علت گشادی واژن و روش های درمان گشادی واژن

علت-و-درمان-گشادی-واژن

واژن خاصیت کشسانی دارد و بعد از برقراری رابطه جنسی به حالت عادی خود باز می‌گردد، اما تصور بسیاری از افراد این است که رابطه جنسی مکرر به مرور زمان، باعث گشادی واژن خواهد شد که این مسئله از نظر عملی نادرست است! گشادی و شل شدن واژن در زنان عارضه‌ای است می‌تواند بسیار ناخوشایند و آزار دهنده باشد و حتی در بیشتر مواقع در کیفیت رابطه جنسی آنان موثر باشد. واژن شما ممکن است به دلیل افزایش سن و زایمان به مرور زمان تغییر کند، اما کشش خود را به طور دائم از دست نمی‌دهد. در ادامه این مطلب، علت‌های رایج این عارضه را مورد بررسی قرار خواهیم داد و در نهایت روش‌های موثر در درمان گشادی واژن را شرح خواهیم داد. می‌توانید از فهرست زیر برای دسترسی به قسمت های مختلف مقاله استفاده نمایید.

دلایل گشادی واژن چیست؟

عوامل مختلفی در گشاد شدن واژن تاثیر گذار هستند، در ادامه برخی از مهمترین علائم و نشانه‌های گشادی واژن را مورد بررسی قرار خواهیم داد:

زایمان

یکی از علت‌های اصلی گشادی واژن، زایمان طبیعی است. معمولا پس از انجام زایمان طبیعی، تغییراتی در شکل واژن ایجاد می‌شود. پس از زایمان، عضلات واژن کشیده می‌شوند تا کودک بتواند از کانال زایمان و از ورودی واژن عبور کند، بدین صورت تنش‌های زیادی به عضلات واژن وارد خواهد شد و در نهایت باعث شل شدن واژن خواهد شد. این موضوع کاملا طبیعی است و چند روز پس از زایمان، واژن به عقب کشیده می‌شود، البته باید این را در نظر داشت که ممکن است هرگز واژن به شکل اصلی خود باز نگردد. اگر بعد از انجام زایمان طبیعی ورزش‌های کف لگن(کگل) انجام شود، عارضه گشادی واژن ایجاد نخواهد شد.

اگر تجربه چندین زایمان را داشته باشید، احتمالا عضلات واژن شما کمی از خاصیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهند. به یاد داشته باشید که تمریناتی وجود دارد که می‌توانید برای تقویت عضلات کف واژن قبل، حین و بعد از بارداری انجام دهید.

گشادی واژن بعد از زایمان

بیشتر بخوانید: ترمیم واژن بعد از زایمان طبیعی

سن

معمولا با افزایش سن تغییراتی در انعطاف پذیری واژن ایجاد می‌شود. بعد از ۴۰ سالگی و در دوران یائسگی، سطح استروژن کاهش می‌یابد و این موضوع در نهایت منجر به نازک شدن، خشک شدن و حتی از دست رفتن انعطاف پذیری واژن خواهد شد.

رابطه جنسی

رابطه جنسی مکرر موجب گشادی واژن و از دست رفتن کشش آن نخواهد شد، یک حقیقت نادرست در مورد شل شدن واژن این است که تعدد رابطه جنسی باعث گشادی واژن شما خواهد شد، اما حقیقت این است که فرقی نمی‌کند با چه کسی رابطه جنسی داشته باشید یا چند بار! نفوذ زیاد باعث کشیدگی واژن شما نخواهد شد.

همانطور که اشاره شد، واژن خاصیت ارتجاعی دارد، عضلات واژینال شما هنگام تحریک به طور طبیعی شل می‌شوند، اما ممکن است در برخی از موارد شریک زندگی شما از نظر ذهنی و عاطفی، آماده برقراری رابطه جنسی نباشد. در چنین مواقعی، اگر دخول به اجبار صورت بگیرد، منجر به آسیب دیدگی در ناحیه لگن خواهد شد و باعث ایجاد تنش و شوک به واژن می‌شود. در نتیجه عضلات محکم واژن می‌تواند یک برخورد جنسی را دردناک یا غیرممکن کند. سفت شدن شدید واژن نیز می‌تواند نشانه واژینیسموس(ترس از نزدیکی از راه واژن) باشد. این بیماری یک اختلال جسمی قابل درمان است که بر اساس گفته‌های دانشگاه کالیفرنیا، ممکن است از هر ۵۰۰ خانم یک نفر به این بیماری مبتلا شود.

ژنتیک

یکی از مهمترین علت گشادی واژن در زنان، ژنتیک است. برخی از زنان نسبت به سایر زنان دیگر، واژن گشادتری دارند و این موضوع ممکن است به دلیل ضعیف بودن عضلات واژن آن‌ها باشد.

انجام ورزش‌های سنگین بدنسازی

انجام ورزش‌های سنگین بدنسازی در بسیاری از موارد منجر به گشاد شدن واژن خواهند شد. بهتر است از بلند کردن وزنه‌های سنگین در بدنسازی خودداری کنید.

ورزش سنگین بدنسازی

پیشنهاد ما به شما این است که اگر از روابط جنسی خود راضی نیستید برای لذت بردن و بهبود کیفیت رابطه زناشویی، با تعیین وقت قبلی به خانم دکتر ذاکرین مراجعه کنید. نکته جالب اینجاست که همزمان با این عمل می‌توانید تزریق ژل در لبه‌های واژن را انجام دهید و در نهایت علاوه بر تنگی واژن، روشن سازی ناحیه تناسلی را تجربه کنید. می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت معاینه با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمایید.

عوارض گشادی واژن

گشادی واژن می‌تواند علائم و عوارض زیادی را برای خانم‌ها به همراه داشته باشد. در ادامه به برخی از مهمترین عوارض شل شدن و گشادی واژن اشاره خواهیم داشت.

ایجاد مشکل در برقراری رابطه جنسی: در بسیاری از موارد، گشادی واژن بعد از سزارین و یا حتی قبل از زایمان، مشکلات زیادی را در روابط جنسی افراد ایجاد خواهد کرد. معمولا زنانی که از گشادی واژن رنج می‌برند، رابطه جنسی لذت بخشی را تجربه نخواهد کرد. این موضوع شاید در نگاه اول کمی ساده به نظر برسد، اما در بسیاری از موارد ممکن است منجر به دوری از شریک زندگی و حتی خیانت شود.

بی اختیاری ادرار: گشادی واژن ممکن است در طول زمان منجر به بی اختیاری ادرار شود. به خصوص در هنگام عطسه، سرفه و یا حتی خندیدن ممکن است چند قطره ادرار از واژن خارج شود.

درد لگن

کاهش لذت جنسی

ترشحات زیاد واژن

بیشتر بخوانید: درمان خانگی بی اختیاری ادرار در زنان

روش‌های موثر در درمان گشادی واژن

درمان گشادی واژن با ورزش امکانپذیر است. برای درمان گشادی واژن معمولا روش‌های مختلفی وجود دارد. هر کدام از روش‌ها ممکن است با توجه به نیاز و شرایط فیزیکی فرد کاملا متفاوت باشند. در ادامه برخی از بهترین روش‌های تنگ کردن واژن را توضیح خواهیم داد:

تنگ کردن واژن با تمرینات عضلات کف لگن ( تمرینات کگل)

تمرینات کگل شامل منقبض کردن و شل کردن عضلات کف لگن خواهد شد. امروزه معمولا این تمرینات برای تقویت عضلات کف لگن، درمان بی اختیاری ادرار و کاهش گشادی واژن تاثیر گذار است. اگر عضلات قسمت تحتانی لگن از قدرت و سلامت کافی برخوردار باشد، قطعا معاشقه و رابطه جنسی لذت بخشی را با شریک زندگی خود تجربه خواهید کرد. انجام تمرینات کگل به حمایت از عضلات مثانه، روده و رحم کمک شایانی خواهد کرد.

تمرینات کگل

تمرینات کگل

برای انجام تمرینات کگل, سعی کنید عضلات صحیح را (عظلات مهبل ومقعد) پیدا کنید، سپس این مراحل را دنبال کنید:

۱- یک موقعیت مناسبی را برای تمرینات خود انتخاب کنید، بیشتر افراد ترجیح می‎دهند در حالت دراز کشیده تمرینات کگل را انجام دهد.

۲- عضلات کف لگن خود را به مدت ۵ یا ۱۰ ثانیه نگه دارید و سپس ۵ ثانیه استراحت کنید. این کار را حداقل ۵ مرتبه پشت سرهم تکرار کنید.

۳- تمرینات کگل را معمولا سه بار در روز می‌توان انجام داد. پزشک معالج می‌تواند به شما در تهیه یک برنامه درمانی مناسب متناسب با نیازهای شما کمک کند.

تنگ کردن واژن با لیزر

معمولا اکثر افراد، روش‌های غیر حراجی را به جراحی‌های سخت و پرهزینه ترجیح می‌دهند. تنگ کردن واژن با لیزر مونالیزا تاچ یکی از بهترین و پرطرفدارترین روش‌های تنگ کردن واژن در بین زنان است. انجام این لیزر هیچگونه درد و خونریزی را برای فرد به همراه نخواهد داشت و تنها در چندین جلسه عمل تنگ کردن واژن انجام می‌شود. لیزر مونالیزا تاچ فرایند کلاژن سازی را تحریک کرد و در نهایت باعث می‌شود که لایه‌های مخاطی عملکرد بهتری داشته باشند. معمولا طول هر جلسه درمان با لیزر نهایتا ۱۵ الی ۳۰ دقیقه خواهد بود. البته بنا به تشخیص پزشک معالج، ممکن است هرچقدر گشادی واژن بیشتر باشد، به تعداد جلسات بیشتری نیاز باشد. تنگ کردن واژن با لیزر از مزایای بسیاری برخوردار است:

 • عدم نیاز به بستری شدن
 • بدون درد، خونریزی و بیهوشی
 • هزینه کمتر
 • تولید کلاژن جدید
 • ماندگاری طولانی
 • مشاهده تغییرات حتی پس از اولین جلسه لیزر

تنگ کردن واژن با متد نخ (لیفت واژن با نخ)

یکی از متدها و روش‌هایی که در درمان گشادی و شل شدن واژن پس از زایمان طبیعی، موثر است، متد لیفت واژن با نخ است. در این تکنیک، دهانه رحم را با نخ بالا می‌کشند و این موضع باعث تنگ شدن واژن خواهد شد. معمولا در این روش، نخ‌های مورد استفاده به مدت ۱۲ الی ۱۵ ماندگاری خواهند داشت و سپس بدون نیاز به عمل مجدد جذب بدن خواهند شد.

استفاده از وزنه‌های واژن (مخروط واژن)

مخروط واژن یک جسم وزنه‌دار است و معمولا به اندازه تامپون‌های قابل استفاده در دوران قاعدگی است. عملکرد وزنه‌های واژن به این صورت است که باید برای مدت زمان معینی آن‌ها را درون واژن نگه داشت. افزایش وزن این مخطروط‌ها باعث قوی‌تر شدن ماهیچه‌های واژن و در نهایت تنگ شدن واژن خواهد شد. برای شروع، معمولا بهتر است در طول روز دو مرتبه به مدت ۱۵ روز، این مخروط‌ها در واژن قرار بگیرند.

وزنه مخروط واژن

عمل جراحی (پرینورافی و واژینوپلاستی)

عمل تنگ کردن واژن در اصل به عنوان آخرین گام درمان توصیه می‌شود. در بسیاری از زنان، عمل‌ زیبایی واژن از محبوبیت بسیاری برخوردار هستند. در عمل جراحی واژن، به ترمیم و بازگرداندن زیبایی طبیعی واژن پرداخته می‌شود و در نهایت باعث تنگ شدن مهبل خواهد شد. عمل تنگ کردن واژن عمدتا توسط عمل پرینورافی انجام می‌شود و باعث برجسته سازی و زیبایی دستگاه تناسلی و حتی رفع تیرگی پوست ناحیه تناسلی خواهد شد.

معمولا هیچ ریسک و عوارض خاصی در مورد عمل و روش‎های درمان تنگ کردن واژن وجود ندارد، اما با این حال می‌توانید هرگونه سوال و نگرانی خود را در این زمینه با خانم دکتر ذاکرین، متخصص و جراح زنان و زیبایی در میان بگذارید.

بیشتر بخوانید : عمل واژینوپلاستی چیست

برای داشتن یک واژن تنگ و لذت بردن از روابط جنسی، ما به شما خانم دکتر ذاکرین را پیشنهاد می دهیم. خانم دکتر ذاکرین با سال‌ها تجربه در این زمینه، برای شما بهترین روش تنگ کردن واژن را مشخص خواهد کرد. جهت کسب اطلاعات بیشتر و تعیین وقت معاینه با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمایید.

سخن نهایی در مورد گشادی واژن

همان طور که اشاره شد، سن و زایمان دو عامل مهمی هستند که باعث تغییرات زیادی در واژن خواهند شد. رابطه جنسی مکرر باعث نمی‌شود که واژن شما هر نوع کشش را از دست بدهد. با گذشت زمان، زایمان و سن به طور بالقوه می‌تواند باعث شل شدن جزئی و طبیعی واژن شود. زنانی که بیش از یک تجربه زایمان واژینال داشته‌اند، احتمالا دچار ضعف عضلات واژن خواهند شد. با این وجود، پیری و افزایش سن هم می‌تواند باعث شود که واژن شما کمی کشیده شود، فارغ از اینکه فرزند داشته‌اید یا خیر!

در بسیاری از موارد ممکن است تنگ کردن واژن با سایر جراحی‌های زیبایی همراه باشد، بنابراین نمی‌توان به طور دقیق در مورد هزینه تنگ کردن واژن صحبت شود.

در پایان اگر سوالی در مورد تنگ کردن واژن، هزینه‌ها و حتی روش‌های درمانی آن دارید در بخش کامنتهای زیر همین مقاله مطرح کنید. سوالات شما توسط خانم دکتر ذاکرین پاسخ داده می شوند. 

۴.۶/۵ - (۵۳ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۷۸ دیدگاه ها
 • سلام من یه مدتیه موقع عطسه نمیتونم ادرارم رو کنترل کنم و درد زیر شکم هم دارم بعضی موقع ..جدیدن موقع پریود هم درد لگن شدید دارم علتش چی میتونه باش

  • سلام. اینکه موقع عطسه کردن دچار نشت ادرار میشید نشون میده بی اختیاری ادرار از نوع استرسی دارید. این مشکل کاملا قابل درمانه. برای درد لگن هم باید معاینه بشید تا علتش مشخص بشه. در این مورد بدون معاینه چیزی نمیتونم بگم.

 • سلام ۵۵ سال دارم متاسفانه نمیتونم ادارارمو نگهدارم و عضلات واژنم موقع عمل جنسی خیلی شل شده وسرد هم هست با کدوم روش میتونم بهتر بشم ؟ ممنون

  • سلام. برای گشادی واژن می تونید به پزشک مورد نظرتون مراجعه کنید. بعد از تعیین درجه گشادی واژن و وضعیت شما، روش تنگ کردن رو بهتون میگن کدوم موثرتره برای شما. در مورد نگه نداشتن ادرار هم باید بگم مشکل بی اختیاری ادرار دارید که باید علتش مشخص و درمان بشه تا شدیدتر از این نشه. هر دو مورد رو به متخصصی که مراجعه می کنید اطلاع بدید.

 • تازه ازدواج کردم ولی اصلا از رابطه لذتی نمیبرم با اینکه قبلا رابطه نداشتم ولی حس میکنم رحمم گشاده،خیلی ناراحتم،هنوز ۳ماه از ازدواجم نگذشته

  • شما بی میلی جنسی دارید یا به ارگاسم نمی رسید که اینها به دلایل مختلفی در خانمها بروز میکنه. برای مشخص شدن علت شون باید به متخصص زنان مراجعه کنید. اگر نیاز باشه به مشاور شما رو ارجاع میدن.

  • سلام. حداقل باید ۴-۵ ماه هر روز تمرینات رو انجام بدید تا بتونید تاثیرش رو ببینید. البته این روش برای گشادی واژن خفیف میتونه تاثیر داشته باشه. برای درجات بالاتر باید از روشهای پزشکی تنگ کردن واژن مثل واژینوپلاستی، لیزر و … استفاده بشه.

 • سلام خانوم دکتر من واسه بار اول ک رابطه م رو شروع کردم واژنم خیلی گشاد شد حتی خون هم نیومد در حالی ک وقتی معاینه شدم بهم گفتن خون میاد واقعن موندم چرا و پوست اطراف واژنم خیلی سوزش داره میشه لطفا کمکم کنید

  • سلام. عزیزم در خیلی از دخترها وقتی برای بار اول رابطه جنسی دارن اونقدرها خون نمیاد یا اصلا خونی نمیاد. اما اینکه میگید دچار سوزش واژن شدید و الان مشکل دارید ممکنه دچار زخمهای ریز در کانال واژن شده باشید. بهتره از لوبریکانت در روابط بعدی استفاده کنید و داروهایی که پزشکتون دادن رو هم مصرف کنید

 • سلام ، ببخشید من چندماهه که رابطه جنسی دارم ولی واژنم گشاد شده و حتی بعضی وقتا حین رابطه توش هوا جمع میشه ، میخواستم بدونم با انجام ورزش حل میشه یا حتما نیاز به راه درمان دیگه ای داره؟!

  • سلام. اون ربطی به گشادی واژن نداره. به طور طبیعی موقع رابطه هوا وارد واژن میشه که با آموزش به پارتنرتون می تونید خروج باد از واژن رو کمتر کنید.

 • سلام دکتر….من یه مودت خیلی وسواس شدم و موقع طهارت خیلی روی خودم آب می ریزم طوری که احساس میکنم آب وارد واژن میشه چون بعد اینکه بلند میشم احساس میکنم خروج آب دارم البته نمیدونم ادراره یا آب ولی سونو که دادم دکترا گفتن چیزی نیست و مشکلی نیست حالا سوالم اینه که آیا آب زیاد روی واژن ریختن و ورود آب به اون باعث گشاد یا تنگ شدن واژن میشود؟

  • سلام. نه عزیزم ربطی به اون نداره. درباره علت گشادی واژن در همین مقاله توضیح دادم براتون.

 • سلام خانم دکترعزیز من ازروزیکه خانوم شدم پارتنرم ازگشادی واژنم اذیت شد واینکه الان ۵ماهه میگذره واوایل باهردوباررابطه ۳بارارضا میشدم اماالان بعداز ۲.۳باررابطه فقط یکبار بخاطر گشادی بدن پارتنرمو حس نمیکنم اونم حس نمیکنه علتش چیه؟

  • سلام. یکی از مهمترین علتهای گشادی واژن، ضعف ژنتیکی عضلات کف لگن هست. بهتره برای درمان مراجعه کنید. روشهای مختلفی برای تنگ کردن واژن داریم.

 • سلام خانم دکتر خسته نباشید. من گشادی رحم دارم .آیا .گشادی رحم باعث گزگز پا میشه. شبها وقت در موقع خواب اذیتم میکنه. ممنون تشکر

  • سلام. نه عزیزم همچین علامتی نداره. مشکل دیگه ای دارید، به پزشک مراجعه کنید تا علتش رو تشخیص بدن.

 • سلام من احساس میکنم در رابطه ی جتسی کل بدنم شل میشه مخصوصا واژنم…فکر میکنم با ۲ بار زایمان طبیعی اینطور شدم چیکار کنم

  • زایمان طبیعی یکی از علل مهم گشادی واژنه. با معاینه میشه درجه گشادی واژن رو تعیین کرد و بعد با توجه به میزان گشادی میشه موثرترین روش تنگ کردن واژن رو براتون انجام داد.

 • سلام دکتر این تمرینات کگل برای دختر ها هم مناسب هست برای تقویت عضلات واژن که جلوگیری بشه از گشادی واژن در اینده

 • سلام استفاده از ماریانا برای تنگی من تو گوگل زدم میگه باید با چند تا چیز دیگه مخلوط بشه مگه شیاف تنها کارایی نداره؟

  • سلام. اینها روشهای موقتی و غالبا نه چندان موثر هستند. با روشهای پزشکی مثل آراف واژن، واژینوپلاستی و عملهای دیگه میشه واقعا واژن رو تنگ کرد و اگر بعدش باردار نشید، نتیجه عملتون تا سالها ماندگاره.

 • سلام من ۲۹سالمه چندروزپیش کورتاژشدم الان خیلی نگرانم که واژن گشادشده باشه چون من واژنم حلقویه خیلی تنگ بودم میترسم باکورتاژگشادشده باشه زایمان طبیعی هم نداشتم فقط سزارین به نظرتون امکان هست گشادبشه بعدکورتاژیااگه امکانش هست چیکارکنم به حالت اول برگرده توروخداخانم دکترکمک کنیدخیلی نگرانم

  • سلام. نه عزیزم نگران نباشید. بافت واژن ارتجاعیه و بعد از عمل کورتاژ به حالت اول برمیگرده. برای جلوگیری از گشادی واژن میتونید ورزشهای کگل رو برای تقویت عضلات لگن انجام بدین.

 • من تازه یه ماه میشه ازدواج کردم ولی مثلا میخوایم دوبار پشت سر هم دخول انجام بدیم دخول اول تنگ هس ولی بعد دومی واژنم‌شل میشه و گشاد و هوا میره توش

  • سلام عزیزم. بعد از رابطه طولانی عضلات کف لگن آزادتر میشن و مسلما شما احساس تنگی قبل رو ندارید. طبیعیه و نگران نباشید.

 • سلام عرض ادب و احترام علت اینکه واژن گاهی گشاد و گاهی حالت طبیعی دارد هست چی می‌تونه باشه زایمان طبیعی هم نداشته است

  • سلام. بافت واژن حالت ارتجاعی داره. وقتی چیزی وارد واژن بشه، کانال مهبل هم گشاد میشه و بعد از خروج اون شی یا آلت، دوباره به حالت اول برمیگرده. این عادیه و جای نگرانی نداره.

 • سلام من تازه ۵ ماه تز زن شدنم میگذره موقع رابطه به شدت درد داشتم و خیلی سخت دخول انجام میشد با درد زیاد اما چند وقته ک اصلا دردی ندارم و خیلی راحت میره تو یه مدت تمرینات کگل انجام دادم حس میکنم بعد اون اینجوری شدم میشه بخاطر کگل باشه؟؟؟

  • سلام. دفعات اول دخول با کمی احساس ناراحتی و مشکل انجام میشه. بعد از چند بار واژن جا باز میکنه و دخول راحتتر میشه. البته تمرینات کگل هم چون به تقویت عضلات کف لگن کمک میکنه، برای رفع درد و ناراحتی تون موثر بوده.

  • سلام. شما نباید درد داشته باشید. باید به پزشک مراچعه کنید تا هم علت درد مشخص بشه و هم اینکه آیا گشادی واژن دارید یا نه.

  • سلام. باید مراجعه کنند تا ببینم درجه گشادی واژن چقدر هست. بر اساس اون میشه گفت که با روشهای جراحی باید واژن تنگ بشه یا تنگ کردن واژن با آراف براشون مناسبه. نگران نباشید این مشکلات قابل درمان هستند.

 • سلام خانم دکتر، من مجردم ، دو هفته ای هست متوجه شدم سوراخ واژنم گشاد شده، و دو تا خط که شبیه سوراخن بالای سوراخ واژنم ایجاد شده ، خیلی میترسم، دلیلش چی میتونه باشه،؟ هیچ رابطه ای هم

 • سلام من دخترم بخاطر سوزش ادرار رفتم دکتر وبه خواست خودم معاینه شدم ودکتر گفت که حلقوی هستم واین که زیادی واژنم بازه درحالی که من سابقه سکس نداشتم

  • سلام. عزیزم این دو مساله به هم ربطی ندارند. بعضی از خانمها بطور ژنتیکی گشادی واژن دارند. بهترین کار برای شما انجام حرکات کگل هست تا این مشکلتون حل شه.

 • سلام خسته نباشی ببخشید یک مشکلی خیلی جدی برای من پیش اومده درمورد خانومم مادرماه شاید دوبار رابطه جنسی داشته باشیم یک بچه داریم سزارینی بوده الان دوماه میشه واژن خانومم مثل سابق نیست خیلی گشاد شده قبلا یک جوری بود که تنگ تنگ بود الان ایطوری شده من نسبت به خانومم احساس میکنم داره بهم خیانت میکنه که ایطوری شده تورو خدا کمکم کنید که دارم دیوانه میشم ممنون ازتون

  • سلام. خیر آقای محترم چنین دلیلی نمیتونه داشته باشه. گشادی واژن یه دلیل مهمش ضعیف شدن عضلات لگنه که برای خانم هایی که سزارین کردن هم پیش میاد و علتش فشار وزن جنین در بارداریه. رابطه جنسی متعدد با سایزهای مختلف آلت مردانه به هیچ عنوان علت گشادی واژن خانم ها نیست. چون واژن انعطاف پذیره و تنگ و گشاد میشه برای هر بار که دخول انجام میدین. برای معاینه بیارید ایشون رو تا ببینم مشکل شون چیه.

 • سلام خانم دکتر عزیز من واژن خیلی بزرگ یعنی حتا بیرون از پییکینم در اومد یکم خیلی ازیت شدام ازش بنظرتدن چکار کنم راهنمایم کنید

 • سلام خسته نباشید من یک ماه ازدواج کردم شوهر با لاپایی و ساک زدن راحت تر ارضا میشه اما با دخول کم کم نیم ساعت طول می کشه وقتی ازش دلیل شو میپرسم گفت که واژنت هیچ فشاری به الت تناسلیم وارد نمی کنه فقط در حد این که احساسش می کنم و گرم تمام بخاطر همینه با دخول سخت ارضا میشم به نظرتون من مشکل گشادی واژن دارم یا طبیعه ؟

  • سلام. احتمالش وجود داره اما چون معاینه نکردم نمیتونم نظر قطعی بدم. باید معاینه بشید تا درجه گشادی واژن مشخص بشه. بعد بر اساس اون میشه روش درمان رو تعیین کرد.

 • سلام خانم دکتر من تازه ازدواج کردم و اطراف واژنم زخم شد ک رفتم پیش دکتر گفت قاارچ پوستی شامپو پمادایی بهم داد ک یکی از پمادا برای داخل واژنمه و شامپو هم روش نوشته شامپوی سر بعد استفاده اونا حس میکنم واژنم گشاد شده آیا ربطی داره؟؟

  • سلام. نه عزیزم. علل گشادی واژن رو در مقاله توضیح دادم. اگر حس می کنید واژنتون گشاده و علائم شلی واژن رو دارید، میتونید برای اطمینان توسط متخصص زنان معاینه بشین.

 • سلام خسته نباشید من چندسال ازدواج کردم شب عروسی که دخول انجام شده دیگ انجام نشده است میشه بسته بشه رحم

  • سلام. رحم بسته نمیشه اما احتمال قفل شدن و بسته شدن واژن به دلیل انقباض عضلات اون هست که به این حالت بیماری واژینیسموس میگیم. برای اینکه مشخص بشه علت بسته شدن واژنتون چی هست به معاینه لگنی نیاز دارید. اگر از واژینیسموس باشه با بوتاکس واژن یا RF میشه درمان واژینیسموس رو انجام داد.

  • سلام. بله هیچ مشکلی نداره و اتفاقا توصیه هم میشه. البته اگر دکترتون با توجه به شرایط بارداری تون اجازه انجام این تمرینات رو بدن.

  • بله. در سنین بالا معمولا از عملهای پرینورافی و واژینوپلاستی برای تنگ کردن واژن استفاده می کنیم.

 • سلام میخواستم بگم من ۳۴سالمه و زایمان نداشتم با این ک رابطه جنسی زیاد ندارم و این ک ارتجاعی هستم احساس میکنم واژنم گشاد شده ،علت چیست؟؟؟

  • سلام. بالارفتن سن باعث شل شدن و تحلیل رفتن عضلات میشن. بهتره معاینه بشین که اصلا آیا گشادی واژن دارید یا نه. چون زایمان نداشتین با دو سه جلسه آراف واژن میشه گشادی واژن رو درمان کرد.

  • سلام. اگر نزدیک پریودی این اتفاق میفته، کاملا عادیه و به خاطر تغییرات هورمونیه. اما اگر در مواقع دیگه این مشکل رو دارید، علتش گشادی واژنه و حتما برای درمان این عارضه باید به متخصص زنان مراجعه کنید.

 • سلام خانوم دکتر ما الان تقریبان ۳ماه ک با همسرم زنو شوهر شدیم و حروقت میخوایم رابطه بر قرار کنیم دخول ک میخواد انجام بشه داخل واژن میره بعد چند سانتی انگار ب یک چیزی گیر میکنه خانومم خیلی درد و استرس داره و به سختی یک الی دو بار شده ک دخول کامل انجام بشه علتش چیه میخواستم ببینم ..و اما واژن خانومم احساس میکنم یک مقداری گشاده ضمنان ایشون ارتجای از نوع حلقوی بودن

  • سلام. این مشکل ربطی به نوع بکارتشون نداره. علت اینکه نمیتونید دخول رو انجام بدین، انقباض عضلات ورودی واژنه که یه مانع شبیه دیوار ایجاد میکنه. بهش میگیم بیماری واژینیسموس. اصلا برای دخول فشار زیادی وارد نکنید چون باعث تشدید بیماریشون میشه. با ایشون به مطب مراجعه کنید تا درمان با دستگاه آراف واژن یا بوتاکس رو براشون انجام بدیم. این درمانها مانع انقباض عضلات موقع دخول میشن.

 • سلام. دفعات اول دخول با کمی احساس ناراحتی و مشکل انجام میشه. بعد از چند بار واژن جا باز میکنه؟؟؟؟؟؟؟؟ و دخول راحتتر میشه؟؟؟؟؟شما که گفتیدبا دخول زیاد اتفاقی نمیفته؟؟؟؟؟!!!!!

  • سلام. بعد از اولین دخول، واژن جا باز میکنه و مثل دوران باکرگی نیست اما این به معنی گشاد شدن واژن نیست. از اون به بعد با هر دخولی، واژن چون ارتجاعیه باز میشه و کمی بعد از رابطه جنسی دوباره به سایز قبل از نزدیکی برمیگرده. هیچ وقت علت گشادی واژن، داشتن رابطه جنسی زیاد نیست.

 • سلام خانم دکتر من خانمم واژنش خیلی خیلی تنگ هست بطوری ک اصلا نمیتونه رابطه بزاره چ راهکاری هست در ضمن پرده خانمم با عمل جراحی برداشته شده

  • سلام. من معاینه نکردم ولی به نظر میرسه ایشون واژینیسموس هستند و طبیعیه که با برداشتن بکارت مشکل شون حل نمیشه. چون علت عدم دخول، انقباضات غیرارادی عضلات واژنه. برای درمان ایشون میتونید به مطبم مراجعه کنید.

  • سلام. علت اصلی گشادی واژن، ضعف عضلات کف لگنه. بعضی ها بطور ژنتیکی عضلات ضعیفتری دارند و ضعف عضلات کف لگن به معنی گشادی واژن هست.

  • برای اطلاع از هزینه عمل های زیبایی و مشاوره در مورد همزمان قابل انجام بودن اونها میتونید با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس بگیرید.

 • سلام دکتر من یه سال میشه ازدواج کردم ولی هنوز آلت تناسلی نمیره داخل چیکارکنم گشاد نیست بعضی وقتا اسپرم ها میرن داخل میخام حامله بشم نمی‌دونم چیکارکنم کجابرم نمی‌دونم مشکل آلت تناسلی هستش یانه اصلن جز یه ذره نمیره داخل

  • سلام. شما باید به متخصص زنان مراجعه کنید چون واژینیسموس دارید. یعنی کانال واژنتون ناخودآگاه موقع نزدیکی بسته میشه. طبق تجربه م از بیمارانم، با بوتاکس یا آراف واژینال این مشکل کاملا رفع میشه. بعد از اون میتونید به راحتی اقدام به بارداری کنید.

  • سلام. دلایل متعددی داره. باید معاینه لگنی کنم و یه سری آزمایشات رو انجام بدین تا علتش مشخص بشه که چرا به ارگاسم نمیرسین. اگر مشکل گشادی واژن باشه، با توجه به وضعیت واژن و گشادی اون تصمیم میگیریم که چه روشی برای درمان شما بهتره.

 • سلام خانوم دکتر : من دوتا زایمان طبیعی داشتم توو رابطه جنسی از واژن هم اذیت نمیشم و علاءیم گشادی وژن را هم ک گفتین رو ندارم وولی همسرم تا رابطه رو شروع میکنیم با چند تا دخول میگه برگردد از مقعد ادامه بدم این موضوع منو خیلی اذیت و ناراحت میکنه چیکار کنم تا رابطه زنا شوییمو حفظ کنم

  • سلام. در مورد اینکه چرا این کار رو می کنند از ایشون سوال کنید. برای حل مشکل رابطه تون بهتره همراه با همسرتون به سکس تراپیست مراجعه کنید.

 • سلام وقتتون بخیر. ببخشید ایا چاقی لاغری باعث گشاد شدن واژن میشه؟ و تا چه حدی؟ من توی ۲۰ سالگیم در طی ۶ ماه حدود ۷ ۸ کیلو چاق شدم و سال بعدش همون میزان رو در ۶ ماه کم کردم. میخواستم بدونم این موضوع تا چه حد ممکنه روی گشاد شدن واژن تاثیر گذار باشه؟

  • سلام. بله تغییر وزنهای ناگهانی می تونه باعث آب شدن عضلات و در نتیجه گشادی واژن بشه. برای همه اینطوری نیست اما احتمالش هست.

 • سلام من ۲۰ سالمه و عقد کردم موقع رابطه جنسی زیر دلم درد بدی میگیره علتش چی میتونه باشه ؟ واژنمم گشاد شده وهمسرم لذت نمیره چه کار باید بکنم ؟ آیا زود انزالی همسرم بخاطر گشادی واژنمه؟

  • سلام. علل درد بعد از نزدیکی متنوعه و بدون معاینه نمیشه نظر داد. اگر گشادی واژن دارید، بسته به نتیجه معاینه تون میتونید از روشهای عمل تنگ کردن واژن استفاده کنید. همسرتون هم اگر مشکل زود انزالی دارند باید به پزشک مراجعه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *