امکان بارداری با وجود پریود شدن

بارداری-با-وجود-پریود-شدن

چه قصد بارداری داشته باشید و چه نداشته باشید، دانستن چرخه قاعدگی تان مهم است. این کار به شما کمک می کند که روزهای تخمک گذاری خود را بدانید که در طی چه روزهایی به راحتی ممکن است باردار شوید.
یک باور رایج این است که زنان در هنگام پریودی یا خون ریزی قاعدگی قادر به باردار شدن نیستند. البته احتمال بارداری در دوران قاعدگی شما کم است اما صفر نیست. در ادامه به نکاتی درباره بارداری و رابطه جنسی در طی روزهای پریودی می پردازیم.

چگونه لقاح رخ می دهد؟

توانایی لقاح و بارداری چیزی شبیه به معجزه است و نیازمند رسیدن اسپرم مرد به تخمک زن است. هنگامی که تخمدان زن، تخمکی را آزاد می کند، این تخمک تنها ۱۲ تا ۲۴ ساعت زنده است. اسپرم مرد می تواند برای سه روز زنده بماند.

چرخه معمول زنان ۲۸ روزه است. روز اول هنگامی است که پریود یا خون ریزی قاعدگی وی شروع می شود. معمولا حول روز چهارهم (یعنی ممکن است در طی روزهای ۱۲، ۱۳ یا ۱۴) چرخه قاعدگی تخمک گذاری رخ دهد. تخمک گذاری هنگامی رخ می دهد که تخمدان زن تخمکی را برای باروری آزاد می کند. اگر اسپرمی در رحم قابل دسترس باشد، بارداری رخ می دهد.

لقاح چگونه انجام می شود

تخمک گذاری ممکن است بنا بر چرخه قاعدگی زنان متغیر باشد. برخی زنان چرخه طولانی تری حدود ۳۵ روز بین پریودهای خود دارند، در این افراد تخمک گذاری حدود روز بیست و یک ام رخ می دهد. در زنان با چرخه قاعدگی کوتاه تر از بیست و یک روز، تخمک گذاری حدود روز هفتم رخ می دهد.

بیشتر بخوانید: نکات رابطه جنسی در بارداری

چگونه ممکن است در حین پریودی، باردار شد؟

اشتباه گرفتن خون ریزی واژینال با شروع پریودی رایج است. ممکن است در طی تخمک گذاری تان خون ریزی داشته باشید که ممکن است با پریودی اشتباه گرفته شود. داشتن رابطه جنسی بدون محافظت در این زمان می تواند احتمال باردار شدن شما را افزایش دهد.

برای اکثر زنان، چرخه تخمک گذاری بین ۲۸ تا ۳۰ روز است. این مورد بدین معنی است که اگر در حین پریود رابطه جنسی داشته باشید، احتمالا تا چند روز بعد، تخمک گذاری نخواهید داشت. اما زنان با چرخه قاعدگی کوتاه تر، چنین زمانی را بین پریود و تخمک گذاری خود ندارند.

یک مورد دیگر این نکته است که اسپرم مرد می تواند درون زن تا ۷۲ ساعت پس از رابطه زنده بماند و تا انتهای پریود شما، شانس بارداری شما افزایش می یابد، بنابراین ممکن است باردار شوید.

اگر قصد بارداری دارید و تازه می خواهید اقدام به بارداری کنید، می توانید برای مشاوره قبل از بارداری که بهترین زمان مراجعه سه ماه پیش از اقدام است به دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان برای انجام آزمایش های مربوطه و راهنمایی مراجعه کنید و بارداری موفق تری را از ابتدا با نظارت پزشک تجربه کنید. جهت اطلاع از ساعات کاری مطب می‌توانید با شماره‌ ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل نمایید.

اگر درباره الگوی تخمک گذاری خود کنجکاو هستید، می توانید تعداد روزهای بین پریودهای خود را حساب کند که شامل روز اول پریود و همچنین روز شروع دوباره پریود هم می شود. در طی چند ماه، می توانید الگویی را شناسایی کنید که به طور تقریبی مشخص کننده چرخه تخمک گذاری شما است.

جراحی زیبایی واژن

مقاله ویژه: نحوه محاسبه روزهای تخمک گذاری

احتمال باردار شدن یک زن در طی دوران پریودی به چه میزان است؟

احتمال بارداری زنان در طی چرخه تخمک گذاری، کاهش و افزایش پیدا می کند. در حالی که چرخه ماهانه اکثر زنان ۲۹ روز است، دیگر زنان چرخه های قاعدگی متفاوتی ممکن است داشته باشند که ۲۰ تا ۴۰ روز یا حتی بیشتر ممکن است به طول بینجامد.

احتمال این که زنی یک یا دو روز پیش از شروع خون ریزی قاعدگی باردار شود، تقریبا صفر است اما این احتمال با گذشت هر روز افزایش می یابد با این که هنوز فرد در حال خون ریزی است. تقریبا ۱۳ روز پس از شروع پریود، احتمال بارداری وی تقریبا ۹ درصد است.

در حالی که این احتمالات بسیار کم هستند، بدین معنی نیستند که زنی می تواند ۱۰۰ درصد مطمئن باشد که در زمان پریودی اش باردار نخواهد شد.

بیشتر بخوانید: لکه بینی قهوه ای در خانمها به چه معناست

روش های پیشگیری از بارداری

اگر سعی در باردار شدن دارید، داشتن رابطه جنسی در روزهای پریودی به شما کمک نخواهد کرد مگر اینکه چرخه قاعدگی شما کمتر از ۲۸ روز باشد. اما همیشه احتمال بارداری شما وجود دارد.

اگر سعی دارید که از بارداری جلوگیری کنید، بسیار مهم است که همیشه رابطه جنسی با محافظت داشته باشد که شامل استفاده از روش های ضد بارداری متفاوت مانند استفاده از کاندوم یا مصرف قرص های ضد بارداری می باشد.

قرص های ضد بارداری در برابر بیماری های مقاربت جنسی مانند تبخال تناسلی، سوزاک و کلامیدیا محافظتی ایجاد نمی کنند. برای محافظت خود در برابر عفونت ها، استفاده از کاندوم روش خوبی است.

بیشتر بخوانید: آشنایی با روشهای پیشگیری از بارداری

بارداری در دوران قاعدگی

بیشتر بخوانید: بارداری بعد از قطع مصرف قرص های ضد بارداری

نکته نهایی

چرخه تخمک گذاری زنان ممکن است متفاوت باشد. بنابراین از لحاظ آماری ممکن است در حین پریودی باردار شوید. در حالی که احتمال بارداری در روزهای اول پریودی کمتر است، این احتمال هر روز بیش از روز قبل می شود.

اگر سعی در باردار شدن دارید و بیش از یک سال است در حال تلاش برای باردار شدن هستید و موفق نشده اید، بهتر است به پزشک مراجعه کنید. پزشک به شما در شناسایی دقیق روزهای تخمک گذاری تان به شما کمک می کند و همچنین آزمایش و داروهایی را برای شما تجویز می کند که احتمال بارداری شما را افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید: آشنایی با علل ناباروری

اگر در مورد این مقاله سوال یا ابهامی دارید در بخش کامنتهای زیر همین مقاله با ما در میان بگذارید.

۴.۶/۵ - (۳۰ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۱۰۹ دیدگاه ها
 • سلام ببخشید اگرروز دوم قاعدگی رابطه داشته باشیم میتونیم ازقرصای اورژانسی استفاده کنیم یانیازنیست

  • سلام. مشکلی نداره استفاده ازش. اما احتمال بارداری تو روز دوم قاعدگی کم هست مگر اینکه قاعدگی تون نامنظم باشه که اینجوری زمان تخمک گذاری به درستی مشخص نیست.

 • اگر بدون کاندوم رابطه داشته باشی بعد موقع اومدن مایع منی طرف کاندوم بزاره بعد بعد از رابطه ۴ قرص ال دی بخوری امکان حاملگی هست؟

  • سلام عزیزم. پیش از ارضا شدن مردان ممکن مایعی از آلت تناسلی شون ترشح بشه که این مایع گاهی حاوی اسپرم هست. قرص ال دی را برای مصرف پیشگیری اورژانسی از بارداری باید ۸ قرص در طی ۷۲ ساعت پس از رابطه مصرف کرد که بین هر ۴ قرص باید ۱۲ ساعت فاصله باشد یعنی این ۸ قرص باید در دو نوبت مصرف شوند. انشالله که باردار نیستی اما اگر پریودت عقب افتاد برو و آزمایش بتای خون بده. البته قرص اورژانسی خودش باعث تغییر هورمون های بدن و دیر یا زود شدن دوره قاعدگی میشه.

 • سلام من رابطه مشكوك داشتم و بعد از ٢ ساعت قرص اورژانس خوردم،بعد از يك هفته لك بيني شروع شد و بعد تبديل به خونريزي شد اما مقدار خونريزي كم هست…احتمال بارداري وجود داره؟

 • سلام..من ماه پیش دوبار از قرص اورژانسی استفاده کردم وتاریخ پریود این ماهم تغییر کرد ..دوره پریودم ۲۹روزست،روز سوم پریودم رابطه بدون پیشگیری همراه با دخول منی داشتم با توجه به این امکان بارداری وجود داره؟ممنون

  • سلام قرص اورژانسی موجب به هم ریختگی هورمون ها بدن میشه و پریود عقب یا جلو میفته. الان هورمون های شما به هم ریخته و موقع تخمک گذاری تون مشخص نیست. من نمیتونم با قاطیعت بگم باردار شدی یا نشدی!

 • سلام.یه سوال داشتم.من نزدیکی داشتم با کاندوم ولی زمانی که اب منی داشت میومددو روز لکه داشتم ولی .سر تایم‌هم پریود شدم.۷ روز کامل مثل همیشه.اما الان سر درد سرگیجه حالت تهوع دارم.احتمال بارداری هست؟

 • سلام من دوماه پيش يه رابطه بدون دخول داشتم قرص جلوگيري مصرف كردم بعد يه هفته پريود شدم ماه بعدشم سر زمان مشخص پريود شدم الان ماه سومه هنوز پريود نشدم ايا امكان بارداري هست؟

 • سلام. در آخر دوره پریودی رابطه ای پرخطر داشتیم . ماه بعد پریود نشدم شک کردم و ازمایش دادم که جواب مثبت بود. حالا نگران این بارداری هستیم چون میترسیم که بارداری تو این دوره، رو سلامت جنین و بچه ای که متولد میشه اثر بد داشته باشه و بچه دچار مشکلی بشه. آیا نگرانی ما درسته؟ ممنون میشیم راهنماییمون کنید

 • سلام ببخشيد تروخدا جواب منم بدين،من نزديك بيست روز پيش با نامزدم رابطه داشتم تازه دخول هم نداشتم فقط ارضا شد روي ناحيه تناسلي من ريخت بعد يادم افتاد كه دقيقا موقع تخمك گذاريم هست سريع قرص ارژانسي تهيه كردم و مصرف كردم،الان چند روزي هست كه پريود شدم ،خيالم راحت شد،من قرص ول وومن گرفتم استفاده كنم امروز چند دقيه قبل ناهار مصرف كردم و وسط ناهار هرچي خورده بودم بالا اوردم،يه راهنمايي كنين منو ممكن با وجود پريود شدن باز حامله باشم يا اينكه بالا آوردنم بخاطره قرص بوده،من اصلا خيلي وقته برام استفراغ پيش نيومده بود شايد بچگي استفراغ داشتم

  • سلام از عوارض قرص ول وومن همین مورد تهوعه. روی بعضی از خانمها جواب نمیده. نگران حاملی نباشین. علامت حاملگی پریود نشدن هست نه مثل سریالهای ایرانی بالااوردن!! 😀

 • سلام خسته نباشید من یه سوال خیلی مهم داشتم دقیقا پنج روز قبل از تاریخ پریودی با همسرم رابطه بدون محافظت داشتم ولی سر وقت عادت ماهانه شدم و همه چی طبیعی بود حالا بعد از پریودی دل درد دارم مخصوصا زیر دلم سمت راست..اصلا امکان بارداری وجود داره چون نه قرص مصرف کردم نه راه جلوگیری دیگ ای میشه راهنمایی کنید

 • سلام من رابطه حفاظت نشده داشتم و هم زمان قرص دوفاستون مصرف کردم . پریود شدم سر وقت با وجود اینکه تنبلی تخمدان دارم. آیا احتمال بارداری هست؟ ممنون

 • سلام من در روزهای ۷تیر ۸مرداد ۱۴ شهریور و ۲۰ مهر دوران قاعدگیم شروع شده و روز ۲۰ مهر یعنی روز اول قاعدگی رابطه پر خطر داشتم آیا امکان بارداری هست؟؟؟اگر بله از قرص اورژانسی میتونم استفاده کنم؟

  • سلام مهلت استفاده از قرص اورژانسی ۷۲ ساعت هست. از اونجایی که پریودتون نامنظم هست زمان تخمک گذاریتون هم نامشخص هست. احتمال بارداری خیلی کمه اما تا پریود بعدی صبر کنید و اگر پریود نشدید ازمایش خون بدین.

 • سلام. خسته نباشید من علایم بارداری رو دارم ولی خونریزی دارم پریودمم عقب افتاد هر روز خونریزی درد دارم در صورتی که قبلا فقط یه روز اول درد داشتم. قبل از اقدام به بارداری قرص دوفاستون خوردم تا پریودم تنظیم بشه تنبلی تخمدان دارم و پریودم نامنظم بود با این قرص تنظم شد ولی این ماه که اقدام به بارداری کردم روزی که باید پریود میشدم لک بینی شروع شد تا ۵روز بعد کم کم پریود شدم هر روز پریودم درد دارم در صورتی که قبلا اینجوری نبودم. روز سوم پریود آزمایش بتا دادم منفی بود احتمال داره که من با خونریزی و درد باردار باشم یا اینکه بارداری خارج رحم داشته باشم

 • سلام خسته نباشید من ۳۴ سالمه و یک ساله و سه ماهه ازدواج کردم . از زمانی که پریودی داشتم همیشه پریودی نامظم داشتم حدود ده سال پیش کیست تخمدان داشتم با مراجعه به دکتر قرص جلوگیری خوردم و کیست برطرف شد. یک ماه پیش آزمایشات قبل بارداری دادم . هم آزمایش خون هم سونوگرافی. دکتر گفت فقط D3 ام پایینه و قرص داد که هفته ای یکی بخورم. برای سونوگرافی هم گفت که تنبلی تخمدان دارم. دو دوره قرص دوفاستون داد بهم. دوره اولی که خوردم دو روز عقب انداختم و پریود شدم و بعد از آن دو بار اقدام به بارداری کردم یعنی نهم و سیزدهم پریودی و از روز ۱۴ پریودی تا ۱۰ روز دوره دوم قرص دوفاستون رو خوردم. موقع پریودی که شد دو روز بعد از اینکه باید پریود میشدم لک دیدم تا ۵ روز بعد از ۵ روز کم کم خونریزیم زیاد شد همراه با درد الان که ۴ روز از پریودیم میگذره هنوز درد دارم که خیلی بی سابقس. چون همیشه روز اول پریود درد داشتم نه اینکه تا ۴ روز این درد ادامه داشته باشه. در روز سوم پریودی آزمایش بتا دادم ولی منفی بود. در صورتی که علایم حاملگی رو دارم امکان داره که بارداری خارج از رحم داشته باشم؟ چون از خواب که بیدار میشم حالت تهوع دارم. چند روز قبل از پریودی سرگیجه هم داشتم. دوران خونریزیم هم خیلی درد دارم. با توجه به سنم میخاهم زودتر باردارشم. میشه لطف کنید منو بیشتر راهنمایی کنید؟

 • سلام خسته نباشید من یکم بعد از رابطه پریود شدم البته منیه شوهرم بدون تماس با من خارج شد ایا امکان بارداری با پیشاب هست؟؟

 • سلام من دختر باکره هستم چند روز پیش ب صورت لاپایی با نامزدم رابطه داشتم ایا ممکنه مایع منی وارد واژنم شده باشه یک عدد قرص HDخوردم و همون روز شروع کردم ب لکه بینی وحالا هم ب خونریزی ایا ممکنه حامله شده باشم

 • سلام ببخشید من هفته پیش رابطه بدون دخول داشتم و اب منی روی واژنم ریخت قرض اورژانسی هم مصرف کردم و سر وقت هم پریود شدم ولی مثل همیشه نیست و خونریزی کم.خیلی نگرانم لطفا جواب بدید آیا ممکن باردار باشم؟بعضی جاها نوشته اگه مثل پریود های قبل نباشه احتمال بارداری هست توروخدا زود جواب بدید از نگرانی دربیام

  • سلام. قرص اورژانسی موجب به هم ریختن هورمون ها میشه به همین دلیل ممکنه خونریزی کم و زیاد بشه. نه احتمالا باردار نیستی.

 • سلام خسته نباشیدنباشید، من روز دوم پریودیم رابطه داشتم بصورت طبیعی ولی همسرم قبل از خروج مایع منی از بدنش جلوگیری کرد دوره پریودم به اتمام رسیده و از فردای اتمام دوره پریودم همش سرگیجه و حالت تهوع دارم امکانش هست که باردار باشم؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

 • سلام،ماه گذشته دخول بدون پیشگیری داشتیم و دو روز بعد خونریزی داشتم،اما این ماه با وجود اینکه پریودم منظمه،تاخیر داشتم و حالت تهوع و نشونه هایی که قبلا نداشتم،احتمال بارداری هست؟

 • با سلام من دوره پريود٢٨روزه دارم در دومين روز پريود رابطه جنسي بدون دخول لاپايي با نامزدم داشتم حس ميكنم مايع مني روي واژنم ريخته ايا امكان بارداري وجود دارد واينكه مقدار خونريزيم بعد رابطه خيلي كم شد

 • سلام .من قاعدگیم منظم هست وباکره هستم نامزد دارم .اون ماه یکم از منی اون رو کمرم ریخت اما من خودمو شستم و۱۰روز بعدش پریود شدم.اما الان سه روزاز پریودیم عقب افتاده امکان بارداری هست.

 • سلام ببخشید من وقتی رابطه داشتم میخاستم پریودشم که دخول بامنی بود که بعدش لک بینی شدوبعدش خونریزی الان امکان بارداری وجودداره توروخدا زودجواب بدین

   • سلام من روز چهارم پریودیم رابطه داشتم ولی چند ساعت قبل رابطه یک قرص روکین خورده بودم بعد از رابطه هم یک قرص دیگه خوردم آیا امکان بارداری وجود دارد لطفا جواب بدید

 • سلام. من با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم فقط ارضا شد روی ناحیه تناسلی من ریخت.نا منظم پریود میشم، قرصی مصرف نکردم و بعد از یک روز پریود شدم .احتمال بارداری هست؟

 • سلام من برای تنظیم پریودم مدروکسی پروژسترون مصرف میکردم.از شب ۱۴‌پریود شبی دوتا به مدت ده شب باید میخوردم.۲۶شهریور با نامزدم رابطه داشتم.البته دخول نداشتم و من دخترم.ولی میترسیدم منی ریخته شده باشه رو واژنم.قرصمم از فردا باید میخوردم من قرصمو تا ۶شل خوردم ولی بعدش از استرس اینکه حامله نباشم قرصمو قطع کردم و بعد دوروز پریود شدم چهار مهر.پنج روز شدید خونریزی داشتم.دیگه قرصمو نخوردم .ولی این ماه یعنی ابان پریود،نشدم.سه تاهم بی بی چک زدم تو این مدت منفی بوده.احتمال بارداریم هست؟؟؟من خیلی استرس دارم.تروخدا کمکم کنید

 • سلام من ۱۸ مهرمه در روز ۴ پریودی رابطه مقعدی داشتم. این ماه با ۷ روز تاخیر پریود شدم. ولی خیلی دلشوره دارم که باردارباشم. امکان بارداری با وجود پریود هست. خواهش میکنم جواب بدین

 • سلام خانم دكتر عزيز و مهربون،ممنون كه وقت ميذاريد براي ما ميخاستم بدونم دليل خاصي داره ؟من چند ماهه خون روزاي اول پريودم به شدت تيره و حتي قهوه اي شده و دوره پريودم از ٢٨ روز شده ٣٥ روز!!! يكسال سيپروترون مصرف كردم البته الان ٣ ماهه قطع كردم اما تغييري نكرد،اينم بگم تيپ ٤٤ hpv رو دارم

 • سلام من این ماه اقدام برای بارداری داشتم سه روز قبل از پریودم بی بی چک زدم و مثبت بود الان سه روزه پریود شدم اسپاسم شدید معده دارم نمیدونم چیکار کنم

 • خانم دکتر من پریودم منظم ۲۸ روزه این ماه روز سوم آیودی گذاشتم و بلافاصله بعد از پایان پریود رابطه محافظت نشده داشتم.برا چک دستگاه رفتم دکتر گفت همه چی خوبه.بنظر شما ریسک بارداری هست بلافاصله بعد پریود و با وجود دستگاه؟

 • سلام خسته نباشيد من بعد از رابطه ي جنسي با همسرم و ريختن اب مني در حاليكه يك هفته به پريود بودم دو رور بعدش با درد و سوزش فراوان كه براي اولين بار حس ميكردم مثل اينكه چاقو توشكمم فرو ميكردن پريود شدم دو روز اول شديدا لخته خون داشتم اما از روز سوم خيليي خيلي كم شده خون ريزيم كلا نگرانم كرده

 • سلام خانم دکتر من۲۶مهررابطه بدون دخول داشتم وباکره ام،بخاطراطمینان بعد۲۴ساعت قرص خوردم،،بعد۱۴روز پریودشدم ولی یه هفته بعد زیرشکم سمت چپم دردگرفت دردش خفیفه و همیشه نیست من دکتررفتم سونوانجام دادم کفت چیزی معلوم نیست این ماهم پریودشدم ولی خونریزیم کمه اینم بگم بخاطرعفونت وخارش مترونیدازول و زاکسیم مصرف کردم،،خواستم بپرسم امکان بارداری هست؟بعد۲۵روز از رابطه ایا تو سونو علایم بارداری ونشون میده؟؟ممنون میشم جواب بدید استرس دارم

 • سلام ببخشید سوال داشتم من بانامزدم رابطه ازپشت داشتیم ولی مایع منی رو همینطورکه ازپشت خوابیده بود ریخت با پشتم ولی داخل واژن هم رفت من قرص ال دی هم خوردم وتقریبا ۱۰روزبعدش پریودشدم الان ممکنه باردارباشم؟

 • سلام من يك هفته قبل از پريودم رابطه داشتم كه البته با كاندوم بود و همسرم گفت كه مطمئن بوده كاندوم سالم بوده بعدشم من هفته بعدش سر موقع پريود شدم اما كمتر از قبل بود يكم امكان بارداري هست؟

 • سلام من با نامزدم که باکره هستم روز ۲۰ پریودم رابطه بدون دخول داشتم و مقدار کمی از مایع منی روی واژنم ریخت بلافاصله پاک کردم و چند دقیقه بعد با آب شستشو دادم و دوساعت بعد دو تا قرص ۰.۷۵ همزمان خوردم در حالیکه ۱۲ روز بعد از رابطه میگذره و چند روز بعدش حتی لکه بینی هم نداشتم و ماه قبل ۲۳ زمان پریودم بود ،پریود منظم و ۲۸ روزه دارم ،درصورتیکه تا امروز پریود نشدم ،آیا احتمال بارداری وجود داره؟ تست باید بدم ؟خواهش میکنم جواب بدین.

 • سلام ببخشید من ۱۰ مهر با نامزدم رابطه بدون دخول داشتم بعد ۲۶ آبان سرموقع پریود شدم الان که ۲۵ آذر هس باید پریودبشم احتمال بارداری هس؟؟

 • ببخشید من حدود یک ماه ونیم پیش رابطه جنسی داشتم و دیگه هیچ رابطه ای نداشتم تاالان و ۷روز بعدش سرتایم همیشگی پریود شدم ولی الان که باید دوباره سرتایم پریود بشم هنوز نشدم و عقب افتاده. احتمال بارداری هست باوجود اینکه من یه دوره بعد رابطه پریود شدم و الان عقب افتاده؟

 • سلام من حدود ۲۱روز قبل رابطه داشتم ولی از اونجایی ک همیشه قاعدگیم منظم نبوده نمیدونستم کی پریود میشم و خیلی استرس داشتم چند باری ام بیبی چک امتحان کردم منفی بود اما الان ک چندروزه پریود شدم حالت تهوع دارم ب نظرتون عادیه؟

 • سلام وقت بخیر ببخشید یه سوال مهم داشتم لطفا سریع جوابمو بذین خیلی نگرانم من سیکل قاعدگی ۲۹روزه دارم در و ۵روز طول میکشه پریودیم منظم هم هست در روز سوم و چهارم با نامزدم رابطه داشتم اما دخول صورت نگرفت آب منی هم بزوی واژنم نریخت فقط چون شنیدم پیش آب هم اسپرم داره ترسیدم الان ده روز هم شده پریودیم عقب افتاده امکان بارداری وجود داره؟ضمنن این ماه استرس درس و کار هم زیاد داشتم

 • سلام،۲۴آذر پریود شدم و الان روز ۱۶دوره ام هست،دیشب نزدیکی داشتم و اسپرم وارد بدنم شد،آیا احتمال لقاح و بارداری وجود داره؟

 • سلام خسته نباشید من با نامزدم یه هفته قبل پریودی رابطه بدون دخول داشتیم ،البته نزاشتم منی روی واژن بریزه اما شک دارم و خیلی میترسم ، یه هفته بعد رابطه پریود شد، هیچ قرصی هم مصرف نکرد،الان بعد دوماه که پریود منظم داشت حالت تهوع داره خیلی استرس دارم خانومم هم باکرس میشه با اطمینان بهم جواب بدید ممنون میشم واقعا دارم از فکر میمیرم البته با خمیر دندون تست انجام داد رنگش عوض نشد با تشکر

 • سلام،پریود من منظم و ۲۸روزه هست گاهی هم ۲۷،،روز ۱۶دوره نزدیکی بدون پیشگیری داشتم احتمال بارداری هست؟از رابطمون ۱۰روز میگذره،ممنون میشم سریع پاسخ بدین

 • سلام من هفته قبل بانامزدم رابطه لاپایی داشتم پریود هم بودم مایع منیشو ریخت بین پام احتمال داره حامله بشم؟؟؟

 • سلام خسته نباشید من روز ۶اذر با نامزدم رابطه ای در حد معاشقه داشتم و باکره هستم. منی نیومد اما پیشاب مطمئن نیستم همون ماه ۱۲ و ماه بعدی ۱۴ پریود شدم. ایا امکان باردازی هست؟

 • سلام.من ۲۲سالمه.باکره هستم.بعداز ارضا شدنه نامزدم؛ایشون دستش رو با دستمال پاک کرد.اما باز به واژن من دست زد.میخاستم ببینم امکان بارداری هست؟هیچ تاخیری در پریودم نداشتم.و پریودم منظم هستش.این اتفاق یک هفته قبل از شروع پریودم بود؛اما ۹روز بعد پریود شدم.و الان ۲۶روز از اون روز گذشته!

 • سلام خانم دکتر من این دوره ازقاعدگی باچندروز تاخییر اغاز شدبعداولش لکه بینی داشتم بعدشم خونریزی داشتن ولی کم بود .ولی الان احساس میکنم زیر دلم یا دورنافم یه چیزی تکون میخوره .ایاامکات بارداری هست.خواهش میکنم زودجوابموبدین

  • سلام. اگر پریود شدین خیر احتمال بارداری نیست. این میتونه بدلیل پیچشهای شکمی باشه و بهتره با دم کرده های گیاهی درد رو کاهش بدین. اگر در پریودهای بعدی هم این مورد تکرار شد برای پیگیری درمان به متخصص مراجعه کنید.

 • سلام خسته نباشید بعد رابطه سه پریودی منظم داشتم‌‌بی بی‌چک بعد پریودی ماه اول منفی بود ایا ازمایش بتا بدم؟ اب منی وارد واژنم نشد در حد اب پشاب راه میشه خواهش کنم سریع جواب بدید؟ این بار چندمه سوالمو مطرح میکنم

 • سلام وقت بخیر خسته نباشید من و نامزدم ارتباط دستی داشتیم و هیچگونه دخول یا تماسی ایجاد نشد و فقط با دست بود اما در اخرش بنده دستی رو که آغشته به پیشاب بود به واژن ایشون زدم و به دهانه رحمشون خورد بنده قبلش ارضا نشده بودم اما ایشون ارضا شدن ایشون بلافاصله بعد از این‌مسئله هم خودشون رو شستن و هم از قرص اورژانسی لونژیل ۷۵ استفاده کردن و حدود ۲۴ ساعت بعدش هم باز استفاده کردن در ضمن در اون زمان علائم پریود رو داشتن و حتی بعد از همون موضوع تو دستشویی خون هم ازشون خارج شد و دیروز هم کامل پریود شدن ببخشید آیا احتمال بارداری وجود داره؟ میدونم سرتون شلوغه اما این ماجرا خیلی ذهن مارو مشغول کرده ممنون میشم جواب بدید

 • سلام خانوم دکتر خسته نباشید…ببخشید امکان داره با وجود سه دوره پریودی منظم و شبیه قبل باردار بود؟؟؟این درسته که میگن بعضی ها با وجود پریود شدن باردار بود و بعد فهمیدن باردارن؟؟؟هیچ علائمی ندارم به جز یکم دلپیچه

 • سلام خانم دکتر از ماه شهریور به طور نامنظم پریود میشدم رفتم آزمایش خون دادم آزمایش بارداری ام مشکوک بود شوند انجام دادم گفت چیزی از بارداری مشخص نیست اما شکنم خیلی آمده جلو دخول نداشتم فقط با نامردم رابطه سطحی داشتم اما پریود میشوم ایا من حامله ام

 • سلام وقت بخیر من رابطه بدون دخول با پیشاب داشتم چند روز بعد پریود شدم اما۴روزه بود ماه بعدم پریود شدم ۴روز بود و بقیه روزا لک اومد امکان بارداری نیست؟؟یکم دلمو اینام درد می‌کنه مخصوصا وقتی فشار میدم تیر می‌کشه

  • آخه میگن چون پریودیم ۴روزه بوده و کمتر شده امکانش هست ،استرس گرفتم 🥲🥲و همینطور ک احتمال بارداری با پریودی هم هست چجوری ممکنه؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *