام کردید و این مشکل رو هنوز دارید، به متخصص زنانی که در حوزه بیماریهای جنسی فعال هستند، مراجعه کنید. در این موارد معمولا علت بسته بودن واژن، واژینیسموس هست که در مورد شما خوشبختانه خیلی حاد نیست. این افراد رو با چند جلسه آر اف یا یک جلسه بوتاکس واژن میتونیم مشکل شون رو حل کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *