آیا لیزر بیکینی باعث زگیل تناسلی می‌شود؟

لیزر-بیکینی-و-زگیل-تناسلی

در بین روش‌های از بین بردن موهای زائد، شیون کردن و اپلاسیون بسیار وقت گیر هستند و معمولا نتایج خوبی به همراه ندارند. مهم نیست آخرین بار چه زمانی اپلاسیون و یا شیو کردید، حقیقت این است که ناحیه بیکینی هیچ زمانی هموار و بدون مو نیست و پس از چند روز، رشد موها مجددا آغاز می‌شود. به همین دلیل بسیاری از خانمها به لیزر بیکینی علاقمند هستند. لیزر بیکینی در سال‌های اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. اما برخی از افراد معتقدند که لیزر دائمی موهای ناحیه تناسلی می‌تواند عوارض جدی داشته باشد. اما به راستی لیزر بیکینی برای سلامتی افراد ضرر دارد؟ آیا لیزر بیکینی باعث زگیل تناسلی می‌شود؟ در ادامه برای بررسی این موضوع با ما همراه باشید. برای دسترسی سریع به تیتر مطالب از فهرست زیر کمک بگیرید.

لیزر بیکینی

تمیز نگه داشتن ناحیه تناسلی و از بین بردن موهای زائد آن، یکی از ساده‌ترین اقداماتی است که افراد برای به دلیل پیشگیری از عفونت و از بین بردن بیماری‌های ناحیه تناسلی انجام می‌دهند. معمولا در روند حذف موهای زائد ناحیه تناسلی با استفاده از لیزر، رشد موها در مدت چند جلسه به صورت کامل متوقف خواهد شد.

معمولا دستگاه‌های مختلفی برای لیزر بیکینی وجود دارد و برخی از آنها توانایی از بین بردن موهای زائد به صورت کامل را ندارند و در برخی از موارد باعث ایجاد درد، سوزش و حتی عوارض جانبی دیگر می‌شوند. معمولا بهترین دستگاه‌های لیزر موهای زائد، لیزرهای دایود، (برای رفع موهای زائد در پوست‌های روشن) و دستگاه لیزر الکساندرایت (معمولا برای رفع موهای زائد تیره در پوست‌های تیره به کار می‌رود.)، هستند.

لیزر بیکینی

لیزر چگونه موهای زائد بیکینی را از بین می‌برد؟

معمولا بر اساس رنگ پوست و موی فرد، نوع دستگاه انتخاب شده برای لیزر بیکینی متفاوت است. در این روش، اشعه لیزر به عمق مشخصی از پوست فرد تابانده می‌شود. رنگدانه‌های مو که ملانین نامیده دارند، امواج لیزر را جذب می‌کنند. این رنگدانه ها در فولیکول یا ریشه مو به مقدار زیادی وجود دارند و با جذب اشعه لیزر، باعث از بین رفتن سلولهای سازنده مو خواهند شد.

بهترین دستگاه برای لیزر بیکینی، دستگاه لیزر الکساندرایت است و پس از چند جلسه لیزر، موهای ناحیه تناسلی یا از بین می‌روند و یا نازک می‌شوند. اگر شما هم نگران برگشت موهای زائد پس از جلسه لیزر هستید، مقاله آیا لیزر موهای زائد برگشت پذیر است، می‌تواند راهنمای مناسبی برای شما عزیزان باشد.

مزایای لیزر بیکینی

از آنجایی که ناحیه تناسلی بسیار حساس است، به مراقبت مداوم نیاز دارد. بر خلاف سایر روش‌های از بین بردن موهای زائد، مانند شیو کردن یا اپلاسیون، لیزر بهترین روش برای رفع موهای زیر پوستی ناحیه تناسلی است. برخی از مزایای لیزر بیکینی عبارتند از:

رفع دائمی موهای زائد: لیزر بیکینی باعث زیبایی پوست شما می‌شود و نتایج آن کاملا ثابت و قابل پیش بینی است. معمولا موهای زائد ناحیه تناسلی در حدود ۹۰ درصد از بیماران بعد از ۳ الی ۵ جلسه برای همیشه از بین می‌رود.

سرعت و راحتی: معمولا لیزر موهای زائد، با توجه به ناحیه انتخاب شده، در کسری از ثانیه می‌تواند تعداد قابل توجهی از موهای زائد را همزمان از بین ببرد، بنابراین یک روش راحت و سریع است.

بدون درد و ناراحتی: نگرانی بسیاری از متقاضیان در این زمینه، این است که آیا لیزر بیکینی درد دارد؟ اگر از لیزر موی زائد موتوس ay استفاده کرده باشید، مطمئنا تائید می کنید که لیزر موهای ناحیه تناسلی با درد و ناراحتی همراه نیست، مگر اینکه قبل از مراجعه به مراکز لیزر، موهای زائد خود را به خوبی شیو نکرده باشید.

دقت: لیزر تارهای موی تیره و زبر بیکینی، با دقت زیادی انجام می‌شود، بدون اینکه آسیبی به پوست اطراف ناحیه تناسلی وارد کند.

مزایای لیزر بیکینی

برای رفع موهای زائد بیکینی چند جلسه لیزر نیاز است؟

تعداد جلسات لیزر موهای زائد بیکینی با توجه به رنگ پوست و الگوی رشد مو معمولا متفاوت است. در این روش، موهای زائد تا ۸۵ درصد از بین می رود و به طور معمول ۶ الی ۸ جلسه برای لیزر بیکینی در نظر گرفته می‌شود.

بیشتر بخوانید: آیا انجام لیزر در دوران قاعدگی ضرر دارد

عوارض لیزر بیکینی

اگر لیزر ناحیه بیکینی به شکل کاملا بهداشتی، غیر تماسی و اصولی انجام شود، خطراتی را به همراه نخواهد داشت. از آنجایی که لیزر، تاثیر زیادی برفولیکول‌های پوست دارد، استفاده از لیزر بیکینی در برخی افراد باعث خارش موقت، تورم و قرمزی پوست ناحیه تناسلی و یا حتی تورم خواهد شد. البته این موضوع مسئله مهمی نیست و جای نگرانی وجود ندارد. بنابراین، برای جلوگیری از عوارض لیزر موهای زائد به مراکز لیزر مطمئن مراجعه کنید و سعی کنید وسایل شخصی به همراه داشته باشید.

در برخی از موارد حتی ممکن است منجر به سوختگی پوست ناحیه تناسلی شود، البته این موضوع گاها به دلیل ظریف بودن پوست یا ماهر نبودن پزشک انتخاب شده اتفاق می‌افتد.

بیشتر بخوانید: آیا لیزر بیکینی برای دختران ضرر دارد

مراکز درمانی و کلینیک‌ های زیبایی، معمولا روش‌ های متفاوتی برای تعیین هزینه لیزر بیکنی دارند، با توجه به دستگاه انتخاب شده و تعداد جلسات لیزر، نمی‌توان هزینه مشخصی را تعیین کرد. برای اطلاع از هزینه لیزر بیکینی و دریافت نوبت می‌توانید با شماره ۰۹۰۳۹۷۹۸۵۶۰ تماس حاصل فرمایید.

آیا لیزر بیکینی باعث زگیل تناسلی می‌شود؟

در مورد لیزر بیکینی بسیاری از افراد نگرانی‌های خاصی دارند. یکی از مواردی که همیشه متقاضیان لیزر موهای زائد، نگران آن هستند، انتقال بیماری‌ها با استفاده از لیزر است. بهتر است بدانید که برخی از بیماری‌های مانند زگیل تناسلی و تبخال تناسلی می‌توانند از طریق مراکز لیزر و اپیلاسیون انتقال پیدا کنند. البته باید در نظر داشت که احتمال این موضوع بسیار کم است.

درصد احتمال انتقال زگیل تناسلی با لیزر بیکینی

تصور برخی از افراد این است که زگیل تناسلی، تنها از طریق رابطه جنسی با دخول امکانپذیر است، اما این ویروس بسیار واگیردار است و از طریق رابطه دهانی و حتی تماس با پوست به راحتی انتقال پذیر است.

معمولا هر شخص در هنگام مراجعه به مراکز لیزر، از سر لیزر مخصوص به خود استفاده می‌کنند. در صورت استفاده از سر لیزری که بر روی پوست نفر قبلی گذاشته شده و مبتلا بودن آن شخص به این ویروس، زگیل تناسلی می‌تواند به راحتی به شما منتقل شود.

دستگاه لیزر الکساندرایت Motus AY می‌تواند به صورت کاملا غیر تماسی رفع موهای زائد را انجام می‌دهند. این دستگاه‌، دارای دو سر تماسی و غیر تماسی هستند. در مورد سر غیرتماسی که از تکولوژی Moveo استفاده می کند، به هیچ وجه احتمال انتقال بیماریهای پوستی وجود ندارد.

سر تماسی آن هم توسط روکش سلفونی پوشیده می‌شود، بنابراین، بهداشتی و غیر تماسی بودن این دستگاه، احتمال بیماری‌های پوستی و زگیل تناسلی را صفر می کند.

اگر شما هم قصد لیزر موهای زائد خود را دارید، پیشنهاد ما به شما این است که برای تماس با بهترین کلینیک لیزر موهای زائد در تهران، با شماره ۰۹۰۳۹۷۹۸۵۶۰ تماس بگیرید. تنها با چند جلسه می‌توانید به راحتی برای همیشه از شر موهای زائد خود خلاص شوید.

سخن پایانی

امروزه لیزر بیکینی یکی از بهترین روش‌های موهای زائد است و طرفداران زیادی پیدا کرده است. درصد پایینی از افراد دچار عوارض لیزر بیکینی می‌شوند و معمولا اگر هم عوارضی داشته باشند، عوارض آن موقتی است. اگر موهای زائد ناحیه تناسلی شما را آزار می‌دهد و سایر روش‌های از بین بردن موهای زائد خسته کننده به نظر می‌رسد، لیزر بیکینی یک راه حل مناسب برای شما است. پیشنهاد ما به شما این است که برای انجام این کار حتما به کلینیک‌ها و مراکز درمانی معتبر مراجعه کنید.

اگر سوال یا ابهامی در این زمینه داشتید می توانید آن را در بخش نظرات پایین صفحه از ما بپرسید. پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستیم. برای دریافت جواب به همین صفحه برگردید.

۴.۷/۵ - (۵۷ امتیاز)
دکتر ذاکرین متخصص زنان

خانم دکتر متین ذاکرین (جراح و متخصص زنان) فارغ التحصیل رشته تخصص زنان و زایمان و دارای بورد تخصصی در این رشته هستند. خانم دکتر ذاکرین بیش از ده سال است که در زمینه ارائه خدمات درمانی و زیبایی به بانوان فعالیت دارند و به جرات می توان گفت یکی از پزشکان پیشرو در فیلد عملهای زیبایی، ترمیمی و درمان اختلالات کف لگن در کشور هستند. حضور در کنفرانسهای بین المللی (بعنوان سخنران) و برگزاری ورکشاپهای آموزشی برای دیگر متخصصین زنان در تهران را می توان گوشه ای از رزومه کاری و حرفه ای دکتر ذاکرین به شمار آورد.

۴۵ دیدگاه ها
 • سلام دكتر من ليزر بيكيني انجام ميدم دستگاهشون هم تماسي هست اوايل ميرفتم از سلفون استفاده نميكردن و من اطلاعي نداشتم از خطرناك بودنش الانا از سلفون استفاده ميكنن ايا ي سلفون ساده سر ليزر و يا ي ضدعفوني ساده جلوگيري ميكنه از انتقال ويروس؟!؟ كسايي ك علائمي ندارند مشخصا ميان ليزر ادمي ك علائم ندارد هم دستگاه بعد از استفاده ايشون ما استفاده كنيم انتقال داده ميشه؟

  • سلام. اگر برای هر نفر از سلفون استفاده می کنند نگران نباشید. هر چند توصیه میکنم از لیزرهای غیرتماسی مثل الکساندرایت موتوس استفاده کنید که مطمئن تر هستن.

 • سلام خسته نباشید من لیزر میرم،اسم دستگاه الکساندر دکا هستش،سری شخصی میدن،سوالم این هس که در این شرایط احتمال انتقال بیماری های عفونی چند درصد هس،با تشکر

  • سلام. عزیزم این دستگاه لیزر چون تماسی نیست احتمال انتقال عفونت وجود نداره. نگران نباشید.

 • من برای اولین باررفتم لیزر ازاین دسگاهایی بودکه روبدن میکشدن باسلفون ولی نمیدونم عوض کرده بود یانه باعث شدمن زگیل تناسلی بیارم وازاون به بعد میترسم برم واسه لیزر حالا موندم برم ایا اگه برم بازم همچین بلایی سرم نمیاد

  • سلام. متاسفم براتون عزیزم. اگر زگیل تون فعال نیست میتونید لیزر کنید. ولی حتما برای اینکه دوباره دچار این مشکل نشین، جایی برید لیزر کنید که لیزر غیرتماسی مثل لیزر Motus ay داشته باشند. این لیزرها تماسی نیستند و احتمال انتقال هیچ بیماری با این لیزر نیست.

 • سلام میخواستم بپرسم اگه قبلا زیگیل تناسلی داشتیم الان درمان شده اگه لیزر موهای زائد انجام بدیم ممکنه تحریک بشه باز زیگیلا برگرده یا نه ممنون

 • سلام خانم دکتر من یک روز بعد از لیزر فول بادی انجام دادن با الکساندرایت کندلا متوجه چیزی به اندازه دونه عدس در سمت راست واژن شدم پوستش کنده شده بود رفتم دکتر گفت تبخال تناسلی هست….قبل لیزر شیو کردم و توی آینه هم کاملا خودم رو بررسی کردم چیزی نبود آیا امکان تبخال هست؟؟؟ کمی هم روی اون آبکی هست

  • سلام. عزیزم بدون معاینه نمیتونم نظری بدم. احتمال داره باشه، ممکنه هم نباشه و تحریک پوستی یا چیز دیگه ای باشه.

  • سلام. عزیزم باید تا پایان دوره درمان از انجام لیزر خودداری کنید و اجازه بدین زائده های فعال بر روی پوست نباشه بعد برای لیزر اقدام کنید.

 • سلام ببخشید جایی که من میرم لیزر لز سلفون استفاده نمی کنند و فقط با الکیل ضد عفونی می کنند،؟ایا الکل ویروس رو از بین میبره؟

  • سلام. خیر الکل در مدت زمان کوتاه نمیتونه باعث کشته شدن ویروس hpv بشه و ریسک انتقال وجود داره.

 • سلام من لیزر زیر بغل و صورت انجام دادم که سری لیزر تماس داشته به پوستم از سلفون استفاده نمیکردن آیا انتقال به پوست زیر بغل هم امکان پذیر هست؟

  • سلام. بله اگر زگیل روی پوستتون هست لیزر بیکینی انجام ندید. نه تنها باعث میشه زگیل تناسلی روی پوستتون پخش بشه، بلکه باعث انتقال به مراجعین بعدی اون مرکزی که مراجعه کردید هم میشین.

 • سلام خانم دکتر عزیز،وقت شما به خیرو نیکی،خانم دکتر من لیزر می رم دستگاه رو بدن میکشن و سلیفون هم نمی زنن فقط ضد عفونی می کنن،با اینکه من برای لیزر به کلینیک پزشکی مراجعه می کنم.من برای دست و پا و زیر بغل می رم برای بیکینی نمی رم ،اگه شخصی که زگیل فعال داره و با این دستگاه لیزر بره ،با وجود اینکه من برای بیکینی از این دستگاه لیزر استفاده نمی کنم،باز هم hpvبه من منتقل میشه؟

  • سلام. زگیل تناسلی همونطوری که از اسمش پیداست نواحی تناسلی و کشاله ران رو درگیر میکنه. بهتره به مراکزی مراجعه کنید که یا برای هر مراجعه کننده سلفون می کشند یا اینکه سری یکبار مصرف استفاده می کنند.

 • سلام وقت بخیر یه سوالی داشتم . من و مادرم دو سال پیش برای لیزر موهای زائد میرفتیم . پوست مادرم بسیار بسیار حساس هست و دقیقا بعد از اولین جلسات خارش شدیدی گرفت که بعد از یه مدت زایده هایی دقیقا در محل های لیزر براش ایجاد شد که فکر میکردیم بخاطر اشعه و یا سوختگی گوشت اضافه درآورده و جلسات لیزر را قطع کردیم که الان بعد از دو سال اون زائده ها بیشتر مشخص شدن و متوجه شدیم زگیل هستن در ضمن مادرم چند ساله همبستری نداشته و کاملا مطمئن هستیم از دستگاه لیزر آلوده این بیماری را گرفته . اون روز اولین نفر موهای مادرم لیزر شد و من سومین نفر . میخواستم بدونم امکانش هست نفر دوم و من هم مبتلا شده باشیم یا اینجور مواقع ویروس فقط به بدن نفر اول منتقل میشه ؟

  • سلام. متاسفم بابت مشکلی که پیش اومده. زگیل های تناسلی ممکنه در بعضی افراد ۱۰ تا ۳۰ سال بعد علائم دار بشه و نمیشه روی این حساب کنید که چند ساله رابطه نداشتن و حتما از لیزر بوده. اگر هم از لیزر بوده و براتون سلفون نکشیدن، تا زمانی که دستگاه آلوده باشه هر تعداد نفر رو آلوده میکنه. توصیه میکنم حتما تست پاپ اسمیر سالانه و تست hpv رو انجام بدین تا مطمئن بشین که مشکلی برای شما یا مادرتون پیش نمیاد.

 • سلام من رفتم لیزر بیکینی و بعداز چند ماه متوجه شدم ی چیزی شبیه خال گوشتی نزدیک واژنم ایجاد شده و بعد از یکسال هنوز همون ی دونه هست میخوام بدونم زگیل یا خیر

  • سلام. عزیزم باید توسط متخصص زنان معاینه بشید. اگر تشخیص مون زگیل باشه حتما باید تست پاپ اسمیر و hpv بدین تا مشخص بشه به چه نوع زگیلی آلوده شدین.

 • سلام ببخشید جایس که من میرم برای لیزر دستگاهشون تماسی نیست ولی خود شخصی که انجام میده دستکش هاشو عوض نمیکنه فقط ضدعفونی میکنه امکان انتقال ویروس هست?

  • سلام. با الکل سریعا ویروس زگیل از بین نمیره و احتمال آلودگی هست. از ایشون بخواهید دستکش جدید استفاده کنند.

 • سلام خانم دکتر خسته نباشید ببخشید من زیگل داشتم می تونه از لیزر باشه ولی زیگل من یه لیرهای کوچک بود که اصلا هم درد نداشت ؟

  • سلام. میتونه از لیزر باشه ولی این قطعی نیست چون بیشترین روش انتقال زگیل تناسلی، داشتن هر نوع رابطه جنسی با فرد آلوده به این ویروس هست.

 • سلام خانم دکتر من رفتم لیزر و از ژل استفاده کرده بود بعد از چند روز دیدم خارش و درد دارم و نگاه کردم دیدم تو داخل و خارج واژن مثل تبخال چبزهای هست واقعا نمیدونم چیکار کنم و هم درد داره

  • سلام. عزیزم بدون معاینه نمی تونم بگم چی هستند. شما باید معاینه بشید و تست اچ پی وی هم براتون تجویز کنیم. با نتیجه ی معاینه و تست میشه با اطمینان گفت که مشکل تون چیه.

 • سلام وقت بخیر خسته نباشید دکتر جان من قبلا دچار hpv بودم ولی الان تست دادم خدارو شکر منفی شده. میخوام برای لیزر بیکنی برم ولی میترسم از اینکه تحریک کنه و مجدد فعال بشه. امکانش هست یا نه؟ ممنون میشم راهنماییم کنیم. نوع دستگاه الکساندرا کندلا هستش

  • سلام. خوشحالم که تست تون منفی شده. اگر بیش از ۱۴ روزه که زگیل های روی پوست شما کاملا محو شده، میتونید لیزر موهای زائد رو انجام بدین و باعث تحریک و برگشت زگیلهاتون نمیشه. وقتی زگیل دارید برای این میگیم لیزر نکنید که دیگران رو هم آلوده می کنید و هم اینکه لیزر باعث تحریک زگیل و رشد یا پخش شدن اونها میشه.

 • سلام وقت شما بخیر کسی که قبلادوبار دچارزگیل تناسلی شده وبا محلول پودوفیلین اونو ازبین برده باشه الان بعد گذشت دوماه مجدد دچارشده باشه یعنی ازنوع فعال وخطرناک هست؟برای تشخیص آن بایدچه آزمایشی انجام بشه؟آیا درمان قطعی وریشه کنی داره لطفا راهنماییم کنید ممنون میشم ازتون.

  • سلام زگیل تناسلی تا زمانی که ویروسش در بدن هست برگشت پذیره. برای تشخیص تیپ اون مراجعه کنید تا آزمایشهای لازم رو انجام بدم و ببینم تیپ پرخطر هست یا نه. بعد درمان رو شروع می کنیم.

 • سلام دکتر جان دکتر من یکساله متوجه شدم که زگیل تناسلی نوع ۶ دارم دوبار لیزر کردم اما بازم عود کرد الان داروی گیاهی مصرف میکنم خداروشکر جلوی عود رو گرفته منتظرم چند ماه بگذره که اینایی ک هست رو حذف ظاهری کنم یکی اینکه خواستم بپرسم خطرناکه این زگیل هایی ک الان دارم همیجور بمونه؟؟و اینکه من قسمت ران زگیل ندارم فقط ورودی واژنم هست آیا میتونم لیزر موی زائد قسمت رانم رو انجام بدم؟؟و اینکه باکره هستم ممکنه خود بخود این زگیل ها قسمت های بالاتر واژنم بره؟؟

  • سلام. تیپ ۶ جزء زگیلهای رایج و کم خطره. پیشنهاد می کنم واکسن گارداسیل رو حتما بزنید. سیستم ایمنی ظرف دو سال زگیل رو از بین میبره و همینجوری باقی نمی مونند مگر اینکه مشکل ایمنی داشته باشید که باید تحت درمان قرار بگیرید. لیزر موهای زائد کشاله ران رو میتونید انجام بدین. برای درمان زگیل حتما اقدام کنید چون به هر حال امکان پخش شدن زگیلها به نواحی دیگه در اثر دستکاری زگیل هست.

 • سلام خانم دکتر ممنون از وقتی که میذارید و پاسخ تک تک کامنت ها رو میدین خدا قوت سوال اول : من لیزر موهای زاید انجام دادم و متاسفانه مبتلا به زگیل تناسلی شدم بنده دختر هستم و امکان تست پاپ اسمیر برای من نیست میخواستم ببینم آیا با نمونه برداری از زگیل ها و تست نمونه نوع hpv کاملا مشخص میشه و آیا این آزمایش به دقت پاپ اسمیر هست و برای آیندم اگه بخوام تست بدم و مطمئن بشم خدا نکردی خطری از بابت دهانه رحم و .. تهدیدم نمیکنه چه راهکاری ارائه میکنید در صورتی که همچنان دختر باشم و سوال دوم اینکه اگه زگیلها رو لیزر کنم باز ممکنه با شیو کردن و دست کشیدن روی نواحی تناسلی زگیلها پخش بشن (البته اگه کامل لیزر نشده باشن )؟ سوال سوم : من قرص پاورفیت رو شروع کردم به خوردن آیا این قرص رو چه مدت باید بخورم و وقتی این دوره قرص رو خوردم نیازه سالهای بعدم مجدد تکرارش کنم ؟ ممنون از شما

  • سلام. از ترشحات واژینالی تست میگیریم برای دختران باکره و البته به دقت تست پاپ اسمیر نیست و چاره دیگه ای هم ندارید. داروهاتون رو هم طبق دستور پزشکتون باید مصرف یا تجدید کنید. در مورد پخش شدن زگیلها هم باید بگم که اگر لیزر کردید و کاملا ضایعات از بین رفت، زگیل غیرفعال میشه و میتونید شیو کنید. در غیر اینصورت احتمال پخش شدن زگیلها وجود داره.

 • سلام خانم دکتر لیزر موی زائد که فقط با دکونکس می‌گفتند ضد عفونی میشه ولی سلفون استفاده نمی‌کردند امکان انتقال ویروس اچ پی وی ۱۶ راداره؟ یعنی ویروسی که روی پوست زائده نداره وداخل رحم میره؟ ویروس ها تحرک دارند ازروی پوست؟

  • ویروس زگیل با الکل از بین نمیره و احتمال انتقال بیماریهای مسری هست. باید لیزرهای غیرتماسی مثل الکساندرایت موتوس استفاده کنید. ویروس اچ پی وی وارد خون میشه و روی پوست ضایعات میده. دستکاری زگیلها باعث پخش شدن زگیل روی جاهای دیگه میشه. به دهانه رحم هم میتونن منتقل بشن.

 • سلام خانم دکتر. من جلسه اول لیزر موهای زائد رو برای نواحی زیربغل و دست و پا(به طور کامل) انجام دادم و ترجیح دادم فعلا ناحیه بیکینی لیزر نشه. دستگاه لیزرم دایود هستش. متاسفانه اصلا توجه نکردم که آیا سلفون اون تعویض شده یا نه. آیا از این راه هم امکان انتقال بیماری وجود داره؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *