تفاوت لابیاپلاستی با واژینوپلاستی

تفاوت-لابیاپلاستی-با-واژینوپلاستی

لابیاپلاستی و واژینوپلاستی جزء عمل های زیبایی زنانه هستند که برای واژن انجام می شوند. اما این دو عمل زیبایی چه تفاوتهایی با هم دارند؟ در این مقاله به تفاوت عمل لابیاپلاستی با عمل واژینوپلاستی پرداخته شده است. برای دسترسی راحت به مطالب این مقاله می توانید از فهرست زیر استفاده کنید.

فرق لابیاپلاستی با واژینوپلاستی

تغییرات هورمونی ناشی از زایمان طبیعی یا افزایش سن باعث بزرگ شدن، عدم تقارن و چین و چروک لبه های واژن می شود. در چنین مواردی برای متقارن و کوچک کردن لابیا مینور عمل لابیاپلاستی انجام می شود. در این جراحی، قسمتهای اضافی لابیا با تیغ جراحی یا لیزر برداشته و بخش های باقی مانده بخیه می شوند.

ولی بالا رفتن سن و زایمان طبیعی باعث شلی و گشادی واژن در خانم ها شده و برای تنگ کردن واژن عمل واژینوپلاستی انجام می شود. در این جراحی قسمت های شل دیواره کانال واژن با تیغ جراحی یا لیزر برداشته می شوند. سپس قسمت های باقی مانده به هم نزدیک و بخیه می شوند.

تفاوت در کاربرد لابیاپلاستی با واژینوپلاستی

به گفته خانم دکتر متین ذاکرین، جراح و متخصص زنان، تفاوت های عمل لابیاپلاستی با عمل واژینوپلاستی عبارت است از:

۱- واژینوپلاستی جراحی است که داخل کانال واژن انجام می شود و برای دختران مناسب نیست. اما لابیاپلاستی عمل جراحی است که قسمتهای بیرونی واژن جراحی می شود و برای دختران باکره هم می توان آن را انجام داد.

۲- واژینوپلاستی با هدف تنگ کردن واژن یا سفت کردن ماهیچه های داخل کانال واژن انجام می شود. اما هدف لابیاپلاستی کوچک و یا متقارن کردن لابیاهای واژن و زیبایی فرم آنها است.

۳- واژینوپلاستی باعث ارگاسم بهتر در زنان شده و حس جنسی آنها را افزایش می دهد. در حالی که عمل لابیاپلاستی با افزایش اعتماد بنفس زنان و زیبایی واژن میل جنسی را بهبود می دهد و حس جنسی را هم به دلیل دخول راحتتر و بدون درد بیشتر می کند.

۴- یکی از تفاوتهای عمل واژینوپلاستی با لابیاپلاستی این است که عمل واژینوپلاستی پیچیده تر از عمل لابیاپلاستی است و باید در اتاق عمل انجام شود. ولی لابیاپلاستی را در مطب هم می توانید انجام دهید.

۵- هر چند لابیاپلاستی برای کاهش درد موقع نزدیکی یا پوشیدن لباسهای تنگ انجام می شود، اما جنبه زیبایی شناسی آن بیشتر است. ولی جراحی واژینوپلاستی با وجود اینکه جزء جراحی های زیبایی طبقه بندی شده اما اغلب جنبه ترمیمی و بهبود عملکرد و سلامت واژن را دارد و برای ترمیم آسیب های کانال واژن یا نقص های مادرزادی آن به کار می رود.

توجه توجه: هر دو جراحی را می توانید همزمان در اتاق عمل با بیحسی موضعی یا نخاعی انجام دهید.

در صورتی که مایل به انجام عمل لابیاپلایستی و یا واژینوپلاستی هستید، شما هم می توانید از خدمات خانم دکتر متین ذاکرین، متخصص و جراح زنان بهره مند شوید. می توانید هر دو جراحی را با هم انجام دهید. جهت کسب اطلاعات بیشتر یا دریافت وقت ویزیت با شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ تماس حاصل فرمایید.

فرق دوره نقاهت بعد از واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

مدت زمان ریکاوری بعد از جراحی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی متفاوت است. بعد از هر دو جراحی می توانید به منزل بروید و بعد از یک هفته به کارهای عادی مشغول شوید. اما زمان بهبودی کامل بعد از لابیاپلاستی ۴ تا ۶ هفته است. در حالی که بهبودی کامل بعد از واژینوپلاستی ۶ تا ۸ هفته طول می کشد.

دوره نقاهت واژینوپلاستی و لابیاپلاستی

باید لابیاپلاستی انجام دهم یا واژینوپلاستی؟

برای پاسخ به این سوال ابتدا باید مشخص کنید دنبال چه نتیجه ای از عمل زیبایی خود هستید. اگر می خواهید بزرگی، نامساوی بودن و چروک لابیا را از بین ببرید و از ظاهر لابیاهای خود راضی نیستید، می توانید عمل لابیاپلاستی با لیزر و یا جراحی را انجام دهید.

بیشتر بدانید: لابیاپلاستی با لیزر بهتر است یا جراحی

اگر شما و همسرتان مثل قبل به ارگاسم نمی رسید و احساس می کنید دچار گشادی واژن هستید، باید عمل واژینوپلاستی را انجام دهید. همچنین اگر موقع زایمان طبیعی آسیبی به واژن یا کانال آن وارد شده باشد، برای ترمیم آسیب دیدگی ها باید واژینوپلاستی انجام دهید.

آیا می توان لابیاپلاستی را با واژینوپلاستی انجام داد؟

شما می توانید عمل های جراحی واژینوپلاستی و لابیاپلاستی را به طور همزمان انجام دهید. در این صورت مدت زمان عمل جراحی و هزینه شما بیشتر خواهد شد. البته در نظر داشته باشید که انجام همزمان این دو جراحی هزینه کمتری نسبت به انجام جداگانه آنها دارد.

تفاوت هزینه لابیاپلاستی و واژینوپلاستی

هزینه انجام عمل واژینوپلاستی به دلایل زیر بیشتر از عمل لابیاپلاستی است:

  • تخصصی تر و پیچیده تر بودن تکنیک جراحی
  • نیاز به اتاق عمل و هزینه های آن
  • هزینه های بیحسی موضعی یا نخاعی و دکتر بیهوشی

برای اطلاع از هزینه این جراحی ها باید با پزشک جراح خود صحبت کنید. چون هزینه عمل بستگی به جراح، کلینیک، شهر، مدت جراحی و شدت گشادی واژن یا چروک و بزرگی لابیاها دارد.

در صورتی که مایل به انجام عمل لابیاپلایستی و یا واژینوپلاستی هستید، شما هم می توانید از خدمات خانم دکتر متین ذاکرین، متخصص و جراح زنان بهره مند شوید. جهت کسب اطلاعات در مورد هزینه این جراحی ها می توانید شماره ۰۲۱۴۴۴۶۳۴۷۵ و یا با شماره واتساپ ۰۹۹۰۹۲۳۶۰۶۵ حاصل فرمایید.

در صورتی که سوال دیگری در مورد تفاوت لابیاپلاستی با واژینوپلاستی دارید، می توانید سوالات خود را در بخش نظرات زیر همین مقاله ارسال کنید. به سوالات شما همین جا پاسخ داده می شود. 

۴.۸/۵ - (۴۹ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۲ دیدگاه ها
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *